Sandėlio dizaino idėjos bute (70 nuotraukų)

Toks nepastebimas, iš pirmo žvilgsnio, kambarys, kaip ir sandėliavimo patalpa, yra kompaktiška daugiabučių gyventojų saugykla. Būtent čia galite racionaliai sudėti įvairius namų apyvokos daiktus, įrankius, įrankius ir valymo įrangą, įrengti persirengimo kambarį, biblioteką ar bakalėjos skyrių. Skirtingai nuo privačių namų, kur sandėliavimo vietos yra palėpėse ir rūsiuose, butuose dažnai nėra pakankamai filmuotos medžiagos. Šiame straipsnyje mes apsvarstysime geriausias idėjas, kaip įrengti sandėliuką įvairiuose kambariuose, taip pat atliksime sėkmingo dizaino nuotraukų ekskursiją..

Kur pastatyti sandėliuką: planavimo idėjos

Rasti tinkamą vietą įvairiems buities reikmenims ir daiktams laikyti mažuose butuose yra gana sunku. Tačiau sandėliuko organizavimas yra geriausias būdas paslėpti ir tvarkingai laikyti retai naudojamus priedus. Jei gerai apsidairysite ir pritaikysite šiek tiek vaizduotės, net mažame Chruščiovoje galite iškirpti porą kvadratinių metrų.

Niša

Nišos buvimas gyvenamojoje erdvėje labai supaprastina sandėliuko įrengimo problemos sprendimą. Tokias įdubas sienose dažnai galima rasti senuose pastatuose – jos yra koridoriuose ar gyvenamuosiuose kambariuose, turi skirtingas aikšteles, tačiau bet kuriuo atveju jos sėkmingai pasitarnaus kuriant saugyklą. Priklausomai nuo mini kambario formos, galite į jį sudėti U arba L formos lentynas, sumontuoti pakabos strypą arba padėti buitinius prietaisus. Maža niša bus gera vieta skalbimo mašinai ar šaldytuvui, o didelė erdvė gali būti įrengta kaip persirengimo kambarys.

Kur pastatyti sandėliuką - niša

Aklavietės koridorius

Jei bute nėra nišų, nenusiminkite – sandėliukas gali būti įrengtas naudojant tuščią vietą. Tokia galimybė yra, pavyzdžiui, ilgų koridorių, besibaigiančių akligatviu, savininkams. Tokiu atveju pakanka sumontuoti gipso kartono pertvarą arba tiesiog stumdomas stumdomas duris, kurios apribos sandėliuko erdvę. Viduje, taip pat nišoje, erdvė yra išdėstyta priklausomai nuo paskirties..

Kur pastatyti sandėliuką - Akligatvis koridoriuje

Balkono galas

Ne mažiau populiari vieta saugojimo sistemai sukurti yra balkono galas. Čia ir mažų butų savininkai dažnai įrengia sandėliukus. Tačiau būtina atsižvelgti į specifinį mikroklimatą, kuris net ir įstiklintame balkone labai skiriasi – tai ir didelė drėgmė, ir aštresni temperatūros pokyčiai. Iš to išplaukia, kad balkone įrengtas sandėliukas neturėtų būti naudojamas maistui ar drabužiams laikyti – čia geriausia dėti namų apyvokos daiktus..

Kur pastatyti sandėliuką - Balkono galas

Ant virtuvės

Bet kuriai namų šeimininkei patogu turėti maisto laikymo sistemą tiesiai virtuvėje, kurioje galite susidėti įvairius konservus, daržoves, javus ir kitus produktus. Tuo pačiu metu nebūtina skirti didelio ploto – sandėliavimo patalpa gali būti išdėstyta palei vieną iš sienų ir jos gylis ne didesnis kaip 20 cm. Norėdami sutaupyti vietos, galite palikti saugyklą atvirą arba įdiegti stumdomų durų konstrukcija. Tokioje sandėliuke, be maisto, yra vieta retai naudojamiems virtuvės reikmenims laikyti..

Kur pastatyti sandėliuką - Virtuvėje

Vonioje

Vonioje taip pat galite įrengti nedidelę laikymo nišą, kurioje bus tvarkingai laikomi higienos, kosmetikos ir skalbimo reikmenys. Tam visiškai tinka tuščio kampo erdvė, aptverta drėgmei atspariomis gipso kartono pertvaromis ir užuolaida. Kartais jie čia įsirengia nedidelius skalbinius, įsirengia skalbimo mašiną arba turi lyginimo lentą..

