65 zonavimo idėjos studijos tipo butui

Kai turite tik vieną kambarį, jūs nevalingai pamirštate estetiką, užėmę galvą sprendžiant pagrindines užduotis: kur dėti dvigulę lovą, kiek kvadratinių metrų skirti svetainei ir kur visame šiame chaose rasti vietos saugojimo vietoms? Jau nekalbant apie laisvą judėjimą. Apskritai vieno kambario buto zonavimas nėra lengvas darbas. Geros naujienos yra tai, kad jums nereikia „išradinėti rato“ – tiesiog pasisemkite idėjų iš mūsų straipsnio.!

Pagrindiniai zonavimo metodai

Vieno kambario butų savininkai gali didžiuotis savo namais, nes atvira erdvė, kaip ir studijos tipo apartamentai, šiandien yra labai populiari. Juose skaidinių skaičius yra sumažintas iki minimumo, o akcentuojama erdvė ir laisvė..

Tačiau norint harmoningai organizuoti interjerą, būtina kreiptis į zonavimą. Tai yra stebuklinga lazdelė dizaino pasaulyje, leidžianti padalinti kambarį į matomas gyvenamąsias zonas, išlaikant jo funkcionalumą. Tam galite naudoti bet ką: nuo audinio iki baldų..

Ekranai

Tradiciškai ponios slėpdavosi už ekranų, norėdamos pakeisti aprangą ir išlaikyti orumą. Ilgą laiką šis elementas buvo pamirštas – arba dėl to, kad net mažiausiame bute galite rasti vietą persirengti, arba dėl permainingos moralės. Bet veltui, nes tai yra paprasčiausia skaidinio versija.

Ekranai idealiai tinka, kai reikia padalinti erdvę į dvi sritis. Tuo pačiu metu jie yra mobilūs, nereikalauja sudėtingo montavimo ir neužima daug vietos surinkdami. Galite įsigyti bet kokio stiliaus gaminių, paslėpti kambario dalį nuo smalsių akių arba sukurti šviesius kontūrus, puošdami interjerą.

Vieno kambario buto zonavimas - Ekranai Vieno kambario buto zonavimas - Ekranai

Užuolaidos ir užuolaidos

Norėdami išvengti aiškaus kambario padalijimo į zonas, galite naudoti užuolaidas. Jie geriausiai tinka miegamojo aptvėrimui, sukuriant intymią, jaukią aplinką, skatinančią gerą miegą..

Tačiau poveikis priklauso nuo medžiagos. Pavyzdžiui, lengvas tiulis tik vizualiai atskirs vietą nuo likusios patalpos, tačiau suteiks jai oro jausmo. Masyvesnės užuolaidos puikiai atliks zonavimą, tačiau mažoms erdvėms geriau teikti pirmenybę šviesių atspalvių tekstilės gaminiams..

Užuolaidų pertvarą galite sumontuoti ant įprasto karnizo kambario viduje arba sukurti tokią struktūrą kaip baldakimų laikikliai.

Studijos tipo apartamentai „Zoning“ - užuolaidos ir užuolaidos Studijos tipo apartamentai „Zoning“ - užuolaidos ir užuolaidos

Gipso kartono pertvaros

Galite vizualiai zonuoti vieno kambario butą gipso kartono pertvarų pagalba. Jei reikia, juos pašalinti, pvz., Mobilųjį ekraną, yra problematiška, tačiau jų išvaizda negali būti atskirta nuo pagrindinės sienos..

Gipso kartono konstrukcija yra pigi, lengva, lengvai montuojama ir turi gerą garso izoliaciją. Jis gali būti plokščias, apvalus, išlenktas, padedantis sukurti unikalų dizainą. Atsižvelgiant į erdvės poreikius, jis yra ryškus akcentas interjere arba nepastebima sienos dalis, kuri bet kokiu atveju puikiai susidoros su zonavimo misija..

