Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai

Gipso plytelės ir plokštės naudojamos kaip vidaus sienų ir lubų apdaila. Naudojamas kaip dekoratyvinis elementas. Gipso miltelių ir vandens derinys yra labai lankstus, padedantis formuoti gražius, estetiškai atrodančius beveik bet kokios formos paviršius. Medžiaga taip pat naudojama lipdiniams ir kitoms dekoracijoms, nes gerai formuojasi. Charakteristikos, montavimo principai, medžiagos – apie viską išsamiau vėliau straipsnyje.

Šio straipsnio turinys:

Gipso plytelių gaminių ypatybės

Gipsas yra viena iš plačiausiai naudojamų statybinių medžiagų. Daugiausia naudojamas interjero dizainui, kaip sienų medžiaga, lubos, tinkas. Iš jo gaminamos dekoro detalės:

 • lizdai po liustra;
 • vidiniai karnizai;
 • lubų rėmai;
 • dekoratyvinės kolonos ir kt.

Gipso plytelės visada atrodo gražiai interjere

Gipso plytelės visada atrodo gražiai interjere

Imituoti naudojamas kitas gipsas pleistrai. Jis taip pat gaminamas kaip surenkamas vienetas, pavyzdžiui gipso kartono.

Gipsas yra nuo baltos iki pilkos spalvos mineralas, randamas žemės plutoje. Chemiškai jis žinomas kaip kalcio sulfato hidratas (CaSO4,2H2O), kuris yra išgaunamas iš didelių venų. Vidaus apdailai dažniausiai naudojamas permatomas gipso akmuo, vadinamas alabastru, jis tinka bet kokioms skulptūrinėms formoms. Natūralios būklės jį sudaro apie 30% surišto vandens. Šis vanduo ištraukiamas nuolat kaitinant, kol gaunami balti milteliai..

Turi daug dizaino pranašumų

Turi daug dizaino pranašumų

Gipso plytelių ir kitos gipso medžiagos gamybai kaip žaliava naudojamas būtent šis gamtoje gautas gipsas.. Iš jo gaminamas vadinamasis sintetinis gipsas. Tam naudojamas šlapias kalkakmenis, sudarytas iš kalcio ir vandens derinio kartu su sulfatu, sudarančiu kalcio sulfatą..

Kuo tinkas skiriasi nuo kitų paviršių??

Tarp jo savybių yra unikalios, visų pirma šios:

 • neturi pašalinių kvapų, yra visiškai saugus;
 • plačiai prieinama gamtoje;
 • patogi, estetiška medžiaga;
 • lengva įdiegti;
 • atsparumas ugniai;
 • patvarumas;
 • garso izoliacija;
 • karščiui atsparus.

Ši medžiaga yra atspari ugniai ir patvari

Ši medžiaga yra atspari ugniai ir patvari

Šiais laikais daugumą vidaus ir išorės dizaino ypatybių daugiausia lemia gipso konstrukcija arba gipso liejimas..

Šios medžiagos paklausą lemia kitas veiksnys: trumpesnis laikas, darbo kaina. Laikui bėgant gipso gaminiai įgauna vis daugiau ir daugiau pažangių savybių, tokių kaip padidėjęs atsparumas ugniai, garso izoliacijos garso savybės ir kt..

Gipso plytelės - lengvai montuojamos

Gipso plytelės – lengvai montuojamos

Savybės

Atsparumas ugniai

Tai natūraliai antipirenas, stabdantis ugnies plitimą, kuris gali būti labai svarbus saugumui ir gyvybei. Ši savybė atsiranda dėl gipso gaminiuose esančio vandens. Tarkime, 15 mm storio gipso plytelėse yra beveik 3 litrai kristalizuoto vandens.. Kai ugnis artėja prie vandens, vanduo išgaruoja, susidaro apsauginis sluoksnis, padengiantis gipso gaminį.. Ši savybė padės sustabdyti ugnies plitimą iš kitų medžiagų..

Gera triukšmo izoliacija

Gera triukšmo izoliacija

Nedegus

Kaip paaiškinta, kaitinant gipso gaminius, įkaitinami gipso medžiagoje esantys vandens kristalai. Ši gipso dehidratacija karščiu vadinama kalcinavimu. Deginant susidaro danga, kuri yra atspari degimui ir leidžia šalia esančiai medžiagai išlaikyti žemesnę, saugesnę temperatūrą.

