Ficus Benjamina (90 nuotraukų): tipai ir priežiūra

Ficus Benjamin yra ryškiausias ir populiariausias tokio tipo atstovas. Natūraliomis sąlygomis jis auga tropiniuose Azijos atogrąžų miškuose. „Ficus“ yra įvairių dydžių ir formų, natūralioje aplinkoje jis gali užaugti iki 30 m, apaugęs šakotais ūgliais. Šiuo atveju šakniastiebis giliai įsiskverbia į dirvą tam tikru atstumu, dažnai lyginamu su kamieno aukščiu. Sausose Europos šalyse kultūra nesugeba pasiekti milžiniškų matmenų, tačiau vis dėlto ji nenustoja stebinti savo dekoratyvumu. Augalas auginamas tiek atvirame lauke asmeniniuose sklypuose, tiek namų vazonuose. Vienas iš privalumų yra galimybė efektyviai išvalyti orą..

Ficus Benjamin rūšys

Benjamino fikuso gentis turi daug veislių, kurios skiriasi spalva, dydžiu, augimo greičiu, žalumynų forma ir kitomis savybėmis. Bagažinės struktūra taip pat turi savo skirtumų – yra daugiabriauniai ar pavieniai griaučiai, nykštukiniai atstovai arba neįprastai aukšti.

Žvaigždžių šviesa

Margi lapai yra pagrindinis veislės bruožas. Kreminės baltos dėmės atsitiktinai pasiskirsto per visą lapo paviršių, o kai kuriais atvejais užpildo beveik visą plokštelę. Tai lėtai auganti kultūra, kurios augimas per metus yra ne didesnis kaip 10 cm. Šios savybės dėka veislė dažnai pasirenkama sodininkystei patalpose, įskaitant bonsai medžio formavimą.

Fikuso rūšis Benjaminas - Žvaigždžių šviesa

Naomi

Originali dekoratyvinė veislė. Pagrindinis skirtumas yra apvalūs tamsiai žali lapai su smailiu galu. Viena iš veislių – „Naomi Gold“ – turi šviesiai žalią lapiją, kurią papildo tamsūs prisilietimai.

Fikuso rūšis Benjaminas - Naomi

Keistas

Linksmi margi šviesiai žalios spalvos lapai su pienišku kraštu kartu su nykštukiniu krūmo dydžiu daro šią rūšį puikiu „žaliu“ dekoru bet kuriame kambaryje. Jis kilęs iš Vakarų Afrikos ir jam taikomi specialūs priežiūros reikalavimai. Tačiau genėti ir suformuoti karūną yra gana paprasta..

Fikuso rūšys Benjaminas - Kinky

Garbanotas

Šios veislės augalai savo spalva smarkiai skiriasi nuo kitų fikuso genties atstovų. Pagrindinė lapų plokštės dalis (kartais visa) yra nudažyta balta spalva. Kultūra mėgsta ryškų apšvietimą, tačiau bijo tiesioginių saulės spindulių.

Fikuso rūšis Benjaminas - garbanotas

Vidurnakčio ponia

Šio fikuso įvairovė yra visžalis medis su plonomis kabančiomis šakomis. Jo lapai ypatingi – suapvalinti, gana tankūs ir šiek tiek banguoti. Jaunos lapijos turi ryškiai žalią spalvą, kuri su amžiumi tampa tamsi. Kultūros gimtine laikoma Šiaurės Australija ir pietinės Azijos teritorijos.

Fikuso Benjamino rūšis - vidurnakčio ledi

Fikusas „Irena“

Augalas turi ypatingą dekoratyvinį efektą, tikrai pritraukia dėmesį į save. Jo elegantiški margi sulankstyti lapai turi sodrią žalią spalvą su smėlio spalvos apvadu. Kultūra auga lėtai ir yra išskirtinis fito interjero pasirinkimas.

Ficus rūšis Benjaminas - Ficus

Auksinė Monika

Fikusas su stipriai gofruotais lapų plokščių kraštais. Jų šviesiai žaliai auksinė spalva jaunystėje brandesniame amžiuje pakeičiama vienoda žalia spalva. Tamsiai žalios žalumynai ant lapijos suteikia ypatingo patrauklumo jauniems krūmams. Tai viena iš atspariausių ir išrankiausių veislių..

Fikuso Benjamino rūšis - Auksinė Monique

Wyandy

Šios rūšies nykštukiniai medžiai gali lengvai virsti mielais miniatiūriniais bonsai, todėl jie yra paklausūs. Atrodo, kad originalus fikuso kamienas sulenktas stačiu kampu, o maksimalus aukštis siekia ne daugiau kaip 30 cm. Augalas lengvai atlaiko genėjimą ir yra visiškai nereikalingas sulaikymo sąlygoms. Vienintelis dalykas, kurio nereikėtų leisti, yra kontrastingas temperatūros režimo sumažėjimas ir šaltos skersvėjos, dėl kurių atsiranda ligų..