Vieno kambario buto zonavimas - Gipso kartono pertvaros Vieno kambario buto zonavimas - Gipso kartono pertvaros

Lentynos ir spintelės

Esame įpratę prie sienos pastatyti knygų spintas ir lentynas, taip „atimdami“ didžiulę kambario dalį. Norėdami sutaupyti vietos ir padalyti ją į dvi zonas, pakanka statyti tokius baldus statmenai sienai..

Tam labiau tinka spintelės su perlenkiamomis lentynomis, tačiau uždaros konstrukcijos atveju galinė pusė gali būti veidrodinė arba naudojama kaip šiferio lenta, padengta specialiais dažais. Daiktai, jungiantys kelias funkcijas vienu metu – modernus sprendimas ne tik mažiems butams, bet ir erdviems kambariams.

Studijos tipo apartamentai „Zoning“ - lentynos ir spintos Studijos tipo apartamentai „Zoning“ - lentynos ir spintos

Podiumai

Mažas podiumas yra dar vienas puikus būdas zonuoti studijos tipo butą. Aukštų lubų savininkai gali patalpinti svetainę, valgomąjį ar studijuoti. Tačiau su žemomis lubomis galite sau leisti tik miegamąjį, kuris susijęs su minimaliu judėjimu..

Tokia kalva stalčių dėka gali tarnauti kaip papildoma saugojimo vieta. Labai aukštiems podiumams rekomenduojama atlikti žingsnius. Podiumų pranašumas yra tas, kad jie neužima papildomos vietos ir padeda išryškinti tam tikrą sritį.

Studijos tipo buto zonavimas - podiumai Studijos tipo buto zonavimas - podiumai Studijos tipo buto zonavimas - podiumai

Stumdomos pertvaros

Sukurtos stumdomų durų principu, tokios pertvaros leidžia visiškai atskirti zoną arba padaryti ją atvirą. Atviri modernūs gaminiai užima mažiausiai vietos, o dėl skirtingų medžiagų jie padeda sukurti tinkamą atmosferą.

Pavyzdžiui, jei gautoje zonoje nėra langų, geriau pasirinkti permatomą paviršių, kuris užtikrina privatumą, tačiau praleidžia šiek tiek šviesos. Idealiu atveju toks sprendimas tiks prie japoniško stiliaus ar minimalizmo..

Studijos tipo buto zonavimas - stumdomos pertvaros Studijos tipo buto zonavimas - stumdomos pertvaros

Vaikų darželio ir svetainės zonavimas vieno kambario bute

Vieno kambario butas-ne tik sprendimas bakalaurams. Susituokusi pora su vaiku čia gali patogiai apsistoti, jei pasirinksite tinkamą zonavimo variantą.

Mažam vaikui turite pasirinkti šilčiausią ir lengviausią kambario dalį, kurią laikui bėgant galima išplėsti ar pakeisti..

Kad galėtumėte stebėti vaiko saugumą, tačiau tuo pačiu suteikdami jam asmeninės erdvės, galite naudoti įprastą ekraną, užuolaidą ar stumdomą pertvarą.

Visų amžiaus grupių vaikams patiks darželis ant podiumo, ir kuo aukštesnis, tuo geriau. Norėdami tai padaryti, galite įsigyti dviaukštį baldą. Transformuojančios konstrukcijos su stalu, kertančiu dvi zonas, padės kontroliuoti vaiko veiklą.

Galite vizualiai atskirti darželį nuo svetainės vieno kambario bute gėlių pagalba. Dažnai vaikai trokšta visko, kas šviesu ir smagu, todėl vaikų kampelį bus lengva atskirti nuo kitų. Jums tiesiog reikia įsitikinti, kad interjero atspalviai yra derinami..

