Gyvūniniai motyvai, skulptūrinės rankenų formos visada buvo populiarios ir naudojamos šiais laikais.

Gyvūniniai motyvai, skulptūrinės rankenų formos visada buvo populiarios ir naudojamos šiais laikais.

Būtent įėjimo durų rankenos yra ta detalė, kuri daugeliui atrodo ne per svarbi, tačiau iš tikrųjų atlieka vieną iš lemiamų vaidmenų normaliai veikiant durims. Platus asortimentas, įvairūs modeliai ir spalvos – visa tai leidžia pasirinkti idealų bet kokio stiliaus įėjimo durų variantą, todėl rankena tampa visos kambario sudėties dalimi.

Įėjimo durų rankenos. Priekinių durų rankena kaip akcentinis aksesuaras koridoriuje

Priekinių durų rankena kaip akcentinis aksesuaras koridoriuje

Įėjimo durų rankenos. Prabangus Art Nouveau rašiklis

Prabangus Art Nouveau rašiklis

Įėjimo durų rankenos. Durų matmenys ir durų konfigūracija taip pat lemia rankenos pasirinkimą. Paprastai jie čia vadovaujasi sverto principu.

Durų matmenys ir durų konfigūracija taip pat lemia rankenos pasirinkimą. Paprastai jie čia vadovaujasi sverto principu.

Rankena yra esminė tobulų įėjimo durų dalis

Dažniausiai paprasti žmonės nori įsigyti spyną su rankena įėjimo durims tuo pačiu metu, nekreipdami deramo dėmesio į modelį, kuris idealiai tinka konkrečioms sąlygoms. Šis požiūris gali būti pateisinamas tik nesant tinkamo pasirinkimo, taip pat situacijoje, kai durų padarytas įspūdis nėra svarbus patalpų savininkams. Tačiau pažintis su kambariu prasideda nuo įėjimo angos, būtent įėjimo durys nustato toną visam butui ar namui..

Durų puošmena - juodos plieno rankenos ir odiniai dirželiai

Durų puošmena – juodos plieno rankenos ir odiniai dirželiai

Įėjimo durų rankenos. Traukimo rankena puikiai dera su

Susegimo rankena puikiai atitinka neapdorotus, natūralius ir grubius apdailos motyvus

Įėjimo durų rankenos. Šveicarų architekto Peterio Zumthoro bazalto durų rankena Kelno vyskupijos muziejuje, atstatytas modernus pastatas ant vėlyvosios romaninės Šv. Kolumbas

Šveicarų architekto Peterio Zumthoro bazalto durų rankena Kelno vyskupijos muziejuje, atstatytas modernus pastatas ant vėlyvosios romaninės Šv. Kolumbas

Noras papuošti savo namus ir sukurti juose vieningą ir harmoningą atmosferą sukelia ypatingą susidomėjimą durų furnitūra. Šiandien lakoniški ir griežti modeliai yra paklausūs tiek, kiek ryškus, sudėtingas ir išgalvotas dizainas. Platus asortimentas, pateiktas parduotuvėse, leidžia jums pasirinkti geriausią modelį bet kokioms durims ir bet kokio stiliaus butui ar namui.

Svarbu! Gražus rašiklis turėtų būti ne tik įspūdingas, bet ir patikimas, tvirtas ir patvarus. Norint rasti optimalų priekinių durų sprendimą, labai svarbu rasti modelį, apimantį visas šias savybes..

Įėjimo durų rankenos. Architektūros, baldų ir gaminių dizaino tendencijų kūrėjai. Net maži priedai, tokie kaip durų rankenos, turi atpažįstamą kiekvieno dizaino biuro stilių ir leidžia suprasti jų rašyseną.

Architektūros, baldų ir gaminių dizaino tendencijų kūrėjai. Net maži priedai, tokie kaip durų rankenos, turi atpažįstamą kiekvieno dizaino biuro stilių ir leidžia suprasti jų rašyseną.

