Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš keptuvės?

Nepaisant to, kad kiekvienais metais virtuvėse atsiranda vis daugiau universalių, daugiafunkcinių buitinių prietaisų, keptuvė išlieka nepakeičiama virtuvės reikmenų dalimi. Daugelis maisto gaminimo procesų tiesiog neįsivaizduojami be jo, todėl labai svarbu tinkamai pasirūpinti patiekalais, kad jie tarnautų kuo ilgiau. Tuo pačiu metu svarbu atsižvelgti į gaminio medžiagą – ketaus ir aliuminio keptuvėms gali būti taikomos griežtesnės priemonės, tačiau teflonui ir keramikai reikės subtilios priežiūros. Mūsų straipsnyje mes kalbėsime apie tai, kaip galite efektyviai atsikratyti įvairių teršalų, anglies nuosėdų ir rūdžių įvairių tipų keptuvėse..

Anglies nuosėdų prevencija

Geriausias būdas išlaikyti savo keptuvę švarią, nesvarbu, iš kokios medžiagos ji pagaminta, yra reguliariai plauti ją po kiekvieno virimo po karštu tekančiu vandeniu, naudojant kempinę, teptuką ar skudurą. Tačiau, sąžiningai, ne visada yra laiko net tokiai paprastai procedūrai. Todėl po kurio laiko liūdnai žiūrime į suodžiais apaugusią keptuvę arba kenčiame nuo nuolatinio maisto deginimo..

Norėdami išgelbėti savo mėgstamą keptuvę nuo tokio liūdno likimo, pakanka bent kartkartėmis atlikti paprastas prevencines procedūras. Pavyzdžiui, orkaitėje uždegti keptuvę. Norėdami tai padaryti, pabarstykite dugną daug druskos ir įdėkite indus į orkaitę, palaukite, kol druska įgaus smėlio rudą atspalvį. Toliau reikia šiek tiek palaukti, kol druska atvės, ir juo išvalyti apatinį paviršių..

Paskutinis etapas yra sutepti keptuvę augaliniu aliejumi ir vėl trumpam įdėti į orkaitę. Jūs gausite tikrą nelipnią dangą, kuri pašalins galimybę sudeginti maistą. Kad keptuvėje nesusidarytų anglies nuosėdų sluoksnis, galite naudoti įprastą soda: pabarstykite ją dugnu, įpilkite vandens ir padėkite indus ant ugnies. Mišiniui reikia leisti šiek tiek užvirti, tada sodos tirpalas nusausinamas ir indai nuplaunami.

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš keptuvės - anglies nuosėdų prevencija

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš tefloninės keptuvės

Šiuolaikinių tefloninių keptuvių, kurios pastaruoju metu sulaukė didelio populiarumo, bruožas yra nelipni danga, todėl daugeliui žmonių susidaro įspūdis, kad jie nebijo anglies nuosėdų. Tiesą sakant, jei netinkamai pasirūpinsite patiekalais, tai gali pasireikšti tiek išorėje, tiek viduje. Norėdami jį pašalinti, rekomenduojame naudoti vieną iš kelių žemiau pateiktų metodų..

1 metodas – citrinos rūgštis

Geriausias būdas pašalinti riebų sluoksnį yra citrinos rūgštis. Į keptuvę būtina supilti vandenį ir įpilti vieną pakelį rūgšties, uždėti ant ugnies ir užvirti. Kai tirpalas pradeda virti, išjunkite ir palikite atvėsti. Per tą laiką rūgštis atliks savo valymo darbą, beliks tik kruopščiai išskalauti indus.

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš teflono keptuvės - citrinos rūgštis Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš teflono keptuvės - citrinos rūgštis

2 metodas – soda

Taip pat galite švelniai nuvalyti nelipnų paviršių soda. Šis metodas yra panašus į ankstesnį: į keptuvę supilkite vandenį, įpilkite soda (3-5 šaukštus), užvirkite. Tada mes taip pat laukiame, kol vanduo visiškai atvės ir nuplauname.

