Kaip išvalyti anglies nuosėdas iš lygintuvo: 7 būdai

Laikui bėgant, bet kuri namų šeimininkė susiduria su anglies nuosėdų ant geležies problema. Ir nesvarbu, kokiais šiuolaikiniais varpais ir švilpukais gali pasigirti jūsų elektros prietaisas, jis gali būti lengvai suvokiamas iš šio „negalavimo“. Bet nenusiminkite! Daugelio metų liaudies patirtis surinko daugybę būdų, kuriais galite pašalinti nepriimtiną geležies užteršimą, o mūsų straipsnyje mes apie juos kalbėsime išsamiau..

1. Valome lygintuvą su druska

Labiausiai prieinamas būdas yra valyti geležį nuo anglies nuosėdų naudojant druską. Norėdami tai padaryti, galite naudoti paprastą valgomąją druską, pageidautina didesnę. Dar geriau, paimkite jūros druską valymui. Norint pasiekti geriausią efektą, lygintuvas turi būti pašildytas. Toliau mes elgiamės vienu iš trijų būdų:

1. Lygintuvas turi būti šiek tiek pašildytas ir išjungtas. Pabarstykite pado paviršių druska ir trimis drėgnais skudurais, kol išnyks anglies nuosėdos. Procedūros pabaigoje paviršių reikia nuvalyti sausa šluoste. Valydami turite elgtis labai atsargiai, kad druskos kristalai nepatektų į garų išleidimo angas..

2. Įjunkite lygintuvą ir nustatykite švelniausią reguliatoriaus režimą su žemesniu kaitinimo laipsniu. Tada į marlę arba ploną skudurą, sulankstytą per pusę, supilkite druską ir tokiu būdu suspauskite tris paviršius. Naudodami šį metodą galite išvalyti paprastus nešvarumus.

3. Prietaisas turi būti tinkamai šildomas. Kol temperatūra įkaista, ant lyginimo lentos uždėkite storo kartono, užpilkite druska. Tada su įkaitintu pagrindu sukamaisiais judesiais praeiname per druskos kruopas, kol nešvarumai bus išvalyti.

Šiais laikais yra daug naujų elektros prietaisų, o druska gali netikti kiekvienai dangai. Pavyzdžiui, lygintuvų su tefloniniu paviršiumi negalima valyti..

Kaip valyti lygintuvą nuo anglies nuosėdų - Nuvalykite lygintuvą su druska Kaip valyti lygintuvą nuo anglies nuosėdų - Nuvalykite lygintuvą su druska Kaip valyti lygintuvą nuo anglies nuosėdų - Nuvalykite lygintuvą su druska

2. Acto naudojimas

Kitas paprastas metodas, nereikalaujantis specialių medžiagų išlaidų, yra anglies nuosėdų pašalinimas iš lygintuvo su actu. Jei bandote stebėti savo mėgstamą elektros prietaisą, tada nedideles suodžių dėmes galite lengvai pašalinti, pamirkę vatos tamponą ar audinį acte. Beje, nepamirškite apie garo išleidimo angas – jas taip pat galima nuvalyti actu, naudojant medvilninį tamponą ausims. Po tokio valymo lygintuvo padas turi būti sausai nušluostytas..

Jei actas pats negali susidoroti su apnašomis, įpilkite į jį amoniako, tačiau atkreipkite dėmesį, kad prietaisas turi būti visiškai šaltas.

Dažnai šeimininkės atkreipia dėmesį į anglies nuosėdas tik tada, kai tampa visiškai neįmanoma lyginti ir tokią taršą gana sunku pašalinti. Šiuo atveju situaciją taip pat gali išgelbėti actas: vakare reikia kruopščiai sudrėkinti šluostę ir ant viršaus uždėti lygintuvą, palikti šią poziciją iki ryto. Daugeliu atvejų net reikšmingos apnašos per tą laiką lengvai suminkštėja ir nusilupa. Atkreipkite dėmesį, kad actas turi gana aštrų kvapą, todėl nepalikite tokios „kompozicijos“ gyvenamojoje zonoje – ji turi būti izoliuota (pavyzdžiui, išnešta į balkoną).

