Skandinaviško stiliaus kaimo namas (+75 nuotraukos)

Pastaraisiais metais ypač populiari skandinaviška namų vidaus ir išorės apdailos projektavimo patirtis. Jaukūs ir elegantiški savo paprastumu pastatai traukia visų dėmesį ir smalsumą. Mėgaudamiesi nuostabiais tokių struktūrų vaizdais monitorių ekranuose, jūs nevalingai užduodate sau klausimą: kaip kuriami šie gražūs fasadai ir kokia jų patrauklumo paslaptis? Mūsų straipsnyje mes stengsimės išsiaiškinti, kokie būdingi bruožai skiria skandinaviškus pastatus nuo milijonų kitų ir kaip į savo privatų namą pridėti šiaurinių konstrukcijų žavesio..

Skandinaviško stiliaus namo fasadas

Skandinaviško stiliaus privačių namų projektavimo projektai išsiskiria iš kitų apylinkių pastatų. „Šiaurės“ dizainas yra paprastas ir natūralus visomis detalėmis – nuo tiesių ir aiškių linijų iki neutralių, pagrindinių spalvų schemos tonų.

Atšiaurios klimato sąlygos ir senovės paveldo nebuvimas nulėmė 5 pagrindinius Skandinavijos šalių architektūrinės ir stilistinės tapatybės bruožus:

1. Privatūs namai, kaip taisyklė, yra vieno ir dviejų aukštų stačiakampio arba kvadrato formos statiniai. Pailgintoje pastato dalyje yra centrinis įėjimas su plačia veranda. Jo buvimas atsirado dėl natūralių sąlygų, nes pasivaikščioję apsnigtomis gatvėmis, įėjimą tiesiai į pastatą, turėtumėte šiek tiek palaukti, kad išsaugotumėte paties būsto sterilumą..

2. Kalbant apie spalvų pasirinkimo prioritetus, čia pirmaujančios pozicijos lieka už neutralių bazinių tonų. Balta, smėlio, pilka, juoda ir mediena sudaro gražią gryną vienspalvę arba puikų pagrindą mažiems kontrastingiems dažų purslams.

3. Stogai dažnai yra dvišlaičiai, nuožulnūs arba plokšti. Populiariausias sprendimas yra dvišlaičio stogo konstrukcija, nes nuo tokių stogų sniego danga lengviau nusileidžia..

4. Kitas puikus skandinaviško stiliaus namų bruožas yra rūsio erdvės nebuvimas. Tuo pačiu metu pamatas paprastai yra pakankamai aukštas. Tai apsaugo pastatą nuo šalčio ir potvynių.

5. Minimalizmas dizaine. Fasadą galite papuošti sijomis arba apmušti sijas, esančias vertikaliai arba horizontaliai..

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad toks namo dizainas yra pernelyg paprastas ir paprastas, tačiau tai tik pirmas įspūdis. Praktinis įgyvendinimas keičia šį suvokimą aukštyn kojomis. Užbaigtų eksterjero nuotraukos demonstruoja minimalistinį skandinaviško stiliaus namų žavesį, kurio natūralaus grožio neįmanoma neįsimylėti..

Pastatai Šiaurės Europos stiliumi šiandien yra beprotiškai populiarūs dėl organiško funkcionalumo ir skonio derinio. Panašus dizainas tinka tiek miesto, tiek priemiesčio pastatams. Tarp pagrindinių šios tendencijos privalumų yra šie:

– Įgyvendintų projektų kruopštumas leidžia jiems tarnauti ilgą laiką;

– tvirtos, patikimos medžiagos ir pati konstrukcija apsaugo nuo žalingo gamtos sąlygų poveikio;

– Ekologiškos medžiagos yra saugios ir nekenkia eksploatacijos metu, taip pat sukuria malonų mikroklimatą pačiuose namuose;

– Statybos procesas yra gana paprastas ir, kaip taisyklė, nereikalauja daug laiko.

Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr Skandinaviško kaimo namo fasadas - nuotr

Spalvų sprendimai

Gana sunku apsispręsti dėl konkretaus varianto iš daugybės skirtingų atspalvių namų apmušimui. Pasirinkimą įtakoja daugybė veiksnių, įskaitant spalvų suderinamumą, natūralią aplinką aplink objektą ir net pastato formą bei tekstūrą..

Tačiau skandinaviškas stilius labai palengvina šią užduotį, nes pagrindinis jo įsakymas yra minimalizmas ir natūralumas. Todėl būtų protingas sprendimas nudažyti namus tokiais tonais, kurie atitinka šias savybes..