Net ir visiškai iškaitinus vandens kristalus, likučiai elgsis kaip izoliacinis sluoksnis, kol bus sunaikinti. Gipsas laikomas geru antipirenu dėl savo sugebėjimo kelias valandas sustabdyti ugnies plitimą, priklausomai nuo gipso gaminių kiekio..

Neturi pašalinių kvapų

Neturi pašalinių kvapų

Akustika

Gipso gaminiai yra žinomi dėl savo garso izoliacijos savybių, kurios yra daug efektyvesnės už plytų mūriją, kai jos yra tokio paties storio. Gipsas yra specialiai sukurtas siekiant sumažinti triukšmą ir užkirsti kelią aidėjimui. Tarpas tarp dviejų gipso sienų padidina akustines savybes, ribodamas triukšmo praėjimą. Pavyzdžiui, vietoj 110 mm plytų sienos mes galime sumontuoti 75 mm gipso plokštes, kad pasiektume tą patį garso kokybę..

Galima derinti prie bet kokio stiliaus

Galima derinti prie bet kokio stiliaus

Karščiui atsparus

Gipso konstrukcijos sukurtos šiluminės savybės leis gerai subalansuoti kambario drėgmę ir temperatūrą. Gipso konstrukcija, turinti ertmes, tokias kaip gipso kartonas ar klojiniai, suteikia papildomų izoliacinių savybių.

Garų barjeras

Gipso plokščių naudojimas interjero dizaine apsaugo nuo drėgmės patalpoje.

Taikoma bet kokiam kambariui

Taikoma bet kokiam kambariui

Gipso sienos

Gipso sienos yra patvarus dažomas paviršius, tinkantis visų tipų patalpoms. Be lakiųjų organinių junginių (LOJ). Dėl savo struktūrinės įvairovės jis gerai formuoja atmosferą, toną, nuotaiką namuose ar biure.

Gipso sienų plytelės gaminamos pagal beveik bet kokį dizainą, modelį ar tekstūrą naudojant CNC gamybos procesą. Jie gali derėti prie bet kokio dekoro. Dizainas gali būti raminantis atsitiktiniam gyvenamajam kambariui arba dinamiškesnis verslo biuro aplinkai. Jis gali būti subtilus, gyvas, prabangus ar madingas..

Medžiagų įvairovė jus nustebins

Medžiagų įvairovė jus nustebins

Akcentinės 3D sienos

Tai dar nėra įsilaužęs namų ir butų dekoravimo būdas, kurį jau priėmė mados dizaineriai.. 3D sienų plokštės gali papildyti beveik bet kokią patalpų gyvenamąją ar komercinę aplinką, padėti sukurti spalvingą gyvenamąją erdvę. Tai moderni, paprasta, ekonomiška apdailos medžiaga, kurią galima greitai sumontuoti, nudažyti bet kokia spalva, atitinkančia interjerą.

Jie gali būti naudojami akcentinėms sienoms, televizoriaus foninėms sienoms, miegamiesiems, vaikų kambariams, biurams, restoranams, pramogų centrams kurti.

3D plokštės ant sienos

3D plokštės ant sienos

Kas yra?

Tai reljefinė kompozicinė plytelė, turinti sudėtingą vienodą raštą, suteikianti erdvinę erdvės apdailą, parduodama kvadratiniais metrais. Kiekvienas gabalas yra maždaug 60/60 cm dydžio, tačiau galimi ir kiti formatai. Projektavimo principas yra suteikti lygų monolitinį paviršių be jungčių ir siūlių, todėl kiekviena detalė yra pritaikyta prie gretimų.

Dizaineriai mėgsta šią naują, nelydomą medžiagą ir siūlo ja dekoruoti akcentinę sieną, kad ji palankiai išsiskirtų kaip pagrindinis kambario taškas. Tačiau kai kurie naudoja plyteles visoms sienoms ar luboms dengti.

Galite apklijuoti ne tik sienas, bet ir lubas

Galite apklijuoti ne tik sienas, bet ir lubas

Dangos tekstūra

Galite pasirinkti bet kokį pasikartojantį geometrinį modelį arba pats padaryti eskizą – tam jau yra gana pažangių technologijų, leidžiančių įgyvendinti asmeninius tūrinių sienų projektus, pagrįstus gipso pagrindu.

