Tapetai interjere (prieškambaris, svetainė, miegamasis, virtuvė)

Derinys yra paprasta ir efektyvi dizaino technika, leidžianti paversti bet kokį kambarį, įkūnijant jūsų fantazijas originaliame ir stilingame interjere. Derindami skirtingų spalvų, tekstūrų ir raštų sienų medžiagas, galite vizualiai sureguliuoti erdvę ir padalinti kambarį į funkcinės zonos. Norėdami nuspręsti, kaip klijuoti dvi rūšis, kad pasiektumėte norimą efektą, turėtumėte susipažinti su derinimo taisyklėmis ir metodais.

Derinimo taisyklės

Ketina klijuoti skirtingus tapetus viename kambaryje pirmiausia turite susipažinti su harmoningo medžiagų derinimo taisyklėmis.

Skirtingi tapetai interjere

Skirtingi tapetai interjere

Finišo disonansas, aptiktas baigus remontą, sunkiai pašalinamas ir reikalauja papildomų išlaidų.

Harmonija sienų dekoravime

Harmonija sienų dekoravime

Gyvenimas kambaryje su nuobodžiu ar „prašmatniu“ interjeru neigiamai veikia namų ūkio nuotaiką ir gali pabloginti savijautą. Kompetentingas derinys atliekamas pagal tam tikras taisykles ir turi atsižvelgti į keletą veiksnių.

Suderinamumo vertinimo kriterijai

Renkantis medžiagas sienų apdailai kambaryje, atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus:

SpalvaNorėdami įvertinti harmoningą skirtingų atspalvių derinį, galite naudoti spalvų rato schemą. Elegantiškas klasikinis interjeras siūlo gretimų tonų klijavimo galimybes, o dekoruojant kambarius šokiruojančiu pop meno stiliumi, pirmenybė turėtų būti teikiama kontrastingoms spalvoms..

Naudokite spalvų rato schemą

Naudokite spalvų rato schemą

TekstūraNaudojant skirtingų tekstūrų drobes sienoms, patartina pasirinkti vieną atspalvį. Tokiu atveju medžiagos paviršiaus apdailos skirtumas bus labiau pastebimas..

DekorasKad klijavimo dizainas būtų harmoningas, jų dekoratyvinis dizainas turėtų būti derinamas su spalva ir stiliumi. Lygių vienspalvių ir raštuotų drobių kompozicija atrodo gerai. Derinys su vertikaliais ir horizontaliais ryškių spalvų raštais yra nepageidautinas, nes toks dekoro variantas suvokiamas neigiamai.

Tarp populiarių variantų yra sienų apdaila tos pačios spalvos, bet skirtingų atspalvių tapetais. Persikų, smėlio, koralų ar tamsiai mėlynos spalvos drobės gali būti išdėstytos tiek horizontaliai, tiek vertikaliai.

Baigtos horizontalios drobės

Baigtos horizontalios drobės

Jie puikiai dera su paprastu ir su plačių ar siaurų juostelių raštu. Šis dekoras vizualiai padidina lubų aukštį ir sukuria erdvesnio kambario efektą..

Padidėjęs lubų aukštis dėl vertikalių juostų

Padidėjęs lubų aukštis dėl vertikalių juostų

Atrankos taisyklės

Kad derinys būtų harmoningas, reikia laikytis šių taisyklių:

1Apdailos medžiaga turi būti vienodo storio, kitaip bus pastebimas konstrukcijos ir jungčių skirtumas. Popierinės drobės derinamos su popieriumi, o vinilas – su vinilu. Prieš įklijuojant sienų paviršius yra išlygintas.. Apdailos medžiaga turi būti vienodo storio

Apdailos medžiaga turi būti vienodo storio

2 Norėdami įvertinti suderinamumą, turite prijungti pasirinktus mėginius vienas prie kito natūralioje šviesoje.. Pasirinkite tapetus natūralioje šviesoje

