Siauros svetainės dizainas (65 nuotraukos)

Daugelis butų, pastatytų moderniuose ir sovietiniuose daugiaaukščiuose pastatuose, savininkai susiduria su siauromis svetainėmis. Palyginti su kvadratu, pailga stačiakampio forma sukuria daugiau konvencijų ir niuansų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti organizuojant kambario vidaus apdailą. Tačiau jei sėkmingai susidorosite su šia užduotimi, gausite harmoningą zoną, kuri nesukuria tunelio iliuzijos..

Pagrindinės dizaino savybės

Gana dažnai pieštukų dėklų kambariai aptinkami sovietiniuose „Chruščiovuose“ ir kitose tipinėse skydinėse konstrukcijose. Tokie namai turi nepatogų išdėstymą, prastą apšvietimą ir mažas patalpas. Įprastos „vežimo“ erdvės yra tik 2,2 metro pločio, o lubos pakyla tik 2,5–2,7 metro. Sprogstamasis derinys savininkams suteikia daug rūpesčių.

Nepaisant to, šiuos sunkumus įmanoma ir netgi būtina įveikti. Naudojami įvairūs triukai ir gudrybės – nuo gerai parinktos spalvų paletės iki ekologiško zonavimo. Svarbiausia racionaliai išnaudoti visą turimą plotą ir vizualiai įkūnyti kvadrato proporcijas.

Pagal pagrindinę funkcinę paskirtį svetainė yra erdvė šeimoms rinkti ir svečiams priimti, todėl jai skirta erdviausia namo dalis. Jei šį vaidmenį reikia atlikti ilgoje siauroje patalpoje, verta pasirūpinti teisingu erdvės ribojimu. Iš esmės jūs turite padalyti jį į kelias mažas zonas atskiriems poreikiams. Bet apie tai pakalbėsime šiek tiek vėliau, bet pirmiausia išsiaiškinkime, kokie stilistiniai ir spalviniai sprendimai šiuo atveju yra tinkamiausi..

Siauras svetainės dizainas - Savybės

Siauros svetainės stiliaus pasirinkimas

Paprastai svetainė yra puikus bet kokio stilistinio turinio pagrindas. Čia galite atskleisti savo vidinį menininką ir visapusiškai mėgautis kūrybiškumu. Tačiau, kai jūsų dispozicijoje yra per didelė, siaura erdvė, turite eiti į kompromisus ir dirbti pagal šiuolaikinius stilius, propaguojančius erdvę ir laisvę kambaryje..

Pirmiausia atkreipkite dėmesį į minimalizmą. Diskretiška vienspalvė spalvų schema neslepia erdvumo ir neapsunkina erdvės. Tiesios linijos sukuria teisingą geometriją ir prideda išraiškingumo bendram vaizdui. Be to, tokie principai kaip nereikalingų dalių nebuvimas ar didžiausias objektų funkcionalumas aktyviai prisideda prie užduoties įgyvendinimo..

Taip pat galite pabandyti pritaikyti palėpės kambarių techniką:

1. Atsikratykite pertvarų. Pavyzdžiui, sujunkite salę su virtuve. Atsižvelgiant į kompetentingą zonavimą, toks žingsnis padidins kambario plotą ir sukuria laisvą atmosferą.

2. Papuoškite lubas balta spalva. Tai vizualiai padidins sienų aukštį..

3. Naudokite zonavimo baldus. Didžiulėse pramoninėse patalpose sienų tiesiog nebuvo, todėl erdvę reikėjo atriboti kitais būdais, taip pat ir baldų pagalba..

4. Norėdami užbaigti gamyklos interjerą, pridėkite būdingų detalių – plytų mūras, grubus tinkas, atviri vamzdžiai ir drąsūs dekoratyviniai elementai..

Skandinaviškas stilius prisiima baltos spalvos gausą, kuri vizualiai išplečia erdvę ir iš dalies kompensuoja natūralios šviesos trūkumą. Prie pastarojo tikslo prisideda ir daugybė dirbtinės šviesos šaltinių. Skandinaviškam stiliui būdingi aksesuarai ryškios tekstilės, kilimėlių ir pagalvių pavidalu padės praskiesti baltą spalvą..

