Židinys interjere (85 nuotraukos): dizaino idėjos

Praktiškiausias ir neįprastas būdas pridėti ypatingą skonį kambario dizainui – įrengti židinį interjere. Toks prabangos daiktas papildys bet kokią stiliaus kryptį, taip pat izoliuos ne vieną, o kelis kambario kambarius vienu metu. Atvira ugnis (arba gerai atlikta liepsnos imitacija) visada žavi, ramina ir įkvepia. Vakaras prie židinio suteiks jo savininkams ir svečiams nuostabią nuotaiką net esant debesuotam ir pilkam orui..

Židinių tipai

Laikui bėgant buvo suformuota klasifikacija, padedanti pasirinkti tinkamą židinį pagal jo dizainą, medžiagas ir išvaizdą. Apžvelgsime keletą populiariausių variantų.

Elektrinis židinys

Šis patalpų šildymo elementas bus tikra dievobaimė tiems, kurie neturi galimybės sumontuoti židinio įdėklo. Elektrinis modelis visiškai imituoja tikrąjį pavyzdį, sukuria deginamos medienos efektą, taip pat atkuria jų traškėjimo garsus. Norėdami įdiegti, jums reikės paslėptų laidų ir vietos paslėpti (šiuo tikslu dažniausiai naudojamas cokolis). Yra įvairių tipų elektriniai židiniai: montuojami ant sienos, plokšti, stačiakampiai, su skirtinga danga (akmens, medžio, stiklo), kurie tiks bet kokio dydžio ir dizaino kambariui.

Elektrinis židinys interjere Elektrinis židinys interjere

Dujinis židinys

Visavertis klasikinis modelis, reikalaujantis sumontuoti aukštos kokybės kaminą ir specialią židinį. Šiandien yra dujų židinių tipų su rankiniu arba automatiniu valdymu. Jų išvaizda skiriasi: židinys gali būti grubus ir gremėzdiškas arba net miniatiūrinis. Pasirinkimas turėtų priklausyti nuo bendro namo ar buto dizaino. Šio tipo židinys puikiai dera prie medžio ir metalo dekoro..

Dujinis židinys interjere Dujinis židinys interjere

Netikras židinys

Nebloga alternatyva kitų tipų židiniams. Tokį originalų baldą sudaro gipso kartonas, kurį galima gražiai dekoruoti gipso lipdiniais, plytelėmis ar mediniais elementais. Jei namo savininkas nori jį naudoti tik kaip kambario apdailą, tada didelės dekoratyvinės žvakės ar maži spalvoti žibintai gali būti atviros ugnies imitacija. Tikro kambario šildymo atveju verta įdėti nedidelį elektrinį židinį į klaidingą konstrukciją.

Klaidingas židinys interjere Klaidingas židinys interjere

Židinio krosnis

Vienas iš neįprastų variantų, kuris patiks kūrybinio chaoso gerbėjams. Anksčiau vasaros gyventojai savo kaimo namuose įrengdavo krosnį-krosnį. Dabar tai galima pamatyti daugelio namų ir butų interjere palėpės, šalies, klasikinio stiliaus. Dizainas primena seną ketaus viryklę, kurią taip pat reikia kūrenti mediena. Išoriškai šio židinio modelis tapo modernesnis. Yra metalo ir ketaus versija, kuri dažniausiai dekoruota keraminiais apdailos elementais..

Židinio krosnis interjere Židinio krosnis interjere

Biožidinys

Tikra naujovė interjere. Biokaminą sudaro aplinkai nekenksmingos medžiagos (nuo kaitinimo bloko iki kuro). Šio modelio dekoravimui naudojamas granitas, marmuras, keramika, stiklas, nuolatinis dažymas. Visiškai saugus variantas, kuriam nereikia kamino ir erdvės gausos. Harmoningai derinamas su tokiais stiliais: pop menas, modernus, aukštųjų technologijų, palėpės.

Biokamina interjere Biokamina interjere

Tinkamas interjero apšvietimas su židiniu

Labai svarbu prisiminti, kad židinys atrodys harmoningai, jei jis taps pagrindiniu šviesos šaltiniu kambaryje. Tai nereiškia, kad kambaryje neturėtų būti jokių kitų šviesos šaltinių. Būtina organizuoti papildomą apšvietimą taip, kad foninis apšvietimas būtų minkštas, šiek tiek pritemdytas. Per šviesūs šviestuvai ar lempos gali neigiamai paveikti erdvės jaukumą. Idealus pasirinkimas yra LED juostelė (ją galima lengvai įmontuoti į lubas), grindų lempos su švelnia šviesa, taškinės grindų lempos-žibintai.