Skandinaviško stiliaus balti namai

Ši spalva yra gana paplitusi gamtoje, ypač šiaurinėse šalyse. Daugelis dizainerių teikia pirmenybę kitiems, ne tik todėl, kad suteikia lengvumo, švaros ir gaivumo jausmą, bet ir todėl, kad toks universalus variantas puikiai dera su bet kokia aplinka..

Baltos spalvos atspalviai yra dažni svečiai Skandinavijos šalių namuose. Be kita ko, jie atspindi ir saulės šviesą, kurios ten taip trūksta. Derinkite šaltas spalvas su kitomis šiltomis spalvomis, pavyzdžiui, su medžiu, ir dramblio kaulo, pieno ar pan., Priešingai, gerai atrodykite kartu su vėsiais atspalviais..

Baltas Skandinavijos kaimo namas - nuotrauka Baltas Skandinavijos kaimo namas - nuotrauka

Skandinaviško stiliaus juodas namas

Lakoniška juoda spalva nepaprastai stilingai atrodo ant namo fasado, ypač jei ji pagaminta minimalistinėmis formomis. Tuo pačiu nepamirškite, kad ši spalva yra perdegimo lyderė, todėl turėtumėte pasirinkti aukštos kokybės dažus ir nedelsdami atkreipti dėmesį į jų perdegimo laikotarpį. Paprastai tai yra nuo 5 iki 7 metų.

Juodas vienspalvis yra efektyvus, tačiau net ir čia galite persistengti ir gauti nenusakomą pastato vaizdą. Balti ir sumedėję akcentai įgauna tamsią spalvą ir suteikia dekorui šiltą atspalvį.

Juodas skandinaviškas kaimo namas - nuotr Juodas skandinaviškas kaimo namas - nuotr Juodas skandinaviškas kaimo namas - nuotr

Skandinaviško stiliaus medinis namas

Apmušalai naudojant medieną teisėtai išlieka populiarumo viršūnėje, nes ši medžiaga organiškai dera prie bet kokios stilistinės krypties ir supančio kraštovaizdžio. Dienos šviesa demonstruoja spalvų ir tekstūros sodrumą, todėl medinis fasadas sukuria šiltų, jaukių namų įspūdį.

Tarp pagrindinių privalumų taip pat galima išskirti medžiagos ekologiškumą ir natūralumą. Tai puikus šaltinis daugeliui lauko stiliaus variantų. Jis puikiai atrodo kartu su tinku, metalu ar akmeniu, betonu.

Skandinaviško stiliaus medinis kaimo namas - nuotr Skandinaviško stiliaus medinis kaimo namas - nuotr

Skandinaviško stiliaus pilkas namas

Labai praktiškas ir glaustas variantas. Sėdančios dulkės nebus pastebimos, o pilkos spalvos atspalviai laikui bėgant nepagels, skirtingai nei ta pati balta.

Pilka skalė puikiai dera su šiltais ir šaltais deriniais; su ryškiomis ir neutraliomis spalvomis. Atkreipkite dėmesį, kad skandinaviško stiliaus namams pelningiausia derinti pilką spalvą su juoda, balta, ruda ir smėlio spalva-likusias pagrindines spalvas, kurios yra abipusiai naudingos mūsų straipsnyje..

Pilkas Skandinavijos kaimo namas - nuotr Pilkas Skandinavijos kaimo namas - nuotr Pilkas Skandinavijos kaimo namas - nuotr

Skandinaviškas smėlio spalvos namas

Kitas neįtikėtinai populiarus sprendimas. Smėlio spalvos paletėje gausu įvairių pustonių, kurie patiks bet kuriam savininkui. Ji sugeba suteikti namų išvaizdai kilnią ir santūrią išvaizdą. Ypač įspūdingai atrodo sąjunga su kontrastingais tamsiais elementais..

Skandinaviško smėlio spalvos kaimo namas - nuotrauka Skandinaviško smėlio spalvos kaimo namas - nuotrauka Skandinaviško smėlio spalvos kaimo namas - nuotrauka

Skandinaviško stiliaus namo stogas

Stogo atveju veikia visos tos pačios taisyklės, kaip ir likusiems namo išorinės apdailos elementams – natūralumas ir santūrus paprastumas. Stogas gali būti dvišlaitis, pastogė ar plokščia forma, mažiau populiarus, bet gana tinkamas variantas – palėpė ir klubo viršus.

Kalbant apie medžiagas, apdailai dažnai pasirenkamos plytelės ir metalas. Naujausia tendencija – organizuoti žolės krūmus ant stogo ir taip kuo pažodžiui priimti raginimą vienytis su gamta. Toks gyvas stogas atrodo lengvai ir šiek tiek ekstravagantiškai, jį tikrai prisimins kiekvienas svečias ir pašalinis žmogus..