Ne geriausias sprendimas yra siaurą svetainę papuošti tokiais stiliais kaip apleistas prašmatnumas ir imperija, nes jiems būdingas baldų dekoro ir dizaino perteklius. Mažame kambaryje tokiam pertekliui tiesiog nėra vietos. Nors kai kuriuos stiliaus elementus vis dar galima pritaikyti, tačiau labai ribotais kiekiais.

Siauras svetainės dizainas - stiliaus pasirinkimas Siauras svetainės dizainas - stiliaus pasirinkimas Siauras svetainės dizainas - stiliaus pasirinkimas Siauras svetainės dizainas - stiliaus pasirinkimas

Spalvų sprendimai

Efektyvus būdas ištaisyti siauros gyvenamosios patalpos spalvą yra pailgas sienas padengti šviesiu atspalviu, o trumpas – sodriomis giliomis. Čia puikiai atrodys juoda ir balta pora. Be to, šis derinys gali padaryti dizainą įdomų ir išraiškingą, be to, jis puikiai tinka bet kuriai šiuolaikinei dizaino krypčiai..

Smėlio spalvos atspalviai sukuria lengvą, erdvų ir minkštą interjerą. Jei nuspręsite derinti salę su virtuve, tada šiltas kavos, pieno, grietinėlės atspalvių atspalvis padės jūsų apetitui, tačiau tuo pat metu elkitės atpalaiduojančiai ir nepastebimai..

Pietinės ir rytinės patalpos, kuriose netrūksta natūralios šviesos, gali būti dekoruotos šalta mėlyna, pilka ir sniego baltumo spalvomis. Šis asortimentas sukuria neįtikėtinai šviežią ir stilingą erdvę. Tuo pačiu metu suvaržytas spalvas galima šiek tiek praskiesti šiltomis smėlio, medžio natomis..

Šviesų foną galima palikti nepridedant ryškių spalvų, tačiau visiškai tikslinga vienspalvį papuošti gražiais rožiniais, raudonais, žaliais arba tais pačiais mėlynais arba mėlynais akcentais..

Siauras svetainės dizainas - spalvos Siauras svetainės dizainas - spalvos Siauras svetainės dizainas - spalvos Siauras svetainės dizainas - spalvos Siauras svetainės dizainas - spalvos

Apdailos siaura svetainė

Kaip jau išsiaiškinome, minimalizmas ir paprastumas yra principai, kurie padės harmoningai organizuoti siaurą erdvę. Patalpų apdaila nėra išimtis. Svarbu nepersistengti ir viską daryti pagal skonį..

Grindys

Grindys taip pat turi įtakos bendram kambario įspūdžiui. Svetainėje patartina dėti parketą, laminatą, linoleumą, kurio raštas yra statmenas arba įstrižai pailgai pusei, todėl sienų ilgio kontrastas nebus toks pastebimas. Paprastai galima raštuotas laminuotas grindis kloti lygiagrečiai ilgajai sienai, tačiau šiuo atveju verta pasirūpinti, kad grindys būtų šviesios atspalvio.

Dėl tų pačių priežasčių venkite pailgų kilimų išilgai didesnės sienos. Sustokite prie mažos ovalios ar originalios asimetriškos išvaizdos versijos. Jis gali būti dekoruotas juostele, lygiagrečia mažesnėms pusėms.

Siauras svetainės dizainas - grindų apdaila Siauras svetainės dizainas - grindų apdaila

Sienos

Sienoms pagrįsta naudoti neutralius šviesius dažų tonus arba vienspalvius tapetus. Trumpa kambario dalis gali būti nudažyta aktyvia tamsia arba ryškia spalva, naudojant sienų dangą ar užuolaidas. Jei turite daug langų ir daug armatūros, visiškai tikslinga užbaigti balintu nepastebimos ryškios spalvos variantu, pavyzdžiui, šviesiai mėlyna..

Perspektyvūs fototapetai taip pat vizualiai išplės siauros svetainės erdvę. Padėdami juos ant ilgos sienos, neutralizuojate šonų dydžių skirtumą..

Siauras svetainės dizainas - sienų apdaila Siauras svetainės dizainas - sienų apdaila

Lubos

Geriausia apdaila yra balta. Dažymas, matinės arba blizgios įtemptos lubos arba labai mažos gipso kartono konstrukcijos baltos arba smėlio spalvos variantais neapkraus atmosferos ir nesukurs aukščio iliuzijos.

