Sienų ir lubų dažai vandens pagrindu: savybės, kaip pasirinkti, kaip tepti

Dažymo darbai yra privalomas žingsnis beveik bet kokioje renovacijoje. Apdaila vandens dažais yra labai populiari. Taip yra dėl puikių eksploatacinių savybių ir prieinamos kainos. Šiuolaikinėje apdailos medžiagų rinkoje gausu didžiulio pasirinkimo. Siūlome kartu ištirti šios dangos savybes ir rasti tinkamų variantų..

Pagrindiniai bruožai

Dažus lengva naudoti, tai puiki alternatyva daugeliui sienų ir lubų apdailos medžiagų. Emulsija turi daug privalumų:

– Greitai džiūsta, palyginti su kitų tipų dažais;

– Labai saugi ir nekenksminga medžiaga. Mišinys sukurtas nenaudojant kenksmingų medžiagų, todėl jis naudojamas net ligoninėse ir vaikams skirtose patalpose;

– Dažai neturi aštraus kvapo. Šviežiai dažytas kambarys skleidžia tam tikrą aromatą, kuris nedirgina uoslės ir per kelias savaites visiškai išgaruoja iš kambario;

– Kompozicija tikrai universali – tinka dažyti svetaines, vonios kambarius ir virtuves;

– Dažymas vyksta be didelių pastangų, ši apdailos medžiaga tolygiai ir gerai priglunda prie įvairių paviršių. Įrankis puikiai valomas, skirtingai nei aliejiniai dažai.

Iš pagrindinių trūkumų galima išskirti tik poreikį laikytis tam tikros temperatūros atliekant dažymo darbus. Vandens pagrindu pagamintiems dažams jis neturėtų nukristi žemiau + 5 ° C, kitaip sluoksniai nesiskirs tolygiai arba dažai nulups.

Dažai vandens pagrindu - savybės Dažai vandens pagrindu - savybės

Techninės vandens pagrindo dažų charakteristikos

Danga turi specifinių savybių, į kurias reikia atsižvelgti renkantis apdailos medžiagą.

1. Kompozicijos ypatybės. Dažai susideda iš antiseptikų grupės, latekso, tirštiklio ir tam tikro užpildo.

2. Labai klampi medžiaga. Indikatorius priklauso nuo reikiamo vandens kiekio tinkamam mišiniui gauti..

3. Pakankamai greitai išdžiūsta. Esant tinkamai kambario temperatūrai, dažai išdžiūsta vos per 2–12 valandų. Idealios sąlygos – 20 laipsnių Celsijaus ir apie 60% drėgmės.

Dažai vandens pagrindu. Techniniai reikalavimai Dažai vandens pagrindu. Techniniai reikalavimai

Dažai vandens pagrindu

Dažai pateikiami keliomis formomis, kurių kiekviena turi savo ypatybes, privalumus ir trūkumus. Pakalbėkime apie juos išsamiau.

Akriliniai vandens pagrindo dažai. Populiariausia emulsijos rūšis akrilo dervų pagrindu. Dažnai kompozicija papildoma lateksu. Tokie dažai puikiai tinka šlapiam valymui..

Pora sluoksnių tokio tipo dažų gali paslėpti mažus iškilimus ar įtrūkimus. Tokios apdailos taikymo sritis yra puiki – mediena, plyta ar betonas, stiklas ir net metalas (bet su išankstiniu gruntu).

Silikoniniai dažai vandens pagrindu. Beveik visiškai panaši į ankstesnę versiją, tačiau šiuo atveju kaip pagrindas naudojama silikono derva.

Šis tipas yra brangesnis nei akrilo kolegos, o tai paaiškinama puikiu suderinamumu su mineraliniais paviršiais, taip pat tuo, kad šie dažai slepia labiau pastebimus defektus. Tai visiškai garų nepraleidžianti danga, kuri visiškai nebijo įvairių grybų..

Silikatiniai vandens pagrindo dažai. Pagaminta vandeninio tirpalo ir skysto stiklo pagrindu, pridedant specialių pigmentų. Pagrindinės savybės, dėl kurių vertinama ši galimybė, yra didelis atsparumas atmosferos poveikiui, garų ir oro pralaidumas..

