Dieffenbachia (70 nuotraukų): tipai ir priežiūra

Dieffenbachia yra neįprastas ir gana reiklus augalas, tačiau labai populiarus namų gėlininkystėje. Tam yra kelios priežastys. Tai ir graži išvaizda, ir unikalios gėlės savybės valyti patalpų orą. Kad toks neįprastas augintinis kuo ilgiau įtiktų, turite jam tinkamai pasirūpinti. Priešingu atveju kaprizingas augalas tiesiog negali parodyti visos savo šlovės..

bendros charakteristikos

Dieffenbachia yra amžinai žaliuojantis daugiametis augalas, žinomas dėl didelių lapų. Jo tėvynė yra atogrąžų Pietų Amerikos regionai. Remiantis įvairiais šaltiniais, yra nuo 30 iki 50 veislių. Kai kurie iš jų sugeba krūmytis. Gentis pavadinta botaniko J.F. Dieffenbachas.

Vienas iš pagrindinių dieffenbachijos požymių yra stori, sultingi stiebai su dideliais lapais. Priklausomai nuo veislės, jie gali būti beveik vienodos spalvos, su dėmėmis, juostelėmis ar gyslomis. Forma – nuo ovalo iki ieties.

Dieffenbachia auga greitai ir palankiomis sąlygomis užauga iki 2 m aukščio. Idealiu atveju nauji lapai pasirodo kiekvieną savaitę. Kai tik rudimentas pagaliau atsiskleidžia, kito viršuje yra viduje..

Atogrąžų augalas žydi labai retai. Žiedynas yra klasikinis šiai genčiai – burbuolė lapų sinusuose. Dieffenbachia vaisiai yra ryškiai oranžinės arba raudonos uogos. Žydėjimas prasideda pavasario viduryje. Gėlė gyvena tik porą dienų, po to ji išnyksta. Iš karto po to jis turi būti pašalintas, kad neužgožtų daugumos vidinių gamyklos išteklių..

Dieffenbachia - bendrosios savybės Dieffenbachia - bendrosios savybės Dieffenbachia - bendrosios savybės

Dieffenbachijos tipai

Yra daug dieffenbachijos rūšių, tačiau kelios iš jų dažniausiai randamos namuose ir butuose..

Dieffenbachia pastebėta. Jis turi didelius, tamsiai žalius lapus su balta gyslele ir šviesiai kreminėmis dėmėmis. Remiantis šia veisle, buvo dirbtinai išvesta daugybė dekoratyvinių formų.

Dieffenbachia žavinga. Idealiai tinka butams mūsų platumose. Jis gerai toleruoja kaimynystę su centriniu šildymu, nebijo šešėlio, o lapai užauga iki 50 cm ilgio.

Dieffenbachia Seguin. Beveik nesiskiria nuo dėmėtosios, išskyrus platesnę ir vienspalvę lapų plokštelę. Be to, tokia dieffenbachija turi pastebimai mažiau šoninių venų, apie 10.

Dieffenbachia Oersted. Vienintelė rūšis su visiškai žaliais smailiais arba pailgais lapais. Pavienės šviesios dėmės yra retos. Vidutinė gysla – balsva.

Dieffenbachia Camilla. Įvairios spalvos dėmėtoji dieffenbachija. Beveik visa pagrindinė lapo dalis yra balta, tačiau laikui bėgant ji tampa šiek tiek žalia.

Dieffenbachia linijinė. Skiriasi suapvalintu lakšto plokštės pagrindu. Ji turi dryžuotą lapkočio lapą ir tamsią lapų spalvą su netaisyklingomis šviesiai žaliomis dėmėmis..

Dieffenbachia Bause. Ji turi santykinai mažus gelsvai žalius lapus su tamsiomis dėmėmis ir pavieniais baltais taškeliais.

