85+ „pasidaryk pats“ florariumo idėjos (nuotrauka)

Šis neįprastas, ekstravagantiškas pavadinimas slepia vienodai ekstravagantišką alternatyvą standartiniams plastikiniams augalų vazonams. Florariumas dažnai vadinamas gėlių terariumu. Skaidrus indas įvairiais variantais idealiai tinka auginti išrankiausius augalus. Namų mini šiltnamis papuoš bet kokį neapibrėžtą namo kampą.

Idėjos florariumams

Ryškių dekoratyvinių elementų ir teisingai parinktų augalų pagalba galite sukurti nuostabią kompoziciją, kuri džiugins akis daugelį metų. Yra daug florariumo dizaino variantų. Mes apsvarstysime populiariausius..

Dykuma

Tai geriausias pasirinkimas tiems, kurie tik pradeda pažintį su augalų pasauliu ir neturi galimybės per daug laiko skirti florariumui..

Norėdami sukurti mini dykumą, tinka specialus geometrinis indas be susiaurinto kaklo arba mažas apvalus stiklainis akvariumui. Dirvožemis gali būti dekoratyvinis įvairių spalvų ir formų smėlis (didelis ar smulkus), maži akmenukai ar keramikos dalelės.

Sukulentai, Kalanchoe, kaktusai, agavos ir melaphora yra tinkami augalai. Jie nėra išrankūs priežiūrai ir laistymui. Pavasarį vandens papildymas gali būti atliekamas kartą per savaitę, o žiemą – kartą per dvi savaites. Šį mini šiltnamį geriau pastatyti ant palangių, nes tam tikra augalų grupė mėgsta saulės spindulius..

Pasidaryk pats Floriana - dykuma Pasidaryk pats Floriana - dykuma

Tropinis miškas

Puiki proga išbandyti savo kūrybinius įgūdžius ir atkurti laukinį Amazonės mišką. Norint pasiekti maksimalų efektą, tinka tūrinė gėlių vitrina (dar vadinama paludariumu), kurioje galite vienu metu pasodinti kelių rūšių įvairius didelius augalus, o miniatiūrai – pasirinkti nedidelį indą su atviru viršumi.

Dirvožemį turėtų sudaryti lapinė žemė arba smėlio ir durpių derinys. Tai padės išlaikyti norimą florariumo drėgmės kiekį. Tokie augalai bus gražus fonas: maži paparčiai, nykštukiniai fikusai, begonijos, krotonai, šparagai. Bendrąjį vaizdą taip pat galite papuošti tikroviškomis gyvūnų figūromis ir nedideliu polimerinio molio kriokliu.

Florariumas „pasidaryk pats“-„Rainforest“ Florariumas „pasidaryk pats“-„Rainforest“

Kalnai

Pavadinimas kalba pats už save įvairiais būdais. Pagrindinė idėja yra sukurti Alpių kraštovaizdį. Verta atkreipti dėmesį į gebenes, kaktusus, selegines. Jiems nereikia jokios ypatingos priežiūros. Pakanka palaikyti šiems augalams reikalingą temperatūrą ir laistyti, kai dirva išdžiūsta. Dirvožemiui tinka organinės medžiagos arba dideli akmenukai. Įvairių formų akmenys gali būti puiki uolienų imitacija. Dėl estetinio efekto verta atidžiau pažvelgti į šiek tiek susiaurintus konteinerius..

Florariumas „pasidaryk pats“-kalnai Florariumas „pasidaryk pats“-kalnai

Orchidariumas

Tai ypatingas florariumo tipas, apimantis orchidėjų auginimą. Įdiegti tokį malonumą reikės šiek tiek daugiau laiko ir pastangų, tačiau jis visiškai pateisins jo poveikį. Talpykla turi būti šildoma ir tinkamai aprūpinta oru. Augalų fonas gali būti kiti skirtingų spalvų pusbroliai ar dideli akmenys. Nepamirškite, kad florariumo priekinė dalis turi likti atvira, kad galėtumėte apsvarstyti kompoziciją iš visų pusių..

Florariumas „pasidaryk pats“-orchidariumas Florariumas „pasidaryk pats“-orchidariumas

Floriana su samanomis

Populiarus linksmas augalas turi daugiau nei 10 000 rūšių. Norėdami sukurti stilingą florariumą, galite naudoti kelis iš jų vienu metu, kur kai kurie bus fonas, o kiti – pagrindinė kompozicijos dalis. Sphagnum samanos laikomos idealiu pasirinkimu. Su juo galite padaryti eglės ar kitų medžių imitaciją. Rūgšti aplinka bus ideali dirva samanoms..

