Spalvų deriniai: grindys, sienos, lubos, baldai

Kolorizmas yra svarbus interjero dizaino komponentas, lemiantis jo charakterį. Kai kurie deriniai vizualiai padidina erdvę, užpildo ją šviesa, o kiti suteikia griežtumo. Galite pasirinkti spalvų derinius, būtinus jūsų kambariui grindims, sienoms, luboms ir baldams, atsižvelgdami į galimybes, kurias išsamiai išanalizuosime šiame straipsnyje.!

Spalvų derinimo idėjos

Spalvos interjere atlieka keletą vaidmenų. Pirma, jie yra meninės išraiškos priemonė. Antra, jie padeda sutvarkyti erdvę pagal jos matmenis, išdėstymą ir stilių. Trečia, jie turi įtakos žmogaus psichikai, suaktyvina tam tikras smegenų dalis ir daro įtaką savijautai. Todėl juos renkantis rekomenduojama pasikliauti ne tiek asmeniniais skoniais, kiek vadovautis kanoniniais deriniais..

Norėdami papuošti spalvų schemą, būtina suderinti kambario spalvų elementus, įskaitant sienas, lubas, grindis ir baldus. Tai padės sukurti holistinį meninį ansamblį..

Pasteliniai atspalviai

Pastovių spalvų pagalba galite išlaikyti savo namuose amžiną pavasarį. Jie reiškia prislopintus, tarsi saulėje išblukusius, labiau prisotintų spalvų darinius: pavyzdžiui, mėlyna spalva pasirodo iš mėlynos, iš raudonos – šviesiai rožinė ir pan. Tokia interjero paletė turi šias savybes:

– suteikia kambariui lengvą ir erdvią išvaizdą, vizualiai ją išplėsdamas;

– Apdovanota lengva, erdvia nuotaika, neturinti sunkumo ir rimtumo. Sprendimą sunku pritaikyti „vyrų“ kambaryje, tačiau jis yra būtinas mergaitės darželyje;

– Padeda įvairinti dizainą. Paletėje gali būti trys ar daugiau spalvų, kurių derinys neperkraus interjero.

Tinkamo masto kambario detalių apdaila daugiausia priklauso nuo jo paskirties. Taigi, miegamajame norite apsiriboti ramiais deriniais, o svetainėje – nustebinti lankytojus įsimintinu dizainu. Norėdami pasiekti spalvų harmoniją, laikykitės kelių taisyklių:

1. Grindų danga gali visai nebūti pastelinės paletės dalis, nes jos praktinės savybės dažnai yra svarbesnės už estetiką. Pavasario temą tęsianti mediena puikiai dera su subtiliais atspalviais. Smėlis ir lazdynas yra įvairūs variantai. Pasirinkite natūralesnius grindų tonus, kad subalansuotumėte spalvingą ansamblį.

2. Rožinės, mėlynos, alyvinės ir turkio spalvos sienos, kurios puikiai dera tarpusavyje, turi teigiamą poveikį. Tačiau geltonos ir oranžinės spalvos dariniai gali būti naudojami kaip ryškios detalės..

3. Baldai, esantys prie sienos, turėtų harmoningai atitikti jo spalvų schemą. Esant centriniam išdėstymui, geriau laikytis neutralesnio sprendimo..

4. Net ir aukštos lubos neturėtų būti paryškintos kita pasteline spalva. Pagrindinėje dizaino taisyklėje teigiama, kad viršutinė dalis turėtų būti keliais tonais šviesesnė už sienas, tačiau geriausias pasirinkimas buvo ir išlieka balta danga..

Pastelinės spalvos puikiai derės prie modernaus stiliaus ar klasikos, tačiau visiškai nepakeičiamos Provanse, kuriam būdingas „išdegęs“ paviršius. Rekomenduojama persikų, smėlio, rožinius atspalvius naudoti patalpose, kuriose saulė pasitaiko retai, ir atvirkščiai – „saulėtose“ erdvėse sutelkti dėmesį į mėlyną, turkio ar alyvinę spalvas.

Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Pastelinės spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Pastelinės spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Pastelinės spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Pastelinės spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Pastelinės spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Pastelinės spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Pastelinės spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Pastelinės spalvos

Kontrastingi deriniai

Teigiama, kad priešybės traukia ir papildo viena kitą. Šiuo principu galite kurti ne tik santykius, bet ir visą interjerą, suteikdami jam ryškų, įsimintiną dizainą.

Kontrastingos spalvos yra gana plati sąvoka. Pirma, tai yra atspalviai, kurie spalvų ratu yra priešingi vienas kitam – jie taip pat vadinami nemokamais. Populiariausios poros yra geltona su violetine, raudona su žalia, oranžinė su mėlyna. Bet jūs galite pasiimti kitas priešybes, svarbiausia, kad jos išsiskiria paletėje..

