Parketas interjere: kaip naudoti? Kaip išsirinkti? 305+ (nuotrauka) įspūdingi dizainai (meniniai, silkės, moduliniai)

Parketas interjere visada atrodo reprezentatyviai ir skoningai. Platus spalvų ir formų pasirinkimas leidžia skoningai papuošti bet kokį interjerą. Tikime, kad bus galima gražiai įrengti interjerą, išmokus teisingai derinti spalvas ir tekstūras. Pagrindinis parketo privalumas yra įvairių formų ir spalvų štampai. Perkant medžiagą taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į medienos rūšį. Šiame straipsnyje sužinosite apie veisles, atrankos taisykles.

Kada tinka šviesus parketas??

Šviesios parketo grindys puikiai dera prie modernaus dizaino. Idealiai tinka tokio tipo grindims, kad jos derėtų prie stiliaus modernus, minimalizmas, šalis ir etno. Tamsios uolienos mediena leis papuošti kambarį, dekoruotą rokoko, baroko ir antikvarinio stiliaus. Toks parketas suteiks kambariui klestėjimo atmosferą ir atrodys išskirtinai..

Parketas suteikia kambariui rafinuotumo ir grožio

Parketas suteikia kambariui rafinuotumo ir grožio

Šviesios spalvos parketo grindų danga veiks, jei pirmenybę teikiate tokiai medžio masyvui kaip:

 • klevas;
 • ąžuolas;
 • bukas;
 • pelenai.

Parketas niekada nepraras savo spalvos ir neišbluks saulėje, jei montavimo metu paviršius bus padengtas aukštos kokybės apdailos danga.

Puikiai tinka daugeliui stilių

Puikiai tinka daugeliui stilių

Šviesus parketas, mūsų nuomone, suteiks kambariui lengvumo jausmą ir padės atsipalaiduoti buto gyventojams. Idealiu atveju medžiaga bus derinama su šviesiomis sienomis.. Dekoro pasirinkimas ir baldai šiuo atveju nebus sunku. Tamsūs ar šviesūs baldai sukurs parketo kontrastą..

Patariame dėti tokio atspalvio parketą vaikų, miegamasis arba virtuvė. Grindų danga netinka koridorius, kadangi ši patalpa greitai purvina, todėl parketlentė greitai praras savo išvaizdą. Tie, kurie vis tiek nusprendžia prieškambaryje kloti medžio masyvą, geriau renkasi tamsius atspalvius..

Nepamirškite naudoti viršutinio sluoksnio

Nepamirškite naudoti viršutinio sluoksnio

Tai lengvas parketas, kuris padės paslėpti kambario trūkumus ir pabrėžti privalumus. Naudojant dangą, bus galima pasiekti tokį efektą:

 • Tokio atspalvio parketlentė puikiai papildys nedidelį kambarį. Parketas vizualiai padidins erdvę, ypač jei sienos dekoruotos panašia spalva.
 • Kai kambarys yra nukreiptas į šiaurinę pusę ir jame nepakanka šviesos, į pagalbą ateis ir šviesa..
 • Jei grindys yra šviesesnės spalvos nei sienos, bus galima vizualiai padidinti kambario aukštį.

Padidina lengvą grindų plotą

Padidina lengvą grindų plotą

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Laminatas grindų, sienų, lubų interjere – daugiau nei 100 nuotraukų, naudingų patarimų ir privalomų rekomendacijų

Kada naudoti baltą?

Mūsų nuomone, geriausias sprendimas bus miegamojo balta parketlentė. Bet koks kambarys su tokiomis grindimis taps patogesnis ir erdvesnis. baltos sienos, lova ir grindis kartu su užuolaidos pasteliniai atspalviai sukurs romantišką ir atsipalaidavusią atmosferą. Švelni oda po oda švelniai užbaigs išvaizdą. kilimas ant baltų grindų.

Idealus sprendimas būtų toks baltas grindų paviršius moderniam Svetainė, ypač jei sienos čia sukuria ryškų kontrastą. Balta spalva patariame rinktis odą sofa ir foteliai (su chromuotomis kojomis). Be sienų, ryškios užuolaidos sukurs gražų kontrastą..