Fikusų rūšys Benjaminas - Viandi

Boucle

Pirminis Ficus genties atstovas gali pasigirti neįprasta lapija. Kiekviena prisotintos tamsiai žalios spalvos plokštelė yra susukta į vidų išilgai centrinės venos, todėl visas augalas turi tam tikrą garbanojimą. Veislė gana įnoringa – jai reikalingas aukštos kokybės apšvietimas ir reguliarus formuojantis genėjimas..

Fikuso rūšis Benjaminas - Boucle

Anastasija

Gana dideli lapai, dekoruoti šviesiai žaliu kraštu ir ta pačia pagrindine gysla, turi savitų bruožų. Veislė auga gana greitai, tačiau reguliariai nupjaunant išsišakojusius ūglius, ji taip pat gali būti naudojama kompaktiškam kambariniam augalui gaminti. Šiltuose Indijos, Šiaurės Australijos ir Filipinų klimatuose galite rasti didžiulių laukinių augančių šios genties atstovų. Žydėjimas mažais sferiniais žiedynais stebimas tik šiltnamio sąlygomis.

Fikuso rūšis Benjaminas - Anastasija

Tinkama Benjamino fikuso priežiūra

Fikusą galima drąsiai apibūdinti kaip smulkmenišką egzempliorių, kuris mėgsta tinkamą priežiūrą, priežiūrą ir meilę. Laikydamasis visų taisyklių, kurdamas palankų mikroklimatą, jis dėkos savininkams savo grožiu ir apsaugos namą nuo neigiamos išorinės aplinkos įtakos..

Apšvietimas

Ficus Benjamin priklauso šviesą mėgstančių, ypač margų veislių kategorijai. Žalios rūšys gali įsišaknyti pavėsyje, tačiau ryškus apšvietimas jiems išlieka palankesnis. Jaunas krūmas gali būti palaipsniui išmokytas būti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Pertvarkymas pakeitus vietą, palyginti su šviesos šaltiniu, gali pakenkti augalui. Kai kuriais atvejais tai lemia lapų išsiskyrimą..

Benjamin Ficus Care - Apšvietimas Benjamin Ficus Care - Apšvietimas

Temperatūra

Kadangi Benjamino fikusas yra kilęs iš tropikų, jis yra gana termofilinis. Jis jaučiasi patogiai esant temperatūrai nuo + 25C iki + 35C. Augalas gali toleruoti aukštesnius laipsnius, tačiau reguliariai purškiant. Ypatinga priežiūra reikalinga žiemą. Patartina gėlių vazonus, esančius ant grindų ar palangės, perkelti į vietas, kuriose nėra šalčio. Optimali žiemos temperatūra – + 15C … + 18C.

Benjamin Ficus Care - temperatūra Benjamin Ficus Care - temperatūra

Drėgmė

Didelės drėgmės sąlygų sukūrimas yra gyvybiškai svarbus namų fikusui. Šiltuoju metų laiku purškiama kasdien, žiemą – rečiau. Be to, augalas periodiškai įrengiamas gaivinančiu dušu, kuris prisideda prie sveiko vystymosi ir atleidžia kultūrą nuo galimų vorinių erkių, masto vabzdžių ir kitų kenkėjų atsiradimo..

Benjamin Ficus Care - Drėgmė Benjamin Ficus Care - Drėgmė

Laistymas

Fikusas Benjaminas mėgsta vandenį ir netoleruoja dirvožemio išdžiūvimo. Tai turėtų būti ypač atidžiai stebima karštu laikotarpiu, suteikiant daug gėrimo. Žiemą pakanka kartą per savaitę laistyti. Kai dirvožemis išdžiūsta, krūmai išmeta žalumynus.

Benjamin Ficus priežiūra - laistymas Benjamin Ficus priežiūra - laistymas

Trąšos ir šėrimas

Norint palaikyti lapų sultingumą ir sėkmingą Benjamino fikuso vainiko augimą, reikalingas naudingas viršutinis padažas. Nuo gegužės tręšiamieji komponentai naudojami kas 20 dienų, vasarą – kartą per dvi savaites. Prasidėjus rudeniui, iki rugsėjo vidurio šėrimas sustoja, nes augalas turi pereiti į ramybės būseną. Tręšti trąšomis reikia pradėti kovo mėnesį, jas daryti kartą per mėnesį..

Organiniai ir mineraliniai junginiai, daržovių komposto mišiniai veikia kaip trąšos. Ypač gerą poveikį žaliosios masės augimui turi azoto turintys tvarsčiai. Taip pat galite naudoti patikrintus liaudies receptus, pavyzdžiui, cukraus sirupą, cukrų atskiedžiant vandeniu proporcingai 1 valg. šaukštą 1 litrui vandens (to pakanka dviem ar trims puodams). Gliukozė yra puikus energijos šaltinis gėlių gyvavimo procesams, jei nepersistengsite.

