
Įprastu sovietiniu išplanavimu balkonai tarnavo kaip tam tikra sandėliavimo patalpa, kurioje paslėpti seni daiktai, žieminiai drabužiai, statybinės medžiagos, o kartais jie tiesiog palieka šią vietą tuščią. Sutikite, papildoma erdvė niekada nėra nereikalinga, nes ją galima panaudoti ne tik rytiniams susibūrimams su kavos puodeliu, bet ir įrengti ją kaip pilnavertį kambarį. Mes bandėme surinkti įdomiausias balkono ar lodžijos dizaino idėjas ir pabrėžti pagrindinius praktinius dalykus.
Dizaino elementai
Iš pirmo žvilgsnio užduotis labai paprasta: padėkite nedidelį stalą, keletą kėdžių – ir patogus balkonas paruoštas, nes net nereikėtų tikėtis daugiau. Tačiau išsamiai išnagrinėjus temą, susidaro kitoks vaizdas. Visų pirma, net „spinta“ gali būti suprojektuota funkcionaliai. Antra, norėdami pasiekti sudėtingesnių tikslų, turėsite atsižvelgti į lodžijos ypatybes ir tada apgalvoti daugybę detalių. Bet pirmiausia pirmieji dalykai.
Lodžija ar balkonas – šis momentas tikrai nesvarbus interjero dizainui, skirtumai yra tik apdailos ir įstiklinimo klausimais. Visų pirma, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, ar kambarys yra uždaras, ar atviras. Jei pastaroji, akivaizdu, kad dizaino variantų yra nedaug: vieta poilsiui ir lengviems patiekalams, kurių metu malonu mėgautis nuostabiu vaizdu, jei toks yra.
Atviri balkonai yra sezoninė prieglauda, kurioje šiltuoju metų laiku galite įkvėpti gryno oro, o atėjus šaltu oru sandariai uždarykite, pasiimdami daiktus iš ten. Todėl visi daiktai neturėtų išblukti saulėje, nepablogėti dėl drėgmės, taip pat būti mobilūs ir kompaktiški..
Įstiklinta lodžija siūlo daugybę dizaino variantų ir veikia kaip papildomas mažas kambarys. Norėdami jį naudoti bet kuriuo metų laiku, turite pasirūpinti sienų izoliacija, elektra, bet svarbiausia – erdvės organizavimu. Kai kurie savininkai nori išardyti sieną tarp kambario ir balkono, palikdami skiriamąją pertvarą šonuose arba pakabindami užuolaidas zonavimo tikslais.
Kokia lodžija virs, daugiausia priklauso nuo jos vietos. Logiškiau pastatyti valgomojo zoną šalia virtuvės ir įrengti darbo vietą miegamajame. Bet jūs galite laisvai disponuoti laisva erdve savo nuožiūra, nes dizaino pobūdis taps jungiamąja jungtimi tarp dviejų gretimų interjerų.
Turėtumėte atkreipti dėmesį į kambario stilių, naudodami pagrindinius jo elementus balkono interjere. Dėl riboto ploto jis tikrai netaps idealiu Provanso ar palėpės įsikūnijimu, tačiau būdingų komponentų susipynimas sukurs vienybės jausmą.
Sujungia virtuvę ir balkoną
Virtuvė kartu su balkonu yra įprastas išdėstymo variantas, kurio pranašumus įvertins mažų dydžių savininkai. Norėdami sutaupyti vietos patogiam maisto gaminimui, valgomojo zoną galima saugiai perkelti į balkoną.
Jaukus atrodo mažas stalas su kėdėmis ar foteliais – funkcionalus valgomojo minimumas. Modernesnis sprendimas yra savotiškas baro skaitiklis, sujungtas su palange ir aukštomis kėdėmis.
Valgomojo balkono užpildymas priklauso nuo jo dydžio: kėdės, foteliai ar sofos, kavos staliukas ar valgomojo stalas didelei šeimai. Be šio komplekto, kambaryje gali būti įrengtos lentynos ir spintelės su buitine technika. Kai kurie savininkai gali leisti čia įdėti šaldytuvą, tačiau reikia prisiminti, kad krūva aukštų daiktų neleidžia natūraliai šviesai patekti į virtuvę..