Dieffenbachia - Rūšis Dieffenbachia - Rūšis Dieffenbachia - Rūšis

Dieffenbachia priežiūra

Dieffenbachia yra augalas iš drėgnų atogrąžų, todėl jam reikia tinkamų sąlygų: temperatūros ir drėgmės. Jei trūksta šviesos ar šilumos, lapai pagelsta. Jei nepakanka drėgmės, jie beveik iš karto išdžiūsta. Tačiau tuo pačiu metu temperatūros ir drėgmės režimas yra pagrindinis dieffenbachijos poreikis. Daugiau problemų ji nesuteikia.

Sėdynės pasirinkimas

Šis margas ir ryškus augalas reikalauja daug šviesos. Kuo intensyvesnė spalva, tuo daugiau šviesos reikia gėlei. Tačiau tiesioginiai saulės spinduliai jam yra pavojingi. Optimalus sprendimas: palangė prie pietinio lango su specialia pertvara arba tiulis šviesai skleisti. Būtinai venkite skersvėjų, nes šaltos oro srovės kenkia gėlei. Vėdinimo metu dieffenbachiją geriau perstatyti į kitą vietą..

Dieffenbachia - svetainės pasirinkimas Dieffenbachia - svetainės pasirinkimas

Saugumas

Renkantis dieffenbachiją namams, turite atsižvelgti į vieną svarbų niuansą: augalų sultys yra gana nuodingos. Patekus ant odos ar gleivinės, jis sukelia dirginimą ar alergiją. Jokiu būdu neimkite jo į burną. Kai kuriuose regionuose dieffenbachia netgi naudojama kaip graužikų nuodų pakaitalas. Padėkite augalą vaikams ar gyvūnams nepasiekiamoje vietoje. Geriau dirbti su pirštinėmis, o tada kruopščiai nusiplauti rankas muilu ir vandeniu..

Dieffenbachia - sauga

Temperatūra

Dieffenbachia neišgyvena esant žemesnei nei + 10C temperatūrai. Jis beveik akimirksniu išnyksta ir skraido. Ideali temperatūra yra apie + 20C. Augalas toleruoja šilumą daug geriau nei šaltis. Esant pakankamai drėgmei, net + 30 ° … + 35C nėra problema.

Dieffenbachia - temperatūra

Laistymas

Atogrąžų gėlė mėgsta drėgmę, tačiau bet kokie kraštutinumai jai yra pražūtingi. Per metus pakanka, kad dirvožemis vazonėlyje būtų šiek tiek drėgnas, tačiau žiemą laistymo dažnis sumažėja 2–3 kartus. Šiuo metu gėlė beveik neauga ar vystosi, todėl jai nereikia tiek daug išteklių. Drėkinimui nerekomenduojama naudoti vandentiekio vandens. Jame yra daug kalkių, kurių dieffenbachia netoleruoja. Todėl vanduo pirmiausia turi nusistovėti ir prieš naudojimą palikti šiltoje vietoje, kad jis sušiltų iki kambario temperatūros. Nelaistykite vazono šaltu vandeniu – tai vis tiek duoda tą patį žalingą lašą..

Dieffenbachia - laistymas

Drėkinimas

Be laistymo, Dieffenbachia mėgsta laistyti ir maudytis. Kartą per savaitę galite saugiai pasirūpinti gėlės dušu, prieš tai padengę dirvą plėvele. Periodiškai nuvalykite lapus drėgnu skudurėliu arba purškite purškimo buteliuku. Žiemą, kai drėgmės problema yra ypač aktuali, galite palikti gėlių vazoną dėkle su vandeniu ir samanomis arba specialiais užpildais, kad išlaikytumėte drėgmę..

Dieffenbachia - drėkinimas Dieffenbachia - drėkinimas

Viršutinis padažas

Aktyvaus augimo etapas trunka nuo pavasario iki rudens. Šiuo metu augalą naudinga maitinti specialiomis mineralinėmis trąšomis. Žiemą reikėtų pailsėti nuo priedų..