Benjamin Ficus Care - trąšos ir šėrimas

Genėjimas

Daugeliui Benjamin ficus veislių reikia periodiškai genėti, kad atjaunėtų ir įgautų gražias formas, pavyzdžiui, rutulio formos, originalių skulptūrų ar bonsų. Genėjimas atliekamas pavasarį, kai augalai auga ypač sparčiai. Svarbu naudoti tik sterilų instrumentą ir nepažeisti žievės. Pjūvis atliekamas įstrižai viršutinio krašto link.

Benjamin Ficus Care - genėjimas

Ligos ir kenkėjai

Pagrindinė Benjamino fikuso ligų priežastis yra netinkama priežiūra per daug laistant, nesilaikant temperatūros režimo ar apšvietimo lygio. Trąšų trūkumas taip pat gali sukelti lapų kritimą ir kitas neigiamas pasekmes. Taip pat yra keletas specifinių negalavimų, būtent:

– Botrytis – pasirodo kaip balkšvas žydėjimas ant lapų;

– Cerkosporozė – būdinga tamsios dėmės ant lapų plokštelės, kurios vėliau vysta;

– Antracnozė – išreikšta lapų kraštų sausumu, rudų dėmių susidarymu.

Jei aptinkami tokie reiškiniai, fikusą reikia gydyti pašalinant pažeistus segmentus, izoliuojant ir tinkamai prižiūrint..

Tarp kenkėjų, galinčių pakenkti, pavojingiausi yra masto vabzdžiai, amarai ir voratinklinės erkės. Amarų galite atsikratyti muilo tirpalu, o insekticidiniai preparatai veiksmingai padeda pašalinti likusius..

Fikusas Benjaminas - kenkėjai ir ligos Fikusas Benjaminas - kenkėjai ir ligos

Kaip persodinti Benjamino fikusą

Jaunas fikusas persodinamas kasmet. Senesniems augalams rekomenduojama intervalą padidinti iki trejų metų. Kartais reikia persodinti, pavyzdžiui, jei šaknys išaugo tiek, kad matomos iš drenažo angos arba virš viršutinio dirvožemio sluoksnio.

Kultūra persodinama pavasarį, pridedant šviežių maistinių medžiagų substrato ir puodo apačioje įrengiant drenažą. Naujas konteineris visais atžvilgiais yra kelis centimetrus erdvesnis nei ankstesnis. Pašalinus krūmą ar medį iš ankstesnio puodo, nereikia pažeisti šaknų sistemos, todėl dažniau naudojamas perkrovimo būdas.

Pirmasis laistymas atliekamas praėjus trims dienoms po persodinimo, o karštomis kambario sąlygomis galite purkšti.

Kaip persodinti Benjamino fikusą Kaip persodinti Benjamino fikusą

Dauginimasis namuose

Benjamino fikuso dauginimui naudojamas lapų skiepijimo ar įsišaknijimo metodas. Geriausias laikotarpis laikomas pavasariu-vasara, kai jis padidino augimo tempus..

Ficus Benjamin auginių dauginimas

Šis metodas laikomas labiausiai be rūpesčių ir patikimiausiu. Supjaustytus auginius reikia nuplauti po šiltu srautu, o tada sudėti į mažus indus su dirvožemiu. Norėdami pagerinti išgyvenamumą, turite sukurti šiltnamio mikroklimatą. Norėdami tai padaryti, uždenkite iškrovimo vietą supjaustytu plastikiniu buteliu (stiklainiu). Kartais auginiai dedami ne į dirvą, o į vandenį, o tai taip pat išprovokuoja šaknų augimą. Šiuo atveju svarbu nepamiršti pakeisti vandens..

Ficus Benjamin auginių dauginimas Ficus Benjamin auginių dauginimas

Benjamino lapų reprodukcija

Lapai iš krūmo apačios imami kaip sodinamoji medžiaga, kurie vėliau dedami į žemę arba vandens stiklainius. Pastaruoju atveju į konteinerį galite įpilti aktyvintos anglies arba acetilsalicilo rūgšties – tai padės išvengti skilimo.

Benjamino lapų reprodukcija Benjamino lapų reprodukcija

Ficus Benjamin – nuotr

„Ficus Benjamin“, kuriame gausu veislių rūšių su išraiškinga lapija ir originaliais kamieno skeletais, yra puiki medžiaga fito dizainui. Augalas gali tapti ne tik vertu interjero puošmena, bet ir pritraukti praeivių žvilgsnius, pasklidusius vietinėje vietovėje. Galerijoje pateiktas aukštos kokybės nuotraukų pasirinkimas pasakys daug daugiau apie fikusą. Laimingas žiūrėjimas!

Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr Ficus Benjamin - nuotr