Vaikų darželio ir svetainės zonavimas vieno kambario bute Vaikų darželio ir svetainės zonavimas vieno kambario bute Vaikų darželio ir svetainės zonavimas vieno kambario bute Vaikų darželio ir svetainės zonavimas vieno kambario bute

Miegamojo ir svetainės zonavimas studijos tipo apartamentuose

Šiai tipinei zonavimo parinkčiai tiks bet kokio tipo skaidiniai. Turite remtis išdėstymo, dizaino ir norimo efekto ypatybėmis.

Kvadrato formos studijos tipo apartamentuose įprasta paryškinti miegamojo zoną tankiomis pertvaromis, kurios praktiškai sukuria atskiro kambario jausmą. Tai galima pasiekti derinant įvairius tipus. Pavyzdžiui, lentynos vienoje pusėje ir užuolaidos kitoje.

Miegamojo ir svetainės zonavimas studijos tipo apartamentuose Miegamojo ir svetainės zonavimas studijos tipo apartamentuose Miegamojo ir svetainės zonavimas studijos tipo apartamentuose Miegamojo ir svetainės zonavimas studijos tipo apartamentuose

1 kambario buto zonavimo idėjos – nuotrauka

Niekas geriau neparodo teorinės medžiagos, nei įgyvendinti vieno kambario butų projektai, kuriuose dalyvauja zonavimo principai. Studijuodami juos galite pasisemti įdomių idėjų ir įsitikinti skirtingų sprendimų efektyvumu..

1. Medinė estetika Maskvoje

Projekto „Welcome Studio in Wood“ dizaineriai&Stone sugebėjo sujungti dvi priešingas savybes – intymumą ir atvirumą. Tipiška odnushka 49 kv.m. virto proporcinga erdve, padalinta į patogius kvadratus. Į butą įtrauktos šios zonos iš privalomo „patogiam gyvenimui“ rinkinio: miegamasis, darbo kambarys, svetainė ir virtuvė su nedideliu valgomuoju.

Zonavimas atliekamas naudojant medines pertvaras, kurių dizainas primena žaliuzes. Jie praleidžia šviesą ir yra naudojami visur, sukuriant holistinį įvaizdį, neatsiejamą nuo bendro interjero. Natūralios apdailos medžiagos sukuria lengvą atmosferą namuose.

Medinė estetika Maskvoje - Vieno kambario buto zonavimas Medinė estetika Maskvoje - Vieno kambario buto zonavimas Medinė estetika Maskvoje - Vieno kambario buto zonavimas Medinė estetika Maskvoje - Vieno kambario buto zonavimas Medinė estetika Maskvoje - Vieno kambario buto zonavimas Medinė estetika Maskvoje - Vieno kambario buto zonavimas Medinė estetika Maskvoje - Vieno kambario buto zonavimas Medinė estetika Maskvoje - Vieno kambario buto zonavimas

2. Vieno kambario buto zonavimas Chruščiovoje

Šio tipo būstą vargu ar galima pavadinti svajonių butu. Mažas dydis ir žemos lubos tik apsunkina pertvarkymą, apriboja „įrankių“ pasirinkimą. Tačiau dizainerė Alena Ganko sugebėjo patogiai organizuoti šiuos butus.

Pradiniam išdėstymui reikėjo išmontuoti kelias sienas, po to tarp miegamojo ir prieškambario buvo patalpinta funkcinė zonavimo struktūra. Tai kartu knygų niša, drabužių spinta, taip pat atskiria poilsio zoną, todėl yra kuo kompaktiškesnė ir patogesnė..

Toje pačioje erdvėje kaip svetainė virtuvė yra vizualiai atskirta siauro valgomojo stalo. Neutralios spalvų schemos yra puikus šviesių baldų fonas.

Vieno kambario buto zonavimas Chruščiovoje Vieno kambario buto zonavimas Chruščiovoje Vieno kambario buto zonavimas Chruščiovoje Vieno kambario buto zonavimas Chruščiovoje Vieno kambario buto zonavimas Chruščiovoje Vieno kambario buto zonavimas Chruščiovoje

3. Ryškus butas-liemenė

Dizaineris Marcelis Kadyrovas šį ilgą pasivaikščiojimo butą pavertė stilinga studija.