Pasirinkite tapetus natūralioje šviesoje

3Sujungdami skirtingų spalvų drobes, pasirinkite: įvairius šaltų ar šiltų spalvų atspalvių variantus; glaudžiai išdėstyti tonai arba kontrastingos spalvos, esančios priešingose ​​spalvų rato pusėse. Šalta gama pasirenkant atspalvį

Šalta gama pasirenkant atspalvį

4 Pirkdami kambaryje skirtingų spalvų tapetus, turėtumėte pasirinkti medžiagą su ta pačia tekstūra ir paviršiaus apdaila. Nepageidautina derinti matines ir blizgias drobes.. Sujunkite dviejų, trijų tipų matines drobes

Sujunkite dviejų, trijų tipų matines drobes

Studijuodami įvairias klijavimo galimybes, turite nuspręsti dėl sienų apdailos metodo ir efekto, kuris turėtų būti pasiektas remontuojant kambarį.

Kombinuotos problemos

Medžiagų pasirinkimas interjerui transformuoti priklauso nuo paskirties, bendrų matmenų ir dizaino ypatybių. Derinys leidžia:

Padalinkite erdvę

Pertvarų, baldų ir ekranų naudojimas didelėje patalpoje, norint padalyti į funkcines zonas, yra brangus ir palieka sunkumo jausmą.

Erdvės padalijimas į funkcines zonas

Erdvės padalijimas į funkcines zonas

Norėdami paryškinti sritis, deriname skirtingas spalvas, dekorus ar tekstūras. Šis metodas aiškiai apibrėžia atskirų zonų ribas, leidžiančias išlaikyti erdvumo efektą..

Atskirų zonų ribos naudojant derinį

Atskirų zonų ribos naudojant derinį

Slėpti defektus

Sienų lyginimas yra daug darbo reikalaujantis darbas, reikalaujantis tam tikrų įgūdžių, laiko ir didelių finansinių investicijų. Jei sujungsite du tipus, galite paslėpti paviršiaus defektus ir sukurti unikalų interjerą..

Teisingos proporcijos

Daugelyje ne itin gero išplanavimo butų bendri patalpų matmenys pažeidžia suvokimo harmoniją..

Erdvės reguliavimas naudojant tapetą

Erdvės reguliavimas naudojant tapetą

Įklijuodami sienas skirtingais tapetais, galite vizualiai pakeisti erdvę ir sureguliuoti kambario proporcijas.

Sienų įklijavimas tapetais vizualiai pakeis erdvę

Sienų įklijavimas tapetais vizualiai pakeis erdvę

Pavyzdžiui, pailgo stačiakampio kambario suvokimas pasikeis, jei galai bus įklijuoti tamsiomis arba šviesiomis drobėmis, o apdaila bus naudojama šoninėms sienoms pastelinėmis spalvomis.

Pastelinės spalvos ant šoninių sienų

Pastelinės spalvos ant šoninių sienų

Norėdami sukurti neįprasto dekoro interjerą, galite derinti sodrias spalvas su lygiomis ar raštuotomis raminančių atspalvių drobėmis..

Raminančių atspalvių drobės

Raminančių atspalvių drobės

Šis derinys atkreipia dėmesį į paryškintą vietą ir suteikia kambariui nepakartojamą skonį. Vietoj ryškių drobių jie dažnai naudojami kaip akcentas tapetai su įdomiu gėlių ir peizažų vaizdavimu, vaizdingais miestų vaizdais arba su abstrakčiu piešiniu.

Nuotraukų tapetai su pasteline apdaila

Nuotraukų tapetai su pasteline apdaila

Kombinuotieji metodai

Norėdami suprasti, kaip gražiai klijuoti, turite išstudijuoti įvairius sienų dekoravimo būdus ir pasirinkti tinkamą variantą. Patalpų dekoravimui naudojami skirtingi drobių derinimo būdai..