Poilsio zonos išdėstymas balkone
Lodžija gali tapti poilsio ir atsipalaidavimo vieta, kur malonu skaityti knygą, snausti, leisti laiką su draugais. Idealiai tinka, jei jis yra šalia svetainės ar miegamojo.
Pagrindinis veikėjas čia yra patogūs baldai, ant kurių patogu sėdėti ar gulėti – jie taip pat taps kompoziciniu interjero centru. Tai gali būti foteliai, sofos, antklode uždengti čiužiniai, taip pat hamakai ir palapinės vaikams. Mažas kavos staliukas papildys ansamblį, o laisvos sienos gali būti organizuojamos kaip papildoma vieta saugojimui.
Idealus siaurų balkonų išdėstymas yra ten, kur baldai dedami kampuose, o centrinė dalis suteikia judėjimo laisvę. Jei kambarys yra atviras, pabandykite pasirinkti lengvus, mobilius baldus (pavyzdžiui, kėdę su sėdmaišiu), o dekoro sumažinkite iki minimumo..
Darbo vieta balkone
Ši parinktis ateina į galvą paskutinė, bet veltui – standartinė darbo zona neužima daug vietos, todėl jai galima skirti balkoną, o ne atskirą kambarį. Jame yra siauras stalas, kurio pakanka nešiojamam kompiuteriui ir raštinės reikmenims, biuro kėdė ir sieninės lentynos..
Mini biuras paprastai įrengiamas lodžijos kampe, o priešingoje pusėje įrengta svetainės zona. Kadangi įtraukta tik dalis erdvės, joje galima sujungti kelias funkcines zonas..
Dėl ploto ir arti lango tokia patalpa geriau vėdinama, apšviečiama, o tai teigiamai veikia smegenų veiklą. Tačiau didelis šviesos kiekis trukdo dirbti prie kompiuterio, todėl ant langų dažnai montuojamos žaliuzės, rečiau užuolaidos, nes jos vizualiai susiaurina lodžiją.
Žiemos sodas balkone
Gerų sąlygų dėka lodžija taps idealiu „namu“ augalams. Žinoma, mes nekalbame apie mini medžius ar tankius krūmus, kurie balkoną pavers džiunglėmis, o kitą kambarį-tamsia spinta..
Rekomenduojama sutelkti dėmesį į rūšis, kurioms augti reikia daug šviesos. Tačiau vadovaukitės buto vieta – gali tekti ieškoti mažiau šilumos mėgstančių variantų.
Apsvarstykite puodų erdvę: tai gali būti stalai, lentynos ar kitos pakeltos vietos. Jei pageidaujate, miesto šurmulio centre galite surengti kompaktišką vietą susibūrimams pasimėgauti gamta..
Staigūs temperatūros pokyčiai kenkia daugeliui kambarinių augalų, todėl iš anksto pagalvokite apie vėdinimo sistemą, ypač žiemą. Konvekciniai oro kondicionieriai gali jums padėti..
Balkono ir lodžijos apdaila
Iš pradžių balkonas nėra skirtas nuolatiniam gyvenimui, todėl norint jį paversti gyvenamąja erdve, būtina imtis papildomų izoliacijos priemonių.
Grindys
Pasirinkimas pakankamai platus: medinės grindys, laminato plokštė, linoleumas, plytelės ir pan. Visi šie variantai gali būti naudojami įstiklintajai lodžijai, nes ji yra geriau apsaugota nuo temperatūros ir drėgmės pokyčių..
Atviras balkonas kelia papildomų reikalavimų medžiagoms, iš kurių optimaliausia yra PVC plytelės. Šiems tikslams taip pat tinka medinės grindys, tačiau jų paviršių reikia nuolat prižiūrėti..
Sienos
Tapyba ar popieriniai tapetai nėra atsparūs saulei ir drėgmei, o pertvarkymo metu laikui bėgant jie gali išblukti arba sugesti. Susidūrimas su drėgmei atspariomis PVC plokštėmis leidžia greitai papuošti balkono sienas atsparia danga, kuri suteikia estetinę išvaizdą ir yra lengvai prižiūrima. Tačiau tokia pertvara yra gana trapi, be to, ji nėra ekologiška dėl dirbtinės kilmės..