Dažniausi modeliai yra bangos, koriai, apskritimai, duobės, mėnuliai, raibuliai. Galite gauti labai tikrovišką plytų sienos ir kitų paviršių imitaciją.

Medžiagą galima dažyti bet kokia spalva. Tai yra, jūs pasirenkate ne tik savo sienos formą, bet ir jos spalvų diapazoną iki norimo atspalvio. Taip pat galite perdažyti tokias sienas, net kelis kartus.. Jie taip pat gali būti dirbtinai sendinami, pavyzdžiui, naudojant craquelure ar patina techniką..

Turi daugybę modelių

Turi daugybę modelių

Tokių plokščių montavimas gali būti atliekamas savarankiškai.. Siūlės pagamintos mikronų tikslumu, kad visos dalys būtų sujungtos į vieną stulbinantį modelį, be jokių pastebimų plytelių kraštų. Norėdami sukurti vieną didelę, vientisą tekstūruotą sieną, klijai ant plytelių galinės dalies užtepami mentele ir tada sumontuojami..

Plytelių gale yra plonas glaisto sluoksnis. Sujungiant lakštus, atsiranda papildomas tvirtinimo elementas, naudojamas sandarinti siūles tarp plokščių. Vėliau siūlės trinamos ir gaunamas monolitinis paviršius..

Tokių plokščių montavimas gali būti atliekamas savarankiškai.

Tokių plokščių montavimas gali būti atliekamas savarankiškai.

Taigi žingsnis po žingsnio 3D gipso plokštės yra klijuojamos prie visos sienos. Jei reikia nupjauti lakštą, tai lengva padaryti įprastu pjūklu. Kadangi medžiaga yra gana trapi, su ja reikia elgtis atsargiai, saugoti ją nuo kritimo.

Taigi, dizainerio sieną jūsų interjere galima įsigyti nedalyvaujant profesionaliam dekoratoriui.. Norėdami papuošti ir sukurti tekstūrą, prie sienos pridėkite skulptūrinę plokštę. Dažykite savo 3D sieną bet kokia spalva, naudodamiesi namų apyvokos dažais, tonu tonu arba kontrastu su esamu dekoru.

Bangos yra labai populiarus modelis

Bangos yra labai populiarus modelis

PatarimasNorėdami maksimaliai išnaudoti skulptūrinį efektą, pabandykite apšviesti sieną iš viršaus arba iš apačios, kad paryškintumėte 3D efektą ir tekstūruotą paviršių..

Jums bus įdomu:

Plytų siena interjere – efektyvus būdas pakeisti jūsų namus (daugiau nei 260 nuotraukų). Derinys svetainėje, virtuvėje, miegamajame

PVC plokštės sienoms: 235+ (nuotrauka) jūsų interjerui (virtuvei, vonios kambariui, koridoriui)

Dekoratyvinis tinkas „Žievės vabalas“: namo sienų apdailos technologija (daugiau nei 160 nuotraukų)

Nuleistos lubos

Šiuolaikinė pakabinamų lubų sistema nuo 1960 -ųjų beveik nepasikeitė ir vis dar yra labiausiai paplitusi lubų rūšis, naudojama projektuojant komercinius ir gyvenamuosius pastatus.. Jis turi daug privalumų, įskaitant mažą kainą, lankstumą, greitą montavimą, akustiką, pritaikymą apšvietimui ir mechaninėms sistemoms bei lengvą priėjimą prie plenero..

Paprastai jie buvo naudojami mechaninėms sistemoms, tokioms kaip ortakiai ir vamzdynai, paslėpti, suteikiant viršutiniam kambariui švarią, monolitinę išvaizdą. Šiandien atvirų lubų tendencija yra populiaresnė, ypač komerciniuose interjeruose, nepaisant gipso lubų sistemų privalumų..

Gerai atrodo ant lubų

Gerai atrodo ant lubų

Tyrimai parodė, kad dizaino elementų pridėjimas prie lubų plokštumos gali turėti didelės įtakos bendrai erdvės atmosferai ir sukurti atvirumo, privatumo, intymumo ar net energijos jausmą.. Be to, atlikus lubų ir atvirojo stiliaus gyvavimo ciklo analizės tyrimą nustatyta, kad nors pakabinamų lubų sistemų pradinės montavimo išlaidos yra didesnės, energijos ir priežiūros išlaidos yra mažesnės nei naudojant atviras konstrukcijas..

