Stilingas baldakimas be sienų, skirtas naudoti vasarnamyje

Stilingas baldakimas be sienų, skirtas naudoti vasarnamyje

Laikai, kai vasarnamiai buvo naudojami tik daržovėms auginti, baigėsi. Šiandien „gyvenimas gamtoje“ suvokiamas visiškai kitaip: žmonės išvyksta į šalį atsipalaiduoti, smagiai praleisti savaitgalį ar atsipalaiduoti visiškoje tyloje. Tai leidžia atsipalaiduoti po darbo dienų ir pasisemti jėgų prieš naują darbo savaitę. Tačiau ne visada įmanoma pilnai mėgautis visais buvimo gryname ore malonumais ir gauti naujų įspūdžių bei emocijų iš gamtos: arba uodai suima, arba musės nusibosta, arba oras labai pasikeičia. Išspręsti šią problemą nesunku – verta įsigyti tentinę palapinę, galinčią užtikrinti patogų buvimą gryname ore bet kokiu oru..

Sodo paviljonas su langais

Sodo paviljonas su langais

Privalumai

Palapinės palapinė yra lengva ir mobili konstrukcija, kuri gali puikiai pakeisti brangią pavėsinę, kuriai įrengti paprastai reikia atskirai įrengtos vietos.

Patarimas! Tuo atveju, kai svetainės plotas neleidžia skirti atskiros vietos visavertei pavėsinei statyti, o vasarnamio savininkai turi ribotą biudžetą, tikslingiau naudoti tentą. palapinė.

15

Toks paprastas dizainas turi tuos pačius privalumus kaip ir tradicinė pavėsinė:

 1. patikimai apsaugo nuo saulės ir kritulių;
 2. puošia sklypą, gretimą teritoriją ar sodą;
 3. kompaktiškas ir lengvai naudojamas;
 4. leidžia organizuoti nakvynę.

Atskira vieta atsipalaiduoti sode

Atskira vieta atsipalaiduoti sode

Tačiau, skirtingai nei pavėsinė, tento palapinė yra prieinama ir ją sumontuoti yra daugiau nei paprasta – kiekvienas gali lengvai susitvarkyti su tokios konstrukcijos surinkimu, net neturėdamas tokio darbo įgūdžių ir patirties..

Ant pastabos! Be to, tenta yra labai mobili, o jos pagalba galite organizuoti poilsį įvairiose svetainės dalyse, taip pat naudoti žvejybai ar organizuojant iškylą..

Veislės ir ypatybės

Atsižvelgiant į tai, kokie reikalavimai keliami dizainui ir kiek žmonių vienu metu bus po palapine, galite pasirinkti vasarnamį, atitinkantį visus prašymus ir paskirtą biudžetą. Tam yra įvairių rūšių produktai. Taigi, pagal paskirtį jie skirstomi į:

Pagrindinė tokios konstrukcijos funkcija yra apsisaugoti nuo blogo oro, kai vis tiek nenorite eiti į namus.

Pagrindinė tokios konstrukcijos funkcija yra apsisaugoti nuo blogo oro, kai vis tiek nenorite eiti į namus.

 • sulankstomas  lengvas, kompaktiškas, be sienų, tik ant rėmo ir su dangteliu. Ši parinktis tinka lauko piknikams ir šeimos šventėms organizuoti;
 • pavėsinės pavidalu – praktiškiausi modeliai su sienomis (kurtomis ar tinklinėmis) ir papildomomis detalėmis, kurių dėka palapinę galite paversti visaverčiu mažu namu su sienomis ir pertvaromis;
 • turistas su įmontuotomis apsaugomis nuo vėjo ir tinkleliais nuo uodų;
 • paviljono pavidalu, tinka ypatingoms progoms.

keturiolika

Be to, atsižvelgiant į dizaino ypatybes, tentų palapinės yra suskirstytos į atviras, uždarytas ir kombinuotas.

 1. Atviras – tai konstrukcijos su plokščiu stogu ir be sienų, todėl jos naudojamos tik apsaugai nuo tiesioginių saulės spindulių, vėjo ir lietaus.
 2. Uždaryta konstrukcijos yra universalesnės ir leidžia atsipalaiduoti gamtoje bet kuriuo metų laiku, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Jie atrodo kaip visavertis namas su įėjimo durimis ir langų angomis, kurios taip pat atlieka vėdinimo funkciją..
 3. Kombinuotas tentų palapinės turi nuimamas sienas, kurias prireikus galima atkabinti.

