
„Bacopa“ yra puikus ampelinis augalas balkonams ir terasoms
Bacopa gėlė ir jos auginimas iš sėklų domina daugelį nepretenzingų daugiamečių augalų žinovų. Tai, be perdėto, gali papuošti ne tik gėlių lovą, bet ir balkoną, terasą, pavėsinę. Auginti ampelinę bakopą iš sėklų taip pat nėra problema, o įspūdinga jos išvaizda nusipelno šiam procesui skirtų pastangų..

„Bacopa“ atrodo paprasta, bet veiksminga dėl daugybės gėlių

Vasaros poilsio zona su bakopos gėlynais

Pakabinami vazonai su bakopa – originalus būdas papuošti namo išorę
Kas yra Bacopa?
Prieš pradėdami auginti bakopą iš sėklų, turėtumėte apie tai sužinoti daugiau. Yra ir kitų pavadinimų, kuriais galima rasti šį augalą: sutera, vasora. „Bacopa“ mums vis dar yra smalsumas. Ir tai nenuostabu, nes jie pradėjo jį auginti tik 1993 m., Ir net tada Pietų Afrikoje. Ji atėjo pas mus visai neseniai ir greitai pelnė pagarbą..
15
Augalui būdingas žydėjimas nuo kovo iki spalio, kuriuo negali pasigirti daugelis dekoratyvinių gėlių. Tačiau žydėjimas yra panašus į bangą, tuo tarpu be žiedynų visai nėra bakopos, tiesiog jų skaičius mažėja.

Bacopa gausiai žydi nuo pavasario iki rudens. Kai kurios gėlės nuvysta, atsiranda naujų
Lapai ir žiedai smulkūs, gali būti įvairių spalvų. „Bacopa“ yra šliaužiantis augalas ir, jei jis auginamas lauke, kiekvienas ūglio mazgas įsišaknija, kai liečia žemę.

Geriausia Bacopa auginimo aplinka yra atvira žemė ir grynas oras

Bacopa sparčiai auga. Netrukus gėlių lova bus padengta mažais žaliais lapais.
Patarimas! Afrikos grožis puikiai dera gėlyne su petunijomis, nasturtėmis, fuksijomis. Jis gali būti auginamas kabančiuose vazonuose – atrodo įspūdingai.

„Bacopa“ didelėse dekoratyvinėse vazose lauke suteikia prancūziško žavesio

Stori bakopos krūmai papuoš vasarnamio ar atviros pavėsinės židinio zoną
Jis įgijo savo populiarumą kraštovaizdžio srityje dėl aukštų dekoratyvinių savybių ir auginių įsišaknijimo greičio. Ji gali gerai žiemoti šiltose patalpose, tačiau tik tuo atveju, jei atliekamas teisingas genėjimas. Tik pažvelgęs į augalo aprašymą, floristas gali pastebėti, koks bakopas yra nepretenzingas sąlygoms ir kokį dekoratyvinį efektą jis suteikia..

Bacopa yra suderinama su dauguma augalų. Su petunijomis ar tulpėmis – garbanotos sutera tilps į bet kurią gėlių lovą

Bacopa nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Tiesiog stebėkite tinkamą temperatūrą ir vandens sąlygas
Faktas! Bacopa, išauginta iš sėklų, kaip ir nuotraukoje, netgi gali būti naudojama akvariumų apželdinimui, nes gamtoje ir savo tėvynėje ji randama klasifikuojant vandens augalus. Tai leidžia bakopomis papuošti rezervuarus, ežerus, tvenkinius, kurie, be kita ko, buvo sukurti dirbtinai.

„Bacopa“ vazos puošia Viktorijos laikų baseino namą

„Bacopa Carolina“ naudojama akvariumų apželdinimui

Vešlūs bakotos krūmai kaip kaimo namo terasos dekoro elementas
Šiuo metu yra 110 veislių, tačiau ne visos naudojamos dekoratyviniais tikslais. Dažnai yra kultūrinių hibridų, kurie skiriasi:
- Sodri lapuočių masė.
- Dideli pumpurai.
- Ilgas žydėjimo laikotarpis.

