70 ir daugiau tualeto sienų dekoravimo idėjų (nuotrauka)

Planuodami namų renovaciją daugelis dažnai liūto dalį dėmesio skiria gyvenamosioms patalpoms, miegamiesiems, virtuvėms ir nepelnytai pamiršta apie tokį kambarį kaip tualetas, nors jis žmogui yra vienas būtiniausių. Be šiuolaikinės funkcinės santechnikos pasirinkimo, svarbiausias klausimas yra apdailos medžiagų, kurios sudaro pagrindinį foną ir dažnai veikia kaip dekoratyvinis ornamentas, pasirinkimas. Mūsų straipsnyje mes apsvarstysime, kokia gali būti šiuolaikiška sienų apdaila tualete, įvairios medžiagos ir spalvos..

Kur pradėti?

Tualeto remontas yra varginantis verslas, kuris kartais gali virsti gana ilgu procesu. Atrodytų, kad gali būti sunku papuošti mažiausią namo kambarį, tačiau laimikis kartais slypi apgailėtinoje sienų būklėje, ypač jei butas yra gana „senoviniame“ name, kuriam nebuvo atliktas kapitalinis remontas. dešimtmečius.

Taigi, planuodami atnaujinti vonios kambarį, pasistenkite sutvarkyti sienų dangas iki galo – tai garantija, kad naujoji danga tarnaus ilgai. Visų pirma būtina išardyti seną apdailos medžiagą, pageidautina iki visiškai atviro sienos paviršiaus. Atidžiai apžiūrime lėktuvus, glaistu uždengiame visus esamus įtrūkimus, duobes, nelygumus. Idealiu atveju sienas reikia išlyginti, tada bet kokia apdailos medžiaga ant jų tiks be jokių problemų. Jei planuojate dėžutę uždengti gipso kartono ar sienų plokštėmis, galite išsiversti be išlyginimo.

Toliau pereiname prie vamzdžių – taip pat reikia ištirti jų būklę. Jei remontas vonioje nebuvo atliktas ilgą laiką, geriau jo neatidėlioti ir parengiamuoju etapu atlikti ryšių remonto (pakeitimo) darbus. Tai taip pat taikoma elektros instaliacijai. Dažnai senuose namuose tualete, esančiame virš įėjimo, yra viena lemputė, kuri suteikia nedidelį apšvietimo diapazoną, todėl galite iš anksto galvoti apie papildomų šviestuvų įrengimą ir paleisti elektros kabelius.

Kai visos komunikacijos yra tvarkingos, sienos turi būti tinkamai gruntuotos, galite naudoti specialias priemones, kurios apima medžiagas, kurios neleidžia susidaryti grybeliui. Dabar paruošimą galima laikyti baigtu, kambariui reikia suteikti „poilsio“ ir kruopščiai išdžiūti. Tuo tarpu mes pereisime prie apdailos medžiagos pasirinkimo..

Sienų apdaila tualete - nuo ko pradėti

Medžiagos pasirinkimas apdailai

Šiuolaikinėje statybinių ir apdailos medžiagų rinkoje yra daugybė sienų paviršių apmušimo variantų, iš kurių kartais sukasi galva. Tačiau turime atsižvelgti į tai, kad tualetas yra patalpa, kurioje yra daug drėgmės, todėl čia negalima naudoti visų medžiagų..

Keramikinė plytelė

Vonios sienų dekoravimas keraminėmis plytelėmis yra gana senas apdailos būdas, kuris nepraranda savo aktualumo ir šiandien. Ši medžiaga puikiai tinka tiek estetinėms, tiek praktinėms savybėms. Blizgus dangos paviršius, turintis atspindintį efektą, puikiai suteikia kambariui daugiau laisvės, o padidėjęs atsparumas drėgmei, stiprumas ir lengvas valymas užtikrina ilgą tarnavimo laiką.

Šiandieninės plytelės pastebimai skiriasi nuo ankstesnių pavyzdžių įvairiomis formomis (kvadratinėmis, stačiakampėmis, deimanto formos, trikampėmis), tekstūromis ir spalvomis, o tai leidžia sukurti stulbinantį dizainą, stilingą dizainą net mažoje patalpoje. Belieka tik pažvelgti į nuostabius kratinių plytelių lopinėlius, ir mano galvoje iškart kyla asociacijos su šilta namų atmosfera. Puikiai atrodo dekoravimo galimybės plytelėmis, imituojančiomis medį ar akmenį. Tiems, kurie kuo labiau siekia originalumo, galite įsigyti plytelių rinkinį, kuris sudaro trimatį vaizdą.

