Arrowroot (70 nuotraukų): tipai ir priežiūra

Arrowroot yra gyvybinga ir neįprasta atogrąžų gėlė, kilusi iš pietinių regionų ir Centrinės Amerikos. Pirmiausia ji žinoma dėl nuostabios lapų spalvos su aiškiai matomomis dėmėmis ir gyslomis. Be neįprastų spalvų, jie taip pat įdomiai auga, keičiant formą ir kryptį, priklausomai nuo šviesos ir kitų sąlygų. Tai būdinga visai šeimai. Būtent dėl ​​šio augalo jie jį pavadino maldos žolele ar piligrimu. Su visa žolinio daugiamečio augalo egzotika, jį lengva prižiūrėti net vidurinėje juostoje.

bendros charakteristikos

Arrowroot yra dekoratyvus žolinis daugiametis augalas, kurio dydis ir išvaizda priklauso nuo konkrečios veislės. Vidutiniškai aukštis siekia apie 60 cm. Stiebai iš pradžių yra stačiakampiai, tačiau kuo senesnis augalas, tuo labiau jis linkęs į žemę.

Arrowroot šakniagumbiai naudojami gaminant maistą įvairiose pasaulio šalyse. Kaip ir kiti gumbiniai augalai, juose yra daug krakmolo..

Metinis gėlių augimas yra mažas. Žydėjimo laikotarpis yra vasara. Reti ir miniatiūriniai grakštūs žiedlapių žiedynai pasirodo tiesiai iš stiebo. Arrowroot gėlės yra mažos ir nepastebimos, baltos, pastelinės geltonos arba lašišos rožinės spalvos. Dekoratyvinėmis savybėmis jie negali konkuruoti su dideliais ir gražiais lapais, tačiau jų vietoje susidaro dėžutės su sėklomis.

Arrowroot - bendrosios charakteristikos Arrowroot - bendrosios charakteristikos

Rodyklių šaknų rūšys

Yra daug strėlių šaknų veislių, tačiau kelios iš jų dažniausiai veisiamos namuose ir ūkyje. Iš esmės tai yra dekoratyvinės veislės. Veisėjai nuolat iškelia naujas ir įdomias spalvas. Daugumą jų galima suskirstyti į dvi kategorijas: dvispalvė ir trispalvė, atsižvelgiant į spalvų, kuriomis dažoma lapų plokštelė, skaičių..

Baltakaklė strėlė

Kompaktiškas daugiametis krūmas palaipsniui išauga į pusiau ampelinę formą. Ši kategorija apima daugybę veislių ir porūšių su skirtingomis lapų spalvomis..

Tačiau bendri kontūrai išlieka nepakitę: pailgi, meduliniai arba platūs lapai nuo maždaug 7×10 iki 10×15 cm, palyginti su lapkočiu, jie auga smailiu kampu. Išvystytas krūmo šakniastiebis, ovalūs gumbai primena bulves. Lapų plokštelėje atsiranda baltų venų, todėl veislė gavo savo pavadinimą. Antroji lapo pusė paprastai būna rausva..

Baltakaklė strėlė

Raudonpirštė strėlė arba „Fascinator“

Tai ryškus trispalvių atstovas. Pagrindinis lapų plokštės fonas tamsiai žalias, kartais rusvas. Iki kraštų lapai pašviesėja. Centre eina šviesi juostelė, nuo kurios skiriasi ryškios skersinės venos. Jie yra raudonos spalvos, kurių sodrumas svyruoja nuo labai šviesiai iki giliai violetinės spalvos. Kitas bruožas yra sulaužyta stiebų kryptis.

Raudonpirštė strėlė arba „Fascinator“

Šukos strėlės

Vidutinio dydžio krūmas siekia apie 40 cm. Sultingas šliaužiantis šakniastiebis yra trumpas, su sutirštėjusiomis sustorėjimais maistinėms medžiagoms ir drėgmei kauptis. Lapai – platūs arba pailgi, iki 15 cm. Plokštelės kraštai šiek tiek banguoti.

