Gipso kartono arkos: dizaino idėjos (70 nuotraukų)

Skirtingai nuo įprastų vidaus durų, gipso kartono arkos atrodo iškilmingai, vizualiai pakelia lubas ir praplečia buto erdvę. Šios statybinės medžiagos plastiškumas leidžia iš jo iškirpti ovalius reljefus ir visų rūšių lygias kreives, kurios taip gražiai papildo interjerą. Įvairios gipso kartono arkos, jų savybės ir dizaino funkcijos bus aptartos vėliau straipsnyje.

Gipso kartono arkų savybės interjere

Gipso kartono arkos yra tūrinės konstrukcijos, puošiančios angas tarp kambarių privačiuose namuose, butuose, kavinėse, galerijose, teatruose, švietimo įstaigose ir šventyklose. Jie gali būti skirtingo skersmens, siauri arba užimti beveik visą sieną, paprastos ar neįprastos formos.

Arkos pagrindas yra metalinis rėmas, prie kurio pritvirtinta išlenkta gipso kartono plokštė. Medžiagai formuoti naudojamas gamyklinis apdorojimas (arkinių GKLA prekės ženklų ruošinių gamyba), taip pat iš pradžių plokščių lakštų sausas ir šlapias lenkimas. Pirmuoju atveju padaromi pjūviai, antruoju – gipso kartonas yra įmirkytas vandeniu, išlenktas ir išdžiovinamas šia forma spaudoje..

Teigiamos gipso kartono arkų pusės yra jų estetika, paprastas montavimas ir maža kaina (palyginti su betonu, plyta, mediena). Tarp trūkumų galima pastebėti mažą atsparumą drėgmei. Kai kuriais atvejais trūkumas gali būti tas, kad arkinė anga sienoje lieka atvira, o tai reiškia, kad pro ją prasiskverbia skersvėjis, pašaliniai garsai, kvapai ir šviesa.

Gipso kartono arkos buto interjere

Kokios formos egzistuoja

Renesanso laikotarpio senąsias šventyklas ir rūmus primenančios skliautuotos perėjos interjerui suteikia aukštumo. Jie puikiai tinka vizualiam koridorių, koridorių, laiptinių, gyvenamųjų kambarių, priėmimo kambarių zonavimui. Daugybė geometrinių figūrų, kurias galima suteikti gipso kartono plokštėms, leidžia pasirinkti idealų variantą bet kokio tipo interjerui.

Apvalios gipso kartono arkos

Apvalios ir pusapvalės arkos harmoningai papildys klasikinį, graikų, bizantišką ir Viktorijos laikų stilių. Jie turėtų būti dekoruoti gipso lipdiniais, auksiniais ar sidabriniais ornamentais, o šoninės dalys turėtų būti pagamintos iš stulpelių. Apdaila turėtų būti vientisa, balta arba labai arti jos.

Apvalios arkos iš gipso kartono - dizainas, nuotrauka interjere Apvalios arkos iš gipso kartono - dizainas, nuotrauka interjere

Stačiakampės gipso kartono arkos

Tokie portalai labai panašūs į durų angas. Tai geras pasirinkimas minimalistiniam ir moderniam interjerui. Jie gali būti pertvarų dalis su lentynomis, esančiomis šonuose, ir, jei reikia, netgi uždaryti stumdomomis sietomis.

Stačiakampės gipso kartono arkos - dizainas, nuotrauka interjere

Elipsinės gipso kartono arkos

Gipso kartono arkos, kurių viršutinė dalis yra pusės horizontalios elipsės formos, tinka patalpoms su žemomis lubomis (nuo 2,5 m). Jie puikiai dera prie tokių stilių kaip modernus, provansas, palėpė, šalis – tereikia rasti tinkamą rėmą.

Elipsinės gipso kartono arkos - dizainas, nuotrauka interjere Elipsinės gipso kartono arkos - dizainas, nuotrauka interjere

Arabiškos / rytietiškos gipso kartono arkos

Rytinės angos yra tarsi smailūs kupolai. Šio tipo arkos būdingos Indijai, Turkijai ir visoms musulmoniškoms šalims. Be to, galimi dantyti ir banguoti reljefai, sudėtingi miniatiūriniai prisotintų spalvų modeliai.

Gipskartonio arkos rytietiško stiliaus - dizainas, nuotrauka interjere Gipskartonio arkos rytietiško stiliaus - dizainas, nuotrauka interjere

Gipso kartono trapecijos formos arkos

Arkos su geometriniais kampais atrodo gerai apsuptos medžio ir akmens, nes šios medžiagos neleidžia sklandžiai sulenkti. Jie ypač tinka kaimo namams, studijų kambariams, užeigoms ir bibliotekoms..