Ilgas žydėjimo laikas yra pagrindinis dekoratyvinių „Bacopa“ veislių bruožas.
Veislės
Vidutiniškai „Bacopa“ gėlės neviršija 2 cm skersmens, jos yra pavienės, turi 5 žiedlapius, yra dviejų lūpų formos ir turi trumpą žiedlapį. Gėlės formuojasi lapų pažastyse. Koteliai tankiai dedami ant šakų, po žydėjimo jie išnyksta, o jų vietoje auga nauji.
Yra daug veislių, tačiau bakopą iš sėklų galite auginti namuose keliomis veislėmis:
- Blutopija – daugiametis, ūgliai gali būti pratęsti 30 cm, lapai maži, jų spalva alyvuogių žalia. Gėlės yra tankiai išdėstytos ant stiebų, turi melsvai alyvinį toną. Žydi tirštai ir ilgai, veislė atspari ligoms ir pasižymi lengvumu prižiūrėti..

„Blutopia“ yra gražus augalas su alyvinėmis rožinėmis gėlėmis
- „Milžiniškas debesis“ yra didelė veislė, taip pat daugiametė. Stiebai tęsiasi iki 90 cm ilgio, todėl juos galima naudoti gyviems ekranams gėlių vazonuose. Lapai yra maži, žalios spalvos, jų išdėstymas ant šakų yra poromis. Koteliai yra balti, dideli, tankiai išsidėstę išilgai šakų. Kai žydi, atrodo, kad gėlių krioklys krinta žemyn, šis poveikis ypač pastebimas auginant vazonuose. Žydi kelis mėnesius, nėra išrankus išvykstant.

Vešlus bakopos krūmas baltomis gėlėmis primena debesį. Ši veislė ypač gerai atrodo pakabinamose konstrukcijose.
- „Olimpinis auksas” – šakos iki 60 cm ilgio. Lapai turi auksinį atspalvį, kuris išskiria jį iš kitų veislių. Šis auksas suteikia „Bacopa“ ypatingą dekoratyvinį efektą. Lapai dedami poromis, jie yra mažo dydžio. Gėlės yra vidutinio dydžio, baltos spalvos. Skiriasi atsparumu ligoms.

„Olympic Gold“ yra gražiausia „Bacopa“ veislė su baltomis gėlėmis ir lapais su auksiniu blizgesiu
- „Mėlyna pūga“ yra didelė veislė, šakos užauga iki 1 metro ilgio. Lapai yra žali, vidutinio dydžio, gėlės yra didelės alyvinės-mėlynos spalvos. Sukurkite originalią kompoziciją su „milžinišku debesiu“.

„Mėlyna pūga“ ir „milžiniškas debesis“ puošia sodybos langą. Kompoziciją papildo balta petunija
- “Dvigubai mėlyna skopija” yra žolinis augalas, kurio ūglio ilgis yra 40 cm. Lapai yra maži, žali, gėlės yra šviesiai rožinės spalvos su purpuriniu atspalviu. Puikiai atrodo kabančiuose vazonuose, žydi ilgai ir gausiai.

Bacopa „dvigubai mėlyna“ su kiaušinio formos lapais palankiai išsiskiria kitų augalų fone
Faktas! Didelės veislės ir atstovai su dvigubais žiedkočiais yra reiklesni sąlygoms – juos reikia reguliariai prižiūrėti.

Kuo didesnės „Bacopa“ gėlės, tuo labiau reikia rūpintis augalu.
Bacopa: auga iš sėklų ir dauginasi
Prieš įkurdami šį nuostabų augalą savo namuose, turite sužinoti apie ampelinės bakopos auginimo iš sėklų metodą (išsamiau vaizdo įraše). Lengvai dauginasi, seka tokia:
- Prieš sėją patartina sėklas sumaišyti su smulkiu smėliu (upė). Tai būtina norint išvengti sėjos nuostolių. Jie yra lengvi ir ištuštėja.
- Dirva taip pat turėtų būti paruošta, ji turėtų būti lengva, derlinga, išlaikyti drėgmę, nes augalas ją dievina..