Įėjimo durų rankenos. Didelio dydžio stacionarios rankenos naudojamos tiek prie klasikinių prabangių gyvenamųjų durų, tiek prie komercinių pastatų

Didelio dydžio stacionarios rankenos naudojamos tiek prie klasikinių prabangių gyvenamųjų durų, tiek prie komercinių pastatų

Įėjimo durų rankenos. Skulptūrinė durų rankena gyvūniškais motyvais arba mitinės būtybės pavidalu papildys prieškambario teminę išorę ar interjerą. Taip pat galite jį naudoti moderniame dizaine kaip vienintelį ryškų akcentą.

Skulptūrinė durų rankena gyvūniškais motyvais arba mitinės būtybės pavidalu papildys prieškambario teminę išorę ar interjerą. Taip pat galite jį naudoti moderniame dizaine kaip vienintelį ryškų akcentą.

Įėjimo durų rankenų tipai

Ekspertai rekomenduoja pradėti tobulos durų rankenos paiešką ne nuo išvaizdos ar kainos, o nuo produkto tipo, tinkamiausio konkrečioms sąlygoms, konkrečioms durims ir vartotojams, nustatymo. Kai kuriems žmonėms patinka sukamieji mechanizmai, o kiti vertina stacionarių fiksuotų rankenų paprastumą ir trumpumą. Pasirinkimas yra labai sunkus ir priklauso tik nuo būsimų patalpų savininkų, nes visos rekomendacijos yra individualizuotos..

  • Stacionarus:  pats paprasčiausias ir patikimiausias. Mechanizmo ir ryšio su užraktu nebuvimas garantuoja ilgą tokio produkto tarnavimo laiką ir patikimumą. Šiuolaikiniame interjere dažniausiai naudojami stacionarūs rutulių modeliai, nes jie išsiskiria rafinuotu lakonišku dizainu ir rafinuotu stiliumi. Stacionarių gaminių potipyje taip pat turėtų būti tokia galimybė kaip įėjimo durų rankenos laikiklis: beveik klasikinis modelis, pažįstamas nuo vaikystės ir žinomas visiems, gali būti geriausias pasirinkimas medinėms durims.

Įėjimo durų rankenos. Metalinės rankenėlės yra nesenstanti klasika. Gerai atrodo ant dvigubų durų

Metalinės rankenėlės yra nesenstanti klasika. Gerai atrodo ant dvigubų durų

Įėjimo durų rankenos. Varis, bronza, dirbtinė patina - visa tai galima pritaikyti šiuolaikiškam prieškambario ar namo išorės dizainui.

Varis, bronza, dirbtinė patina – visa tai galima pritaikyti šiuolaikiškam prieškambario ar namo išorės dizainui.

Įėjimo durų rankenos. Labai didelių durų rankenų pusmėnulio forma yra populiarus pasirinkimas, ypač viešosiose ir komercinėse patalpose.

Labai didelių durų rankenų pusmėnulio forma yra populiarus pasirinkimas, ypač viešosiose ir komercinėse patalpose.

  • Stumti: yra mechanizmas, sudarytas iš dviejų svirtelių, sujungtų patikimu strypu. Optimaliu mechanizmu laikomas mechanizmas, garantuojantis atidarymą, kai svirtis pasukama 20–30 laipsnių: kuo mažesnis reikiamo sukimosi laipsnis, tuo sistema laikoma funkcionalesne. Paprastai užrakto spyna turi tokį modelį, nes funkciniu požiūriu stūmimo mechanizmai yra tinkamiausi ir praktiškiausi..