Kamštienos paviršius atrodo estetiškai, kuris iš karto išsiskiria gilia, gyvybinga tekstūra. Tai brangi medžiaga, kuri suteikia papildomą šilumos izoliaciją, tačiau ji nėra atspari drėgmei. Renkantis idealų sprendimą, vadovaukitės balkono tipu ir jo funkcija..
Lubos
Jei įmanoma, rekomenduojama naudoti tą pačią medžiagą kaip ir sienoms – tai sukurs erdvės vienybės jausmą. Plastikines plokštes nėra lengva sumontuoti, tačiau dėl to jos laikomos funkcionaliomis – jos slepia lubų trūkumus, yra prižiūrimos, taip pat atrodo patraukliai.
Gipso plokščių dangos, naudojamos montuojant vidines lempas, turi plačias dizaino galimybes. Bet jie „pavogs“ kelis centimetrus sienų aukščio, taip pat įtempimo konstrukcijas. Ekologiškiausias variantas yra pamušalas – jis brangus, reiklus, bet labai estetiškas.
Dekoras ir apšvietimas
Galite papuošti balkoną tais pačiais daiktais, kaip ir bet kuris kitas kambarys. Jei erdvė leidžia, tada pakabinkite šviesias užuolaidas, surinkdami jas šonuose – tai sukurs gyvenamosios erdvės atmosferą. Ant stalo galite pakloti jaukią staltiesę, o ant fotelių mesti pagalves. Pasinaudokite sienų aukščiu, pakabindami paveikslėlius, lempas ar padengdami lentynas mielomis smulkmenomis..
Natūralu, kad visi elementai turi būti suderinti su namo dizainu. Jei jis dekoruotas minimalizmo stiliumi, tada būtų tiksliau apsiriboti augalais, kad pabrėžtume artumą gamtai, o dekoratyvinę funkciją palikome už baldų tekstūros..
Atviro tipo balkono dizainas neturėtų būti atskirtas nuo reljefo. Pavyzdžiui, butas yra istorinėje miesto dalyje – čia tinkamiausios atrodys gėlės ant kaltos geležies turėklų arba įmantrių spalvų tekstilės gaminiai.
Apšvietimo intensyvumas priklauso nuo lodžijos paskirties. Norėdami atsipalaiduoti vakare, geriau apsiriboti vienu ar dviem šviesos šaltiniais, kurie švelniai dengia erdvę. Darbo zona turi būti apšviesta stalinėmis lempomis ar šviestuvais. Pakabinamų lubų buvimas leidžia įrengti taškinius šviesos šaltinius, kurie vizualiai neperkrauna interjero.
Mažo balkono / lodžijos dizainas
Balkonai retai turi didelį plotą, tačiau kartais susiduria itin maži egzemplioriai (2–3 kv. M.), Dėl kurių savininkai pasiduoda ir pamiršta šią vietą. Tačiau net ir tokie „komorki“ gali būti naudingi, jei teisingai priartėsite prie dizaino.
Stenkitės apsiriboti tik būtiniausiais daiktais: stalu, kėdėmis, pageidautina sulankstomomis, kad jas būtų galima paslėpti, kad būtų lengviau judėti.
Naudokite sienų aukštį, o ne grindis, įrengdami kelias atviras laikymo vietas, bet neverskite jų daug dalykų – mažos detalės sutraiškys interjerą.
Rekomenduojama sutelkti dėmesį į šviesius sienų ir lubų atspalvius, kad vizualiai išplėstumėte plotą. Natūralios medžiagos užpildo kambarį oru, o dirbtinės medžiagos sukuria nepatogią atmosferą. Geras apšvietimas taip pat vaidina svarbų vaidmenį..
Niekas nesitiki didelės erdvės iš balkono, mažos erdvės jausmas jokiu būdu neišnyks. Svarbiausia, kad jame būtų patogu ir jauku.!