Pasidaryk pats Floriana - Floriana su samanomis Pasidaryk pats Floriana - Floriana su samanomis

Lemputėje

Vienas iš originaliausių florariumo dizaino variantų, kuriame pagrindine jo dalimi tampa ne tik augalai, bet ir pati išvaizda. Išdegusi sena lemputė per kelias minutes pavirs stilingu dekoro elementu. Šis miniatiūrinis augalo terariumas gali būti dedamas ant mažiausios kabančios lentynos.

Smulkus dezinfekuotas smėlis yra gana tinkamas dirvožemiui, o pagrindui – samanos, sultingos, craspedia gėlės, džiovintos šakos, kriauklės, akmenukai. Pagrindinis dalykas kuriant tokį florariumą yra tvarkingas ir laipsniškas lemputės pavertimas norimu indu..

Florariumas „pasidaryk pats“-lemputėje Florariumas „pasidaryk pats“-lemputėje

Kaip savo rankomis pasidaryti florariumą

Gėlių terariumo kūrimas savo rankomis yra puiki galimybė sutaupyti pinigų ir įsitraukti į kūrybinį procesą. Norėdami papuošti florariumą, būtina iš anksto paruošti visus reikalingus daiktus: indą (vazą, akvariumo indelį, butelį ar kitą pasirinktą variantą), dirvą (ji turi atitikti augalus), drenažą (keramzitą, smėlį ar akmenukus), augalai, dekoratyvinės detalės dekoravimui, filtruotas vanduo, įrankiai (mažas šaukštas ar mentele, pincetas, purkštuvas, žirklės). Toliau reikia daryti viską iš eilės:

1. Pirmiausia turite kruopščiai paruošti konteinerį. Norėdami tai padaryti, užpilkite verdančiu vandeniu ir kruopščiai nuplaukite..

2. Tada reikia užpildyti drenažą, kurio aukštis neturėtų viršyti 4–5 cm.Jie gali veikti keramzitas, smulkus smėlis, akmenukai akvariumui ar akmenys. Ant viršaus galite dėti keletą aktyvintos anglies tablečių (iš anksto sumalkite į miltelius). Tai padės apsaugoti dirvą nuo chemikalų, kurie gali patekti į vandenį..

3. Drenažo viršuje būtina užpilti šlapią dirvą nuo 4-10 cm. Tai gali būti mišri organinė medžiaga, smulkus smėlis arba paruoštas substratas.

4. Paruoštą dirvą atsargiai išlyginkite maža mentele ar šaukštu. Naudokite jį, kad suformuotumėte mažas duobes (įdubimus) pasirinktiems augalams..

5. Reikiamus augalus pasodinkite pincetu ir lengvai apibarstykite dirva. Labai svarbu, kad jie neliestų konteinerio sienelių (kad nesugestų) ir neišstumtų vienas kito..

6. Purškite augalus filtruotu vandeniu ir patikrinkite dirvožemio drėgmę. Jei to nepakanka, užpilkite.

7. Papuoškite kompoziciją dekoratyviniais elementais (dreifuojančia mediena, akmenimis, polimerinio molio figūrėlėmis, džiovintomis šakelėmis). Tai turėtų būti padaryta paskutinė, nes augalai turėtų būti florariumo pagrindas, o dekoras – fone..

Tokią paprastą meistriškumo klasę galima vesti ne tik vienam, bet ir su šeima ar draugais..

Kaip savo rankomis pasidaryti florariumą Kaip savo rankomis pasidaryti florariumą Kaip savo rankomis pasidaryti florariumą Kaip savo rankomis pasidaryti florariumą Kaip savo rankomis pasidaryti florariumą

Floriana – nuotrauka

Namų floriumų dizainas pastaraisiais metais tapo madinga tendencija. Ir tai yra visiškai pagrįsta – juk jūs tikrai norite įnešti gamtos dalelę į kasdienę buto atmosferą ir net tokia originalia forma. Norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip savo rankomis sutvarkyti florariumą, kokius konteinerius ir medžiagas galima naudoti, siūlome apsilankyti nuotraukų galerijoje su daugybe sėkmingų darbų nuotraukų. Pamatykite, įkvėpkite ir papuoškite savo namus šiomis gražiomis kompozicijomis. Laimingas žiūrėjimas!

Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos Florariumas „pasidaryk pats“-nuotraukų idėjos