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš tefloninės keptuvės - soda

3 metodas – „Apple“

Gana neįprastas metodas apima indų valymą obuoliu (jums reikia vieno didelio ar poros vidutinių). Vaisiai turi būti nulupti ir smulkiai supjaustyti, kad susidarytų sultys. Keptuvės dugną užtepkite koše, tolygiai paskirstykite ir palikite 15-20 minučių. Tada minkšta kempine išimkite obuolių masę ir nuplaukite jau švarią keptuvę.

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš tefloninės keptuvės - „Apple“

Mes išvalome keraminę keptuvę nuo anglies nuosėdų

Keraminės keptuvės yra pripažintos vienomis patogiausių naudoti dėl jų lengvo svorio ir dangos. Maistas jose dega gana retai, tačiau vis dėlto bėdų pasitaiko, ir jūs turite jų atsikratyti naudodami gana subtilius metodus. Danga neigiamai reaguoja į agresyvių cheminių medžiagų naudojimą, todėl jas reikia kruopščiai pasirinkti..

1 metodas – vanduo ir citrinos rūgštis

Jei maistas sudeginamas keraminėje keptuvėje, o tai nutinka labai retai, nereikia bandyti jo pašalinti mentele ar kitu prietaisu – taip galite nepataisomai sugadinti paviršių. Jums tiesiog reikia užpildyti keptuvę vandeniu ir palikti ant silpnos ugnies 15 minučių. Paprastai po tokios procedūros visus nešvarumus ir nudegimus galima lengvai pašalinti minkšta kempine. Jei tai nepadeda, galite pridėti citrinos rūgšties, tačiau jokiu būdu nenaudokite sodos.

Kaip išvalyti keraminę keptuvę nuo anglies nuosėdų - vanduo ir citrinos rūgštis Kaip išvalyti keraminę keptuvę nuo anglies nuosėdų - vanduo ir citrinos rūgštis

2 metodas – alkoholis

Alkoholis gali labai padėti išvalyti keraminę keptuvę ir lengvai pašalinti negražias tamsias dėmes. Būtina paimti minkštą kempinę ar medvilninį tamponą, sudrėkinti alkoholiu ir patrinti užterštas keptuvės paviršiaus vietas. Jei nepavyko jų akimirksniu atsikratyti, ant dėmės užtepkite alkoholiu dengtą šluostę ir palaukite 5-10 minučių-ji tikrai išnyks.

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš keraminės keptuvės - Alkoholis Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš keraminės keptuvės - Alkoholis

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš ketaus keptuvės

Nors ketaus virtuvės reikmenys po truputį užleidžia vietą modernesnėms medžiagoms, tokios keptuvės vis dar randamos daugelio šeimininkių arsenale – kažkas jas gavo iš močiučių, o kažkas jas perka iki šiol, pagerbdamas medžiagos patvarumą. Kad ir kaip būtų, tačiau ketaus keptuvės valymo klausimas nepraranda savo aktualumo, todėl surinkome keletą praktinių patarimų, kurie padės šiuo sunkiu klausimu..

1 metodas – milteliai ir soda

Šis metodas apima pilną ketaus keptuvės valymą iš išorės ir vidaus, naudojant labiausiai prieinamas priemones. Norėdami pradėti, turite rasti pakankamai gilų ir platų indą (kibirą, keptuvę), kuriame tilps keptuvė. Į jį surenkame vandenį, uždedame ant ugnies, supilame skalbimo miltelius (5 šaukštus) ir soda (1/2 puodelio), išmaišome. Miltelius galima pakeisti tarkuota puse skalbinių muilo. Į gautą tirpalą įpilkite raštinės klijų ir padėkite keptuvę. Užvirus, patiekalai turėtų troškintis ant silpnos ugnies apie dvi valandas. Proceso metu anglies nuosėdos palaipsniui atsiliks. Praėjus nurodytam laikui, keptuvę reikia išimti iš talpyklos ir išvalyti metaliniu šepečiu..

