Neoklasikinis stilius interjere (100 nuotraukų)

Praėjusių amžių prabangių rūmų, kuriuose gyveno aristokratai, interjeras iki šiol žavi savo turtinga puošmena, todėl daugelis žmonių nori gyventi tokioje aplinkoje. Tačiau tradicinės tendencijos praranda savo aktualumą: dėl to, kad namai tapo mažesni, o gyvenimo ritmas yra daug greitesnis. Neoklasikinis stilius interjere yra moderni alternatyva įprastai klasikai, kuri geriau prisitaiko prie to meto poreikių ir leidžia jums sukurti gražų, rafinuotą dizainą.

Stiliaus ypatybės

Krypties pavadinimas reiškia naują klasiką. Čia reikia suprasti, kad pats klasikinis stilius turi keletą interpretacijų. Pirma, tai estetika, įkvėpta senovės kultūros, antra, nacionalinis ir istorinis Europos šalių stilius, kurį XIX amžiaus viduryje pakeitė naujos tendencijos..

Sąvokų įvairovė neoklasicizmą daro gana lanksčiu stiliumi, apjungiančiu daugelį tradicinių bruožų, tačiau sumaniai pritaikančių juos prie šiuolaikinių erdvių. Jis, kaip ir jo istorinis pirmtakas, daugiausia dėmesio skiria interjero proporcijoms, linijoms, formoms ir kompoziciniam vientisumui. Kryptis mėgsta erdvę, todėl pageidautina ja remtis kaimo namuose, o ne mažuose Chruščiovo namuose. Tačiau lakoniškesnis variantas puikiai tiks dideliame bute..

Spalvų schema dažnai apima natūralius atspalvius, kuriuos, jei pageidaujama, galima atskiesti sodriomis detalėmis. Tinkamai atrodys balta, lazdyno, ochros, pieno, pilka, ruda – jie veikia kaip universalus pagrindas.

Projekto autorius pats koreguoja akcentinių elementų skaičių, tačiau jie gali apsiriboti keliais objektais, o pagrindinį dekoratyvinį vaidmenį atlieka harmoningas objektų išdėstymas, dangų, tekstilės ir paletės tekstūra.

Neoklasikinis stilius interjere - Savybės

Apdaila

Svarbus skirtumas tarp neoklasicizmo yra naudojamos apdailos medžiagos. Vietoj brangios ir nepraktiškos bazės galite naudoti gipso kartono, poliuretano ir kitus šiuolaikinius analogus, kurie yra priimtini pagal stilių..

Grindys

Išlieka nesenstančios natūralios medienos grindys, kurios yra universalus sprendimas bet kokiai spalvų schemai. Reikliausiuose kambariuose jį galima pakeisti laminatu arba parketu.

Negyvenamojoje patalpoje prabangiai atrodo porceliano keramikos dirbiniai arba didelės grindų plytelės, imituojančios marmuro struktūrą. Svetainėje, kurioje reikia sutelkti dėmesį į komfortą, galite nusipirkti kilimą.

Neoklasikinis stilius interjere - Grindų apdaila Neoklasikinis stilius interjere - Grindų apdaila

Sienos

Šviesios pastelinių atspalvių sienos kompensuoja vidutinį būsto dydį. Be tapybos, kuri atrodys išblukusi be lipdinių, rekomenduojama kreiptis į tapetą su nedideliu raštu. Tai gali būti tekstilės, neaustinės medžiagos ar popieriaus veislės, jei planuojate pakeisti dizainą per kelerius metus..

Medinės plokštės, įrėminančios apatinę kambario dalį, atrodo autentiškos – jos vizualiai ją išryškina ir suteikia sunkumo.

Neoklasikinis stilius interjere - Sienų apdaila Neoklasikinis stilius interjere - Sienų apdaila

Lubos

Neoklasikinio stiliaus negalima išsiversti be lubų dekoravimo aplink perimetrą lubų cokoliu. Paviršius turi būti lygus, be defektų ir raštų. Įtempiamos arba gipso kartono konstrukcijos ne tik paslėps nelygumus, bet ir padės įgyvendinti įdomias idėjas.

Neoklasikinis stilius interjere - Lubų apdaila Neoklasikinis stilius interjere - Lubų apdaila

Baldai

Bet kokie neoklasikinio stiliaus baldai atrodo aukštos kokybės, elegantiški ir lakoniški, naudojant natūralią įvairių rūšių medieną ar gražius audinius. Tai gali būti modernesni modeliai su minimaliais meniniais elementais, kurie neužima vietos..

Yra tradicinių bruožų turinčių objektų: pavyzdžiui, kėdės išlenktomis kojomis su ovaliomis sėdynėmis, raižyti foteliai ar spintelės su stikliniais įdėklais. Tuo pačiu metu rekomenduojama įsigyti konstrukcijų su įmontuotais prietaisais, nes technikos pažangos pasiekimai tokiame interjere atrodo netinkami..

Baldų išdėstymas turėtų atitikti tiksliai apibrėžtą simetriją ir kompoziciją. Kambaryje yra pagrindinis objektas, aplink kurį yra pastatytas ansamblis, paliekant erdvę laisvam judėjimui. Neoklasikinė erdvė pasižymi šviesa ir erdvumu, kurie yra klasikinės komforto koncepcijos dalis.

Neoklasikinis stilius interjere - Baldai Neoklasikinis stilius interjere - Baldai Neoklasikinis stilius interjere - Baldai

Dekoras ir tekstilė

Klasikiniame stiliuje daug dėmesio skiriama apdailai, kuri yra savininko turto ir statuso rodiklis. Tokiuose namuose neišvengiamai galima sutikti prabangių šilko užuolaidų, senovinių statulų, didžiųjų meistrų paveikslų ir kitų eksponatų, kurie šiandien pristatomi tik muziejuje..

Neoklasicizmas šiuo klausimu yra demokratiškesnis. Čia gali būti bet kokia apdaila, o sienos dažnai pakabinamos moderniomis drobėmis. Tačiau tokių elementų skaičių riboja harmonijos principas interjere..

Langų angas galima apklijuoti aukštos kokybės plokščiu audiniu, kurio spalva atitinka kambario paletę. Geriausia puošmena bus knygos lentynose, demonstruojančios savininkų geranoriškumą, gėlės vazose, pagyvinančiose net niūriausią namą, stalinės lempos su elegantiška gaubtu, švelniai apšviečiančia aplinką, taip pat įrėminti veidrodžiai – jie vizualiai prideda kelių kvadratinių metrų, kurių nepakanka visam vaizdui.

Apšvietimas klasikinėje erdvėje vaidina svarbų vaidmenį. Taip yra dėl istorinio fakto: prabangių rūmų laikais nebuvo elektros, todėl šviesos šaltiniai buvo įrengti visose pagrindinėse zonose. Šiandien ši taisyklė buvo išsaugota, todėl reikia galvoti apie daugiapakopę apšvietimo sistemą – vakare ji taps geriausiu dekoru..

Neoklasikinis stilius interjere - dekoras ir tekstilė Neoklasikinis stilius interjere - dekoras ir tekstilė Neoklasikinis stilius interjere - dekoras ir tekstilė Neoklasikinis stilius interjere - dekoras ir tekstilė

Neoklasikinis stilius interjero dizaine – nuotr

Norint papuošti namus neoklasicistiniu stiliumi, būtina ne tik suprasti pagrindines krypties subtilybes, bet ir jo galimybes tam tikroje erdvėje..

Neoklasikinis virtuvės dizainas

Nereikia jaudintis, kad virtuvėje, kurioje yra pavojingas mikroklimatas, teks atsisakyti estetikos. Šiuolaikinės medžiagos, kurios gali būti naudojamos neoklasicizme, puikiai dirbs esant aukštai temperatūrai, drėgmei ir bet kokiai taršai. Tai gali būti keraminės plytelės ir porcelianiniai keramikos dirbiniai, kaip sienų apmušalai arti darbo zonos, plaunami tapetai ir oda aptrauktos sėdynės..

Idealiai tinka šviesiais atspalviais nudažytas U formos arba lygiagretus virtuvės komplektas, tačiau tinkamesni atrodys ir kompaktiškesni modeliai. Kad neperkrautumėte interjero dekoru, galite įsigyti keletą spintelių su įstiklintais fasadais, demonstruodami gražų aptarnavimą. Jei erdvė leidžia, valgomajam reikėtų skirti atskirą kambarį..

Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis virtuvės interjero dizainas - nuotr

Svetainės dizainas neoklasikinio stiliaus

Nesvarbu, ar klasikinis „senas“, ar „naujas“, svetainė yra pagrindinis namo centras, kuriame svečiai susirenka ir leidžia laiką palankioje aplinkoje. Atsakingi savininkai dažnai griebiasi pertvarkymo, norėdami išplėsti salės sienas, leisdami čia daugiau erdvės..

Tačiau komfortą lemia ne tik dydis. Neoklasikinio stiliaus svetainės kompozicinis centras yra sofa, kuri interjere sudaro savotišką salą. Paprastai šalia yra keli foteliai, pufas ir kavos staliukas. Priešais yra knygų spinta su įmontuotu televizoriaus ekranu. Idealiu atveju, jei kambaryje įrengtas židinys – jis taps pagrindine salės puošmena.

Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr Neoklasicistinis svetainės interjero dizainas - nuotr

Neoklasikinis miegamojo dizainas

Pagrindinis miegamojo objektas teisėtai lieka lova, kuri turėtų būti didelė, minkšta ir patogi. Šis pasirinkimas turės įtakos ne tik miego kokybei, bet ir kambario įvaizdžiui, kuris kartais primena asmeninę tvirtovę. Šiuo atveju siena, prie kurios guli lova, paryškinama apdailos medžiaga arba dekoratyviniais elementais.

Spalvų paletė yra lengva, natūrali ir maloni akiai. Čia yra pastelinių atspalvių, kurie tik sustiprina taikią atmosferą. Išdėstymas gali apimti kelias sėdynes – sofą, pufą ar fotelį, kur malonu atsipalaiduoti skaitant įdomią knygą. Be komodos su klasikiniais užrašais, kambaryje, kuriame gyvena šeimininkė, dažnai yra tualetinis staliukas..

Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis miegamojo interjero dizainas - nuotr

Neoklasikinis vonios kambario dizainas

Tradicinis vonios kambarys yra erdvus kambarys, primenantis atskirą svetainę. Tačiau neoklasicistiniu stiliumi čia galite apsiriboti kuklesniais prašymais..

Plytelių sienų fone gražiai atrodo vonia su išlenktomis kojomis, kuri gali veikti kaip kompozicijos centras. Jei norite vonios kambaryje įrengti dušo kabiną, tuomet kampelyje turėtumėte jai skirti vietą, aprūpindami ją visa reikalinga santechnika. Šiuolaikiniai kabinos modeliai bus ne vietoje.

Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis vonios kambario interjero dizainas - nuotr

Neoklasikinis koridoriaus dizainas

Prieškambario dizainas priklauso nuo išdėstymo: jei jis patenka į gyvenamąją zoną, turite remtis kambario dizainu, o jei į koridorių, galite sustoti ties santūriu vaizdiniu turiniu.

Baigdami turėtumėte atkreipti dėmesį į medžiagas, kurias galima išvalyti – porceliano keramikos dirbinius, keramines plyteles, plaunamus tapetus. Tada šviesios spalvos, praplėsiančios prieškambarį, netaps švaros kliūtimi..

Tokiame koridoriuje gali būti stalas su veidrodžiu, drabužių spinta, pufas batams keisti ir pakaba.

Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr Neoklasikinis prieškambario interjero dizainas - nuotr

Vaikų kambario dizainas neoklasikinio stiliaus

Neoklasikinis vaikų miegamasis padės jiems įskiepyti grožio ir gero skonio jausmą. Paprastai tokios erdvės yra orientuotos į vaiko lytį, tačiau dizaineriai rekomenduoja vengti stereotipinių spalvų ar atributų, daugiausia dėmesio skiriant neutraliems, kokybiškiems dalykams..

Apdaila turi būti patvari ir nekenksminga aplinkai, todėl galite nusipirkti neaustinių tapetų, kurie praleidžia orą. Pastelinė gama atspalvių sukuria pasakišką, vaikišką nuotaiką ir ramina jūsų vaiką..

Baldai turėtų būti be aštrių kampų ir suteikti vaikui prieigą prie jam reikalingų daiktų. Kaip dekoras pasitarnaus ne tik žaislai, bet ir įvairi tekstilės apdaila: oro užuolaidos, užuolaidos ant baldakimų, spalvinga patalynė.

Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka Neoklasikinio vaikų kambario interjero dizainas - nuotrauka

Vaizdo įrašas: Neoklasikinis stilius – interjero dizainas