Naudokite skirtingus drobių derinimo metodus vidaus apdailai

Naudokite skirtingus drobių derinimo būdus vidaus apdailai

Horizontalus derinys

Tai numato įklijavimą dviejų juostelių pavidalu su horizontaliu padalijimu tam tikrame aukštyje. Viršutinei daliai dažniausiai naudojamos drobės su tūriniu ornamentu, o apatinei – skirtingų storių vertikalių juostų raštas.

Tapetavimas dviejų juostelių pavidalu, padalintas horizontaliai

Tapetavimas dviejų juostelių pavidalu, padalintas horizontaliai

Kalbant apie spalvą, tapetai gali būti to paties atspalvio, tačiau apatinė sritis turėtų būti tamsesnė. Taip išvengsite proporcijų iškraipymo vizualiame kambario suvokime..

Įklijavimas horizontaliu padalijimu

Įklijavimas horizontaliu padalijimu

Sienos padalijimas atliekamas pasienio pagalba. Nuotrauka padės įvertinti, kaip atrodo tokie kombinuoti tapetai.

Padalinkite sieną su siena

Padalinkite sieną su siena

Kaip gražiai laikytis horizontalaus padalijimo? Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą vietą linijai, skiriančiai skirtingas drobes..

Gražus tapetų derinys su apvadu

Gražus tapetų derinys su apvadu

Jo aukštis priklauso nuo lubų aukščio kambaryje, o standartiniuose butuose – 1 m. Žemiems kambariams tokio tipo sienų apdaila yra nepageidautina, nes ji gali vizualiai sumažinti erdvę.

Pasirinkite horizontalias pertvaras su aukštomis lubomis

Pasirinkite horizontalias pertvaras su aukštomis lubomis

Tapetai kartu su drobių dalijimu horizontaliai harmoningai atrodo erdviuose kambariuose ir biuruose klasikiniu ar tradicinis anglų stilius.

Erdvi svetainė tradicinio anglų stiliaus

Erdvi svetainė tradicinio anglų stiliaus

Vertikalios juostelės

Jei ant sienos ketinate klijuoti gražius dviejų tipų tapetus, atkreipkite dėmesį į drobes su vertikaliomis juostelėmis.

Toks modelis vizualiai padidina lubų aukštį, o kambarys suvokiamas kaip erdvesnis..

Piešimas vizualiai padidina lubų aukštį

Piešimas vizualiai padidina lubų aukštį

Tačiau neturėtumėte klijuoti per visas sienas su dryžuotais tapetais: to paties tipo dekoras greitai nusibosta, o daugelis mažų juostelių gali sukelti nuovargį. Pasirinkimas – dryžuoto dekoro derinys su derančiomis paprastomis spalvomis arba drobės, dekoruotos diskrečiu raštu.

Sujunkite dryžuotus tapetus su rašto dekoru

Sujunkite dryžuotus tapetus su rašto dekoru

Naudodami vertikalų derinį, galite paryškinti funkcines sritis. Nuotrauka padės jums nuspręsti, kaip tinkamai klijuoti dryžuotus tapetus ant sienų: pažvelgus į skirtingus derinius, lengva pasirinkti jums tinkamą apdailos variantą.

Pasirinkite geriausią juostelių derinį savo interjere

Pasirinkite geriausią juostelių derinį savo interjere

Akcentai ir nišos

Vienas iš populiariausių apdailos būdų yra vienos sienos paryškinimas dekoru. Naudodami ryškių prisotintų spalvų tapetus arba įdomų ir neįprastą modelį, sukurkite dėmesį patraukiantį objektą.

Sukurkite akį traukiantį objektą su akcento tapetais

Sukurkite akį traukiantį objektą su akcento tapetais

Likusios sienos yra įklijuotos neutralių tinkamų atspalvių drobėmis. Norėdami suprasti, kaip klijuojami tokie tapetai, nuotrauka padės.

Neutralios spalvos drobės su akcentu ant pagrindinės sienos

Neutralios spalvos drobės su akcentu ant pagrindinės sienos

Kai kurių patalpų išdėstymas numato nišos buvimą. Jis gali būti apvilktas užuolaidomis, padengtas pertvara ar įmontuotais baldais..