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš lygintuvo - acto užtepimas Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš lygintuvo - acto užtepimas Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš lygintuvo - acto užtepimas

3. Lygintuvo valymas druska ir actu

Geriausius valymo rezultatus galima pasiekti sumaišius druską ir actą. Šiuos du komponentus reikia sumaišyti nedideliame puode ir uždėti ant ugnies, maišant, kol druska visiškai ištirps. Šiuo atveju svarbu neužvirinti tirpalo. Gatavą tirpalą reikia šiek tiek atvėsinti, kad nesudegtumėte, tada sudrėkinkite skudurėlį ir kruopščiai patrinkite užterštas vietas. Sunkiais atvejais galite naudoti minkštų šerių šepetėlį (negalite naudoti metalinio). Tada paviršių reikia nuvalyti sausa šluoste, pašildyti lygintuvą ir išlyginti juo bet kokį seną audinį. Pasak šeimininkių, nors šio naminio valymo tirpalo kvapas nėra labai geras, jo valymo savybės yra puikios..

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš lygintuvo - geležies valymas druska ir actu

4. Anglies nuosėdų pašalinimas soda

Sodos valymo gebėjimai namų šeimininkėms buvo žinomi jau seniai. Dažnai jis naudojamas ypač sudėtingiems indams, santechnikai valyti ir yra naudojamas virškinimui. Tiesą sakant, kodėl gi nepašalinus juo lygintuvo? Galite imtis kepimo sodos arba sodos pelenų, o darbas turėtų būti atliekamas su guminėmis pirštinėmis, nes soda gali sudirginti odą. Soda turi būti sumaišyta su trupučiu vandens, kol gaunama vienalytė pasta. Mes renkame kompoziciją ant skudurėlio ar šepečio ir trijų lygintuvo padų, įsitikindami, kad pasta nepatenka į skyles. Kai paviršius visiškai išvalytas, jį reikia nuvalyti sausa šluoste..

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš lygintuvo - anglies nuosėdų pašalinimas kepimo soda

5. Skystų chemikalų naudojimas

Geležies paviršių galima atkurti tinkamoje būsenoje naudojant gana ėsdinančius skysčius, įskaitant nagų lako valiklį ir acetoną. Jie ypač gerai susidoroja su anglies nuosėdomis iš polietileno ar sintetinių audinių. Pakanka sudrėkinti audinį tirpalu ir nuvalyti nešvarumus. Darbas turi būti atliekamas su pirštinėmis. Verta paminėti, kad skysčiai skleidžia gana aštrų kvapą, todėl patartina juos naudoti gerai vėdinamoje vietoje. Jei visiškai nekenčiate tokių „aromatų“, galite naudoti vandenilio peroksidą. Jis bekvapis – tiesiog sudrėkinkite juo šluostę ir patrinkite dėmes.

Kaip išvalyti anglies nuosėdas iš lygintuvo - naudojant skystas chemines medžiagas

6. Parafino žvakė

Vienas iš „seniausių“ metodų, kurį naudojo mūsų prosenelės, buvo parafino žvakės naudojimas anglies nuosėdoms pašalinti iš geležies. Iš anksto turite kruopščiai pašildyti elektrinį prietaisą ir paruošti dėklą, ant kurio lašės karšto vaško lašeliai.

Taigi, mes apvyniojame žvakę tankiu audiniu (geriau naudoti medvilnę) ir nuvalykite anglies nuosėdas. Lygintuvas turi būti laikomas pakreiptas, kad vaškas galėtų laisvai nutekėti ir nepatektų į garų angas. Priešingu atveju, įšaldytas šiose skylėse, jis sušils kito lyginimo metu ir suteps drabužius. Procedūros pabaigoje nuvalykite paviršių sausu skudurėliu.

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš geležies - parafino žvakė

7. Specialus pieštukas lygintuvui valyti

Jei nesate liaudies metodų, skirtų kovoti su anglies nuosėdomis ant geležies, šalininkas arba jei jie pasirodė bejėgiai, galite įsigyti specialų šiems tikslams skirtą cheminį pieštuką. Lygintuvas turi būti įjungtas ir kruopščiai pašildytas. Tada mes patriname paviršių pieštuku ir išjungiame prietaisą.

Cheminis valymo procesas prasidės netrukus – anglies nuosėdos pradės sluoksniuotis. Turite paimti minkštą šluostę ir nuvalyti suminkštėjusį nešvarumą. Tada pagrindas nušluostomas drėgnu skudurėliu. Proceso metu gali atsirasti nemalonus kvapas, kurio nereikėtų bijoti – tai tik amoniako, kuris yra pieštuko dalis, išgarinimas.

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš lygintuvo - specialus pieštukas lygintuvui valyti