„Pasidaryk pats“ seno kabineto dekoras: 11 idėjų

Bet kokie baldai laikui bėgant sensta, praranda patrauklią išvaizdą. Tačiau neskubėkite išmesti apleistos komodos ar nesvarbios konstrukcijos spintos – vis tiek galite jas ne tik atgaivinti, bet ir padaryti geresnes, originalesnes ir estetiškesnes nei anksčiau. Šiandien mes kalbėsime apie tai, kaip savo rankomis padaryti gražų senos spintelės dekorą, naudojant turimas medžiagas..

1. Tapyba

Patikimiausias, paprastas ir efektyvus sprendimas, kuris tuo pačiu suteikia daug vizualių galimybių: nuo paletės iki dažų taikymo metodo.

Galite visiškai atnaujinti savo baldus viena spalva. Arba uždengti tik tam tikras jo dalis, pavyzdžiui, stalčius, duris, rankenas, šonus. Spinta, dažyta ombre, atrodo moderniai: nuo sodraus iki nuobodaus atspalvio visu ūgiu.

Sodrios tekstūros antikvarinių medinių komodų savininkai turėtų keletą kartų pagalvoti prieš uždengdami tokį grožį. Tokius daiktus geriau padengti plonu, praskiestu sluoksniu, neslepiant senovės prabangos..

Akrilas teisingai laikomas geriausiu dažų tipu tokiam darbui: jis gerai sumaišomas, nuplaunamas, jei darbo metu atsiranda klaidų ir nepalieka aštrių kvapų. Su juo derinamas akrilo gruntas.

Žinoma, tokio tipo dekoras prastai slepia objekto paviršiaus trūkumus, todėl pastarieji turi būti paruošti iš anksto. Paprastai tam pakanka nedidelio darbo su švitriniu popieriumi. Tačiau dėl to jūs gausite visiškai naują drabužių spintą.!

Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - tapyba Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - tapyba Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - tapyba

2. Trafaretai ir lipdukai

Trafaretai ar vinilo lipdukai yra puikus įrodymas, kad gražius dalykus galima sukurti be nepaprasto meninio talento. Su jų pagalba spintą galėsite papuošti geometriniais raštais ar sudėtingesnėmis gėlių kompozicijomis. Svarbiausia, kad jis atrodys tvarkingai..

Toks dekoras puikiai derės prie modernaus dizaino, ypač jei naudojate paprastas formas. Naudodami dažus ir trafaretą, galite paversti neapibrėžtą seną spintą ryškiu kambario akcentu..

Vaizdas taikomas ant pliko paruošto paviršiaus arba iš anksto nudažyto fono. Lipniąja juosta galite sukurti tiesias linijas, kurios padės nubrėžti aiškias ribas..

Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - trafaretai ir lipdukai Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - trafaretai ir lipdukai

3. Tapetai

Jei baldų atnaujinimas yra vienas iš neseniai atliktų renovacijos etapų, neskubėkite išmesti likusių metrų tapetų. Jie puikiai tinka dekoruoti seną spintelę, slepiančią kai kuriuos jos trūkumus nuo smalsių akių. Tik rėmo dalis turės būti iš anksto padengta dažais, nes popieriaus pagrindas netinkamai prisitaiko prie jokių lenkimų.

Tačiau derliaus ornamentas atrodys labai tinkamas kartu su senos medienos tekstūra. Tapetai gali tilpti į beveik bet kokį interjerą, nes jie pasižymi dideliu vizualiu kintamumu: ne tik spalvos, raštai, bet ir paviršiaus tekstūros, nes jie yra matiniai, blizgūs ar reljefiniai. Galite papuošti duris, šonus, net vidinius stelažus.

Klijavimo taisyklės priklauso nuo pasirinkto tapetų tipo. Kai kuriems turite atidžiai išlyginti dangą, o kiti sugeba patys susidoroti su baldų trūkumais. Siekiant geriau išsaugoti gatavą produktą – jis yra padengtas apsauginiu laku.

Spintelės dekoravimui nebūtina pasirinkti tapetų, daugiausia dėmesio skiriant kokybei ir ekologiškumui. Skirtingai nuo sienų, kurios sudaro „klimatą“ kambaryje, jos atlieka tik dekoratyvinę funkciją..