Baltas parketas svetainei

Baltas parketas svetainei

Labiausiai reprezentatyvus atrodys kaip baltos grindys, pagamintos iš ąžuolo masyvo. Įperkamesnis variantas būtų pelenų dangų masyvas su lengvais dažais. Po apdorojimo dažais medis tampa sodriu baltu atspalviu ir puikiai papildo bendrą kambario foną..

Pilkos spalvos ypatybės

Pilka parketlentė padės sukurti ramybės ir ramybės atmosferą kambaryje. Pilkai smėlio spalvos tonai tinka buto gyventojams, bet ne biuro darbuotojams, nes tokia paletė padeda atsipalaiduoti. Patariame nebijoti šios spalvos derinti su juodai baltu interjeru..

Nebijokite savo interjere naudoti pilkos spalvos

Nebijokite savo interjere naudoti pilkos spalvos

Tokiais atvejais svarbu naudoti pilkas grindis:

 • Kai įrengiate kambarį šiuolaikiniu stiliumi. Pilka spalvų paletė atitiks stilių aukštųjų technologijų, palėpė ir miesto minimalizmas.
 • Apdailos metu kaimiško ir senovinio stiliaus patalpos. Patamsėjusios nušiurusios medienos efektas puikiai tiks Provansas, retro klasika ir šalis.

Suderinkite grindų spalvą pagal pasirinktą stilių

Suderinkite grindų spalvą pagal pasirinktą stilių

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Laminatas interjere ant sienos (100 + dizaino nuotraukos): interjere darome madingą akcentą!

Modulinio parketo privalumai

Tikras natūralus atitikmuo plytelės, mūsų nuomone, yra modulinis parketas. Kiekvienas elementas čia yra suprojektuotas kaip kvadratas su raštu viduryje. Šią medžiagą galite naudoti bet kuriame namo kambaryje. Jei štampai yra atsparūs drėgmei, tai puikiai atrodys ne tik pagrindiniuose namo kambariuose, bet ir virtuvėje..

Klasikiniai modulinio parketo variantai puikiai papildys baroko ar imperijos stilių. Būtent ši danga leis pasinerti į 15-16 amžiaus erą. Dangos, kuriose modelis imituoja keramiką, akmenį ar metalą, gali būti naudojamos aukštųjų technologijų stiliumi.

Modulinė versija gali būti patalpinta bet kurioje patalpoje

Modulinė versija gali būti patalpinta bet kurioje patalpoje

Dėl universalios modulinių plytelių tekstūros jas galima derinti su kitomis grindų dangomis.. Parketo grindų derinys su laminatas ar net keramines plyteles. Klojant modulinį parketą, suformuojama graži raštuota drobė, kuri idealiai dera su kitu dekoru. Tokios grindys taip pat gali, priešingai, ryškiai išsiskirti bendrame kambario fone..

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Linoleumas interjere yra paprastas ir originalus sprendimas kaip grindų danga. 220+ (nuotrauka) Geriausios idėjos svetainei, virtuvei, miegamajam

Kur naudojamas silkių parketas??

Mūsų nuomone, grindų danga klasikinio „silkės“ pavidalu laikoma paprasčiausia ir suprantamiausia. Štampai čia sudaro simetriškos Kalėdų eglutės formą, todėl parketlentė gavo savo pavadinimą. Klojant parketą, štampai gali būti pagaminti vieno atspalvio arba skirtingų atspalvių, užtemdant vienas kitą..

„Silkė“ atrodo ne mažiau įspūdingai

Organizuojant tokio stiliaus kambarį, svarbu naudoti silkės raštą.

 • Modernus. Parketo lenta suteiks bendram dizainui paslaptingumo.
 • Klasika. Šio stiliaus kambarys harmoningai atrodys su parketo grindimis, grindys suteiks elegancijos.
 • Provansas. Danga prancūziškam stiliui suteiks šilumos ir papildomo komforto..

Prie šio modelio pridėkime elegancijos

Prie šio modelio pridėkime elegancijos

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Virtuvės grindų plytelės: daugiau nei 150 gražių dizaino paslapčių nuotraukų

Art

Mūsų nuomone, būtent meninis parketas labiausiai išsiskiria iš kitų natūralių dangų. Jis pagamintas iš retų kietmedžių. Klojant parketlentes, susidaro tikras vaizdas, galintis suteikti išskirtinį prisilietimą prie bet kokio interjero..