Uždara pavėsinė ant plastikinio rėmo, su atidaromais langais

Uždara pavėsinė ant plastikinio rėmo ir su atidaromais langais

Markizių palapinės skiriasi pagal stilių, matmenis, medžiagas ir spalvas, o tai leidžia pasirinkti modelį, kuris puikiai derės prie sodo zonos dizaino. Taigi, yra:

 • apvalios, kvadratinės ir daugialypės vasarnamių palapinės;
 • vandeniui atsparūs ir apsaugos nuo saulės produktai, atsparūs staigiems vėjo gūsiams, ultravioletinei spinduliuotei ir kraštutinoms temperatūroms;
 • skaidrūs, nepermatomi ir kombinuoti modeliai;
 • su rėmu, pagamintu iš medžio, metalo ir stiklo pluošto. Mediniai gaminiai yra elegantiškesnės išvaizdos, tačiau trumpalaikiai, o metaliniai ir plastikiniai rėmai idealiai tinka ilgalaikiam naudojimui..

keturiolika

Naudotos medžiagos

Vasarnamio palapinė yra nešiojama konstrukcija, pagaminta iš tvirtų ir patikimų medžiagų, pasižyminti dideliu atsparumu dilimui ir ilgaamžiškumu. Tokie gaminiai yra pagaminti iš tvirto rėmo, pagaminto iš aliuminio profilio arba vamzdžio, ant kurio ištempta vandenį atstumianti medžiaga, pavyzdžiui, poliesteris, polietilenas arba medžiaga su apsauginiu vandeniui atspariu impregnavimu..

Ekstravagantiška šalies tvarto forma

Ekstravagantiška šalies tvarto forma

Šalies palapinės funkcionalumas priklauso nuo rėmo ir dangos medžiagų..

Prisiminti! Natūralesnis ir lengvesnis audinys tinka konstrukcijoms, kurios skirtos tik apsaugai nuo saulės, vandenį atstumiantis audinys palapinei, apsaugančiai nuo kritulių, polietilenas yra nepraktiškas, nepraleidžia oro ir yra trumpalaikis, tačiau apsaugo nuo vėjo ir lietaus.

13

Dažniausiai vasarnamių palapinių gamyboje naudojamas polivinilchlorido audinys, kuriam būdingos didelės eksploatacinės savybės..

Kaip pasirinkti tento palapinę vasaros rezidencijai?

Į vasarnamio ar sodo modelio pasirinkimą ir pirkimą reikia žiūrėti visiškai atsakingai, atidžiai išanalizavus visus jo naudojimo niuansus ir nusprendus dėl būsimos konstrukcijos įrengimo vietos. Tuomet gaminys tarnaus ilgai, nesukels nepatogumų ir efektyviai atliks savo funkcijas. O spontaniškas pirkimas gali atnešti ne tik nuoskaudą, bet ir pinigų švaistymą..

Paruošta pavėsinė palapinės pavidalu su tentais ir tinkleliais nuo uodų

Paruošta pavėsinė palapinės pavidalu su tentais ir tinkleliais nuo uodų

Patarimas! Renkantis tentą verta atsižvelgti į asmenines nuostatas ir poreikius. Tačiau tuo pat metu būtina atsižvelgti į konstrukcijos svorį, matmenis sulankstytoje ir išardytoje būsenoje, taip pat į drobės savybes..

13

Svarbu! Jei po tentu planuojama pastatyti tik nedidelį stalą ir kelias kėdes, tada pakanka 2,5 × 2,5 m dydžio konstrukcijos. Jei didelė kompanija susirinks po baldakimu, turėtumėte atidžiau pažvelgti į didelius modelius..

Taip pat verta pagalvoti, kokiu tikslu palapinė perkama. Pavyzdžiui, jei tai reikalinga tik apsaugai nuo saulės spindulių, tada visiškai nereikia pirkti konstrukcijos, pagamintos iš vandeniui atsparių medžiagų.. Jei vasarnamis ar vieta, kurioje bus perkama, yra netoli miško ar tvenkinio, tada tikriausiai yra daug uodų ir midijų, ir tokiu atveju geriau įsigyti palapinės palapinę su tinkleliais nuo uodų.

Šiuolaikinė baldakimo versija Art Nouveau stiliaus

Šiuolaikinė baldakimo versija Art Nouveau stiliaus

Svarbus kriterijus renkantis tentą yra konstrukcijos surinkimo būdas. Palapines su rėmu, surinktą iš metalinių atraminių vamzdžių ir plastikinių laikiklių, laikoma gana paprasta sumontuoti ir naudoti. O varžtų konstrukcijų surinkimui prireiks daug daugiau laiko..

Tuo pačiu metu, renkantis tento palapinę, turite atidžiai išnagrinėti ant pakuotės nurodytą informaciją, savybes ir atsižvelgti į konkretaus produkto naudojimo ypatybes, taip pat į jo veikimo rekomendacijas..