„Pasidaryk pats“ seno kabineto dekoras - tapetai „Pasidaryk pats“ seno kabineto dekoras - tapetai

4. Dekupažas

Naudodami seną gerą dekupažą, galite papuošti drabužių spintą modeliu, kad jis tvirtai susilietų su savo paviršiumi. Tikriausiai visi su šiuo metodu susidūrė mokyklos laikais darbo ar rankdarbių pamokose. Nepaisant „vaikiško“ paprastumo, gatavas produktas gali atrodyti profesionaliai ir net prabangiai – priklausomai nuo atlikto darbo tikslumo.

Galite naudoti įprastas servetėles su jums patinkančiu raštu, nes šiandien ant jų pavaizduota viskas: gėlės, gyvūnai, peizažai, net garsių menininkų paveikslai. Piešinys gali būti aiškus arba šiek tiek permatomas, priklausomai nuo komodos stiliaus.

Užtepkite ploną popierių, kad ant dangos nesusidarytų burbuliukų ar raukšlių – jas reikia nedelsiant išlyginti arba pradėti iš naujo. Po to, kai servetėlė išdžiūsta, nepamirškite jos nulakuoti, nes ji gana jautri išorės poveikiui..

Taip pat kaip pagrindinę medžiagą galite naudoti laikraščius, laiškus, tramvajaus bilietus – apskritai viską, kas gerai atrodys jūsų balduose.

Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - Dekupažas Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - Dekupažas Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - Dekupažas

5. Audinys

Taip pat galite naudoti audinį senai spintai papuošti, netgi tinka apdailos elementai – sukurti tam tikrą amatų išvaizdą. Neįmanoma visiškai uždengti daikto, ypač jei jis neturi lygaus paviršiaus. Tačiau norint uždaryti kai kurias detales, ryškūs akcentai yra puikus sprendimas..

Kiekviena audinio rūšis turi savo tekstūrą: lygus šilkas įmantriam interjerui arba šiurkštus linas Provanse. Ši savybė yra pranašumas prieš kitas medžiagas, jau nekalbant apie gausų spalvų asortimentą..

Atskiras variantas yra nėrinių naudojimas, kuris idealiai tinka klasikai arba papildo rafinuoto pobūdžio erdvę. Bet kokiu atveju, norint pritaikyti audinį prie spintelės dangos, pakanka nusipirkti įprastų PVA klijų..

Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - audinys Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - audinys Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - audinys

6. Mozaika

Mozaikos dekoras atrodo labai ryškus ir estetiškai, ypač art deco stiliaus. Spinta, papuošta smulkių detalių paveikslu, taps pagrindine kambario veikėja ir pritrauks svečių dėmesį. Ypač kai jie sužino, kas yra produkto autorius.

„Sulaužytos“ keramikos ar daugiaspalvio stiklo gabalėliai tradiciškai naudojami kaip mozaikos dalys. Šį sąrašą galite išplėsti pridėdami, pavyzdžiui, kriauklių, jūros akmenukų ar kitos medžiagos, tinkančios meninėms kompozicijoms kurti..

Galite pritvirtinti elementus prie spintelės paviršiaus naudodami įprastus klijus, pritvirtindami juos paeiliui tam tikra seka. Rekomenduojama iš anksto apgalvoti ne tik bendrą piešinį, padarius nedidelį eskizą, bet ir kiekvieno kūrinio vietą. Norėdami tai padaryti, padėkite juos „ant sauso“ ir pradėkite klijavimo procesą.

Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - Mozaika Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - Mozaika Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - Mozaika

7. Veidrodis

Veidrodis yra labai sudėtingas objektas, kuris slepia tai, kas yra už jo, ir atkreipia dėmesį į jame atsispindintį interjerą. Naudodami jį papuošti seną drabužių spintą, pakeisite visą erdvę..

Spinta su veidrodiniu priekiu idealiai tinka mažiems kambariams, kurie ją vizualiai padidina. Geriausia kaip pagrindą pasiimti spintą su lygiu paviršiumi, kuri leis jums sumontuoti veidrodį visu aukščiu. Kitais atvejais gerai atrodys horizontalūs intarpai, garbanotos detalės ar net veidrodinė mozaika..

Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - veidrodis Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - veidrodis Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - veidrodis

8. Auksavimas

Auksas gali papuošti ne tik moterų kaklus, bet ir jūsų spintą. Tuo pačiu metu visai nebūtina duoti daug pinigų dėl prabangios išvaizdos. Šiandien yra daug dekoro alternatyvų, viena iš jų yra auksinė folija..

Tai gerai ne tik dėl kainos, bet ir dėl galimybių – visiškai uždengti objektą arba „pasirodyti“ įmantrių raštų pavidalu. Su juo lengva dirbti, o dėl patikimumo rezultatas gali būti tiesiog pritvirtintas laku..

Tačiau nepamirškite, kad tokios medžiagos spintelės priekis turi būti tinkamas. Pirma, ji yra lygi ir visiškai lygi, kitaip folija gerai nesulips. Antra, tamsus – pabrėžti aukso „prabangą“.

Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - paauksavimas Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - paauksavimas

9. Šiferio paviršius

„Mokyklos“ lentos, kurias daugelis mato savo košmaruose nuo vaikystės, šiandien yra labai populiarios, ypač palėpės erdvėse. Jie yra interaktyvūs ir gali būti naudojami kūrybiškumui ugdyti ar dienai planuoti. Bet kokiu atveju toks įsigijimas niekada nebus nereikalingas. Tad kodėl gi neįdėjus jo į spintos fasadą?

Lengviausias būdas yra dažyti duris specialiais šiferio dažais, kurie suteikia matinį paviršių. Spintelę reikia nuvalyti nuo dulkių ir nešvarumų, užtepti gaminį dviem sluoksniais ir palaukti, kol jis visiškai išdžius..

Taip pat yra skalūno plėvelė, tačiau vis tiek turite sugebėti ją teisingai klijuoti, todėl šis sprendimas praranda pirmąjį.

Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - šiferio paviršius

10. Senėjimas

Ką daryti, jei jums reikia papuošti interjerą Provanso stiliumi, bet jūsų baldai neatrodo pakankamai seni? Atsakymas pats sako – padėti jai pasenti! Šis procesas yra panašus į tikrą meną, o įgyvendinimo būdai svyruoja nuo paprasto iki sudėtingo, nuo mėgdžiojimo iki tikroviško..

Lengviausias būdas suteikti savo drabužių spinta vintažinę išvaizdą yra craquelure lakas, kuris po džiovinimo įtrūksta ir sukuria būdingą senovinę išvaizdą. Atitinkamai Provanse turite pasiimti baltų dažų ar kitų pastelinių atspalvių..

Baldai su fasadu, nudažyti sausu šepečiu, atrodo gerai, paliekant nedidelį kiekį dažų, kurie laikui bėgant susidėvėjo.

Siekiant realesnio efekto, būtina apdoroti dangą, sukuriant pastebimus reljefus. Tada tepkite akrilą, ant jo – glazūrą, kurios kiekis reguliuojamas įprasta kempine. Tačiau šiam metodui turėsite visiškai išardyti spintelę..

„Pasidaryk pats“ senos spintelės dekoras - senėjimas Senas spintos dekoras „pasidaryk pats“ - senėjimas Senas spintos dekoras „pasidaryk pats“ - senėjimas

11. Kniedės

Kartais visi seni baldų poreikiai yra keli akcentai, kurie padarys juos estetiškai patrauklius. Kai kurie stiliai, pavyzdžiui, grubūs, žiaurūs daiktai, turintys istoriją ir charakterį, ypač palėpė ar „steam punk“. Tokiu atveju, norėdami sustiprinti efektą, galite papuošti spintelių duris metalinėmis kniedėmis, taip pat laikikliais, kurie visiškai pakeis apšiurusios komodos koncepciją..

Būtinos dalys lengvai pritvirtinamos klijais prie medinio fasado. Bet jei padengsite ją oda, turėsite naudoti nagus, kad gražiai pritvirtintumėte kniedes..

Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - Kniedės Pasidaryk pats senos spintelės dekoras - Kniedės

Vaizdo įrašas: kaip papuošti drabužių spintą – pasidaryk pats