Nišos dengimas tapetais

Nišos dengimas tapetais

Kitas būdas užmaskuoti nišas ir įvairias iškyšas – naudoti tamsių atspalvių ir margo rašto tapetus. Priešingai, galite paryškinti nestandartinius konstrukcinius elementus, naudodami ryškias drobes..

Tamsūs atspalviai su margais raštais

Tamsūs atspalviai su įvairiais raštais

Įdomus sienų dekoravimo būdas yra kratinio technika. Tokia apdaila ypač įspūdinga vaikų kambaryje, kaimo stiliaus virtuvėje arba miegamajame, dekoruotame kaip “Provansas”.

Provanso sienų dekoravimo būdas

Provanso sienų dekoravimo būdas

Norėdami suprasti, kaip šiais atvejais derinti tapetus, galite peržiūrėti įvairių interjero nuotraukas arba semtis įkvėpimo siuvimo technikos meistrų darbuose. kratinys. Norėdami sukurti skydelį, jums reikės tos pačios formos drobių..

Patchwork technika interjere

Patchwork technika interjere

Dviejų tipų tapetų pritaikymas skirtinguose kambariuose

Kaip sujungti dviejų tipų tapetus skirtinguose kambariuose? Norėdami sukurti harmoningą interjerą, turite atsižvelgti į kambario paskirtį, jo matmenis ir dizaino stilių..

Apsvarstykite skirtingų kambarių dydį ir stilių

Apsvarstykite skirtingų kambarių dydį ir stilių

Paprastai didžiausias kambarys yra Svetainė, kuri kartais tarnauja kaip valgomasis ir poilsio zona visiems šeimos nariams.

Šviesi svetainė šeimos atostogoms

Šviesi svetainė šeimos atostogoms

Kai kuriais atvejais yra darbo vieta ar kampelis, skirtas jūsų pomėgiams. Naudodami vertikalų padalijimą, galite naudoti tapetus, kad paryškintumėte funkcines sritis.

Sukurkite kampelį mėgstamiems pomėgiams

Sukurkite kampelį mėgstamiems pomėgiams

Miegamasis – vieta miegoti ir pailsėti, todėl jos interjeras dažniausiai suprojektuotas ramioje aplinkoje. Norėdami papuošti kambarį, naudokite tapetus su nepastebimu pastelinių spalvų piešiniu arba derinkite monochromatines drobes su ryškiu akcentu vienoje iš sienų vaizdo ar spalvos dėmės pavidalu.

Ramus diapazonas miego zonoje

Ramus diapazonas miego zonoje

Virtuvė yra kambarys su ypatingomis sąlygomis. Didelė drėgmė ir temperatūra neigiamai veikia apdailos medžiagas, be to, yra didelė užteršimo tikimybė..

Sienų įklijavimas kombinuotais tapetais virtuvėje

Sienų įklijavimas kombinuotais tapetais virtuvėje

Todėl renkantis tapetai virtuvei, reikia atkreipti dėmesį ne tik į dekorą, bet ir į drobių savybes.

Savo virtuvei rinkitės drėgmei atsparias drobes

Savo virtuvei rinkitės drėgmei atsparias drobes

Jie neturėtų išnykti ar nulupti. Kai kuriais atvejais galite derinti įprastus ir plaunamus tapetus skirtingoms sienoms. Apdailos spalvų schema parenkama atsižvelgiant į baldus ir kambario stilių.

TOP 3 madingų tapetų deriniai 2019 m

1Sujungus kelis tos pačios spalvos atspalvius. Panašūs atspalviai

Panašūs atspalviai

2Paprastų audinių derinys su raštu. Piešiniai ant tapetų

Piešiniai ant tapetų

3 Įvairių tekstūrų derinys. Skirtingos tapetų tekstūros

Skirtingos tapetų tekstūros

VIDEO: Kokie tapetai yra geresni ir kaip juos klijuoti