Vaizdo įrašas: Balkonas ir lodžija – interjero dizainas
Balkono interjero dizainas: 76 nuotraukų idėjos
Įprastu sovietiniu išplanavimu balkonai tarnavo kaip tam tikra sandėliavimo patalpa, kurioje paslėpti seni daiktai, žieminiai drabužiai, statybinės medžiagos, o kartais jie tiesiog palieka šią vietą tuščią. Sutikite, papildoma erdvė niekada nėra nereikalinga, nes ją galima panaudoti ne tik rytiniams susibūrimams su kavos puodeliu, bet ir įrengti ją kaip pilnavertį kambarį. Mes bandėme surinkti įdomiausias balkono ar lodžijos dizaino idėjas ir pabrėžti pagrindinius praktinius dalykus.
Dizaino elementai
Iš pirmo žvilgsnio užduotis labai paprasta: padėkite nedidelį stalą, keletą kėdžių – ir patogus balkonas paruoštas, nes net nereikėtų tikėtis daugiau. Tačiau išsamiai išnagrinėjus temą, susidaro kitoks vaizdas. Visų pirma, net „spinta“ gali būti suprojektuota funkcionaliai. Antra, norėdami pasiekti sudėtingesnių tikslų, turėsite atsižvelgti į lodžijos ypatybes ir tada apgalvoti daugybę detalių. Bet pirmiausia pirmieji dalykai.
Lodžija ar balkonas – šis momentas tikrai nesvarbus interjero dizainui, skirtumai yra tik apdailos ir įstiklinimo klausimais. Visų pirma, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, ar kambarys yra uždaras, ar atviras. Jei pastaroji, akivaizdu, kad dizaino variantų yra nedaug: vieta poilsiui ir lengviems patiekalams, kurių metu malonu mėgautis nuostabiu vaizdu, jei toks yra.
Atviri balkonai yra sezoninė prieglauda, kurioje šiltuoju metų laiku galite įkvėpti gryno oro, o atėjus šaltu oru sandariai uždarykite, pasiimdami daiktus iš ten. Todėl visi daiktai neturėtų išblukti saulėje, nepablogėti dėl drėgmės, taip pat būti mobilūs ir kompaktiški..
Įstiklinta lodžija siūlo daugybę dizaino variantų ir veikia kaip papildomas mažas kambarys. Norėdami jį naudoti bet kuriuo metų laiku, turite pasirūpinti sienų izoliacija, elektra, bet svarbiausia – erdvės organizavimu. Kai kurie savininkai nori išardyti sieną tarp kambario ir balkono, palikdami skiriamąją pertvarą šonuose arba pakabindami užuolaidas zonavimo tikslais.
Kokia lodžija virs, daugiausia priklauso nuo jos vietos. Logiškiau pastatyti valgomojo zoną šalia virtuvės ir įrengti darbo vietą miegamajame. Bet jūs galite laisvai disponuoti laisva erdve savo nuožiūra, nes dizaino pobūdis taps jungiamąja jungtimi tarp dviejų gretimų interjerų.
Turėtumėte atkreipti dėmesį į kambario stilių, naudodami pagrindinius jo elementus balkono interjere. Dėl riboto ploto jis tikrai netaps idealiu Provanso ar palėpės įsikūnijimu, tačiau būdingų komponentų susipynimas sukurs vienybės jausmą.
Sujungia virtuvę ir balkoną
Virtuvė kartu su balkonu yra įprastas išdėstymo variantas, kurio pranašumus įvertins mažų dydžių savininkai. Norėdami sutaupyti vietos patogiam maisto gaminimui, valgomojo zoną galima saugiai perkelti į balkoną.
Jaukus atrodo mažas stalas su kėdėmis ar foteliais – funkcionalus valgomojo minimumas. Modernesnis sprendimas yra savotiškas baro skaitiklis, sujungtas su palange ir aukštomis kėdėmis.
Valgomojo balkono užpildymas priklauso nuo jo dydžio: kėdės, foteliai ar sofos, kavos staliukas ar valgomojo stalas didelei šeimai. Be šio komplekto, kambaryje gali būti įrengtos lentynos ir spintelės su buitine technika. Kai kurie savininkai gali leisti čia įdėti šaldytuvą, tačiau reikia prisiminti, kad krūva aukštų daiktų neleidžia natūraliai šviesai patekti į virtuvę..