Gipskartonio trapecijos formos arkos - dizainas, nuotrauka interjere

Garbanotos gipso kartono arkos

Minkšti fantazijos reljefai gali būti futuristinio, romantiško ar žaismingo stiliaus interjero akcentas. Beje, gipso kartono arka gali ne tik papuošti angą sienoje, bet ir atlikti dekoratyvinio rėmo funkciją aplink kai kurią nišą.

Garbanotos gipso kartono arkos - dizainas, nuotrauka interjere Garbanotos gipso kartono arkos - dizainas, nuotrauka interjere

Gipso kartono arkų apdaila

Suformavus gipso kartono arką į norimą formą, pritaikius pagrindo glaistą ir gruntą, dekoro pagalba galima žymiai pagerinti jo išvaizdą. Yra daug įvairių apdailos variantų, ir tarp jų galite pasirinkti bet kurį, atitinkantį kainą ir estetines savybes..

Tapyba

Alkidinis emalis padės pasiekti blizgantį efektą, o vandens pagrindu ir vandenyje disperguojančios kompozicijos suteiks matinį paviršių..

Dažymas - gipso kartono arkos apdaila ir apdaila Dažymas - gipso kartono arkos apdaila ir apdaila

Tapyba

Galite naudoti trafaretus, kad pritaikytumėte piešinius prie arkos, o jei turite meninių gabumų, galite juos padaryti rankomis. Techniką ir medžiagas šiuo atveju riboja tik meistro vaizduotė..

Dažymas - gipso kartono arkos apdaila ir apdaila

Tinkas ir PVC dekoras

Tinko liejimas, taip pat nebrangūs visų formų ir nėrinių formos putų polistireniniai putplasčiai akimirksniu papuoš bet kokią arką. Dėl mažo svorio jie lengvai prilimpa prie gipso kartono pagrindo.

Tinko liejimas - arkos apdaila ir apdaila iš gipso kartono Tinko liejimas - arkos apdaila ir apdaila iš gipso kartono Tinko liejimas - arkos apdaila ir apdaila iš gipso kartono

Tapetai

Tapetavimas yra vienas iš labiausiai prieinamų arkinių konstrukcijų dekoravimo būdų. Jums reikia tik daugiau įgūdžių ir tikslumo nei ant plokščių sienų – kad siūlės nebūtų matomos.

Tapetai - gipso kartono arkos apdaila ir apdaila

Dekoratyvinis rokas

Natūralus ar dirbtinis akmuo puikiai įrėmins angą, suteikdamas interjerui prabangios ir išbaigtos išvaizdos.

Dekoratyvinis akmuo - gipso kartono arkos apdaila ir apdaila Dekoratyvinis akmuo - gipso kartono arkos apdaila ir apdaila

Medžio lukštas

Unikalus brangių medžių rūšių pjūvis ant gipso kartono arkos padarys paprastą interjero elitą su minimaliomis finansinėmis išlaidomis.

Medžio fanera - gipso kartono arkos apdaila ir apdaila

Vitražai, stiklai, veidrodžiai

Dekoratyviniai gabalai gali būti užpildyti permatomais arba atspindinčiais intarpais. Šis dizainas atrodo elegantiškas ir sukuria gražų spindulių žaidimą..

Vitražas - gipso kartono arkos apdaila ir apdaila Vitražas - gipso kartono arkos apdaila ir apdaila

Kaip padaryti gipso kartono arką savo rankomis

Norėdami užbaigti arkos montavimą, jums reikės tinkamų medžiagų:

– gipso kartonas (pradedantiesiems amatininkams geriau pasirinkti jau išlenktą arkinį (GKLA);

– metalo arba medžio profiliai, fanera;

– savisriegiai varžtai, kaiščiai;

– glaistas, gruntas.

Iš įrankių turėtumėte paruošti matavimo priemones (dailidės kvadratą, juostos matmenis), didelį kompasą, pieštuką, gipso kartono peilį, žirkles metalui pjaustyti, atsuktuvą, smulkiagrūdį švitrinį popierių kraštams šlifuoti, mentele, asmenines apsaugos priemones įranga.

Gipso kartono arka „pasidaryk pats“

Darbo etapai

1) Dizainas. Remiantis kambario parametrais, dizaino idėja, būtina tiksliai išsiaiškinti būsimos struktūros matmenis ir reljefą.

2) Medžiagų skaičiavimas. Geriau pasiimti daugiau gipso kartono ir eksploatacinių medžiagų, nei reikalaujama. Taigi atsitiktinės žalos atveju galite saugiai tęsti diegimą..

