Laipiojimas kambariniais augalais (daugiau nei 75 nuotraukos)

Tvarkydami gyvenamąsias patalpas, vis dažniau galite rasti gyvų vijoklinių augalų kompozicijų, ir tai visiškai pateisina jų dekoratyvinės savybės ir gebėjimas puikiai išvalyti orą, įnešti komforto, taip pat dalyvauti erdvės zonavimas. Fito sienos ir atramos su lianomis gali paskirti poilsio zoną gyvenamajame kambaryje, apriboti valgomojo ir virtuvės zonas, taip pat papuošti tuščias sienas. Vijoklinių vynmedžių įvairovė yra puiki – jie yra maži ir milžiniški, žydi ryškiomis spalvomis arba turi stulbinančią dekoratyvinę žalumyną. Kokie laipiojančių kambarinių augalų tipai yra populiariausi ir kaip jais rūpintis, mes apsvarstysime savo straipsnyje..

Pagrindiniai tipai ir priežiūra

Tarp visų garbanotų žalių patalpų gyventojų įvairovės galima išskirti keletą pagrindinių grupių, turinčių savo ypatybes. Kai kurių grupių atstovai turi puikią dekoratyvinę žalumyną, kiti – gražiai žydi. Taip pat yra augalų, kurie nesiskiria specialiais priežiūros reikalavimais, tačiau yra daugiau smulkmenų, dėl kurių turėsite šiek tiek prakaituoti. Savininkai turi nuspręsti, kurį iš jų pasirinkti interjero apželdinimui, tačiau mes apsvarstysime populiariausius skirtingų kategorijų laipiojimo kambarinių augalų tipus ir jų priežiūros taisykles..

Dekoratyvinis smulkialapis

Šios grupės atstovai išsiskiria puikiomis estetinėmis žalumynų savybėmis su ryškiomis spalvomis ir formomis. Paletėje yra daug atspalvių – nuo giliai žalios iki silpnai violetinės. Šiuo atveju yra rūšių su margais „drabužiais“ arba vienspalviais. Lapų formos gali būti raižytos, smailios, ovalios. Dažniausi šios grupės augalai yra šie:

Cissus – vynmedžio giminaitis, ryškiai žaliais lapais su sidabriškomis dėmėmis. Kartais lapų plokštė siūlės pusėje yra nudažyta rožine spalva. Šis atkaklus augalas sugeba tvirtai įsikibti į ilgus ūglius ir pinti atramas. Rūpintis cissus nėra sunku – pakanka, kad ji ilgai tiektų ryškią, bet išsklaidytą šviesą ir periodiškai purkštų karštu oru.

Cissus - laipiojimo kambariniai augalai, dekoratyvūs smulkialapiai

Scindapsus – unikalus egzempliorius, galintis augti bet kurioje namų aplinkoje, tiek prie paties lango, tiek kambario gilumoje. Jo originalūs širdies formos lapai yra nudažyti sodriu žaliu tonu, praskiesti šviesiomis dėmėmis. Augalas auga gana greitai, tačiau norint, kad ūgliai būtų vešlesni, gėlę reikia periodiškai prispausti. Taip pat nepamirškite apie tręšimą ir vėsių sąlygų sukūrimą žiemą..

Scindapsus - laipiojimo kambariniai augalai, dekoratyvūs smulkialapiai

Ivy – puikus žalumynas langams ir įvairioms atramoms su neįprastos formos įvairiaspalvės arba vienspalvės spalvos dekoratyviniais žalumynais. Kruopštaus veisėjų darbo rezultatas yra porūšis su gražiais blizgančiais smailių ar žvaigždžių formos lapais. Gebenė yra visiškai nepretenzinga-augimo metu ją reikia kokybiškai laistyti, taip pat reguliariai maitinti pavasario-vasaros sezono metu (kartą per dvi savaites).

Paprastoji gebenė - laipiojimo kambariniai augalai, dekoratyvūs smulkialapiai

Dekoratyvinis stambialapis

Šiai grupei priklauso augalai su didelėmis lapuočių plokštelėmis, o tai suteikia ypatingą efektą. Interjero fito dizainui dažnai naudojami tokie augalai kaip:

Monstera – turi nuostabiai spindinčias tamsiai žalios lapijos plokštes su ryškiais pjūviais, pasiekiančiais centrinę veną. Lianos sugebėjimas vystytis iki trijų metrų ilgio atsiranda dėl oro šaknų, dėl kurių ji kyla išilgai atramos. Verta paminėti, kad geriausias vynmedžio vyniojimo pagrindas bus vamzdis, apvyniotas samanomis. „Monstera“ nori būti nuolat apšviestose vietose, tačiau bijo saulės nudegimo.

Monstera - laipiojimo kambariniai augalai, dekoratyvūs stambialapiai

Syngonium – turi didelę veislių įvairovę, gali pasigirti žalia, balta arba marga lapija. Didžiausias augalo aukštis yra 1,5 m. Jauno egzemplioriaus lapai yra lancetiniai, tačiau laikui bėgant jie tampa plačiai skiautėti. Rūpindamiesi augalu, būtina reguliariai jį laistyti ir pastatyti į apšviestą vietą. Purškimas nepakenks, kad lapai neišdžiūtų..

Syngonium - laipiojimo kambariniai augalai, dekoratyvūs stambialapiai

Filodendrų laipiojimas – puikus kambario vynmedžių sodininkas, kurio lapų plokštės gali būti ilgesnės nei dešimt centimetrų. Augalas turi subtilius stiebus, ant kurių pakaitomis sodinami lapai. Norėdami pridėti pompos, būtina suspausti viršūnes ir pritvirtinti šakas prie atraminės konstrukcijos. Likusi priežiūra sumažinama iki reguliaraus laistymo (kad dirvožemis visada išliktų drėgnas) ir apšviestų jo gyvenamąją vietą.

Laipiojimo filodendras - laipiojimo kambariniai augalai, dekoratyvūs stambialapiai

Laipiojantys kambariniai augalai, kurie žydi

Dėl to, kad maurai gali nustebinti ne tik įspūdinga lapija, bet ir pumpurų spalvomis, jie tampa ypač paklausūs fito dizaino. Augalai plačiai naudojami puošti palanges, įvairias lentynas ir ką. Geriausia, kad tokie tipai, kurie jaučiasi interjere:

Stefanotis – gana didelė lianų rūšis, suaugęs egzempliorius pasiekia 5 m. Antrasis augalo pavadinimas yra „Madagaskaro jazminas“. Žiedai su gėlėmis-vainikais, surinkti kekėmis žiedynuose. Jų spalva labai įvairi: nuo baltos kreminės iki šviesiai violetinės. Stefanotis greitai auga ir gausiai šakojasi, todėl jam reikia skirti erdvią vietą su geru apšvietimu. Žiemą reikės papildomo apšvietimo, nes augalui reikia ilgos dienos šviesos.

Stefanotis - laipiojančios kambarinės gėlės, žydinčios

Diplomai – amžinai žaliuojantis atogrąžų grožis, pritraukiantis žalios dangos sultingumu ir gražiomis įvairios paletės gėlėmis. Virš 10 cm skersmens atviri pumpurai gyvena maždaug dvi savaites, skleidžia švelnų aromatą. Kultūra geriau vystosi atviroje erdvėje – šiltomis vasaros dienomis geriau ją išnešti į gryną orą.

Diplomai - laipiojančios kambarinės gėlės, žydinčios

Hoja – gana didelė kultūra, turinti antrąjį pavadinimą „vaško gebenė“. Ypatingos savybės yra originalūs lapai ir žvaigždės formos gėlės. Hoya gali užaugti iki trijų metrų ilgio ir žydėti kelis mėnesius. Norint išlaikyti lapijos elastingumą ir ryškumą, būtina jį įdėti arčiau rytų ar vakarų pusių, reguliariai laistyti, kol augalas auga. Kai pumpurai atsiveria, vazono nerekomenduojama perkelti – tai gali sustabdyti žydėjimo procesą. Fosforo turinčios kompozicijos naudojamos kaip viršutinis padažas.

Hoya - laipiojančios kambarinės gėlės, kurios žydi

Ryto šlovės trispalvė – šią rūšį galima auginti ne tik kaip daugiametį namą, bet ir kaip metinį sodo gyventoją. Jis išsiskiria sodriai žalia karūna su daugybe lapų, tačiau pagrindinis privalumas yra gražios mėlynos paletės gėlės. Išeidami neleiskite dirvai išdžiūti ir tiesioginių saulės spindulių.

Ryto šlovės trispalvė - laipiojančios kambarinės gėlės

Tradescantia – teisingai laikomas labiausiai paplitusiu interjero dekoravimu, nes jį galima rasti beveik kiekvienuose namuose. Jis ryškiai išsiskiria šiek tiek banguojančia lapija su sidabrišku atspalviu. Žydėjimo metu augalas papuoštas mažais sniego baltumo pumpurais, kurie, deja, yra trumpalaikiai. Tradescantia mėgsta gausų laistymą, tačiau netoleruoja vandens, auga apšviestose vietose.

Tradescantia - laipiojančios kambarinės gėlės, žydinčios

Ypač reiklūs vidaus vynmedžiai

Tarp visų floros audimo atstovų įvairovės yra nuostabių egzempliorių, bet gana kaprizingų. Norėdami mėgautis puikia vešlia žaluma ir ryškiomis žydėjimo spalvomis, jų savininkai turi sunkiai dirbti, kad sukurtų patogią aplinką. Reikliausi yra šie tipai:

Ampelio begonija – teisingai pripažintas patraukliausiu vijokliniu augalu su subtilia tankiu žalumynu, įvairiais pumpurais. Žydėjimo laikotarpis yra gana ilgas – nuo pavasario iki rudens vidurio. Kultūrai reikia ryškios saulės šviesos ryte ir po 15 val. Vidurdienio karštyje jis turi būti patamsintas, kad lapai nesudegtų. Ampel begonija teikia pirmenybę didelei drėgmei, tačiau neleidžiama drėkinti dirvožemio. Ji gerai purškia, o prieš žydėjimą galite duoti jai šiltą dušą. Augimo pradžioje augalą reikia šerti trąšomis, kuriose yra daug fosforo ir kalio. Be to, vieną ar du kartus per metus galite tręšti organiniu būdu;

Ampel begonija - laipiojimas kambariniais augalais, ypač reikliais kambariniais vynmedžiais

Pasifloros – amžinai žaliuojantis ampelinis augalas turi originalios struktūros gėlių, dėl kurių jis gavo antrąjį pavadinimą „kavalieriaus žvaigždė“. Žydėjimo laikotarpis prasideda liepos mėnesį ir tęsiasi iki spalio, lydimas malonaus aromato. Namų aplinkoje geriausia pastatyti augalą ant pietinių palangių, kad būtų geras apšvietimas. Kultūra netoleruoja tvankumo, todėl vasaros dienomis ji turi būti pertvarkyta į gryną orą (balkonas, terasa). Reikėtų pažymėti, kad pasifloros nesuvokia šilumos, ji yra draudžiama esant aukštesnei nei + 30C oro temperatūrai vasarą, o žiemą – virš + 15C. Kasdienis purškimas ir dušas duše padeda susidoroti su sausa aplinka. Augalas genimas kasmet, kad paskatintų energingą augimą ir šakojimąsi..

Pasifloros - laipiojimas kambariniais augalais, ypač reikliais kambariniais vynmedžiais

Be to, kas išdėstyta aukščiau, galima priskirti ypač reiklių žydinčių patalpų vynmedžių kategoriją Bugenvilija, Klerodendras Visus juos vienija puikūs estetiniai rodikliai, kuriuos galima pasiekti tinkamai prižiūrint. Šie augalai mėgsta vidutinę temperatūrą, drėgną orą, išsklaidytą šviesą ir visiškai netoleruoja sausros ir agresyvios saulės šviesos..

Bugenvilija - laipiojimas kambariniais augalais, ypač reikliais kambariniais vynmedžiais Klerodendras - laipiojimas kambariniais augalais, ypač reikliais kambariniais vynmedžiais

Vidaus vijoklinių augalų formavimas

Vienas iš svarbių patalpų vynmedžių laikymo punktų yra teisingas jų formavimas ir vieta. Nors dauguma augalų gali savarankiškai pinti netoliese esančias atramas, žmogaus įsikišimas į šį procesą nepakenks. Norint gauti ilgą centrinę šaką, kai ji auga, būtina ją pinti aplink apvalią koloną ir sutvarkyti. Pureti liana taip, kad ji taptų daug didesnė, galima suspaudus šakas viršūninio ūglio srityje – tada susidarys nauji šoniniai procesai.

Laipiojimo kambariniai augalai - formavimas Laipiojimo kambariniai augalai - formavimas

Laipiojimas kambariniais augalais – nuotr

Laipiojimo augalai namams yra puiki medžiaga ne tik atskiroms fito kompozicijoms, bet ir prabangioms vertikalioms fito sienoms kurti, kurių dizainas pastaruoju metu tapo gana populiarus. Verta paminėti, kad tiek ampeliniai augalai su kaskadiniais stiebais, tiek įvairūs laipiojantys ir persipinantys vynmedžiai gali dalyvauti rengiant daugiapakopes kompozicijas, juolab kad jiems visiems paprastai taikomi vienodi mikroklimato reikalavimai. Daugiau apie laipiojančių kambarinių augalų veisles ir jų vietą interjero fito dizaine galite sužinoti mūsų galerijoje. Laimingas žiūrėjimas!

Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr Laipiojimas kambariniais augalais - nuotr