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš ketaus keptuvės - milteliai ir soda Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš ketaus keptuvės - milteliai ir soda

2 metodas – skalbinių muilas

Jei nerimaujate dėl anglies nuosėdų keptuvėje, ją lengva atsikratyti įprastu skalbinių muilu. Būtina ant trintuvės sumalti pusę muilo ir supilti gautą trupinį ant keptuvės dugno. Viską užpilame vandeniu ir uždedame ant ugnies. Užvirus, keptuvė turėtų stovėti ant vidutinės ugnies maždaug keturiasdešimt minučių, po to ji nukeliama nuo ugnies ir leidžiama atvėsti. Mišinį reikia nusausinti ir keptuvę nuplauti įprastu plovikliu..

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš ketaus keptuvės - skalbinių muilas

3 metodas – degimas ugnimi

Tiems, kurie gyvena privačiame sektoriuje arba turi vasarnamį, siūlome naudoti primityviausią, bet gana efektyvų būdą išvalyti ketaus keptuvę nuo riebalų – skrudinant virš ugnies. Šiuo atveju sunkiausias momentas bus kūrenti ugnį ir ilgai ją deginti, todėl reikia iš anksto apsirūpinti malkomis. Tada viskas paprasta – reikia įdėti keptuvę į ugnį ir palaukti, kol anglies nuosėdos pradės savaime kristi. Svarbu užtikrinti, kad rankenos medžiaga netirptų ir neužsidegtų..

Buto sąlygomis teoriškai tokią procedūrą galima pakeisti kalcinuojant veikiant aukštai temperatūrai orkaitėje, tačiau reikės pasirūpinti kokybiška ventiliacija – juk riebi anglis ištirps ir parūps. Todėl geriau teikti pirmenybę švelnesniems, aukščiau aptartiems metodams..

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš ketaus keptuvės - deginimas ant ugnies

Išvalome aliuminio keptuvę nuo anglies nuosėdų

Aliuminio keptuvės yra ilgaamžės, lengvos ir idealiai tinka greitai pašildyti maistą. Tačiau virimo metu maistas dažnai dega, todėl keptuvės priežiūra turėtų būti sisteminga..

1 metodas – druska ir actas

Aliuminio keptuvės vidų galima išvalyti naudojant dažniausiai naudojamą druską ir actą. Turite paimti nedidelį indą ir sumaišyti abu komponentus, kol susidarys pasta. Gautą kompoziciją tepame ant paviršiaus ir valome kieta kempine ar šepetėliu. Anglies nuosėdos ir rūdys tokiu būdu pašalinamos gana greitai, o keptuvė atrodo kaip nauja..

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš aliuminio keptuvės - druska ir actas Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš aliuminio keptuvės - druska ir actas

2 metodas – virimas

Kaip ir ketaus paviršiaus atveju, puodą virinant kibire, į pagalbą ateis. Į didelį indą (10 litrų kibirą) pripildome vandens ir ten pridedame šiuos komponentus: kilogramą sodos, tarkuotą skalbinių muilo gabalėlį, kelis butelius silikatinių klijų. Visą šią masę dedame ant ugnies ir dedame keptuvę. Paprastai anglies nuosėdos pradės atsilikti po 30–40 minučių, tačiau dėl patikimumo galite jį laikyti ilgiau. Po tokios vonios indai turi būti kruopščiai nuplauti šepečiu po tekančiu vandeniu..

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš aliuminio keptuvės - Virinama

3 metodas – „Blowtorch“

Šis metodas numato, kad į visapusišką keptuvės valymą bus įtrauktas pūtiklis ir vyriška galia. Viskas yra gana paprasta – lempos liepsna turi būti nukreipta į indą ir kurį laiką laikoma. Paprastai apnašas pašalinti reikia 5–7 minučių, tačiau laikas priklausys nuo užteršimo laipsnio. Verta paminėti, kad toks įvykis negali būti vykdomas uždaroje patalpoje ir šalia degių objektų..

Baigdamas norėčiau pažymėti, kad bet kuriai keptuvei, nepriklausomai nuo to, iš kokios medžiagos ji pagaminta, galite pasirinkti specialų ploviklį. Įvairių sprendimų ir pastų pagalba lengva išlaikyti tinkamos būklės indus, kad vėliau neužgožtų laisvo laiko valydami virtuvės reikmenis.

Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš aliuminio keptuvės - „Blowtorch“ Kaip pašalinti anglies nuosėdas iš aliuminio keptuvės - „Blowtorch“