Dažai mineralinio vandens pagrindu. Kompozicijos pagrindas yra cementas arba hidratuotos kalkės. Rekomenduojama dažyti betoną ar plytą, bet ir kitoms statybinėms medžiagoms. Nepaisant daugybės privalumų, šio tipo tarnavimo laikas yra prastas..

Dažai vandens pagrindu - tipai Dažai vandens pagrindu - tipai

Kaip pasirinkti dažus vandens pagrindu

Ar nusprendėte dažyti vandens pagrindu savo sienas ar lubas? Tokiu atveju turite kompetentingai kreiptis į jos pasirinkimą..

1. Nepasikliaukite tik pardavimų padėjėjais, nes jų pagrindinis tikslas yra parduoti produktą. Taisyklė „kuo brangesni dažai, tuo geriau“ neveikia visais atvejais. Atskiras dažų mišinys turi savo specifines užduotis..

2. Alternatyvus šio tipo dažų pavadinimas yra vandens dispersiniai dažai. Todėl nepraleiskite skardinių su užrašu „VD“.

3. Prieš pirkdami perskaitykite pavadinimą ir instrukcijas, iš kurių galite gauti daug teiginių – vartojimas, kiek jis išdžiūsta ir kitos savybės. Ši informacija nebus nereikalinga.

4. Nesistenkite per daug sutaupyti dažymo medžiagos, nes rinka alsuoja klastotėmis.

5. Aukštos kokybės vandens pagrindo dažai visada būna sniego baltumo. Specialūs pigmento mišiniai, kurie perkami atskirai, padės jai pridėti spalvų..

Kaip pasirinkti dažus vandens pagrindu

Kaip suderinti spalvą

Kaip jau žinote, emulsinė danga visada yra balta. Norėdami pridėti spalvų, naudojami keli metodai. Galite spalvinti naudodami specialų aparatą arba rankiniu būdu. Dažymo paslauga teikiama daugelyje prekybos vietų. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pasirinkti tinkamus dažus ir norimą pigmentą. Tada specialistas sumaišys mišinį ir įgis reikiamą atspalvį..

Jei neradote tinkamos parduotuvės, kurioje jums bus suteikta ši paslauga, arba nusprendėte viską padaryti patys, tada algoritmas yra gana paprastas. Įsigykite spalvotą pigmentą ir sumaišykite jį su pagrindu, naudodami statybinį maišytuvą. Tai daroma taip: mažoje talpykloje dažai sumaišomi su pigmentu ir palaipsniui pridedami prie pagrindinio indelio. Tokie veiksmai padės pasiekti tobulą ir vienodą spalvą..

Prieš tepdami mišinį tiesiai ant sienos, išbandykite mišinį mažoje, nepastebimoje vietoje. Leiskite visiškai išdžiūti ir pamatysite rezultatą. Tai leis jums suprasti, kaip iš tikrųjų atrodo tonas, nes mišinys yra daug ryškesnis ir turtingesnis skysta forma. Būtinai apsvarstykite, kiek medžiagos reikia paruošti dažant visą reikiamą plotą, pasiekti tą patį atspalvį yra gana sunku, o tam reikia patirties.

Dažai vandens pagrindu - kaip suderinti spalvą Dažai vandens pagrindu - kaip suderinti spalvą

Sienų paruošimas

Kad dažai nusistovėtų be dryžių ir tolygiai, turite paruošti sienas. Tam naudojamas tinkas, gruntas ir glaistas, naudojant specialias apdailos medžiagas. Prieš dažymą sienos turi būti sausos, lygios ir tvirtos. Tai raktas į teisingą emulsijos pagrindą..

Visiškai patikrinkite dažomą paviršių. Jei ant jo yra įtrūkimų ar nelygumų, leidžiama juos uždengti naudojant alabastrą. Riebalų ar pelėsių žymės pašalinamos rūgštiniu arba šarminiu tirpalu. Šio tipo dažai netaikomi anksčiau dažytiems, riebiems ar lakuotiems paviršiams, taip pat sintetinėms medžiagoms. Todėl, jei paviršius buvo nudažytas arba padengtas tapetais, turite jį visiškai išvalyti..