Yra du pagrindiniai meno parketo tipai: vaizdingas ir geometrinis. Pirmasis dangos tipas sudaro neįprastą modelį su daugybe šakų. Kalbant apie geometrinį modelį, modelis dubliuojamas per visą grindų pagrindą. Geometrinis parketas šiek tiek primena klasikinę mozaiką.

Meninio parketo grožis ir prašmatnumas

Meninio parketo grožis ir prašmatnumas

Dažniausiai meninis parketas naudojamas kambario zonavimui arba, atvirkščiai, skirtingų kambarių grindų dangai sujungti į vieną visumą.. Yra tokių meninių parketlenčių rūšių ir elementų tipų:

 • Mozaika. Tai pasikartojantis modelis, kurį dažniausiai papildo rozetės..
 • Lizdai. Toks sudėtingas brėžinys yra išdėstytas kambario centre..
 • Borteliai. Jis sukurtas geometrinių figūrų ar sudėtingų modelių pavidalu (gėlės, drugeliai).

Neįtikėtinai gražūs piešiniai nepaliks abejingų

Neįtikėtinai gražūs piešiniai nepaliks abejingų

Jums bus įdomu: APŽVALGA: grindų tipų vadovas (daugiau nei 140 nuotraukų), kurį galite padaryti patys privačiame name

Klasikinis ąžuolas

Dažniausia ir tuo pačiu metu ne mažiau patikima medžiaga yra ąžuolo parketas.. Dėl unikalios tekstūros ir rašto bet kuris namo kambarys atrodys kilnus su šiomis grindimis.. Galite papuošti kambarį naudodami ąžuolą tiek šviesiais, tiek tamsiais atspalviais..

Pelkinis ąžuolas gali sukurti gražų kontrastą su sienomis. Medžio masyvas čia yra tamsaus atspalvio. Tokia danga puikiai derės prie kambario stiliaus klasikinio ar baroko pavidalu.

Gerai atrodys tiek tamsiomis, tiek šviesiomis spalvomis

Gerai atrodys tiek tamsiomis, tiek šviesiomis spalvomis

Šviesiai smėlio spalvos atspalvis turi standartinę ąžuolo parketlentę. Kambariui sutvarkyti svarbu naudoti grindų dangą skandinaviškas interjeras, kuriame sėkmingai derinamos ryškios spalvos ir tvarkingos linijos. Nebloga švieslentė atrodys klasikinio stiliaus.

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Plytelės ant grindų koridoriuje (daugiau nei 245 nuotraukos) – Kaip išsirinkti ir įdėti? Modernūs ir gražūs variantai

Amerikos riešutas

Amerikos riešutmedžio grindys atrodo labai neįprastai interjero dizaine. Galite pasirinkti įvairių atspalvių parketlentę – nuo pilkos-ruda ir į gausų šokoladą. Kai kuriais atvejais tamsūs miškai turi gražų purpurinį atspalvį, kuris suteikia kambariui paslaptingumo ir rafinuotumo atmosferą..

Tvirtų graikinių riešutų plokščių naudojimas

Tvirtų graikinių riešutų plokščių naudojimas

Gražus banguotas kauliukų modelis su garbanomis puikiai tinka dekoruoti kambarį. Nerekomenduojame interjere naudoti parketo grindų, tamsesnių nei amerikietiškas riešutas.. Ant amerikietiško graikinio riešuto dulkių nematyti, o sodrus parketo šokolado atspalvis sukuria gražų kontrastą su šviesiomis sienomis..

Kodėl verta rinktis geltoną?

Kad kambarys būtų tikrai saulėtas ir teigiamas, mūsų nuomone, bus galima naudoti geltono beržo parketo grindis. Gražus šiltas atspalvis puikiai papildys vaiko kambario ar miegamojo dizainą. Medžiaga turi gražų nevienalytį atspalvį, kuriame susipina keli šilti atspalviai.

Parketas visada madingas

Parketas visada madingas

PatarimasGeltonas beržas padės sutaupyti remonto metu ir nesiskirs nuo ąžuolo parketlentės. Jo kaina yra pigesnė, o spalva ir tekstūra nedaug skiriasi nuo populiarių veislių. Parduotuvėje rasite parketą iš tokio tipo geltono beržo: šalies, gamtos, gintaro ir gintaro gamtos.

