Teisingas mikroklimatas yra geras poilsis, patogus buvimas kambaryje ir visų buto gyventojų gerovė.

Teisingas mikroklimatas yra geras poilsis, patogus buvimas kambaryje ir visų buto gyventojų gerovė.

Kaip sukurti mikroklimatą bute, kuris prisidėtų prie puikios namų ūkio gerovės, yra skubus klausimas tiems, kurie rūpinasi savo sveikata ir siekia sukurti palankias gyvenimo sąlygas uždaroje erdvėje. Dizaineriai žino veiksmingus būdus užpildyti butą švariu kalnų oru ir palaikyti optimalią kambario temperatūrą..

Natūralių medžiagų naudojimas apdailoje taip pat prisideda prie palankaus patalpų mikroklimato.

Natūralių medžiagų naudojimas apdailoje taip pat prisideda prie palankaus patalpų klimato.

Radiatoriai paslėpti už grotų palei visą sieną

Radiatoriai paslėpti už grotų palei visą sieną

Kambariniai augalai gaivina ir sodrina aplinkinį orą

Kambariniai augalai gaivina ir sodrina orą

Mediniai langai yra ekologiški ir saugūs

Mediniai langai yra ekologiški ir saugūs

Sausam patalpų orui rekomenduojama naudoti namų fontanus.

Sausam patalpų orui rekomenduojama naudoti namų fontanus.

Kaip apšildyti namus nekenkiant sveikatai

Esant žemai oro temperatūrai už lango, nepaprastai svarbu eksploatuoti šildymo sistemą, kuri minimaliai degina deguonies lygį gyvenamosiose patalpose su uždarais langais. Norėdami neutralizuoti šį efektą, dauguma konvektorių, alyvos ir infraraudonųjų spindulių šildytuvų gamintojų savo įrangą aprūpina įmontuotais drėkintuvais ir oro jonizatoriais. Kai kurie modeliai papildyti integruotais ventiliatoriais, kurie pagreitina šildymo procesą, tačiau verta sutelkti dėmesį į priešingą efektą – greita cirkuliacija automatiškai pakelia dulkes ir prisotina jomis patalpų orą, o tai neigiamai veikia gyventojų kvėpavimo organus. Todėl geriausias būdas sustiprinti buto šildymo efektą – ant sienų už radiatorių sumontuoti atspindinčius folijos ekranus, kurie gali žymiai padidinti prietaisų šilumos perdavimą..

Klasikinis radiatorius mažame vaikų kambaryje

Klasikinis radiatorius mažame vaikų kambaryje

Šildymo įrangos sistema su aukštos kokybės termostatais padės radikaliai pagerinti buto mikroklimatą. Gydytojų požiūriu, optimali kambario temperatūra yra 18–22 laipsnių diapazone. Galima nustatyti šį šildymo režimą arba jį koreguoti priklausomai nuo individualių poreikių, valdant termostatus, kurie nustato optimalų buto radiatorių veikimo režimą. Be to, funkcionali šildymo sistema padės ne tik optimizuoti mikroklimatą gyvenamosiose patalpose, bet ir sutaupys brangios šilumos energijos sąnaudas..

Šviesą atspindinčių folijos ekranų naudojimas padės greičiau ir geriau šildyti butą.

Šviesą atspindinčių folijos ekranų naudojimas padės greičiau ir geriau šildyti butą.

Patarimas! Jei namuose trūksta šilumos, patartina organizuoti židinio zoną, kurioje bet kuriuo metu galite sušilti ir mėgautis raminančia atmosfera, sklindančia iš židinio.

Jaukus židinio kampas su akmens apdaila

Jaukus židinio kampas su akmens apdaila

Dėl novatoriškų dizainerių pokyčių daugiabučių gyventojai, lygiai taip pat, kaip ir privačių namų savininkai, gali įrengti dujinį ar elektrinį židinį, tikroviškai įrengdami degančią ugnies liepsną, skleidžiant traškančią medieną ir anglį. Pagrindinis elektrinių židinių bruožas yra tai, kad nėra kenksmingų degimo produktų, kurie būdingi tikriems namų gaisrams, poveikio. Mados židiniai, skirti montuoti butuose, turėjo įtakos kuriant didžiulį įrangos asortimentą, kuris gali atrodyti organiškai bet kuriame interjere, nesvarbu, ar tai būtų minimalistinis aukštųjų technologijų, ar išgalvotas imperijos stilius..