Gausus krūmo žydėjimas priklauso nuo teisingo sėklų paruošimo sodinimui.
- Sėklos sėjamos į drėgną dirvą ir lengvai prispaudžiamos, kad būtų „užsandarintos“.
- Uždenkite indą folija – tai padidins drėgmę. Sėkloms reikia šiltos vietos, todėl daigumas įvyks greičiau, o vieta turėtų būti gerai apšviesta.

Durpės, paprastas dirvožemis, smėlis, humusas – geriausias derinys augalui sodinti

Didelė drėgmė yra pagrindinė sėklų auginimo sąlyga
- Jei temperatūra yra apie 20 laipsnių, ūgliai pasirodo per 2 savaites..
- Kai tik pasirodys pirmieji ūgliai (pirmieji du lapai), kiekvieną daigą turite persodinti į dėžutes 2 cm atstumu vienas nuo kito.
- Kambario, kuriame auginami daigai, temperatūra turi būti bent 22 laipsniai, bet ne aukštesnė kaip 25 laipsniai.
- Jaunus ūglius reikia šerti mažos koncentracijos praskiestomis trąšomis.

Tinkamas apšvietimas ir dažnas laistymas yra svarbios sąlygos auginti bakopą iš sėklų.
- Kai daigai sustiprėja, jie turi pasinerti į atskirus puodelius. Sodinti reikia į paruoštą dirvą, kad apatinis mazgas būtų po žeme.

„Bacopa“ sodinukus reikia auginti atskiruose vazonuose
- Po to gesinimą galima atlikti sumažinus kambario temperatūrą. Po poros savaičių jį galima sodinti balkone, verandoje, atvirame lauke. Kada sodinti ampulinę bakopą, išaugintą iš sėklų, priklauso nuo oro sąlygų, svarbiausia neskubėti, kad daigai nenumirtų nuo grįžtamų šalnų.

Augalas išlaiko veislės savybes dvejus metus nuo sėklų surinkimo
Kiti veisimo būdai
Yra dar keli veisimo būdai: auginiai ir sluoksniavimas.
Patarimas! Norint sėkmingai apželdinti teritoriją, įskaitant pakabinamų puodų naudojimą, geriau pasiimti patikrintų veislių. Jie turi mažas gėles, tačiau dekoratyvinis efektas nėra blogesnis.

Bakopą galima auginti bet kurioje žemėje. Bet labiausiai augalas mėgsta jį, myli šiek tiek rūgščią dirvą.
Auginiai
Darbų seka yra tokia:
- Rudenį augalai turi būti įnešti į šiltą kambarį, kad žiemos mėnesiais būtų galima nupjauti. Rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais augalą reikia šildyti.

Skiepijimui rinkitės jaunus bakopos ūglius su keliais lapais.
- Auginiams naudojami jauni ūgliai, ant kurių yra dvi poros lapų. Jų ilgis neturėtų viršyti 10 cm.
- Kad pjovimas sėkmingai įsitvirtintų, nupjovus iš motininio augalo, reikia nupjauti apatinę lapų porą. Įdėkite pjūvį į vandenį su augimo stimuliatoriumi 3 valandas. Tada jauni ūgliai sodinami į substratą arba perkeliami į įprastą vandenį šaknims formuoti..
- Bakopos substratas yra purus, lengvas, derlingas dirvožemis. Auginiai turi būti panardinti į dirvą taip, kad apatinių lapų vieta būtų visiškai po žeme. Viršuje lieka tik viršutiniai lapai.
- Sėkmingam įsišaknijimui ir augimui būtina sukurti didelės drėgmės sąlygas. Norėdami tai padaryti, uždenkite indą permatoma plėvele..