Sunku suprojektuoti tokį interjerą nesinaudojant zonavimu. Galų gale, net ir bakalauro būste turėtų būti patogios ribos..

Erdvės centre yra dvi drabužinės, kurios sudaro nedidelę persirengimo kambarį. Ji, be pagrindinio tikslo, padeda padalyti prieškambarį su gyvenamosiomis zonomis. Tuo pačiu tikslu tarp sofos ir lovos yra sumontuoti keli vamzdžiai su lentynomis – neįprasto dizaino stovas.

Šviesus liemenės butas - vieno kambario buto zonavimas Šviesus liemenės butas - vieno kambario buto zonavimas Šviesus liemenės butas - vieno kambario buto zonavimas Šviesus liemenės butas - vieno kambario buto zonavimas Šviesus liemenės butas - vieno kambario buto zonavimas Šviesus liemenės butas - vieno kambario buto zonavimas Šviesus liemenės butas - vieno kambario buto zonavimas

4. Jauki „knygų“ palėpė

Lofto stilius „priima“ planavimo eksperimentus geriau nei kiti. Pirma, dėl pramoninio dizaino pobūdžio, antra, dėl potraukio laisvei ir erdvei. „Gut Gut Design“ dizaineriai pasinaudojo šiuo pranašumu, norėdami efektyviai organizuoti nedidelį vieno kambario butą..

Akį iškart patraukia knygų skaičius kambaryje. Todėl stovas, atskiriantis svetainę ir virtuvės zoną, atrodo daugiau nei tinkamas, nepaisant ant jo esančių indų..

Dėl tam skirtos svetainės – miegamoji vieta, esanti nišoje, atrodo atskirai, o ne „iškrenta“ iš dizaino.

Jaukus „knygų“ palėpė - Vieno kambario butų zonavimas Jaukus „knygų“ palėpė - Vieno kambario butų zonavimas Jaukus „knygų“ palėpė - Vieno kambario butų zonavimas Jaukus „knygų“ palėpė - Vieno kambario butų zonavimas Jaukus Jaukus „knygų“ palėpė - Vieno kambario butų zonavimas Jaukus

5. Minimalistiniai butai

Amerikiečių dizaineris Page Goolrick turi daug ko išmokti erdvės zonavimo srityje. Šis sniego baltumo butas yra puikus pavyzdys..

Kvadratinis išdėstymas nėra geriausias pasirinkimas vieno kambario butui, nebent teisingai jį padalinsite į zonas. Pagrindinį vaidmenį šiame interjere atliko miegamojo zona kampe, kurią iš abiejų pusių skiria stumdomos permatomos pertvaros..

Taigi ši zona, uždaryta, atrodo beveik kaip atskiras kambarys ir riboja svetainę nuo virtuvės, tačiau palieka ryšį tarp pastarosios ir valgomojo. Baltas kilimas ant tamsaus parketo grindų, tarsi sala, išryškina gyvenamąją erdvę ir sukuria jaukumo jausmą.

Minimalistiniai apartamentai - studijos tipo apartamentai „Zoning“ Minimalistiniai apartamentai - studijos tipo apartamentai „Zoning“ Minimalistiniai apartamentai - studijos tipo apartamentai „Zoning“ Minimalistiniai apartamentai - studijos tipo apartamentai „Zoning“ Minimalistiniai apartamentai - studijos tipo apartamentai „Zoning“ Minimalistiniai apartamentai - studijos tipo apartamentai „Zoning“ Minimalistiniai apartamentai - studijos tipo apartamentai „Zoning“ Minimalistiniai apartamentai - studijos tipo apartamentai „Zoning“ Minimalistiniai apartamentai - studijos tipo apartamentai „Zoning“

Vaizdo įrašas: Vieno kambario butas – zonavimas ir interjero dizainas