Įėjimo durų rankenos. Itin minimalistinės įėjimo durys su baltu pakreipimu ir traukimo rankena

Itin minimalistinės įėjimo durys su baltu pakreipimu ir traukimo rankena

Įėjimo durų rankenos. Technologinė, sunkiai montuojama rankena - projekto dalis

Technologinė, sunkiai montuojama rankena – „protingų namų“ projekto dalis – išvykus išjungia elektrą ir dujas

Įėjimo durų rankenos. Šiuolaikinis dizainas palankiai vertina medžiagų ir tekstūrų pasirinkimo paprastumą, tačiau linijų ir bendro stiliaus priedai renkantis visada yra abipusiai naudingi

Šiuolaikinis dizainas palankiai vertina medžiagų ir tekstūrų pasirinkimo paprastumą, tačiau linijų ir bendro stiliaus priedai renkantis visada yra abipusiai naudingi

  • Priekinių durų tekinimo mechanizmai arba nobs, galima laikyti stūmimo tipo rankenomis, nes jos veikia panašiu principu. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad svirtis pakeičiama rutuliais. Išorinis patrauklumas ir tikslumas atrodo, kad tokie įėjimo durų mechanizmai nėra labai optimalus sprendimas, nes jie nėra patogūs tam tikrose gyvenimo situacijose. Tačiau tokie modeliai dažnai naudojami kai kuriems stiliams kurti..

Įėjimo durų rankenos. Klasikinės išvaizdos ir šiuolaikinio naudingumo derinys - pažįstamas rankenėlės fiksavimo mechanizmas ir papildoma įėjimo į kambarį apsauga su kombinuotu užraktu

Klasikinės išvaizdos ir šiuolaikinio naudingumo derinys – pažįstamas rankenėlės fiksavimo mechanizmas ir papildoma įėjimo į kambarį apsauga su kombinuotu užraktu

Įėjimo durų rankenos. Metalinė sukama rankena, kurią galima naudoti kaip korespondencijos laikiklį

Metalinė sukama rankena, kurią galima naudoti kaip korespondencijos laikiklį

Įėjimo durų rankenos. Šlifuotas metalas ir medis - puikus derinys moderniam koridoriui

Šlifuotas metalas ir medis – puikus derinys moderniam koridoriui

Vienas iš rašiklių skirstymo į kategorijas kriterijų yra medžiaga, iš kurios jie pagaminti. Šiuolaikinės technologijos leidžia naudoti įvairias medžiagas – nuo metalo iki stiklo, tačiau priekinių durų rankenos dažniausiai gaminamos iš skirtingų metalų..

  • Plieniniai gaminiai yra laikomi patikimiausiais ir patvariausiais dėl medžiagos stiprumo. Tuo pačiu metu, kad gaminys taptų patrauklus, plienas dažnai tonuojamas, kad atitiktų kokią nors kitą medžiagą: pavyzdžiui, žalvarį ar bronzą..

Įėjimo durų rankenos. Ryškūs kontūrai, kvadratiniai kampai ir tekstūruota nikeliu padengta durų rankena

Ryškūs kontūrai, kvadratiniai kampai ir tekstūruota nikeliu padengta durų rankena

  • Žalvariniai modeliai taip pat yra populiarūs, o dėmesį į šio metalo gaminius suteikia ne tik patraukli išvaizda, bet ir unikalios žalvario lytėjimo savybės: toks modelis yra nepaprastai malonus liesti.

Įėjimo durų rankenos. Žalvaris yra medžiaga, kuri niekada nepraranda savo populiarumo

Žalvaris yra medžiaga, kuri niekada nepraranda savo populiarumo

  • Aliuminio rankenos ant įėjimo durų naudojamos daug rečiau – dėl pernelyg didelio lengvumo ir nepatikimumo. Tokie modeliai turėtų būti naudojami vidaus durims ar patalpoms, kurioms nereikia apsaugos: pavyzdžiui, sandėliavimo patalpai.

Įėjimo durų rankenos. Bazaltas, neįprastas durų rankenų medžiagai. Atsižvelgiant į programos praktiškumą konkrečiame įėjime į patalpas, galite ją pasirinkti.

Bazaltas, neįprastas durų rankenų medžiagai. Atsižvelgiant į programos praktiškumą konkrečiame įėjime į patalpas, galite ją pasirinkti.

Įėjimo durų rankenos. Bazaltas, kaip ir metalas ar medis, neriboja formų pasirinkimo ir labai gerai su jomis dera.