Didelė drėgmė yra pagrindinė bakopos dauginimosi auginiais sąlyga
Patarimas! Kad augalas galėtų kvėpuoti, retkarčiais reikia atidaryti šiltnamį vėdinimui. Ir, žinoma, jis turi būti reguliariai laistomas..
- Kai tik pasirodys jauni lapai, galite nuimti plėvelę. Kai pasirodo dvi poros naujų lapų, ūglį reikia sugnybti. Tai paskatins šakojimąsi. Dėl to gausiai vešlus krūmas gausiai žydės..
Pastaba! Būtent auginiai leidžia visiškai atkurti visas motininio augalo veislės savybes..
15
Sluoksniai
Ši technika taip pat sėkmingai padeda gana greitai gauti naują krūmą, kuris netrukus pradžiugins jus žydėjimu. Norint atlikti tokį dauginimąsi, šalia motinos puodo reikia pastatyti kitą vazoną su derlingu dirvožemiu. „Bacopa“ šakos „snieguolė“ ar kitos rūšys, išaugintos iš sėklų, įdėkite į šį puodą ir pritvirtinkite metaliniu laikikliu.

Sluoksniai yra greičiausias būdas užauginti naują „Bacopa“ krūmą
Šio metodo ypatumas yra greitas įsišaknijimas, nes naujas augalas gauna maistą iš motinos. Po kurio laiko (apie 2 savaites) naują krūmą reikia kruopščiai iškasti ir patikrinti šaknų sistemos išsivystymo laipsnį: jei to pakanka, tuomet naują krūmą galima atskirti nuo motinos. Rezultatas – nauja, beveik suaugusi, o svarbiausia – žydinti bakopa.
15
Priežiūra
Namuose auginti bakopą iš sėklų yra visiškai įmanoma, tačiau norint, kad žydėjimas pradžiugintų jam skirtą laiką, augalą reikia tinkamai prižiūrėti.

„Bacopa“ priežiūra yra nepretenzinga, todėl sodininkai ją labai mėgsta.
Viskas, ko reikia sėkmingam ilgalaikiam žydėjimui:
- Reguliarus laistymas, nes augalas auga gamtoje prie vandens telkinių.
- Žnyplių ūgliai.
- Geras apšvietimas. Kuo daugiau šviesos, tuo intensyvesnis žydėjimas. Pavėsyje augalas stipriai išsitempia ir gali visai nežydėti.

Paprastų priežiūros taisyklių laikymasis garantuoja gražų gausų bakopos žydėjimą
Šie veiksmai padės jums gauti storą žydintį gėlių rutulį..
Bacopa, išauginta iš sėklų ar kitu būdu (vaizdo įraše), mėgsta derlingus dirvožemius. Jame turėtų būti durpių, velėnos dirvožemio, smėlio. Jei auginama lauko vazonuose, įskaitant pakabinamus, ant jų dugno reikia užpilti drenažo sluoksnį..
Pastaba! Žinokite, kada sodinti sėklose išaugintą bakopą. Jei skubėsite, jaunus daigus gali užklupti šalnos. Optimalus laikotarpis yra gegužės pradžia.

Nepamirškite, kad Bacopa yra termofilinis augalas. Prieš išleisdami augalą į lauką, palaukite gegužės.

Bacopa – Provanso stiliaus namų išorės elementas
Bakopos dirvožemio priežiūra yra laiku pašalinti piktžoles ir prireikus laistyti. Atlaisvindami dirvą, turite elgtis labai atsargiai, nes šakniastiebiai nemeluoja giliai ir juos lengva sugadinti.

Piktžolės yra pagrindinis bakopos priešas. Pašalinkite juos laiku, ir augalas padėkos jums gražiomis gėlėmis.
Norint, kad augalas sėkmingai žiemotų, oro ūgliai visiškai nukerpami, jei nėra tikslo dauginti auginiais. Žiemojimui jis turi būti perkeltas į kambarį, kurio temperatūra yra ne žemesnė kaip +10 laipsnių. Esant tokioms sąlygoms, bakopa užmigs žiemos režimu, o šakų augimas sustos. Retkarčiais augalą reikia laistyti.
Svarbu! Neverta bakopos siųsti į šiltesnį kambarį žiemojimo laikotarpiui, nes ji ir toliau augs ir žydės, o tai lems tai, kad žiemos viduryje augalas bus išsekęs, jis gali susirgti ir mirti.
Ligos, kenkėjai
Bacopa yra nepretenzingas augalas, atsparus ligoms. Žydėjimo laikotarpiu jis beveik neserga. Vienintelis pralaimėjimas, kuris gali jį aplenkti, yra amarai. Norėdami atsikratyti jo ankstyvosiose stadijose, galite purkšti muiluotu vandeniu. Vėliau insekticidas padės.