Kur pastatyti sandėliuką - Vonioje

Sandėliavimo patalpų tipai, priklausomai nuo paskirties

Prieš pradėdami tvarkyti sandėliuką, turite tiksliai nuspręsti, kas jame bus saugoma, nes nuo to priklauso vidaus apdaila ir įranga. Atsižvelgiant į paskirtį, galima išskirti šiuos pagrindinius sandėliavimo patalpų tipus:

– Drabužių laikymo patalpos. Tokia saugykla taip pat vadinama persirengimo kambariu ir yra patalpinta koridoriuose, miegamuosiuose ir vaikų darželiuose. Įvairių tipų drabužiams laikyti sandėliuke yra lentynos, stalčiai, lentynos ar batų dėžės, skersiniai su pakabomis. Jei kambarys yra gana erdvus, galite lengvai sumontuoti sieninį veidrodį ir nedidelį pufą..

– Buitiniai sandėliukai. Paprastai tokiems sandėliukams nereikia didelio ploto, todėl jiems nesunku rasti vietą nedidelio dydžio. Čia, lentynose, saugomos įvairios valymo priemonės, plovikliai, valymo įranga ar įrankiai. Svarbu palaikyti tvarką namų apyvokos patalpose, išdėstant priedus joms priskirtose vietose, kitaip ji taps neveiksminga.

– Buitinės technikos saugyklos. Dažnai mažų butų savininkams tenka susimąstyti, kur rasti vietą skalbimo mašinai, dulkių siurbliui ir kitai bendrai įrangai. Problemą gali išspręsti niša, įrengta sandėliukui, pavyzdžiui, koridoriaus ar virtuvės teritorijoje. Norėdami įrengti mini skalbyklą, pirmiausia turite pasirūpinti elektros instaliacija ir vandens tiekimo bei drenažo sistema, o likusiems priedams pakanka įrengti erdvias kameras.

– Maisto sandėliavimo patalpos. Šie sandėliukai daugiausia yra virtuvėse. Svarbu viską išdėstyti taip, kad tarpas tarp produktų būtų aiškiai apibrėžtas. Nerekomenduojama aštraus kvapo produktų (svogūnų, česnakų) laikyti šalia javų ar žolelių, nes pastarosios bus prisotintos nepageidaujamo aromato. Geriausia kiekvienam maisto tipui įrengti atskirą indą (galite pasirinkti skirtingų spalvų indus).

– namų biblioteka. Knygoms, žurnalams, nuotraukoms, proginėms laikraščių iškarpoms taip pat reikia specialių laikymo sąlygų, kad būtų kuo ilgiau išsaugotas jų originalumas. Sandėliuke-bibliotekoje svarbu pasirūpinti kokybiška ventiliacija ir apšvietimu. Jei kambarys yra gana erdvus, galite įsirengti fotelį ar nedidelę sofą, taip įrengdami nedidelę skaityklą, kurioje galėsite praleisti laiką skaitydami mėgstamą romaną ar žiūrėdami šeimos nuotraukų albumą..

Be aukščiau aptartų sandėliavimo patalpų tipų, taip pat yra kombinuotų saugojimo sistemų, kuriose lentynos yra greta drabužių, virtuvės reikmenų ir kitų namų apyvokos daiktų. Tačiau, kaip rodo praktika, tai nėra pati patogiausia saugojimo organizacija, nes dažnai sunku rasti reikiamą daiktą ir yra galimybė maišyti skirtingus kvapus.

Sandėliavimo patalpų tipai, priklausomai nuo paskirties Sandėliavimo patalpų tipai, priklausomai nuo paskirties Sandėliavimo patalpų tipai, priklausomai nuo paskirties

Sandėliuko dizainas bute

Nepaisant to, kad sandėliukas yra kambarys, kurio vidinė erdvė daugeliu atvejų yra uždaryta nuo smalsių akių, jo vidaus apdaila vaidina svarbų vaidmenį. Visų pirma, tai susiję su išdėstymu, kuris turėtų leisti jums sutalpinti kuo daugiau dalykų. Svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas apdailai ir lentynų išdėstymui. Ir nepamirškite, kad sandėliuke turėtų viešpatauti tvarka – tik tada tai bus visavertė saugojimo sistema, kurioje kiekviena detalė turi savo vietą..