Stogo spalva gali būti bet kokios spalvos: pilka, raudona, ruda, mėlyna, juoda arba šviesi, jei ji dera su likusiais fasado ir kraštovaizdžio dizaino elementais..

Stogas Skandinavijos kaimo namui - nuotr Stogas Skandinavijos kaimo namui - nuotr Stogas Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka Stogas Skandinavijos kaimo namui - nuotr Stogas Skandinavijos kaimo namui - nuotr Stogas Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka Stogas Skandinavijos kaimo namui - nuotr Stogas Skandinavijos kaimo namui - nuotr Stogas Skandinavijos kaimo namui - nuotr Stogas Skandinavijos kaimo namui - nuotr

Langai ir durys

Natūralios šviesos trūkumas tarp Šiaurės Europos gyventojų nurodė namo langų angų vaidmenį. Visų pirma, norint maksimaliai patekti į dienos šviesą, langai parenkami dideliais dydžiais, dažnai net panoraminiais. Jie sukuria erdvės pojūtį pastato viduje ir pabrėžia dizaino originalumą..

Tuo pačiu metu toks triukas paplito tik atsiradus kokybiškam technologiniam dizainui. Didelė įstiklinta erdvė neturėtų sukelti namo pažeidžiamumo dėl oro sąlygų. Ypatingą dėmesį atkreipkite į sienų izoliaciją.

Nenuostabu, kad dideli langai mediniais rėmais įsitvirtino Skandinavijos namuose kaip niekur geriau. Tačiau plastikiniai elementai yra mažiau populiarūs dėl didelio šilumos laidumo. Medis geriau išlaiko šilumą, o tai svarbu šaltoms ir atšiaurioms žiemoms. Pažymėtina, kad Skandinavijos pusiasalio tautos paprastai yra žinomos dėl savo praktiškumo ir taupumo..

Durys retai išsiskiria iš bendro fono. Paprastai savo dizainu jie beveik nesiskiria nuo langų, yra vykdomi ta pačia spalvų schema ir kartoja pastarųjų formas. Dažniausiai tai yra modernus minimalistinis dizainas. Jei nuspręsite papuošti savo namus skandinavišku šalies stiliaus analogu, tada pastelinės mėlynos, alyvinės, geltonos arba rožinės spalvos angos tilps į bendrą koncepciją. Palaikys netoliese esančių fasadų ar to paties tono išorės detalių spalvų akcentą.

Skandinavijos kaimo namas - langai ir durys Skandinavijos kaimo namas - langai ir durys Skandinavijos kaimo namas - langai ir durys Skandinavijos kaimo namas - langai ir durys Skandinavijos kaimo namas - langai ir durys Skandinavijos kaimo namas - langai ir durys Skandinavijos kaimo namas - langai ir durys Skandinavijos kaimo namas - langai ir durys Skandinavijos kaimo namas - langai ir durys Skandinavijos kaimo namas - langai ir durys

Skandinaviško stiliaus veranda

Teritorija prie pagrindinio įėjimo į namą dažnai skiriama poilsio erdvei organizuoti. Šiaurinės gyvenvietės dažnai paliko specialią vietą priešais įėjimą, kad ten liktų šiek tiek sniego ar nešvarumų ant batų ir nepatektų į prieškambario grindis..

Taigi, kad ir koks oras būtų už lango, labai patogu turėti verandą, tenkinančią tiek praktinius, tiek estetinius savininkų poreikius:

– Būsto prieangyje gali būti įrengtas gražus suoliukas, žali augalai ir gėlės;

– Jei norite, įrengkite jaukią terasą su valgomojo stalu arba patogiais gultais, leidžiančiais laiką lauke. Tai praplės naudingą gyvenamąją erdvę;

– Kad saulės spinduliai netrukdytų jūsų dienos poilsiui, sumontuokite medinę ar metalinę pavėsinę;

– Įspūdingesnis stogelis, esantis stogo pratęsimo pavidalu, gali apsaugoti nuo stipraus lietaus;

– Vasaros terasą galima organizuoti ir lauke. Norėdami tai padaryti, tiesiog sukurkite platformą iš medinių lentų ar betono;

– Nedidelė medinė tvora padės apsaugoti paskirtą teritoriją, kuri pažymės jos ribas ir nurodys funkcinę priklausomybę pačiam pastatui.

Veranda Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka Veranda Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka Veranda Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka Veranda Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka Veranda Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka Veranda Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka Veranda Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka Veranda Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka Veranda Skandinavijos kaimo namui - nuotrauka

Vaizdo įrašas: Skandinaviško stiliaus namo projektas