Jaunesnis plytelių „giminaitis“ yra mozaika, suformuota į nuostabias kompozicijas. Dažnai medžiagos yra derinamos, dekoruojant akcento zonas mažomis mozaikomis..

Tualeto sienų apdailos medžiaga - Keraminės plytelės Tualeto sienų apdailos medžiaga - Keraminės plytelės Tualeto sienų apdailos medžiaga - Keraminės plytelės Tualeto sienų apdailos medžiaga - Keraminės plytelės Tualeto sienų apdailos medžiaga - Keraminės plytelės

Gipso kartonas

Gipso kartono lakštų naudojimas sienų apmušimui turi papildomą pranašumą – nereikės absoliučiai lyginti sienų. Tuo pačiu metu svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą – tą, kuri padidino atsparumą drėgmei, pagaminta žaliai ir turi atitinkamą ženklinimą. Naudodami gipso kartono plokštę, kuri yra gana lanksti apdorojant, galite sukurti įvairias mažas architektūrines formas, jas dažyti arba kloti plytelėmis. Kartais tokios konstrukcijos naudojamos lentynoms, nišoms ar klaidingoms sienoms organizuoti, už kurių yra paslėptos komunikacijos, kanalizacijos statinės..

Tualeto sienų apdailos medžiaga - Gipso plokštė Tualeto sienų apdailos medžiaga - Gipso plokštė Tualeto sienų apdailos medžiaga - Gipso plokštė

PVC ir MDF plokštės

Ekonomiškiausias ir paprasčiausias tualetų sienų dekoravimo būdas yra specialių plokščių, kurios gaminamos iš tokių medžiagų kaip PVC ir MDF, montavimas. Plokštės yra labai įvairios konstrukcijos ir gali ištikimai imituoti natūralias medžiagas, turi didelę spalvų paletę, kuri leidžia jums sukurti bet kokio stiliaus dizainą. Jie yra lengvi ir lengvai montuojami; jiems nereikia išankstinio sienų išlyginimo. Skirtumas tarp jų yra skirtingas drėgmės tolerancijos laipsnis – PVC plokštės yra stabilesnės, o MDF, ilgai veikiant drėgnoms sąlygoms, laikui bėgant gali išsipūsti. Tačiau pastarieji yra atsparesni mechaniniam poveikiui..

Tualeto sienų apdailos medžiaga - PVC ir MDF plokštės Tualeto sienų apdailos medžiaga - PVC ir MDF plokštės Tualeto sienų apdailos medžiaga - PVC ir MDF plokštės Tualeto sienų apdailos medžiaga - PVC ir MDF plokštės Tualeto sienų apdailos medžiaga - PVC ir MDF plokštės

Tapetai

Jei nuspręsite teikti pirmenybę tapetams, turite pasirinkti skalbiamus drėgmei atsparius audinius, tai patvirtina ritinėlio žymėjimas. Drobės dizainas gali būti vienspalvis arba su ornamentais, geometriniais raštais. Įdomus sprendimas akcentui sukurti gali būti nuotraukų tapetai, įklijuoti ant vienos iš sienų. Vaizdų tema parenkama pagal stilių – tai gali būti peizažai, kalnai, gyvūnai, miestų, upių ir šėlstančių krioklių vaizdai.

Tualeto sienų apdailos medžiaga - Tapetai Tualeto sienų apdailos medžiaga - Tapetai Tualeto sienų apdailos medžiaga - Tapetai

Dažai

Tualeto sienų dažymas yra lengvai pritaikomas, tam nereikia specialių įgūdžių. Reikėtų pažymėti, kad šiuolaikiniai junginiai, tokie kaip akriliniai dažai, turi lengvą tekstūrą, yra tolygiai tepami, turi plaunamą paviršių, laikui bėgant neblunka ir neskilinėja. Reikia tik parodyti vaizduotę – ir ant mažų sienų galite sukurti unikalias dangas. Dažnai naudojamas dviejų spalvų derinys, o riba tarp jų gali būti tiksli arba neryški. Kitas variantas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra sukurti piešinį ant sienų paviršiaus glaistai, o tada dažyti. Kartais vaizdams pritaikyti naudojami specialūs trafaretai – pasirodo labai gyvi ir gražiai.