Siauras svetainės dizainas - lubų apdaila

Baldai ir maketai

Pailgo kambario dekoravimas yra pirmas žingsnis į transformaciją. Tačiau norint nesugadinti teisingo remonto įspūdžio, būtina ir kompetentingai išdėstyti baldus. Ilga erdvė, pagal apibrėžimą, neatitinka standartinių nustatymų ir reikalauja specialaus požiūrio. Net ir maža detalė ne vietoje gali sustiprinti tunelio efektą, o tinkamo įspūdžio niekada nepasieksite..

Geriausia pastatyti sofą kampu. Tačiau šis metodas tinka tik tuo atveju, jei kambario dydis leidžia tai padaryti. Taip bus sukurta originali sulaužyta geometrija, atitraukianti akį nuo „vežimo“ formos. Įspūdį galite sustiprinti naudodami apvalius elementus: kavos staliuką, kėdes, pufus.

Tačiau vis dėlto dažnai susiduriame su sąlygomis, kai racionaliau pagrindinius baldus išdėstyti palei sienas. Tokiu atveju pabandykite pasirinkti mažas ir negabaritines gražių formų ir originalių tekstūrų modifikacijas. Tokiu atveju būtinai naudokite mažus stalus, dekoruoto magnetofono ar lempų stovus, gėles, gražias grindų lempas, neįprastas kėdes, esančias „netinkamose“ vietose, šiek tiek chaotiškas. Taigi, mes taip pat galime suformuoti nedidelę asimetriją, kuri žaidžia ne pagal kambario formos taisykles, o sukuria savo atmosferą..

Apskritai, ribotos erdvės sąlygos reikalauja kruopštaus baldų pasirinkimo. Todėl geras sprendimas būtų gaminti pagal užsakymą arba pasidaryti patiems. Taigi jūs gaunate tai, ko norite ir ko reikalauja jūsų interjeras..

Siauras svetainės dizainas - baldai ir išdėstymas Siauras svetainės dizainas - baldai ir išdėstymas Siauras svetainės dizainas - baldai ir išdėstymas Siauras svetainės dizainas - baldai ir išdėstymas Siauras svetainės dizainas - baldai ir išdėstymas Siauras svetainės dizainas - baldai ir išdėstymas

Dekoras ir apšvietimas

Dauguma butų posovietinėje erdvėje neturi aukštų lubų, todėl svarbu neperkrauti erdvės. Geriau visai nenaudoti šviestuvų arba likti šviesiausiuose ir „lengviausiuose“, erdviuose variantuose. Padėkite mažus prožektorius ant lubų ar grindų. Taip pat į interjerą pridėkite papildomų šviesos šaltinių, kurie, beje, gerai atlieka zonavimą. Tai gali būti: įvairios grindų lempos, įskaitant lenktas, šviestuvus, stalines lempas – tuo pačiu metu jos gali atlikti gyvenamojo kambario dekoravimo vaidmenį..

Užbaikite baigtą interjerą dekoracijomis:

– Sėkmingiausias dekoras – šviežios gėlės. Augalai praskiedžia miesto aplinką ir padeda atnešti atsipalaidavimą bei jaukumą interjerui;

– Kitas geras atributas mažoms siauroms gyvenamosioms patalpoms yra veidrodžiai, praplečiantys erdvės ribas;

– Graži šviesi tekstilė sugeba sukurti lakoniškus spalvingus akcentus;

– Sienos bus gražiai dekoruotos paveikslais ir įrėmintomis nuotraukomis;

– Naudokite atviras lentynas ar mažas spinteles su stiklo ar veidrodžio intarpais, kad tilptumėte mažus ir vidutinius dekoratyvinius daiktus, taip pat knygas.

Siauras svetainės dizainas - dekoras ir apšvietimas Siauras svetainės dizainas - dekoras ir apšvietimas Siauras svetainės dizainas - dekoras ir apšvietimas Siauras svetainės dizainas - dekoras ir apšvietimas Siauras svetainės dizainas - dekoras ir apšvietimas

Siauras svetainės dizainas – nuotrauka

Jūs jau sužinojote apie siauros salės organizavimo pagrindus. Dabar kviečiame susipažinti su įdomiais tokių kambarių dizaino pavyzdžiais, kad įsitikintumėte, kaip lengva žaisti su nurodytais kambario parametrais ir sukurti harmoningą bei gražų interjerą. Laimingas žiūrėjimas!

Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka Siauros svetainės interjero dizainas - nuotrauka

Vaizdo įrašas: siaura svetainė – interjero idėjos