Židinys interjere - tinkamas apšvietimas Židinys interjere - tinkamas apšvietimas Židinys interjere - tinkamas apšvietimas

Interjero stiliai

Verta paminėti, kad šis dekoro elementas gali įveikti beveik bet kokią stiliaus kryptį. Židinys konservatyvų ir griežtą kambarį užpildys jaukia šiluma, vienspalvis kambarys bus atskiestas ryškiu akcentu, chaotiškas kambarys virs stilinga erdve.

Kaimo stiliaus židinys

Šalies dizainas yra kaimiško paprastumo, patogumo ir jaukumo įsikūnijimas. Mediniai baldai, rankų darbo tekstilė, natūralios apdailos medžiagos, ryškių kontrastų trūkumas. Visa tai sukuria ramią aplinką. Galite papildyti stilių centriniu ar kampiniu židiniu. Klaidingas židinys (su marmurine danga) arba trijų pusių dujinis židinys (pagamintas iš natūralaus akmens arba smiltainio) geriausiai derės prie bendro vaizdo. Pirmasis variantas bus puikus priedas prie nurodytos temos, o antrasis sukurs puikų ugnies vaizdą iš skirtingų pusių, pritrauks papildomą svečių dėmesį.

Kaimo stiliaus židinys Kaimo stiliaus židinys

Aukštųjų technologijų židinys

Šiuo atveju židinys gali tapti ryškiu akcentu, kuris praskies griežtą aukštųjų technologijų stiliaus ekspresionizmą ir monotoniją. Ši dizaino kryptis neįtraukia aksesuarų gausos, patrauklių spalvų, taip pat reikalauja minimalizmo visame kame. Todėl biožidinys būtų puikus sprendimas. Jis papildys šiuolaikines technologijas ir griežtą tekstilę. Taip pat galima įrengti elektroninį židinį su danga patvaraus stiklo pavidalu.

Aukštųjų technologijų židinys Aukštųjų technologijų židinys

Skandinaviško stiliaus židinys

Šiaurės šalių motyvai apima racionalumą, funkcionalumą ir šaltus atspalvius. Nepaisant to, skandinaviškam stiliui taip pat būdinga medžio dirbinių gausa. Jie puikiai atrodys su apvaliais arba šarnyriniais nespalvotais elektros ar dujų konstrukcijos židiniais. Papuoštas židinys taip pat gali būti puikus elementas erdviam kambariui suskirstyti į dvi atskiras zonas. Dizainas taps dar originalesnis.

Skandinaviško stiliaus židinys Skandinaviško stiliaus židinys

Lofto stiliaus židinys

Pramoninis chaosas ir namų komfortas. Taip galima apibūdinti palėpės stilių, kuris kiekvieną dieną įgauna vis didesnį populiarumą. Idealus sprendimas būtų pilnavertis grubios formos dujinis židinys be papildomos apkalos. Paprastesnis ir pigesnis variantas gali būti netikras židinys, dekoratyviai sendintas ir dekoruotas metalinėmis žvakidėmis..

Lofto stiliaus židinys Lofto stiliaus židinys

Ekspresionistinis židinys

Ši interjero dizaino tendencija primena menininko darbą. Ekspresionistiniai kambariai alsuoja šiltais atspalviais, ryškiais paveikslais ir formų bei spalvų kaita. Tokiame šviesiame fone geriausiai atrodys plokščias arba sieninis elektrinis židinys. Tai netrikdys ypatingos atmosferos ir taps kambario akcentu. Modelis puikiai derės su minkšta išsklaidyta šviesa, kuri yra vienas iš pagrindinių ekspresionizmo bruožų..

Ekspresionistinis židinys Ekspresionistinis židinys

Klasikinio stiliaus židinys

Toks griežtas ir tradicinis kambario dizainas reikalauja specialaus požiūrio į dekoro elementus. Nebūtina išsikelti sau tikslo įrengti židinį, kuris bus dar prabangesnis už šviestuvus ir aksesuarus (juk jie yra tie, kuriuos priima klasika). Užteks elektrinio židinio-krosnies. Dėl ypatingos išvaizdos, originalios formos ir liepsnos mirgėjimo gali susidaryti nepamirštamas įspūdis.

Klasikinio stiliaus židinys Klasikinio stiliaus židinys

Židinys interjere – nuotr

Mūsų įvairių židinių nuotraukų kolekcija perteiks šilumos, jaukumo ir ramybės atmosferą, kurią jis sukuria bet kuriame kambaryje. Laimingas žiūrėjimas!

Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr Židinys interjere - nuotr