Žydėjimo laikotarpiu „Bacopa“ yra ypač atspari ligoms.
„Bacopa“ gana pagrįstai išstumia kai kurias augalų rūšis iš gėlių lovų ir balkonų. Jis nereikalingas ir pasižymi aukštomis estetinėmis savybėmis; jį išauginti iš sėklų visai nesunku..
Bacopa: auginimas iš sėklų ir viskas, ką reikia žinoti apie jo veisles ir priežiūrą
„Bacopa“ yra puikus ampelinis augalas balkonams ir terasoms
Bacopa gėlė ir jos auginimas iš sėklų domina daugelį nepretenzingų daugiamečių augalų žinovų. Tai, be perdėto, gali papuošti ne tik gėlių lovą, bet ir balkoną, terasą, pavėsinę. Auginti ampelinę bakopą iš sėklų taip pat nėra problema, o įspūdinga jos išvaizda nusipelno šiam procesui skirtų pastangų..
„Bacopa“ atrodo paprasta, bet veiksminga dėl daugybės gėlių
Vasaros poilsio zona su bakopos gėlynais
Pakabinami vazonai su bakopa – originalus būdas papuošti namo išorę
Kas yra Bacopa?
Prieš pradėdami auginti bakopą iš sėklų, turėtumėte apie tai sužinoti daugiau. Yra ir kitų pavadinimų, kuriais galima rasti šį augalą: sutera, vasora. „Bacopa“ mums vis dar yra smalsumas. Ir tai nenuostabu, nes jie pradėjo jį auginti tik 1993 m., Ir net tada Pietų Afrikoje. Ji atėjo pas mus visai neseniai ir greitai pelnė pagarbą..
15
Augalui būdingas žydėjimas nuo kovo iki spalio, kuriuo negali pasigirti daugelis dekoratyvinių gėlių. Tačiau žydėjimas yra panašus į bangą, tuo tarpu be žiedynų visai nėra bakopos, tiesiog jų skaičius mažėja.
Bacopa gausiai žydi nuo pavasario iki rudens. Kai kurios gėlės nuvysta, atsiranda naujų
Lapai ir žiedai smulkūs, gali būti įvairių spalvų. „Bacopa“ yra šliaužiantis augalas ir, jei jis auginamas lauke, kiekvienas ūglio mazgas įsišaknija, kai liečia žemę.
Geriausia Bacopa auginimo aplinka yra atvira žemė ir grynas oras
Bacopa sparčiai auga. Netrukus gėlių lova bus padengta mažais žaliais lapais.
Patarimas! Afrikos grožis puikiai dera gėlyne su petunijomis, nasturtėmis, fuksijomis. Jis gali būti auginamas kabančiuose vazonuose – atrodo įspūdingai.
„Bacopa“ didelėse dekoratyvinėse vazose lauke suteikia prancūziško žavesio
Stori bakopos krūmai papuoš vasarnamio ar atviros pavėsinės židinio zoną
Jis įgijo savo populiarumą kraštovaizdžio srityje dėl aukštų dekoratyvinių savybių ir auginių įsišaknijimo greičio. Ji gali gerai žiemoti šiltose patalpose, tačiau tik tuo atveju, jei atliekamas teisingas genėjimas. Tik pažvelgęs į augalo aprašymą, floristas gali pastebėti, koks bakopas yra nepretenzingas sąlygoms ir kokį dekoratyvinį efektą jis suteikia..
Bacopa yra suderinama su dauguma augalų. Su petunijomis ar tulpėmis – garbanotos sutera tilps į bet kurią gėlių lovą
Bacopa nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Tiesiog stebėkite tinkamą temperatūrą ir vandens sąlygas
Faktas! Bacopa, išauginta iš sėklų, kaip ir nuotraukoje, netgi gali būti naudojama akvariumų apželdinimui, nes gamtoje ir savo tėvynėje ji randama klasifikuojant vandens augalus. Tai leidžia bakopomis papuošti rezervuarus, ežerus, tvenkinius, kurie, be kita ko, buvo sukurti dirbtinai.