Bazaltas, kaip ir metalas ar medis, neriboja formų pasirinkimo ir labai gerai su jomis dera.

Įėjimo durų rankenos. Ekstravagantiška medinė priekinių durų rankena

Ekstravagantiška medinė priekinių durų rankena

Įėjimo durų rankenos. Bronzinės rankenos yra geriausias pasirinkimas kuriant (ar atnaujinant) senamadišką išorę. Abrazija ir patina tokiems skulptūriniams objektams tik suteiks blizgesio.

Bronzinės rankenos yra geriausias pasirinkimas kuriant (ar atnaujinant) senamadišką išorę. Abrazija ir patina tokiems skulptūriniams objektams tik suteiks blizgesio.

Tobulos įrangos parinkimo taisyklės

Tinkamo įėjimo durų rankenos modelio pasirinkimas yra paprastas, tačiau atsakingas procesas, nes pasirinkta parinktis daugelį metų nustatys viso pastato fasado toną. Tvirtumas, stiprumas ir patikimumas yra pagrindinės idealaus produkto savybės. Įėjimo durų apkaustai, kaip taisyklė, patiria daug rimtesnių apkrovų nei vidus, todėl jiems reikia didesnio stiprumo rėmo.

Įėjimo durų rankenos.

„Dingstanti“ durų rankena. Įleidžiamas iš išorės į durų paviršių, kai užrakinate iš namo ar kambario vidaus

PATARIMAI! Ekspertai primygtinai rekomenduoja nepirkti durų rankenų metalinėms įėjimo durims atskirai, o pasirinkti rinkinius, kuriuose yra visi reikalingi elementai. Ši parinktis laikoma patikimesne ir garantuoja maksimalią apsaugą..

Įėjimo durų rankenos. Sklandžiai išlenktos durų rankenos, modernios koridoriaus konstrukcijos

Sklandžiai išlenktos durų rankenos, modernios koridoriaus konstrukcijos

Buto rankenos dažniausiai neapsiriboja jokia medžiaga, tačiau namui geriau pasirinkti iš tinkamų sąrašo: pavyzdžiui, mediniai arba dažyti ir lakuoti modeliai neturėtų būti naudojami lauke, nes oro sąlygos gali neigiamai paveikti jų išvaizdą. Žalvaris, poliruotas arba chromuotas nerūdijantis plienas ir anoduotas aliuminis yra idealus sprendimas..

Įėjimo durų rankenos. Utilitarinė išvaizda ir medinis dėklas ant metalinio pagrindo. Tokią rankeną geriau naudoti ant vidinių durų, nes ryškiausias trapumas kompensuoja jo šilumą ir malonų liesti.

Utilitarinė išvaizda ir medinis dėklas ant metalinio pagrindo. Tokią rankeną geriau naudoti ant vidinių durų, nes ryškiausias trapumas kompensuoja jos šilumą ir malonų liesti.

Įėjimo durų rankenos. Išskirtinis dizainas įpareigoja pasirinkti tinkamą rankeną. Nuotraukoje - Viduržemio jūros išorė su sunkiomis suklastotomis stacionariomis durų rankenomis.

Išskirtinis dizainas įpareigoja pasirinkti tinkamą rankeną. Nuotraukoje – Viduržemio jūros išorė su sunkiomis suklastotomis stacionariomis durų rankenomis.

Įėjimo durų rankenos. Šlifuoto aliuminio durų rankena, kuri seka tiesias, tiesias likusio verandos linijas

Šlifuoto aliuminio durų rankena, kuri seka tiesias, tiesias likusio verandos linijas

Įėjimo durų rankenos. Vintažinis įėjimo į namą dizainas leidžia naudoti įvairius ryškius priedus, nešiojančius senovės dvasią, pavyzdžiui, raižyti durų beldikai (beldikai)

Vintažinis įėjimo į namą dizainas leidžia naudoti įvairius ryškius priedus, nešiojančius senovės dvasią, pavyzdžiui, raižyti durų beldikai (beldikai)