Visų parametrų laikymasis, siekiant išlaikyti patogų mikroklimatą bute, suteiks sveikatos ir ilgaamžiškumo

Visų parametrų laikymasis, siekiant išlaikyti patogų mikroklimatą bute, suteiks sveikatos ir ilgaamžiškumo

Buto įrengimo langų pasirinkimo kriterijai

Klausimas „kaip sukurti mikroklimatą bute“, kuriame oro sąlygas būtų galima palyginti su nepriekaištingos ekologijos šalimis, turi būti užduotas nuo pat kapitalinio remonto pradžios. Langai turėtų būti pagaminti tik iš natūralios medienos, kuri praleidžia orą iš išorinės aplinkos ir šildymo metu neišskiria kenksmingų medžiagų, skirtingai nei plastikiniai profiliai. Lyginant polimerinius ir medinius langų blokus, galima nustatyti daugybę veiksnių, lemiančių buto mikroklimato būklę:

Medinių langų buvimas padės išlaikyti palankų mikroklimatą namuose.

Medinių langų buvimas padės išlaikyti palankų mikroklimatą namuose.

 • Medžio gebėjimas praleisti orą veikia deguonies tiekimą į kambario orą. Plastikas pašalina oro mainų poveikį ir sukuria vakuumo jausmą patalpoje su uždarytais langais.

Sienų apdaila ir langai pagaminti iš natūralių medžiagų

Sienų apdaila ir langai pagaminti iš natūralių medžiagų

 • Polimeriniai profiliai pasižymi dideliu elektrostatiškumu, dėl kurio traukia ir kaupiasi dulkės, o tai neigiamai veikia alergiškų žmonių sveikatą. Todėl buto su plastikiniais langais mikroklimatas kategoriškai draudžiamas gyventojams, turintiems kvėpavimo problemų ir vaikams..

Jaukus medinis miegamasis su puikia triukšmo ir šilumos izoliacija

Jaukus medinis miegamasis su puikia triukšmo ir šilumos izoliacija

 • Montuojant profilius iš spygliuočių medienos (pušies, eglės ar kedro), butas kvėpuoja taip lengvai ir laisvai, kaip miške. Spygliuočių medžiai, net ir nukirtus bei daugelį metų perdirbus, išskiria biologiškai aktyvias medžiagas – fitoncidus, dezinfekuoja orą nuo sveikatai kenksmingų mikroorganizmų. Verta paminėti faktą, kurį įrodė mokslininkai, plastiko dioksino išsiskyrimą kaitinant polimerą, kuris sukelia toksišką poveikį kitiems..

Erdvus vonios kambarys su mediniu langu, beveik visa siena

Erdvus vonios kambarys su mediniu langu, dengiančiu beveik visą sieną

 • Medinių profilių garso izoliacijos lygis yra daug didesnis nei plastikinių langų, nes mediena gali išlaikyti žemus ir aukštus dažnius, o polimerai – tik aukštus garso dažnius. Butai su medienos profiliais labiausiai izoliuoti nuo gatvės triukšmo.

Didelis medinis langas gyvenamajame kambaryje eklektiško stiliaus

Didelis medinis langas eklektiško stiliaus svetainėje

Nepriekaištingi hipoalergiškumo, didelio stiprumo, gebėjimo atlaikyti drėgmės, ultravioletinės spinduliuotės, temperatūros svyravimų rodikliai lemia puikias medinių langų eksploatacines savybes, kurios turėtų būti teikiamos pirmenybę, jei norite sukurti sveiką mikroklimatą bute..

Buto klimato įrangos pasirinkimo subtilybės

Išsikėlę tikslą sukurti idealias sąlygas buto vidinėje aplinkoje, turite įvykdyti pagrindinę užduotį – pasirinkti klimato technologiją. Norėdami palengvinti paiešką, turite išmatuoti gyvenamųjų patalpų plotą ir ištirti higrometro, galinčio nustatyti buto mikroklimato būklę, rodiklius. Funkcinis prietaisas skirtas valdyti klimato režimą uždaroje patalpoje, kur jis gali akimirksniu nustatyti oro temperatūrą ir drėgmės lygį.

Sieninis higrometras, matuojantis patalpų temperatūrą ir drėgmę

Sieninis higrometras, matuojantis patalpų temperatūrą ir drėgmę

Klimato technologija yra nepakeičiama būsto įrangos sistema, atsakinga už oro kondicionavimą bute. Jis turi daug modifikacijų su skirtingomis funkcijomis:

 • Drėkintuvas sugeba greitai optimizuoti buto mikroklimatą, kurio normos nustatomos kuo tiksliau, remiantis higrometro duomenimis. Be šio prietaiso sausas oras gali simbolizuoti medinių grindų girgždėjimą, tapetų nulupimą, kambarinių augalų priblokštą išvaizdą, nepaisant intensyvaus laistymo ir savalaikio žemės tręšimo, prastos sveikatos. Drėkintuvai turi skirtingą talpą, matuojant išgaruoto vandens kiekiu per valandą. Prietaisai skirti tam tikrai patalpos sričiai, juos galima papildyti vandens valymo filtrais, LED apšvietimu, aromatinėmis kapsulėmis, naudojamomis žolelių medicinos sesijoms, ultravioletine lempa, kuri dezinfekuoja išgaravusį vandenį, įmontuota oro stotis, nuotolinio valdymo pultas, užrakto nuo vaikų funkcija ir kiti komponentai žadintuvo, naktinio apšvietimo ar organizatoriaus pavidalu. Naujoviški oro drėkintuvų modeliai gali dirbti automatiniu režimu – prietaisas savarankiškai matuoja kambario temperatūrą ir drėgmės lygį, keičia nustatymus ir sukuria patogų mikroklimatą kiekviename buto kambaryje nedalyvaujant gyventojams..

Įprasta oro drėgmė patalpoje sumažins ligų riziką, taip pat suteiks komfortą gyventojams

Normali patalpų oro drėgmė sumažins ligų riziką, taip pat suteiks komfortą gyventojams

 • Oro kondicionierius yra daugiafunkcinis klimato technologijų prietaisas, be kurio sunku įsivaizduoti gyvenimą dulkėtose didmiesčiuose ir provincijose, kuriose nuolat kinta šildymo režimai. Šiuolaikinės padalintos sistemos gali vėsinti, šildyti, drėkinti orą nepriklausomai nuo lauko temperatūros ir šildymo įrangos veikimo. Norint pagerinti mikroklimato būklę studijos tipo apartamentuose ar būste su mažais kambariais, verta teikti pirmenybę modeliams su integruota filtravimo sistema ir oro valymui nuo dulkių, kenksmingų sveikatai. Jie ne tik dezinfekuoja orą, bet ir praturtina jį jonais ir fitoncidais, kurių labai trūksta miesto teritorijų ore. Šiuolaikinės technologijos kiek įmanoma patobulino padalijimo sistemas, kurios yra atsakingos už buto mikroklimato būklę. Galima valdyti ir stebėti oro kondicionieriaus darbo režimą per atstumą naudojant „Wi-Fi“. Dėl padalintos sistemos mobilumo galite nustatyti optimalią kambario temperatūrą darbe, komandiruotėje ar automobilyje pakeliui namo.

Šaltuoju ir karštuoju metų laiku optimalus mikroklimatas padės sukurti oro kondicionierių

Šaltuoju ir karštuoju metų laiku optimalus mikroklimatas padės sukurti oro kondicionierių

 • Plaunant orą etapais valomas ir drėkinamas oras: jis atlieka antibakterinę funkciją, atlieka plazmos jonizaciją, pašalina dulkes, gyvūnų plaukus ir alergiškas žiedadulkes, praturtina erdvę drėgme, kurios trūksta iki optimalaus lygio.

Svarbiausia pagerinti oro našumą

Gerinti oro našumą yra pagrindinis oro valymo tikslas

Patarimas! Jei nepakanka vietos visai padalijimo sistemai, orą drėkinančiai įrangai, buto mikroklimato sistemai visam laikui atsikratyti per didelio sauso oro, drėgmės, nepakankamo gyvenamųjų patalpų šildymo ar vėdinimo problemos.

Elektroninė klimato kontrolė valdymo pulte moderniame bute

Elektroninis klimato valdymas nuotolinio valdymo pulte moderniame bute

Įrenginių kompleksas su kombinuotomis inžinerinėmis šildymo, oro kondicionavimo, vėdinimo, oro drėkinimo ir sausinimo sistemomis yra universalus klimato kontrolės modelis. Tokios daugiafunkcinės įrangos prototipas yra „protingų namų“ sistema, kuri automatiškai sukuria idealų buto mikroklimatą..

Pagrindinis klimato kontrolės sistemos užduočių kompleksas yra užtikrinti sklandų šildymo prietaisų, drėkintuvų ir vėdinimo įrangos veikimą

Pagrindinis klimato kontrolės sistemos užduočių kompleksas yra užtikrinti sklandų šildymo prietaisų, drėkintuvų ir vėdinimo įrangos veikimą.

Rekomendacijos dėl apdailos medžiagų pasirinkimo

Buto mikroklimatas lemia ne tik padalintų sistemų, šildytuvų, drėkintuvų ir oro valytuvų veikimą, bet ir medžiagas, naudojamas patalpoms įrengti ir dekoruoti. Nepaprastai svarbu ištirti tam tikrų patalpų baldų ir apdailos detalių poveikį aplinkai. Todėl dekoruojant butą verta pirmenybę teikti natūralioms keraminėms plytelėms, apdorotoms organiniais dažais, tokiais kaip zelidge (Maroko stiliaus plytelės), popieriaus tapetams, dažams, pasižymintiems didelėmis hipoalerginėmis savybėmis, sienų plokštėms ir gipso pertvaroms, klinkerio plytoms, marmurui, granitui , medinis parketas ir kt. kitos natūralios medžiagos be cheminio apdorojimo.