„Bacopa“ vazos puošia Viktorijos laikų baseino namą
„Bacopa Carolina“ naudojama akvariumų apželdinimui
Vešlūs bakotos krūmai kaip kaimo namo terasos dekoro elementas
Šiuo metu yra 110 veislių, tačiau ne visos naudojamos dekoratyviniais tikslais. Dažnai yra kultūrinių hibridų, kurie skiriasi:
Ilgas žydėjimo laikas yra pagrindinis dekoratyvinių „Bacopa“ veislių bruožas.
Veislės
Vidutiniškai „Bacopa“ gėlės neviršija 2 cm skersmens, jos yra pavienės, turi 5 žiedlapius, yra dviejų lūpų formos ir turi trumpą žiedlapį. Gėlės formuojasi lapų pažastyse. Koteliai tankiai dedami ant šakų, po žydėjimo jie išnyksta, o jų vietoje auga nauji.
Yra daug veislių, tačiau bakopą iš sėklų galite auginti namuose keliomis veislėmis:
„Blutopia“ yra gražus augalas su alyvinėmis rožinėmis gėlėmis
Vešlus bakopos krūmas baltomis gėlėmis primena debesį. Ši veislė ypač gerai atrodo pakabinamose konstrukcijose.
„Olympic Gold“ yra gražiausia „Bacopa“ veislė su baltomis gėlėmis ir lapais su auksiniu blizgesiu
„Mėlyna pūga“ ir „milžiniškas debesis“ puošia sodybos langą. Kompoziciją papildo balta petunija
Bacopa „dvigubai mėlyna“ su kiaušinio formos lapais palankiai išsiskiria kitų augalų fone
Faktas! Didelės veislės ir atstovai su dvigubais žiedkočiais yra reiklesni sąlygoms – juos reikia reguliariai prižiūrėti.
Kuo didesnės „Bacopa“ gėlės, tuo labiau reikia rūpintis augalu.
Bacopa: auga iš sėklų ir dauginasi
Prieš įkurdami šį nuostabų augalą savo namuose, turite sužinoti apie ampelinės bakopos auginimo iš sėklų metodą (išsamiau vaizdo įraše). Lengvai dauginasi, seka tokia:
Gausus krūmo žydėjimas priklauso nuo teisingo sėklų paruošimo sodinimui.
Durpės, paprastas dirvožemis, smėlis, humusas – geriausias derinys augalui sodinti
Didelė drėgmė yra pagrindinė sėklų auginimo sąlyga
Tinkamas apšvietimas ir dažnas laistymas yra svarbios sąlygos auginti bakopą iš sėklų.
„Bacopa“ sodinukus reikia auginti atskiruose vazonuose
Augalas išlaiko veislės savybes dvejus metus nuo sėklų surinkimo
Kiti veisimo būdai
Yra dar keli veisimo būdai: auginiai ir sluoksniavimas.
Patarimas! Norint sėkmingai apželdinti teritoriją, įskaitant pakabinamų puodų naudojimą, geriau pasiimti patikrintų veislių. Jie turi mažas gėles, tačiau dekoratyvinis efektas nėra blogesnis.
Bakopą galima auginti bet kurioje žemėje. Bet labiausiai augalas mėgsta jį, myli šiek tiek rūgščią dirvą.
Auginiai
Darbų seka yra tokia:
Skiepijimui rinkitės jaunus bakopos ūglius su keliais lapais.
Didelė drėgmė yra pagrindinė bakopos dauginimosi auginiais sąlyga
Patarimas! Kad augalas galėtų kvėpuoti, retkarčiais reikia atidaryti šiltnamį vėdinimui. Ir, žinoma, jis turi būti reguliariai laistomas..
Pastaba! Būtent auginiai leidžia visiškai atkurti visas motininio augalo veislės savybes..
15
Sluoksniai