Antra, spalvos neutraliame fone, kurios veikia kaip ryškus akcentas erdvėje, gali būti laikomos kontrastingomis..

Trečia, labai populiari pora – juoda ir balta – sukurta papildomumo principu. Jų dominuojanti padėtis interjere sukuria stilingą, modernią, minimalistinę išvaizdą, kurią galima atskiesti labiau prisotintomis detalėmis..

Šios dizaino parinktys atrodo gerai:

– Tamsios medinės grindys, baltos lubos ir šviesios sienos. Leidžia vertikaliai „pakelti“ plotą, bet tuo pačiu „susiaurinti“ išdėstymą.

– Tamsios grindys, baltos sienos ir lubos, šviesūs baldai. Dėl priedų galite paimti geltoną su mėlyna, raudoną su žalia – jie bus subalansuoti pagal apdailą.

– Lengva apdaila, kai kurios kontrastingos detalės. Rinkinys veikia kaip savotiškas muziejinis objektas, kurį bandoma pademonstruoti ir pabrėžti.

Tokia spalvų schema tinka šiuolaikiniam stiliui, nebijančiam eksperimentuoti, o tradiciškesnėmis kryptimis geriau pasirinkti prislopintą paletę..

Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - kontrasto deriniai Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - kontrasto deriniai Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - kontrasto deriniai Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - kontrasto deriniai Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - kontrasto deriniai Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - kontrasto deriniai Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - kontrasto deriniai Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - kontrasto deriniai Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - kontrasto deriniai Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - kontrasto deriniai

Šviesos gama

Namas turėtų būti lengvas ir erdvus – tai pagrindiniai komfortiško interjero požymiai, kuriuose spalvos vaidina svarbų vaidmenį. Šiuolaikinės tendencijos linkusios į minimalizmą meninės raiškos priemonėse, o tai atsispindi didėjančiame šviesių kambarių populiarume. Tai reiškia ne tik prislopintų atspalvių naudojimą, bet ir pažodžiui baltos spalvos dominavimą kiekviename elemente..

Šviesių spalvų kambarys gali atrodyti stilingai arba sukurti sterilumo jausmą. Kad išvengtumėte pastarojo efekto, rekomenduojame rinktis paviršius, kurių tekstūros ir raštai papildo įvairovę..

Pagrindinis dizaino įrankis bus žaisti su tonais kuriant baldus ir apdailą. Grindims galite pasiimti medinę dangą, o sienos su lubomis „nudažyti“ balta spalva. Tokioje „drobėje“ gerai atrodo santūrios detalės: pilka sofa, riešutmedžio spintelė ar šviesiai mėlyna tekstilė..

Lengvo dizaino sienos, keliais atspalviais tamsesnės nei kitos sritys, neriboja ploto, bet pabrėžia jo geometriją. Dominuojanti baltos spalvos padėtis būdinga skandinaviškam stiliui, tačiau ji gali būti ir kitų stilių..

Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Šviesos gama Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Šviesos gama Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Šviesos gama Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Šviesos gama Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Šviesos gama Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Šviesos gama Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Šviesos gama Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Šviesos gama Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Šviesos gama Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Šviesos gama

Natūrali gama

Susirūpinę technogeninio pasaulio problemomis, dizaineriai, remdamiesi natūralia aplinka, stengiasi sukurti kuo natūralesnes sąlygas asmeninėje žmogaus erdvėje. Kalbama ne tiek apie ekologinį dizainą, kiek apie natūralias spalvas, kurios sustiprina norimą efektą..

Panašų derinį galite pritaikyti naudodami medžiagas ir atspalvius. Pirmuoju atveju interjeras yra pastatytas ant medžio, marmuro ar akmens dangų tekstūros. Jie naudojami kaip apdaila, baldų pagrindas ir dekoratyviniai elementai. Tokioje aplinkoje gerai atrodo žali augalai, kurie turi tiesioginį ryšį su gamta..

Antruoju atveju norimą jausmą galite įnešti pasitelkę natūralias spalvas. Tai apima: ruda, smėlio, pilka, spygliuočių, rečiau mėlyna. Visi šie tipai gali būti derinami su baltais elementais..

Kaip atrodo dizainas su natūraliu mastu? Apsvarstykite populiarias parinktis:

– Tamsios medinės grindys, smėlio spalvos sienos, baltos lubos ir blyškiai pilkų tonų baldai. Tvirta, klasikinė erdvė, turinti stiprią atmosferą, kuri yra ir svetainė, ir valgomasis.

– Medinės grindys, pilkos sienos (betoninės arba akmeninės), baltos lubos, skirtingų atspalvių rinkiniai, tarp kurių yra spygliuočių arba smėlio spalvos. Tinka šiuolaikinėms tendencijoms, tokioms kaip palėpės ar skandinaviško stiliaus.