Poilsio zonos išdėstymas balkone
Lodžija gali tapti poilsio ir atsipalaidavimo vieta, kur malonu skaityti knygą, snausti, leisti laiką su draugais. Idealiai tinka, jei jis yra šalia svetainės ar miegamojo.
Pagrindinis veikėjas čia yra patogūs baldai, ant kurių patogu sėdėti ar gulėti – jie taip pat taps kompoziciniu interjero centru. Tai gali būti foteliai, sofos, antklode uždengti čiužiniai, taip pat hamakai ir palapinės vaikams. Mažas kavos staliukas papildys ansamblį, o laisvos sienos gali būti organizuojamos kaip papildoma vieta saugojimui.
Idealus siaurų balkonų išdėstymas yra ten, kur baldai dedami kampuose, o centrinė dalis suteikia judėjimo laisvę. Jei kambarys yra atviras, pabandykite pasirinkti lengvus, mobilius baldus (pavyzdžiui, kėdę su sėdmaišiu), o dekoro sumažinkite iki minimumo..
Darbo vieta balkone
Ši parinktis ateina į galvą paskutinė, bet veltui – standartinė darbo zona neužima daug vietos, todėl jai galima skirti balkoną, o ne atskirą kambarį. Jame yra siauras stalas, kurio pakanka nešiojamam kompiuteriui ir raštinės reikmenims, biuro kėdė ir sieninės lentynos..
Mini biuras paprastai įrengiamas lodžijos kampe, o priešingoje pusėje įrengta svetainės zona. Kadangi įtraukta tik dalis erdvės, joje galima sujungti kelias funkcines zonas..
Dėl ploto ir arti lango tokia patalpa geriau vėdinama, apšviečiama, o tai teigiamai veikia smegenų veiklą. Tačiau didelis šviesos kiekis trukdo dirbti prie kompiuterio, todėl ant langų dažnai montuojamos žaliuzės, rečiau užuolaidos, nes jos vizualiai susiaurina lodžiją.
Žiemos sodas balkone
Gerų sąlygų dėka lodžija taps idealiu „namu“ augalams. Žinoma, mes nekalbame apie mini medžius ar tankius krūmus, kurie balkoną pavers džiunglėmis, o kitą kambarį-tamsia spinta..
Rekomenduojama sutelkti dėmesį į rūšis, kurioms augti reikia daug šviesos. Tačiau vadovaukitės buto vieta – gali tekti ieškoti mažiau šilumos mėgstančių variantų.
Apsvarstykite puodų erdvę: tai gali būti stalai, lentynos ar kitos pakeltos vietos. Jei pageidaujate, miesto šurmulio centre galite surengti kompaktišką vietą susibūrimams pasimėgauti gamta..
Staigūs temperatūros pokyčiai kenkia daugeliui kambarinių augalų, todėl iš anksto pagalvokite apie vėdinimo sistemą, ypač žiemą. Konvekciniai oro kondicionieriai gali jums padėti..
Balkono ir lodžijos apdaila
Iš pradžių balkonas nėra skirtas nuolatiniam gyvenimui, todėl norint jį paversti gyvenamąja erdve, būtina imtis papildomų izoliacijos priemonių.
Grindys
Pasirinkimas pakankamai platus: medinės grindys, laminato plokštė, linoleumas, plytelės ir pan. Visi šie variantai gali būti naudojami įstiklintajai lodžijai, nes ji yra geriau apsaugota nuo temperatūros ir drėgmės pokyčių..
Atviras balkonas kelia papildomų reikalavimų medžiagoms, iš kurių optimaliausia yra PVC plytelės. Šiems tikslams taip pat tinka medinės grindys, tačiau jų paviršių reikia nuolat prižiūrėti..
Sienos
Tapyba ar popieriniai tapetai nėra atsparūs saulei ir drėgmei, o pertvarkymo metu laikui bėgant jie gali išblukti arba sugesti. Susidūrimas su drėgmei atspariomis PVC plokštėmis leidžia greitai papuošti balkono sienas atsparia danga, kuri suteikia estetinę išvaizdą ir yra lengvai prižiūrima. Tačiau tokia pertvara yra gana trapi, be to, ji nėra ekologiška dėl dirbtinės kilmės..