Sieną su reikšmingais skirtumais (nuo 2 cm ar daugiau) išlyginkite tinku, bet jei jų yra mažiau, tada naudojamas glaistas. Po tokio darbo siena turi būti nušlifuota, o dulkės pašalinamos dulkių siurbliu arba šlapiu valymu. Tinkuota vieta turi išdžiūti mažiausiai 3-4 savaites, kitaip vandens pagrindo dažai tolygiai neuždengs ir nepasieksite norimo rezultato.

Baigę parengiamąsias procedūras, pereikite prie gruntavimo darbų. Jie žymiai sumažina dažų mišinio sunaudojimą, taip pat pagerina dažų vienodumą. Nepamirškite apie laiką, per kurį sienos visiškai išdžius..

Jei paviršius jau pasidavė apdailai, jo gruntuoti nebūtina. Vietoj to, dengiamas pirmasis dažų sluoksnis, praskiestas vandeniu..

Aukščiau pateiktas parengiamasis darbas leidžia dažus dažyti tolygiai, gražiai ir teisingai..

Dažai vandens pagrindu - sienų paruošimas Dažai vandens pagrindu - sienų paruošimas

Kaip dažyti vandens pagrindo dažus

Norėdami naudoti tokio tipo dažymo medžiagą, naudojami volai, teptukai ir kempinės. Kiekvienas iš šių dažymo įrankių turi savo paskirtį ir naudingas savybes:

– Dažų volelį galima tolygiai tepti ant sienų ir lubų. Vandens pagrindu pagamintiems dažams rinkitės vidutinio ar ilgo krūvos, bet jie turėtų būti minkšti;

-Patogu dažyti kampus ir sunkiai pasiekiamas vietas teptuku;

– Kempinė suteikia neįprastą tekstūrą.

Patogumui paraiškų teikimo procesą suskirstysime į šiuos etapus:

1. Naudokite dažų dėklą – tai daug patogiau ir taupo medžiagą. Užpilkite šiek tiek dažų. Šepetėliu perbraukite perimetrą, o kitas dalis susukite voleliu;

2. Norėdami pagerinti rašalo kokybę, pamirkykite volelį ir uždenkite jį kartonu ar popieriumi. Tai tolygiai paskirstys jį ant krūvos;

3. Pradėkite tapyti iš viršaus į apačią. Šio kelio dėka galite ištaisyti lašančius lašus;

4. Jei sienos arba lubų paviršius padengtas apdailos tinku, tada padenkite porą sluoksnių, nes tinkas sugeria dažus. Dėl papildomų sluoksnių spalva bus gaivesnė ir sodresnė;

5. Nereikia stengtis dažų gausiai tepti vietoj kelių sluoksnių – tai neleis pasiekti norimo rezultato, o tik pablogins situaciją. Geriau praleisti daugiau laiko 2-3 sluoksniams;

6. Nauji sluoksniai tepami tik visiškai išdžiovinus ankstesnį. Laimei, tokio tipo apdaila greitai išdžiūsta. Laikykite sluoksnius nuo dulkių ir šiukšlių.

Dažymo darbas naudojant emulsiją yra gana paprasta užduotis, nereikalaujanti profesinių įgūdžių. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamus dažus, atitinkančius kambario ir aplinkos sąlygas. Nebandykite to padaryti greitai, darykite tai atsargiai, o rezultatas neabejotinai jus pradžiugins!

Kaip dažyti vandens pagrindo dažus Kaip dažyti vandens pagrindo dažus Kaip dažyti vandens pagrindo dažus Kaip dažyti vandens pagrindo dažus

Vandeniniai dažai interjere – nuotrauka

Mes surinkome daug gražių ir neįprastų tokio tipo apdailos medžiagų naudojimo pavyzdžių. Dabar, kai esate susipažinę su jo savybėmis, savybėmis ir charakteristikomis, jums bus daug lengviau suprasti šią didžiulę dizaino sprendimų įvairovę..

Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka Vandeniniai dažai interjere - nuotrauka