Natūralios statybinės medžiagos sienų apdailai moderniame interjere

Natūralios statybinės medžiagos sienų apdailai moderniame interjere

Be teigiamo poveikio aplinkai, apdailos medžiagos, turinčios natūralią bazę, išsiskiria ilgaamžiškumu ir gebėjimu ilgą laiką išlaikyti savo pirminę išvaizdą. Natūralumas turėtų pasireikšti kiekviename interjero dizaino elemente:

Natūralios spalvos mozaika puošia vonios kambarį

Natūralios spalvos mozaika puošia vonios kambarį

 • natūralūs audiniai – medvilnė, linas, šilkas, šifonas, kambras ar tvidas gali tapti nepriekaištinga medžiaga užuolaidoms ir lovatiesėms siūti;

Užuolaidos iš natūralaus lino

Užuolaidos iš natūralaus lino

 • Optimali medžiaga baldams gaminti gali būti įvairių rūšių mediena, rotangas, vynmedis, organinis stiklas, įvairių rūšių metalas, natūralus akmuo stalviršiams gaminti.

Stalviršis ir stalviršis iš marmurinio akmens

Stalviršis ir stalviršis iš marmurinio akmens

Natūralių komponentų dominavimas buto interjere padeda sukurti patogų mikroklimatą bute, kuo arčiau natūralios buveinės, kuriame yra krištolo skaidrumo oras ir nepriekaištinga aplinkos būklė.

Sienų apdaila prie lovos galvos plytų mūro

Sienų apdaila plytų mūra ties lovos galvute

Kaip sukurti mikroklimatą bute: nestandartiniai drėkinimo ir oro valymo metodai

Buto mikroklimato būklei įtakos gali turėti ne tik daugiafunkcinės įrangos sistemos, bet ir tipiškos situacijos detalės:

 • Kambariniai augalai gali praturtinti orą deguonimi, sumažinti anglies dioksido, kenksmingų toksinų ir mikroorganizmų kiekį. Puikiai filtruoja orą chlorofitai, alavijas, pelargonijos ir pelargonijos, nefrolepiai ir kitų rūšių kambarinės gėlės. Norėdami juos įdėti, galite naudoti mobilius stovus, lentynas ar puodus.

Kambariniai augalai padeda išvalyti patalpų orą

Kambariniai augalai padeda išvalyti patalpų orą

 • Kambario akvariumas gali visiškai neutralizuoti poreikį naudoti drėkintuvą, nes išgarinus vandenį jis visiškai prisotinamas trūkstama drėgme.

Virtuvės salos akvariumas yra originalus ir naudingas

Virtuvės salos akvariumas yra originalus ir naudingas

 • Dekoratyvus fontanas kambaryje veiks kaip originalus oro drėkintuvas, sukuriantis dinamišką vaizdinį efektą. Yra stacionarių ir stalviršių modelių, skirtų vidaus apdailai. Todėl, nepriklausomai nuo buto ploto, galite pasirinkti optimalų kambario fontano dydį..

Daugiafunkcinis namų fontanas padės atsipalaiduoti ir sudrėkinti orą bute

Daugiafunkcinis namų fontanas padės atsipalaiduoti ir sudrėkinti orą bute

 • Reguliarus buto vėdinimas neutralizuoja sauso oro problemą, kuri ypač svarbi šildymo sezonui.

Kaip sukurti mikroklimatą bute: vėdinti kambarį yra viena iš pagrindinių saugaus mikroklimato bute priemonių

Kambario vėdinimas yra viena iš pagrindinių priemonių, kad bute būtų sukurtas palankus mikroklimatas.

Siekiant pagerinti namų ūkio narių sveikatą, atsikratyti nuovargio ir dirglumo namuose, svarbu atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad bute būtų sukurtas patogus mikroklimatas, kuriam būdinga nepriekaištinga drėgno oro būsena, be dulkių ir patogi kambario temperatūra. Naudodami efektyvius oro šildymo, valymo ir drėkinimo metodus, galėsite sukurti gerą orą bute: norimą vėsą vasarą ir šiltą atmosferą užsitęsusiu šaltuoju metų laiku, mėgautis krištolo skaidrumo oru be alergenų ir jausmo. pavasario gaiva ištisus metus.