Dieffenbachia - viršutinis padažas Dieffenbachia - viršutinis padažas

Transplantacija ir reprodukcija

Transplantacija yra didelis stresas dieffenbachijai, todėl visi darbai turi būti atliekami kuo atidžiau. Jauniems augalams idealus variantas yra balandžio viduryje, kartą per metus, perkraunant. Paimkite naują didesnį puodą, padenkite dugną drenažo sluoksniu ir įdėkite į jį gėlės šaknį. Laistykite augalą ir po kelių minučių iš keptuvės nusausinkite vandens perteklių. Laikui bėgant šaknų sistema augs ir stiprės.

Yra keletas būdų, kaip veisti dieffenbachiją:

Sėklos. Naudoja tik profesionalai naujoms veislėms ar tyrimams. Namų atveju tai yra pernelyg sudėtingas ir beprasmis procesas..

Stiebo auginiai. Pliką kamieną supjaustykite gabalėliais su mazgu viduryje, o puode palikite kelmą iki 10 cm.Daugus išdžiovinkite kelias dienas. Padėkite juos horizontaliai, pumpurus aukštyn, ant sudrėkintų durpių smėliu, uždenkite folija ir palikite maždaug + 25C temperatūroje. Tokiame šiltnamyje jie palaipsniui įsišaknys. Tada persodinkite juos į įprastus vazonus ir substratą. Jei likusį kelmą laistysite saikingai, jis greitai duos naują ūglį ir pirmuosius lapus. Nupjaukite juos ir pasodinkite į dirvą įsišaknijimui..

Viršutiniai auginiai. Lengviausias būdas „atnaujinti“ seną augalą pliku kamienu. Nupjaukite viršų, nuvalykite pjūvį, padėkite į vandenį, samaną arba sudrėkintą durpių-smėlio mišinį, kol pasirodys šaknys. Tinkama temperatūra – + 20 … + 25C. Purškite purškimą vandeniu ir apsaugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Jei antgalis yra vandenyje, palaukite, kol šaknis išaugs 2–3 cm, o tada persodinkite pjūvį į substratą.

Oro sluoksniavimas. Dieffenbachia gali būti dauginama tuo pačiu principu, kaip ir ficus. Padarykite pjūvį stiebe, išklokite jį drėgnomis samanomis, apvyniokite tamsiu plastiku ir sutvarkykite. Po kurio laiko po juo išaugs šaknys. Tada nupjaukite dalį stiebo su šaknimis, atsargiai nuimkite plėvelę ir persodinkite sluoksnius į substratą su samanomis..

Dieffenbachia - transplantacija ir dauginimasis Dieffenbachia - transplantacija ir dauginimasis Dieffenbachia - transplantacija ir dauginimasis

Kenkėjų ir ligų kontrolė

Tarp vabzdžių tropinis augalas dažniausiai užkrečia amarus, masto vabzdžius, vorines erkes, kirminus ir tripsus. Juos reikia pašalinti kempine, o lapus kruopščiai nuplauti muilu. Apdorojimui naudojamas Acteplik tirpalas.

Rečiau dieffenbachija yra jautri bakteriozei. Jo simptomai yra aiškiai apibrėžtų vandeningų dėmių atsiradimas ant lapų..

Esant drėgmės pertekliui, šaknų sistema pradeda pūti. Tai matyti iš šviesiai pilkos dangos. Kuo greičiau pakeiskite substratą, viską apdorokite fungicidu ir sumažinkite laistymą.

Jei apatiniai lapai pagelsta ir nukrinta nepaisant tinkamų sąlygų, tai yra natūralus procesas. Kai bagažinė tampa per daug plikas, laikas atgaivinti Dieffenbachia auginiais.

Dieffenbachia - kenkėjų ir ligų kontrolė Dieffenbachia - kenkėjų ir ligų kontrolė Dieffenbachia - kenkėjų ir ligų kontrolė

Dieffenbachia – nuotrauka

Jei norite dar geriau suprasti, kaip atrodo dieffenbachia, peržiūrėkite mūsų nuotraukų pasirinkimą. Mes pasirinkome geriausias nuotraukas, kad galėtumėte naršyti pasirinkimą ir suprasti, ko jums tikrai reikia. Laimingas žiūrėjimas!

Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka Dieffenbachia - nuotrauka