Kamštienos paviršius atrodo estetiškai, kuris iš karto išsiskiria gilia, gyvybinga tekstūra. Tai brangi medžiaga, kuri suteikia papildomą šilumos izoliaciją, tačiau ji nėra atspari drėgmei. Renkantis idealų sprendimą, vadovaukitės balkono tipu ir jo funkcija..
Lubos
Jei įmanoma, rekomenduojama naudoti tą pačią medžiagą kaip ir sienoms – tai sukurs erdvės vienybės jausmą. Plastikines plokštes nėra lengva sumontuoti, tačiau dėl to jos laikomos funkcionaliomis – jos slepia lubų trūkumus, yra prižiūrimos, taip pat atrodo patraukliai.
Gipso plokščių dangos, naudojamos montuojant vidines lempas, turi plačias dizaino galimybes. Bet jie „pavogs“ kelis centimetrus sienų aukščio, taip pat įtempimo konstrukcijas. Ekologiškiausias variantas yra pamušalas – jis brangus, reiklus, bet labai estetiškas.
Dekoras ir apšvietimas
Galite papuošti balkoną tais pačiais daiktais, kaip ir bet kuris kitas kambarys. Jei erdvė leidžia, tada pakabinkite šviesias užuolaidas, surinkdami jas šonuose – tai sukurs gyvenamosios erdvės atmosferą. Ant stalo galite pakloti jaukią staltiesę, o ant fotelių mesti pagalves. Pasinaudokite sienų aukščiu, pakabindami paveikslėlius, lempas ar padengdami lentynas mielomis smulkmenomis..
Natūralu, kad visi elementai turi būti suderinti su namo dizainu. Jei jis dekoruotas minimalizmo stiliumi, tada būtų tiksliau apsiriboti augalais, kad pabrėžtume artumą gamtai, o dekoratyvinę funkciją palikome už baldų tekstūros..
Atviro tipo balkono dizainas neturėtų būti atskirtas nuo reljefo. Pavyzdžiui, butas yra istorinėje miesto dalyje – čia tinkamiausios atrodys gėlės ant kaltos geležies turėklų arba įmantrių spalvų tekstilės gaminiai.
Apšvietimo intensyvumas priklauso nuo lodžijos paskirties. Norėdami atsipalaiduoti vakare, geriau apsiriboti vienu ar dviem šviesos šaltiniais, kurie švelniai dengia erdvę. Darbo zona turi būti apšviesta stalinėmis lempomis ar šviestuvais. Pakabinamų lubų buvimas leidžia įrengti taškinius šviesos šaltinius, kurie vizualiai neperkrauna interjero.
Mažo balkono / lodžijos dizainas
Balkonai retai turi didelį plotą, tačiau kartais susiduria itin maži egzemplioriai (2–3 kv. M.), Dėl kurių savininkai pasiduoda ir pamiršta šią vietą. Tačiau net ir tokie „komorki“ gali būti naudingi, jei teisingai priartėsite prie dizaino.
Stenkitės apsiriboti tik būtiniausiais daiktais: stalu, kėdėmis, pageidautina sulankstomomis, kad jas būtų galima paslėpti, kad būtų lengviau judėti.
Naudokite sienų aukštį, o ne grindis, įrengdami kelias atviras laikymo vietas, bet neverskite jų daug dalykų – mažos detalės sutraiškys interjerą.
Rekomenduojama sutelkti dėmesį į šviesius sienų ir lubų atspalvius, kad vizualiai išplėstumėte plotą. Natūralios medžiagos užpildo kambarį oru, o dirbtinės medžiagos sukuria nepatogią atmosferą. Geras apšvietimas taip pat vaidina svarbų vaidmenį..
Niekas nesitiki didelės erdvės iš balkono, mažos erdvės jausmas jokiu būdu neišnyks. Svarbiausia, kad jame būtų patogu ir jauku.!
Vaizdo įrašas: Balkonas ir lodžija – interjero dizainas
Related posts: