Hiacintas (60 nuotraukų): tipai ir priežiūra

Tarp pavasarinių raktažolių ypatingą vietą užima hiacintai. Jų įvairiaspalviai purūs šepečiai ne tik puošia snieguotus lopus ant gėlių lovų, bet ir sukuria šventinę nuotaiką butų, biurų, restoranų salių interjere. Šie augalai labai dažnai naudojami kaip dovana kovo 8 d., Pakeičiantys greitai išblukusias kirpimo puokštes. Hiacinto žydėjimas trunka dvi tris savaites, po to svogūnėlį galima vėl pasodinti ir kitais metais gauti naują daigą. Kaip rūpintis šiuo derliumi, bus aprašyta toliau..

Hiacintų aprašymas ir rūšys

Pagal botaninį apibrėžimą, hiacintas priklauso šparagų šeimai ir priklauso svogūninėms daugiametėms žolėms. Jam būdingi mėsingi smailūs lapai ir vienas žydintis stiebas, ant kurio žydi sodrus kūgio formos varpelio formos periantų žiedynas. Tinkamomis sąlygomis viena lemputė „gyvena“ iki 10 metų.

Natūrali augalo teritorija yra pietiniai Viduržemio jūros ir Vidurinės Azijos šlaitai, tačiau ji auginama daugiausia Olandijoje, iš kurios daugiausia sodinamosios medžiagos eksportuojama. Laukinės rūšys nėra tokios sodrios kaip dirbtinai išvestos veislės, todėl dekoratyviniais tikslais jos praktiškai nenaudojamos. Pagal augimo regionus jie skirstomi tik į 3 kategorijas: Graikijoje ir Mažojoje Azijoje tai rytinis hiacintas (Hyacinthus orientalis), Irane ir Turkmėnijoje – hiacintas Litvinovas, Kopetdago kalnuose – Kaspijos hiacintas.

Kultivuojamų gėlių paletė yra labai turtinga: yra perlamutrinės baltos, citrininės, ryškiai geltonos, oranžinės, tamsiai mėlynos ir net juodos bei violetinės spalvos. Visi rožinės, alyvinės, bordo spalvos atspalviai yra masiškai pasiskirstę. Dažnai žiedlapių centre yra tamsesnė juostelė, suteikianti žiedynui papildomą tūrį.

Pagal tekstūrą išskiriamos įprastos ir kilpinės hiacintų veislės – pastarosios išsiskiria daugiasluoksniais žiedlapiais ir didesniu šepetėlių puošnumu. Priklausomai nuo pumpurų žydėjimo laiko, išskiriamos ankstyvos, vidutinės ir vėlyvos žydėjimo veislės, tačiau ši savybė yra labai sąlyginė, nes organizuojant norimą temperatūrą ir apšvietimą, auginimo procesą galima valdyti rankiniu būdu.

Hiacintas - aprašymas ir rūšys Hiacintas - aprašymas ir rūšys Hiacintas - aprašymas ir rūšys Hiacintas - aprašymas ir rūšys

Hiacinto priežiūros taisyklės

Švelnią žiemą, kai nėra gilaus dirvos užšalimo, hiacintus galima saugiai auginti gatvėje, laikantis kai kurių žemės ūkio technologijų taisyklių. Šiltnamiai ir šiltnamiai naudojami masiniam gėlių distiliavimui šaltuoju metų laiku, tačiau buto sąlygos taip pat yra gana tinkamos nedideliam augalų skaičiui..

Apšvietimas

Gamtoje hiacintams, kaip ir daugeliui kitų svogūninių, patinka kalnų šlaitai ir pievos, gerai apšviestos saulės. Namai jiems tinka pietryčių ir pietvakarių palangės, įstiklinti balkonai ar verandos. Siekiant išvengti deginančių spindulių, patartina tarp stiklo ir gėlių vazonų pastatyti permatomą tiulį arba šiek tiek atviras žaliuzes. Gėlynuose ir sodo sklypuose turėtumėte pasirinkti pakankamai atviras, bet tylias vietas, kuriose nėra vėjo gūsių ar skersvėjų..

Hiacintas - apšvietimas Hiacintas - apšvietimas

Temperatūra

Optimali hiacinto temperatūra žydėjimo laikotarpiu yra + 20C. Kai stiebas nuvysta, šiltas klimatas palaikomas iki rudens, kai laikas vėl sodinti svogūnėlį. Sodinamoji medžiaga laikoma sausoje, gerai vėdinamoje vietoje + 18… + 25 ° C temperatūroje. Naujas įsišaknijimas atliekamas „žiemos“ sąlygomis, kai temperatūra neturi viršyti + 3 … + 5C, tačiau, pasirodžius daigams, ji lėtai didėja.

Hiacintas - temperatūra

Laistymas

Didžiausia drėgmė hiacinto lemputei reikalinga šaltuoju laikotarpiu, aktyvaus šaknų augimo metu. Norėdami tai padaryti, jo pagrindas panardinamas į kolbą su vandeniu ir smulkiu žvyru arba tiesiog gausiai laistomas dirvožemis. Besivystantis ir žydintis augalas turi būti gerai sudrėkintas, kad dirvožemis būtų šlapias per visą šaknų ilgį, bet jokiu būdu neužpelkėjęs. Kai stiebas išdžiūsta, laistymas sumažėja, o maždaug po 6–8 savaičių jis visiškai sustabdomas, leidžiant lemputei išdžiūti, o po to iškasama laikyti.

Hiacintas - laistymas Hiacintas - laistymas

Trąšos

Hiacintams tinka standartinės žydinčių augalų maistinės medžiagos. Kambario sąlygomis tai gali būti tiesiog laistymas, pridedant atitinkamų medžiagų: azotas, kai atsiranda daigai, mineralinis kompleksas pumpurų atsiradimo metu, kalis – gėlėms nuvyto.

Sodinant sodo augaluose įterpiama daug organinių medžiagų 3-4 metų amžiaus humuso pavidalu, o daiginant svogūnėliams 1 kv. įpilkite 20 g amonio salietros ir superfosfato arba 1 šaukštą nitrofosfato ir karbamido. Žydėjimo fazėje pridedami boro rūgšties (10 mg 100 ml) ir cinko sulfato (30 mg 100 ml) tirpalai. Kai išdžiūvo, į kvadratinį metrą pridedama 30 g kalio sulfato ir superfosfato. Taip pat šiuo metu galite laistyti pridedant 2 šaukštus. nitrofokai ant kibiro vandens.

Hiacintas - trąšos Hiacintas - trąšos

Priversti hiacintus žiemą

Norint gauti dekoratyvinių gėlių nestandartiniu laiku, pavyzdžiui, Naujųjų metų, Valentino dienos ar kovo 8 d., Hiacintai turi būti dedami tam tikromis sąlygomis, imituojančiomis natūralius ciklus. Rekomenduojama pradėti „atgaivinti“ sausas svogūnėlius likus 2–2,5 mėnesio iki pageidaujamos pumpurų datos. Norėdami tai padaryti, jie sodinami į gausiai sudrėkintą substratą arba apatinė dalis panardinama 1–2 mm į vandenį ir paliekama tamsioje vietoje (galite uždengti juoda plėvele) + 3… + 5C temperatūroje. Pasirodžius žaliems daigams, hiacintai pertvarkomi ant palangės, palaipsniui didinant šilumos (nuo + 5 … + 7C iki + 20C) ir šviesos kiekį. Esant 20 laipsnių temperatūrai ir 12 valandų apšvietimui, pumpurai pasirodo po kelių dienų.

Pražydus hiacintams, jie paliekami toje pačioje vietoje dar apie 2 mėnesius, kartkartėmis juos laistant. Nuvytusius žiedkočius galima nupjauti, lapai patys turėtų pagelsti. Maždaug gegužės pabaigoje – birželio pradžioje laistymas sustabdomas, suteikiant lemputei galimybę išdžiūti, tada įdėkite ją į kartoninę dėžę, audinio maišelį ar popierinį maišelį..

Priversti hiacintus žiemą Priversti hiacintus žiemą Priversti hiacintus žiemą

Kaip teisingai sodinti hiacintus

Namuose hiacintams tinka laisvas velėna-lapuočių substratas su upių smėlio priemaiša. Ant puodo dugno verta užpilti 4–5 cm drenažą – tai gali būti perlitas, skaldytos kriauklės, kiaušinių lukštai ir pan. Tada, kad išvengtumėte vandens sąstingio prie pagrindo, pilamas keli centimetrai smėlio. Dirvožemio sluoksnis turi būti ne mažesnis kaip 15 cm, nes augalai sukuria pakankamai ilgas šaknis. Viršutinė lempučių dalis (apie 2 cm) nėra padengta mišiniu, paliekant ją atvirą.

Sodinant hiacintus gėlių lovoje, dirvą jiems reikia paruošti iš anksto. Idealiai rekomenduojama sodų ir lapuočių dirvožemis. Jei dirvožemis yra tankus, į jį įpilama upių smėlio ir durpių. Prieš 3–4 metus naudinga įpilti humuso, bet jokiu būdu ne šviežio mėšlo. Kreida, kalkakmenis, medžio pelenai, susmulkinti iki miltų konsistencijos, padės neutralizuoti rūgštingumą..

Vienintelis laikas, kai galite sodinti hiacintus atvirame lauke, yra rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje. Tik šiuo laikotarpiu augalas turi galimybę įsišaknyti ir ištverti žiemą. Svogūnėliai turi būti dedami 10-15 cm gylyje, atstumas tarp eilučių 20 cm, o tarp pačių gėlių – 15 cm Prieš prasidedant šalnoms, sodinimas padengiamas nukritusiais lapais, šiaudais, medžio drožlėmis. Jei mulčio sluoksnis yra mažas ir netrukdo daigams, jį galima palikti pavasarį – tai neleis atsirasti piktžolėms ir apsaugos dirvą nuo išdžiūvimo.

Hiacintas - kaip teisingai sodinti Hiacintas - kaip teisingai sodinti

Hiacintas – nuotrauka

Tiems, kurie renkasi gėles sodinimui į gėlynus ar namų vazonus, bus aktualu pažvelgti į spalvingus įvairių tipų, formų ir spalvų žiedus. Siūlome jums hiacintų nuotraukų pasirinkimą įkvėpimui ir vizualiniam malonumui.!

Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka Hiacintas - nuotrauka