3) Pjovimo ir tvirtinimo profiliai. Dėl to turėtumėte gauti tam tikrą rėmą, tinkamą pločiui. Pirmiausia jie turi būti pritvirtinti prie betoninės sienos kaiščiais, o tada pritvirtinti savisriegiais varžtais. Optimalus atstumas tarp varžtų yra 10-15 cm.

4) Gipso kartono ruošinių pjovimas, suteikiant jiems išlenktą formą. Šį procesą galite aiškiai pamatyti vaizdo įraše..

5) Rėmo apvalkalas. Savisriegių varžtų skersmuo ir ilgis turėtų būti parenkami atsižvelgiant į lakštų storį. Įsukus, jų dangteliai turi būti lygūs gipso kartono plokštėmis, kad nesusidarytų nereikalingų nelygumų..

6) Struktūros stiprinimas. Tam išlenktas metalinis profilis pritvirtintas prie išorinių arkos kraštų..

7) Derinimas. Šiame etape turite išlyginti šiurkštumą, glaistyti paviršių ir paruošti jį apdailai.

8) Dekoratyvinė apdaila.

„Pasidaryk pats“ gipso kartono arka

Gipskartonio arkos dizainas – nuotrauka

Mūsų galerijoje pateikiami įdomiausi ir ryškiausi pavyzdžiai, kaip gipso kartono arkos gali atrodyti interjere. Patogumui jie yra sugrupuoti pagal skirtingų tipų patalpas. Peržiūrėję nuotraukas, tikrai rasite įkvepiančių dizaino variantų sau.!

Gipso kartono arkos gyvenamajame kambaryje

Gipso kartono arka gyvenamajame kambaryje - dizainas Gipso kartono arka gyvenamajame kambaryje - dizainas Pusapvalė gipso kartono arka svetainės interjere Gipso kartono arka gyvenamajame kambaryje - dizainas Apvali arka iš gipso kartono svetainės interjere Gipso kartono arka su vitražais - svetainė, dizainas Apvali gipso kartono arka mažoje svetainėje - dizainas Interjero gipso kartono arka - svetainė, dizainas Gipso kartono arka gyvenamojo kambario interjere - dizainas Gipso kartono arka gyvenamajame kambaryje - klasikinis stilius, dizainas

Gipso kartono arkos koridoriuje / koridoriuje

Gipskartonio arka koridoriuje ir koridoriuje - dizainas Figūrinė gipso kartono arka koridoriuje - dizainas Figūrinė gipso kartono arka koridoriuje - dizainas Gipskartonio arka rytietiško stiliaus - prieškambaris ir koridorius Gipskartonio arka su dekoratyviniu akmeniu - koridorius Interjero gipso kartono arka - prieškambaris, dizainas Formuota gipso kartono arka koridoriuje ir koridoriuje - dizainas Gipskartonio arka koridoriuje ir koridoriuje - dizainas Figūrinė gipso kartono arka koridoriuje - dizainas Gipso kartono arka mažame koridoriuje - dizainas Gipskartonio arka koridoriuje - klasikinis stilius, dizainas

Gipso kartono arkos virtuvėje

Apvali arka iš gipso plokštės virtuvėje - dizainas Figūrinė arka iš gipso plokštės virtuvėje - dizainas Gipso kartono arka virtuvės interjere Dekoratyvinės gipso kartono arkos dizainas virtuvėje Gipso kartono arka virtuvėje - dizainas Figūrinė arka iš gipso plokštės virtuvėje - dizainas Gipso kartono arka virtuvės interjere Gipso kartono arka virtuvėje - dizainas Gipso kartono arka virtuvėje klasikinio stiliaus - dizaino

Gipskartonio arkos vaikų kambaryje

Figūrinė gipso kartono arka vaikų kambaryje - dizainas Gipskartonio arka vaikų kambario interjere Gipskartonio arka vaikų kambaryje - dizainas Figūrinė gipso kartono arka vaikų kambaryje - dizainas Gipskartonio arka vaikų kambaryje - dizainas

Gipso kartono arkos miegamajame

Apvali gipso kartono arka miegamajame - dizainas Figūrinė gipso kartono arka miegamajame - dizainas Gipso kartono arka miegamojo interjere Gipso kartono arka miegamajame - dizainas Figūrinė gipso kartono arka miegamajame - dizainas Figūrinė gipso kartono arka miegamajame - dizainas Dekoratyvinė gipso kartono arka miegamajame - dizainas Interjero gipso kartono arka miegamajame - dizainas Gipso kartono arka miegamojo interjere

Vaizdo įrašas: gipso kartono arkos interjere