Išdėstymas ir baldai

Organizuojant sandėliuką, visų pirma, reikia nuspręsti dėl lentynų išdėstymo. Lentynos gali būti tiesios (išilgai vienos sienos), L formos (siaurose ilgose patalpose) arba U formos (erdviuose kambariuose). Toliau turite atidžiai atlikti matavimus ir sukurti piešinį, kuriame bus nurodytos visos būtinos konstrukcijos detalės.

Sandėliuko baldai gaminami iš bet kokių medžiagų – tai gali būti lentynos ir dėžės iš natūralios medienos, tačiau šis dizainas naudojamas itin retai dėl didelių žaliavų kainų. Sandėliavimui baldai iš medžio drožlių plokštės arba MDF yra gana tinkami. Taip pat geras pasirinkimas bus metalinės konstrukcijos, tinklai, kurie dedami į bakalėjos nišas. Sandėliuko lentynos ir stalčiai taip pat gali būti pagaminti iš plastiko, tačiau ši medžiaga nėra labai patvari ir gali atlaikyti tik mažas apkrovas.

Sandėliukų lentynose esantys daiktai išdėstyti taip, kad populiariausi daiktai būtų vidutinio aukščio. Čia, be lentynų, galite įrengti įvairius ištraukiamus stalčių dizainus įvairioms smulkmenoms. Daiktai, kurie retai naudojami, arba drabužiai, kurie tam tikru sezonu nėra svarbūs, saugomi viršutinėse lentynose, o apatiniai paprastai yra skirti batams.

Sandėliuko dizainas bute - Išplanavimas ir baldai Sandėliuko dizainas bute - Išplanavimas ir baldai

Sandėlio apdaila

Renkantis sienų, grindų ir lubų dangų apdailos medžiagas, neturėtumėte nustoti rinktis brangių variantų. Sienas galima tiesiog nudažyti silikoniniais dažais (neapsaugoti nuo pelėsių ir pelėsių), įklijuoti tapetais arba papuošti sienų plokštėmis. Grindys dekoruotos linoleumu, laminatu arba plytelėmis, o lubos yra balintos, dažytos arba sumontuotos gipso kartono plokštėmis su įmontuota apšvietimo sistema.

Sandėlio dizainas bute - Apdaila Sandėliuko dizainas bute - Apdaila

Apšvietimas

Mažam kambariui, kuriame visiškai nėra dienos šviesos šaltinio, būtina pasirūpinti ryškia apšvietimo sistema. Prožektoriai ar dėmės dažnai susidoroja su šiuo vaidmeniu, nors erdviame kambaryje galima sumontuoti lengvą liustra. LED lentelės, esančios palei lentynas, padeda efektyviai apšviesti saugyklos gylį.

Sandėliuko dizainas bute - Apšvietimas

Durys

Sandėlio durų pasirinkimas yra vienas iš svarbių dalykų, nes jis veikia kaip sandėliavimo patalpos fasadas. Koridoriuose dažnai įrengiamos stumdomos stumdomos durys su veidrodiniais paviršiais, nors ne mažiau įdomi yra galimybė dekoruoti duris 3D vaizdais. Patogu ir galimybė sulankstyti duris akordeonu – jos žymiai sutaupo laisvos vietos.

Įrengdami varstomas duris, drobę galite užmaskuoti ta pačia apdailos medžiaga kaip ir prieškambario fasadą – tada sandėliukas visai netrauks dėmesio. Nors sūpynės konstrukcijoms prireiks vietos laisvam atidarymui, vidinė jų pusė taip pat pasitarnaus sandėliui pritvirtinti. Durys gali talpinti nedidelius stelažus ar audinio vokus įrankiams ir kitiems smulkiems daiktams.

Sandėliuko dizainas bute - Durys Sandėliuko dizainas bute - Durys

Sandėliavimo patalpa – nuotraukų idėjos interjerui

Norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip galite pasidaryti sandėliuką bute, siūlome apsilankyti mūsų nuotraukų galerijoje, kuri pateikiama žemiau. Nuotraukose matysite daugybę išdėstymo variantų – ir didelių sandėliavimo patalpų, ir kompaktiškų, tačiau gana erdvių. Laimingas žiūrėjimas!

Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka Sandėlis - interjero dizaino nuotrauka