Pakabinamų lubų sistemos, kuriose naudojamos gipso lubų plytelės, suteikia puikias galimybes dizaineriams ir architektams sukurti įspūdį ir vizualų susidomėjimą interjero dekoravimu, taip pat išspręsti daugybę našumo, saugumo, bendros išvaizdos problemų..

Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai

Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai

Pagrindinės charakteristikos

Gipso lubos yra lubų konstrukcija, pagaminta iš plytelių, plokščių ar blokų su aukščio reguliavimu, kad būtų galima lengvai montuoti visų tipų vamzdžius, izoliacines medžiagas, šildymo ir apšvietimo įrangą. Jie taip pat lengvai prisitaiko prie konkrečių pastato reikalavimų, tokių kaip:

 • apvalios lubos;
 • kupolai;
 • nuožulnios lubos;
 • įleidžiamas apšvietimas ir kt..

Tinko dekoras interjere

Tinko dekoras interjere

Jie yra antrinė konstrukcija, pritvirtinta prie pagrindinių lubų. Tai derinama nepriklausoma struktūra, paruošta dažyti, lengva, puikiai sugerianti garsą, atspari ugniai, ekonomiška. Be to, plastikinės gipso lubų plytelės priekyje ir aliuminio danga gale yra ilgaamžės ir atsparios dilimui. Taip pat galima plauti įprastais buitiniais plovikliais. Pasižymi gera garso izoliacija, atsparumu vandeniui ir dažais, kurie neišnyks tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Gipso lubų dizainas

Gipso lubų dizainas

Pakartotiniai moduliai (plokštės, plokštės, blokai) tinka bet kokiai formai, jei reikia, supjaustyti. Tokios lubos pagerins patalpų oro kokybę, jas bus lengva valdyti ir sumontuoti..

Montavimo principai

Pakabinamos lubos yra šiek tiek žemesnės nei pagrindinės, tai leidžia paslėpti visus laidus nuo šviestuvų, efektyviai uždėti tašką, įleidžiamą apšvietimą. Montavimas atliekamas rėmo sistemos pagrindu. Sumontavę rėmą, dirbkite su elektros instaliacija ir būsimo apšvietimo prijungimas prie atitinkamų laidų išvesties.

Montavimas atliekamas rėmo sistemos pagrindu

Montavimas atliekamas rėmo sistemos pagrindu

Rėmas gali būti sudarytas iš kvadratinių arba stačiakampių padalijimų, priklausomai nuo to, kokio tipo architektūros ir dizaino reikia. Kartais lubų plytelės yra apipjaustomos taip, kad palaikytų pasirinktinius arba apskritus apšvietimo įrenginius. Kitais atvejais gali būti, kad vietoj šviestuvo nebūtina naudoti plytelių. Trečiuoju atveju jie perka specialią gipso lubų rozetę, naudojamą šviestuvams.. Renkantis, kaip dėti šviestuvus, dauguma dizainerių vadovaujasi konkrečiais poreikiais..

Vienas iš daugelio šios medžiagos privalumų yra tai, kaip lengva ją montuoti naujose ar esamose patalpose. Montavimas ant rėmo atliekamas per labai trumpą laiką neprarandant garso ar izoliacijos savybių.

Lengvas ir lengvai valomas

Lengvas ir lengvai valomas

Daugumai plytelių nereikia specialių pjovimo įrankių ir jos yra suderinamos su įvairių tipų klijais ir montavimo būdais. Be to, daugelis produktų yra su nuimamu sluoksniu, kad būtų užtikrinta papildoma apsauga diegimo metu..

Lubos gali radikaliai pakeisti bet kokį interjerą

Lubos gali radikaliai pakeisti bet kokį interjerą

Sienų plokštės

Dekoratyvinėms plytelėms kloti tinka bet koks pagrindas. Sujunkite plokščių ar plytelių seriją į ištisinį modelį. Besiūlį modelį galima pastatyti vertikaliai arba horizontaliai, tai atsispindi instrukcijose. Kai montavimas bus baigtas, tarpas tarp plokščių nebus pastebimas. Į ką reikia atsižvelgti montuojant sienų plokštes:

 • Jei reikia, plytelę naudokite kaip atskirą įdėklą, apdailą. Užpildykite tam tikrą erdvę, nebūtinai visą sieną. Diegimo dydį riboja tik jūsų vaizduotė ir kambario galimybės.
 • Paviršiaus dažymas maksimaliai padidina plytelių galimybes, nes smulkiagrūdė struktūra gerai sugeria ir perduoda spalvą.
 • Atsargiai išpakuokite kiekvieną plokštę montavimui, leiskite jam prisitaikyti prie aplinkos temperatūros ir drėgmės ir paruoškite dažymui, kad gautumėte norimą efektą.
 • Arba užsisakykite iš anksto dažytas sienų plokštes. Gamyklose ir firmose jie profesionaliai dažys gaminį bet kokia spalva, įskaitant gražius metalinius vandens dažų atspalvius. Tačiau išankstinis dažymas netinka, kai reikalingas vientisas montavimas. Pasirinkite šį metodą tik tada, kai jis iš esmės taupo laiką ir pastangas. Dažytos plokštės puikiai atspindi nuotaiką ir atmosferą ir ypač tinka intensyvaus eismo zonoms.

Sienų plokštės variantas

Sienų plokštės variantas

Naudojant tinkamą tekstūrą ir spalvą, stimuliuojantis poveikis sustiprėja, jei reikia atlikti tam tikrų veiksmų iš esamų:

 • nuspręsti pirkti ar bendradarbiauti komercinėse įstaigose;
 • daug ar mažai valgykite virtuvėje (norėdami turėti gerą apetitą, rinkitės raudonus dažus, o norint numesti svorio tinka mėlyna);
 • padidinti kūrybiškumą ir produktyvumą.

Namuose galite padaryti kambarius energingesnius ir gyvesnius, mažiau užimtus ar atsipalaidavusius..

Balta spalva daro kambarį erdvesnį

Balta spalva daro kambarį erdvesnį

Spalva yra svarbi bet kuriai dizaino schemai. Ryškios spalvos, tokios kaip raudonos ir geltonos spalvos, suteikia energijos, o mėlynos, žalios ir kitos šaltesnės spalvos sukuria raminantį efektą.. Pilkos, baltos, juodos ir rudos spalvos universalumas suteikia galimybę lanksčiai kurti efektus ir papildyti kitas spalvas.

Medžiagos (redaguoti)

Gipso plokštės susideda iš vidutinio tankio medienos plaušų plokštės (pagamintos iš perdirbtos medienos) ir porceliano gipso. Mineralinis sulfatas (gipsas) dažnai naudojamas tinkui ir sienų dangai. Gipsas, naudojamas namų vidaus apdailos plokštėse ir plokštėse, paprastai yra alabastras, smulkiagrūdė balta / šiek tiek tonuota gipso medžiaga. Tai lanksti medžiaga, naudojama skulptūroms ir gali būti apdorota bet kokio tipo dažais ar tekstūra.

Gipso plytelių naudojimo galimybės

Gipso plytelių naudojimo galimybės

Gipso privalumai

Apibendrinant, čia yra keletas stiprybių:

 • suteikia plokščią paviršių be įtrūkimų ir drožlių, kurios lengvai užmaskuojamos tinku taip pat, kaip ir siūlės;
 • naudodami foninį apšvietimą galite padidinti tūrinį efektą;
 • oro cirkuliacija kambaryje. Natūrali medžiagos kilmė suteikia natūralų gebėjimą reguliuoti patalpų klimatą ir drėgmę;
 • suteikia geras estetines ir funkcines savybes;
 • dėl mažos kainos netgi galite sukurti profesionalų projektą su dizaineriu už prieinamą kainą;
 • daug nuostabių dizaino variantų;
 • montavimo paprastumas;
 • gipso tinkas gali būti naudojamas kaip galutinė apdaila nenaudojant dažų. Balta apdaila suteikia švarią išvaizdą.

Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai buto interjeras, interjero dizainas. Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai

Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai Gipso plytelės interjero dekoravimui: daugiau nei 160 nuotraukų (akmens, plytų) ryškiai saviraiškai

VIDEO: Kaip kloti ir dažyti gipso akmenį?

išvadas

Apibendrinant tai, kas išdėstyta pirmiau, tokia apdaila dekoravimui leidžia radikaliai pakeisti vidinės erdvės išvaizdą be kapitalinio remonto, o rekonstrukcijos ar pertvarkymo projektą gali greitai užbaigti net ir pradedantysis meistras..