Tualeto sienų apdailos medžiaga - dažai Tualeto sienų apdailos medžiaga - dažai Tualeto sienų apdailos medžiaga - dažai Tualeto sienų apdailos medžiaga - dažai

Tualeto interjero dizainas

Atsižvelgdami į tualeto atnaujinimą, galbūt jau nusprendėte pasirinkti pagrindinę kambario spalvą, pirmenybę teikdami vienai ar kitai paletei. Jei bendra dizaino idėja dar nėra paruošta, siūlome susipažinti su kai kuriais profesionaliais patarimais, kurie padės jums dekoruoti vonios kambarį..

Sienų apdailos apdailos medžiaga gali būti vienspalvė, tačiau tada situacija bus gana „nuobodi“ ir turėsite dirbti su dekoru. Lengviau pasirinkti kelis spalvų atspalvius ir, juos derinant, padaryti kambarį žaižaruojantį naujai. Kartais priešingos sienos dekoruojamos skirtingomis spalvomis arba sienų danga virš tualeto yra apsirengusi tamsia spalva – tokie būdai padeda vizualiai „išstumti“ sienas, padidinti erdvę. Tą patį efektą palengvina ir linijų naudojimas apdailoje, kai horizontalios juostelės išplės kambarį, o vertikalios – lubų paviršių..

Norėdami papuošti nedidelį vonios kambarį, geriau pasirinkti šviesias spalvas, kurias galima atskiesti ryškesnėmis dėmėmis. Čia yra priimtiniausias visų formų minimalizmas: puikus apšvietimas, lakoniška apdaila, dekoro trūkumas. Šia kryptimi pirmenybė teikiama sniego baltumo dizainui su galimais akcentinių spalvų purslais. Galite pasirinkti mėlyną kaip pagrindinį toną, kuris labiausiai tinka tokiems kambariams. Kad kambarys neatrodytų per šaltas, turite pasirinkti šiltą papildomą spalvą, pavyzdžiui, grietinėlę ar persiką..

Puikus pasirinkimas mažam kambariui bus fototapetai su perspektyva, uždėti ant vienos iš sienų arba visiškai apgaubti kambarį..

Ryžtingiems asmenims, siekiantiems nepaprasto kiekvieno namų kampo dizaino, siūlome raudonos paletės variantą. Tai visai nereiškia, kad visas sienas reikia užpildyti raudonu tonu, įprastą vonios kambarį paverčiant savotiška kankinimo kamera. Tegul dizainas grindžiamas prislopintu bordo ar raudonos spalvos atspalviu, kuris bus susipynęs su kita kontrastinga spalva. Jo sąjungininkais galite pasiimti baltą paletę, kuri palengvins bet kokį sodrų toną..

Šiek tiek pasenusi, tačiau persirengimo kambarys, dekoruotas rudai smėlio spalvos tonais, atrodo gana oriai. Dabartiniai tapetų ir plytelių modeliai su įvairiais raštais ir ornamentais gali žymiai pagyvinti ir paįvairinti interjerą. Ant vienos sienos pastatę nedidelę vertikalią sodo zoną, galite tradicinį kambarį paversti tikru ekologiniu vonios kambariu.

Nereikia bijoti ryškių užpildų, kuriuose naudojamos sodrios geltonos, žalios, mėlynos spalvos – jos nepriimtinos gyvenamųjų patalpų interjerui, o patalpoje, kurioje praleidžiamas nedidelis laikas, toks dizainas gali būti labai juokingas. Žinoma, jei tualetas derinamas su vonios kambariu, dizaino idėjų yra kur kas daugiau, tačiau, kaip sakoma, tai „visiškai kita istorija“..

Tualeto sienų apdaila - tualeto interjero dizainas Tualeto sienų apdaila - tualeto interjero dizainas Tualeto sienų apdaila - tualeto interjero dizainas

Sienų apdaila tualete – nuotrauka

Toliau susipažinkite su apdailos medžiagomis, kurios naudojamos tualeto sienoms dekoruoti, siūlome tęsti nuotraukų galerijos puslapiuose. Pateikiame įvairių gerų pavyzdžių, kuriais remiantis bus lengviau pasirinkti vieną ar kitą apdailą. Laimingas žiūrėjimas!

Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka Sienų apdaila tualete - nuotrauka