Šukos strėlės šaknies ypatumas yra jos spalva. Ant žalio lapo atsiranda ištisinis šviesiai žalios spalvos keteras, nuo kurio skiriasi platūs tamsūs potėpiai. Jie sudaro ištisinę sieną, o ketera palaipsniui aštrėja..

Šukos strėlės

Nendrinė strėlė

Viena įdomiausių ir neįprastų rūšių stipriai išsiskiria iš bendro fono. Stačių stiebų aukštis kartais viršija 120 cm.Lapai pailgi, savo forma primena kiaušinį. Iki galo jie yra aštrinti. Kraštas nudažytas tamsiai pilku atspalviu. Šakniastiebis tankiai padengtas gumbavaisiais.

Nendrinė strėlė

Maranta Kerhovena

Tai yra labiausiai paplitusi ir žinoma veislė. Ant tamsios lapų plokštelės atsiranda centrinė gysla. Abipus jos yra simetriški potėpiai, kurie augant tamsėja ir paruduoja. Tuo pačiu metu jie lieka atskirai ir nesusilieja į vieną juostelę. Yra išilginių venų, nors jos praktiškai nematomos.

Maranta Kerhovena

Maranta Marisella

Šios veislės lapų plokštės fonas yra tamsiai žalios spalvos. Tai išskiria jį iš kitų. Tačiau venos ir juostelės yra šviesiai kalkių atspalvio. Ši spalva primena klasikos negatyvą.

Maranta Marisella

Arrowroot Massange

Tai išskirtinė veislė, dar vadinama juodąja strėle. Išoriškai jis nėra toli nuo klasikinio balto siūlo. Skirtumas tas, kad bazinis žalias fonas išlieka išilgai krašto. Iš pagrindinės venos, išilgai besiskiriančios, maksimaliai šviesios ar net baltos spalvos, smarkiai išsikiša. Kontrastą suteikia tamsūs potėpiai tarp jų..

Arrowroot Massange

„Maranta Emeral Beauty“

Nuo ankstesnio tipo jis skiriasi šviesos juostos pločiu. Tai užtrunka iki pusės lapo, o spalvų perėjimas vyksta palaipsniui, be ryškių sienų ir dėmių..

„Maranta Emeral Beauty“

„Maranta Beauty“ Kim

Tai viena margiausių veislių su tamsiai žaliomis ar rusvomis dėmėmis, salotų geltonais potėpiais, potėpiais ir baltomis juostelėmis, kurios gali užimti iki pusės lapo..

„Maranta Beauty“ Kim

Strėlių šaknų priežiūra

Sėkmingo strėlių šaknų priežiūros paslaptis yra temperatūros ir drėgmės sąlygų laikymasis.

Idealus dirvožemis nuolatiniam augimui yra lapų, humuso ir spygliuočių mišinių mišinys, sumaišytas su smėliu ir medžio anglimi. Tačiau standartinės pluoštinės durpės neveiks. Taip pat venkite kalkių. Apačioje išdėstykite didelį drenažą.

Augalas netoleruoja karščio ir karščio virš + 28 … + 30C. Venkite tiesioginių saulės spindulių, skersvėjų ir staigių temperatūros pokyčių. Optimalus žiemą – iki + 20C. Žiemą nepageidautina jį nuleisti žemiau + 14C. Šiuo metų laiku svarbu, kad lapai neliestų šalto lango..

Aktyvaus augimo metu naudokite sudėtines trąšas. Dabar parduodami specializuoti dekoratyvinių lapinių veislių sprendimai. Tačiau nepersistenkite, nes taip pat svarbu nepermaitinti strėlės šaknies..

Rekomenduojama gausiai laistyti tik tada, kai viršutinis substrato sluoksnis išdžiūsta. Sumažinkite dažnį šaltu oru, kad išvengtumėte šakniastiebių puvimo. Laistymui paimkite filtruotą vandenį, bent jau minkštą, nusistovėjusį vandenį. Arrowroot yra jautrus bet kokioms svetimoms priemaišoms.