– Minimalistinį interjero vaizdą galima sukurti naudojant monolitines grindis ir lubas, pagamintas iš medinių plokščių, kuriose įrengti santūrių spalvų lakoniški daiktai.

Natūrali paletė taip pat taikoma klasikiniu stiliumi, tačiau čia dekoratyviniai elementai ją paįvairina..

Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Natūralios spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Natūralios spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Natūralios spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Natūralios spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Natūralios spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Natūralios spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Natūralios spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Natūralios spalvos Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - Natūralios spalvos

Nespalvotas dizainas ir pustoniai

Dar viena puiki galimybė sukurti harmoningą ir holistinį interjerą. Tokio dizaino principas grindžiamas tos pačios spalvos atspalvių deriniu, kurie yra daug daugiau nei atrodo. Pavyzdžiui, tik raudona turi daugiau nei penkiasdešimt variantų, o violetinė-septyniasdešimt penkis! Toks kambarys tikrai nebus nuobodus.

Žinoma, neveiks apsiriboti viena spalva, taip pat kontroliuoti, pavyzdžiui, pagalvių ar kitų namų apyvokos daiktų atspalvius, kurie ilgainiui atsiras svetainėje. Svarbu sutelkti dėmesį į dominuojančią spalvų schemą, kuri sukuria bendrą interjero įspūdį..

Galite sutvarkyti vienspalvį spalvų derinį pasirinkę vieną iš trijų pagrindinių parinkčių:

– Galite eiti lengviausiu keliu, naudodami šviesiausius atspalvius didelėms apimtims (grindims, sienoms, luboms), tamsesnius – baldų dizainui, o giliausias palikite aksesuarams.

– Antroje versijoje sienos taps tamsios, o likusi kambario dalis įgaus šviesią „spalvą“.

– Trečiasis principas laikomas sunkiausiu, kuris grindžiamas atspalvių deriniu, kurie skiriasi tik keliais tonais. Gradacijos kryptis priklauso nuo norimo efekto.

Toks sprendimas puikiai tiks prie bet kokio stiliaus: chromatinės spalvos klasikinėms tendencijoms ir achromatinės spalvos šiuolaikiškam.

Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - vienspalviai dizainai ir pustoniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - vienspalviai dizainai ir pustoniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - vienspalviai dizainai ir pustoniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - vienspalviai dizainai ir pustoniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - vienspalviai dizainai ir pustoniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - vienspalviai dizainai ir pustoniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - vienspalviai dizainai ir pustoniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - vienspalviai dizainai ir pustoniai Grindų, sienų, lubų ir baldų spalvų deriniai - vienspalviai dizainai ir pustoniai

Šalto ir šilto deriniai

Norėdami papuošti harmoningą interjerą, turite suprasti šaltų ir šiltų spalvų skirtumus, taip pat jų derinių galimybę..

Šie tonai pagrįsti suvokimo ypatybėmis, kai vienos spalvos atrodo saulėtesnės, o kitos skleidžia gaivumą. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad pirmieji yra raudoni, oranžiniai ir geltoni, o antrieji – mėlyni su violetiniais. Bet kiekvienas iš jų yra šiltas ar šaltas, priklausomai nuo atspalvio. Kaip šios žinios padės kuriant dizainą? Pažvelkime atidžiau.

Renkantis paletę, vadovaukitės langų vieta – jei jie nukreipti į šiaurę, kambarį reikia pastatyti aplink šiltas spalvas, o pietinės pusės atveju pabandykite užrašyti šaltus atspalvius.

Šiltas diapazonas sukuria komfortą ir jaukumą, aktyvina protinę veiklą ir teigiamai veikia savijautą. Tačiau turėtumėte būti atsargūs, kad jį panaudotumėte sienų apdailai, nes tokie deriniai juos vizualiai priartina..

Kita vertus, šalti tonai išplečia erdvę, padeda sukurti gylį. Jie turi raminamąjį poveikį ir pagerina koncentraciją..

Kažkada buvo manoma, kad neįmanoma derinti skirtingo pobūdžio atspalvių, tačiau šiuolaikinis dizainas naudoja šį prieštaravimą, kad sukurtų įdomius efektus. Galite paimti vieną prisotintą spalvą (pavyzdžiui, indigo) ir praskiesti kita (pavyzdžiui, smėliu).

Pasinaudokite spalvų ypatybėmis, kad padidintumėte mažus plotus, sumažintumėte per aukštas lubas arba pasiektumėte kitų efektų.

Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - šalti ir šilti deriniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - šalti ir šilti deriniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - šalti ir šilti deriniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - šalti ir šilti deriniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - šalti ir šilti deriniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - šalti ir šilti deriniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - šalti ir šilti deriniai Spalvų deriniai grindims, sienoms, luboms ir baldams - šalti ir šilti deriniai

Vaizdo įrašas: kaip derinti lubų, sienų ir grindų spalvą