Ši technika taip pat sėkmingai padeda gana greitai gauti naują krūmą, kuris netrukus pradžiugins jus žydėjimu. Norint atlikti tokį dauginimąsi, šalia motinos puodo reikia pastatyti kitą vazoną su derlingu dirvožemiu. „Bacopa“ šakos „snieguolė“ ar kitos rūšys, išaugintos iš sėklų, įdėkite į šį puodą ir pritvirtinkite metaliniu laikikliu.
Sluoksniai yra greičiausias būdas užauginti naują „Bacopa“ krūmą
Šio metodo ypatumas yra greitas įsišaknijimas, nes naujas augalas gauna maistą iš motinos. Po kurio laiko (apie 2 savaites) naują krūmą reikia kruopščiai iškasti ir patikrinti šaknų sistemos išsivystymo laipsnį: jei to pakanka, tuomet naują krūmą galima atskirti nuo motinos. Rezultatas – nauja, beveik suaugusi, o svarbiausia – žydinti bakopa.
15
Priežiūra
Namuose auginti bakopą iš sėklų yra visiškai įmanoma, tačiau norint, kad žydėjimas pradžiugintų jam skirtą laiką, augalą reikia tinkamai prižiūrėti.
„Bacopa“ priežiūra yra nepretenzinga, todėl sodininkai ją labai mėgsta.
Viskas, ko reikia sėkmingam ilgalaikiam žydėjimui:
Paprastų priežiūros taisyklių laikymasis garantuoja gražų gausų bakopos žydėjimą
Šie veiksmai padės jums gauti storą žydintį gėlių rutulį..
Bacopa, išauginta iš sėklų ar kitu būdu (vaizdo įraše), mėgsta derlingus dirvožemius. Jame turėtų būti durpių, velėnos dirvožemio, smėlio. Jei auginama lauko vazonuose, įskaitant pakabinamus, ant jų dugno reikia užpilti drenažo sluoksnį..
Pastaba! Žinokite, kada sodinti sėklose išaugintą bakopą. Jei skubėsite, jaunus daigus gali užklupti šalnos. Optimalus laikotarpis yra gegužės pradžia.
Nepamirškite, kad Bacopa yra termofilinis augalas. Prieš išleisdami augalą į lauką, palaukite gegužės.
Bacopa – Provanso stiliaus namų išorės elementas
Bakopos dirvožemio priežiūra yra laiku pašalinti piktžoles ir prireikus laistyti. Atlaisvindami dirvą, turite elgtis labai atsargiai, nes šakniastiebiai nemeluoja giliai ir juos lengva sugadinti.
Piktžolės yra pagrindinis bakopos priešas. Pašalinkite juos laiku, ir augalas padėkos jums gražiomis gėlėmis.
Norint, kad augalas sėkmingai žiemotų, oro ūgliai visiškai nukerpami, jei nėra tikslo dauginti auginiais. Žiemojimui jis turi būti perkeltas į kambarį, kurio temperatūra yra ne žemesnė kaip +10 laipsnių. Esant tokioms sąlygoms, bakopa užmigs žiemos režimu, o šakų augimas sustos. Retkarčiais augalą reikia laistyti.
Svarbu! Neverta bakopos siųsti į šiltesnį kambarį žiemojimo laikotarpiui, nes ji ir toliau augs ir žydės, o tai lems tai, kad žiemos viduryje augalas bus išsekęs, jis gali susirgti ir mirti.
Ligos, kenkėjai
Bacopa yra nepretenzingas augalas, atsparus ligoms. Žydėjimo laikotarpiu jis beveik neserga. Vienintelis pralaimėjimas, kuris gali jį aplenkti, yra amarai. Norėdami atsikratyti jo ankstyvosiose stadijose, galite purkšti muiluotu vandeniu. Vėliau insekticidas padės.
Žydėjimo laikotarpiu „Bacopa“ yra ypač atspari ligoms.
„Bacopa“ gana pagrįstai išstumia kai kurias augalų rūšis iš gėlių lovų ir balkonų. Jis nereikalingas ir pasižymi aukštomis estetinėmis savybėmis; jį išauginti iš sėklų visai nesunku..