Svetainės interjeras

Tvarkydami svetainę, galite saugiai naudoti parketlentę, nes ji puikiai papildys bet kokį dizaino sprendimą ir kambario stilių. Kiekvienam dizainui svarbu teisingai pasirinkti štampų spalvą ir jų modelį.

Puikiai tinka svetainės interjerui

Puikiai tinka svetainės interjerui

Šviesių atspalvių (arba baltos) grindys puikiai derės prie modernaus stiliaus kambario dizaino. Tokių tonų ir stačiakampio mūro pasirinkimas yra aktualus skandinaviškam stiliui, aukštųjų technologijų ir šiuolaikiniam.

Kambario, kuriame interjere vyrauja klasicizmas, svarbu naudoti silkių raštą. Meniškas parketas ir tamsios spalvos grindys derės prie kambario, kuriame vyrauja prabanga ir rafinuotumas, dizaino. Šio tipo grindys atrodys ekologiškiausios tokiuose stiliuose kaip barokas ir rokoko..

Rinkdamiesi nepamirškite atkreipti dėmesio į spalvą ir raštą

Rinkdamiesi nepamirškite atkreipti dėmesio į spalvą ir raštą

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Kaip atrodo šviesios grindys interjere – stipriosios ir silpnosios pusės (daugiau nei 265 nuotraukos)

Koks turėtų būti parketo laminatas?

Negalima išleisti pinigų remontui, tačiau tuo pat metu laminuotos grindys padės orui įrengti kambarį. Ši danga kainuoja 2-3 rublius. pigiau nei parketlentė, bet išoriškai nesiskiria. Vizualiai atskirti šias dvi medžiagas bus gana sunku.

Dekoruojant seno stiliaus interjerą, parketui svarbu naudoti laminuotas grindis. Ši medžiaga puikiai papildys kambarį, dekoruotą imperijos, klasicizmo, baroko, renesanso ir romaninio stiliaus..

Puikiai atrodo senoviniais stiliais

Puikiai atrodo senoviniais stiliais

Mes rekomenduojame kloti laminatą didelėse patalpose, kur pagrindinis dėmesys bus skiriamas grindų paviršiui.. Tokios grindys mažoje ir siauroje patalpoje neatrodys pernelyg reprezentatyvios (laminatas po parketu tik vizualiai sumažins erdvę). Svetainei puikus pasirinkimas bus meninis laminatas su unikaliu modeliu geometrinių raštų pavidalu..

Linoleumas parketui

Linoleumas po parketu gali tapti nebrangia ir gražia danga jūsų namams. Platus linoleumo spalvų pasirinkimas leidžia pasirinkti bet kokios kambario spalvos medžiagą. Tvarkydami interjerą, parduodamą linoleumą bus galima rasti nuo pilkos iki rudos (juodos).

Parketas interjere: kaip naudoti? Kaip išsirinkti? 305+ (nuotrauka) įspūdingi dizainai (meniniai, silkės, moduliniai) Parketas interjere: kaip naudoti? Kaip išsirinkti? 305+ (nuotrauka) įspūdingi dizainai (meniniai, silkės, moduliniai) Parketas interjere: kaip naudoti? Kaip išsirinkti? 305+ (nuotrauka) įspūdingi dizainai (meniniai, silkės, moduliniai)

Parketas interjere: kaip naudoti? Kaip išsirinkti? 305+ (nuotrauka) įspūdingi dizainai (meniniai, silkės, moduliniai) Parketas interjere: kaip naudoti? Kaip išsirinkti? 305+ (nuotrauka) įspūdingi dizainai (meniniai, silkės, moduliniai)

VIDEO: Gražus interjeras su parketu

išvadas

Mūsų nuomone linoleumas gerai atrodys gyvenamojoje zonoje (svetainėje arba vaikų) ir biure. Geriausia teikti pirmenybę 3-4 ištrynimo lygių medžiagai, nes jos yra labiausiai atsparios pažeidimams. Vizualiai padidinkite kambarį, kad linoleumas padėtų po šviesiu parketu (po uosiu, buku, klevu ar beržu), sumažėtų erdvė – grindų medžiaga tamsi.

FOTOGALERIJA (daugiau nei 305 nuotraukos)