Ideali oro drėgmė yra apie 70%. Tai galima kompensuoti sistemingai purškiant lapus. Tai ypač svarbu vasarą ir šildymo sezono metu. Padėklas su vandeniu padės vietoje padidinti drėgmę, tačiau tokiu atveju pasirūpinkite, kad drėgmė nepatektų ant šaknų..

Rodyklė geriausiai jaučiasi daliniame pavėsyje. Esant tiesioginiams saulės spinduliams ir ryškiai šviesai, jis išnyksta. Bute atkreipkite dėmesį į langus, nukreiptus į šiaurės vakarus arba rytus.

Strėlių šaknų priežiūra Strėlių šaknų priežiūra Strėlių šaknų priežiūra

Transplantacija ir reprodukcija

Rodyklė dauginama trimis klasikiniais metodais:

1. Sėjant sėklas, pradėkite auginti daigus, kai tik ateina pavasaris. Paimkite platų puodą ar dėžę, durpių smėlio substratą ir sėklas. Pirmieji ūgliai pasirodo per kitas 2 savaites. Svarbiausia yra išlaikyti stabilią temperatūrą, apie + 16 ° … + 19 °. Kai tik ant sodinuko atsiranda keli visaverčiai lapai, jį galima persodinti.

2. Norėdami išrauti auginius, nupjaukite ūglius iki 10 cm atstumu nuo motininio augalo su keliais pilnaverčiais sveikais lapais. Visas procesas trunka apie 4 savaites. Įsišaknijimas gali būti atliekamas nuo gegužės iki rugsėjo. Kai tik šaknis susiformuoja, persodinkite strėlę į durpių substratą..

3. Subrendusius ir sveikus krūmus galima dauginti dalijant. Iškaskite ir išvalykite krūmą, tada atsargiai nupjaukite šakniastiebį. Svarbu, kad kiekvienas daigas turėtų kelis sveikus lapus ir gumbus. Prieš persodindami pjūvius apdorokite medžio anglimi, kad dezinfekuotumėte. Po to juos galima sodinti į drėgną, purią dirvą..

Suaugusį augalą rekomenduojama persodinti kasmet, ankstyvą pavasarį..

Arrowroot - transplantacija ir dauginimasis Arrowroot - transplantacija ir dauginimasis

Kenkėjų ir ligų kontrolė

Strėlių šaknų problemos yra dažnos atogrąžų augaluose. Trūkstant drėgmės ar šilumos, jis susilpnėja ir nudžiūsta, tačiau esant vandens pertekliui atsiranda šaknų puvinys ir išsivysto grybelinės ligos. To galima išvengti išlaikant stabilų režimą ir periodiškai gydant gėlę priešgrybeliniais vaistais..

Lapai kartais užkrečia niežus. Jie išsiurbia sultis, todėl plokštelė keičia spalvą, pažeidžia ir ant jos atsiranda lipnių lašų. Pašalinkite parazitus mechaniškai muiluotu vandeniu. Po to purškite lapus specialiu preparatu..

Kai oras per sausas, atsiranda voratinklinių erkių. Galite atsikratyti jų karštu dušu, tačiau tai reikia padaryti greitai ir atsargiai. Bet tokiu būdu jūs galite sunaikinti parazitus be chemijos, o tai ypač svarbu bute. Taip pat yra specialių akaricidų kenkėjams.

Arrowroot - kenkėjų ir ligų kontrolė Arrowroot - kenkėjų ir ligų kontrolė

Arrowroot – nuotrauka

Norėdami pamatyti, kaip visapusiškai pasinaudoti strėlių šaknų grožiu ir malonumu, peržiūrėkite mūsų nuotraukų pasirinkimą! Įkvėpimui surinkome spalvingiausių ir įdomiausių idėjų!

Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka Arrowroot - nuotrauka