Stiklo vidaus durys (65+ nuotraukų)

Vidaus durys iš stiklo yra palyginti naujas reiškinys, tačiau jos jau tvirtai įsitvirtino teigiamoje pusėje. Mažai kas žino, tačiau pirmuosius tokio dizaino prototipus prancūzai išrado ir sėkmingai panaudojo dar XVII a. Žinoma, jie neatitiko šiuolaikinių modelių aukštų estetinių ir stiprumo savybių, tačiau vis tiek buvo plačiai paplitę. Stiklo vidinės durys turi daug privalumų, palyginti su kitomis, pagamintomis iš medžio ir faneros. Pažvelkime į šiandienos durų rinkos asortimentą ir įvertinkime visus šių nuostabių gaminių privalumus..

Privalumai ir trūkumai

Kalbėdami apie stiklines vidaus duris, galime pabrėžti jų pagrindinį pranašumą – universalumą. Dėl plačios dizaino srities savo namuose galite įdiegti konstrukcijas, kurios puikiai „tilps“ į tam tikro stiliaus interjerą. Tai ypač aktualu šiandien, nes projektuojant patalpas vis labiau siekiama atviros laisvos erdvės..

Kita teigiama savybė gali būti saugiai vadinama medžiagos patvarumu, nes durų gamyboje naudojamas stiklas yra ypač patvarus, nėra jautrus drėgmei, temperatūros pokyčiams, nebijo ultravioletinių spindulių ir, skirtingai nei metalas ir medis, nerūdija ir laikui bėgant neišdžiūsta.

Tačiau, kaip sakoma, tai neapsieis be „musės tepalo“ – stiklo dangteliai yra gana sunkūs, o tai labai apsunkina montavimą ir anaiptol nėra pigūs. Jei šie faktai jūsų negąsdino, siūlome susipažinti su visa šio baldo įvairove..

Stiklo vidaus durys - privalumai ir trūkumai Stiklo vidaus durys - privalumai ir trūkumai

Stiklo vidaus durų tipai

Pagrindinė stiklo vidinių durų klasifikacija grindžiama atidarymo metodais. Kiekviena rūšis turi savo kokybės savybes, į kurias reikia atsižvelgti perkant. Taigi, šiuolaikinis gamintojas yra pasirengęs pateikti šių kategorijų duris:

1. Šarnyrinės stiklo konstrukcijos su dėžute, kuri gali būti be rėmelio arba su stiklu juosiančiu kraštu. Tokie modeliai gali atsidaryti viena kryptimi, pasižymi aukščiausiu garso izoliacijos lygiu, nes durys tvirtai priglunda prie dėžutės plokštumos. Modeliai su rėmu yra laikomi patikimesniais, nes stiklas yra papildomai apsaugotas nuo mechaninių pažeidimų.

2. Šoninės durys, sumontuotos be rėmo, dar vadinamos varstomosiomis durimis. Pagrindinis dizaino pranašumas yra tai, kad duris galima atidaryti bet kuria kryptimi, nes jos pritvirtintos prie ašinių mechanizmų. Natūralu, kad tai gana patogu, ypač didelei šeimai, nes suteikia nemokamą pralaidumą. Tačiau pagrindinis trūkumas šiuo atveju bus silpna garso izoliacija ir pašalinių kvapų įsiskverbimas į kambarį, pavyzdžiui, iš virtuvėje paruoštų patiekalų..

3. Vidinės stumdomos durys iš stiklo. Juos galima lengvai palyginti pagal darbo su medinėmis konstrukcijomis, kurios jau seniai įtrauktos į mūsų kasdienį gyvenimą, principą. Skaidrios užuolaidos taip pat juda išilgai kreipiamųjų juostų durų viršuje ir apačioje. Reikėtų pažymėti, kad skyrių modeliuose sumontuoti masyvesni stiklai nei ankstesniais atvejais..

4. Kasetinės sistemos. Jame taip pat naudojamas drobės judėjimo išilgai kreiptuvų principas, tačiau išskirtinis bruožas bus kasetės buvimas sienos viduje, į kurią atidarius durys „įeina“. Pagrindinis sistemos privalumas yra tas, kad savininkams nereikia jaudintis dėl laisvos vietos prie durų, kad būtų užtikrintas sklandus jų judėjimas. Tačiau yra ir gana didelis trūkumas – montavimo metu gali būti pažeista siena, kurią reikės papildomai suremontuoti.

Be atidarymo būdų, stiklo vidinės durys gali skirtis skaidrumo laipsniu, suskirstytos į visiškai skaidrias, pusiau matines ir matines. Pasirinkus tą ar tą variantą, atsižvelgiama tiek į asmenines savininkų nuostatas, tiek į funkcinę konkretaus kambario paskirtį, nes ne visada būtina, kad kambarys būtų visiškai atviras smalsiems žvilgsniams. Pavyzdžiui, skaidrūs stiklai puikiai pažymės svetainės ir koridoriaus sieną, matinį stiklą racionalu montuoti prie įėjimo į vonios kambarį, pusiau matinio stiklo vidaus duris galima naudoti bet kuriai erdvei.

Stiklo vidaus durys - tipai Stiklo vidaus durys - tipai

Stiklo durų dizaino ypatybės

Be visų aukščiau išvardytų dalykų, galima tik žavėtis stiklo durų apdailos dizaino sprendimų įvairove. Šiandien savo interjerui galite pasirinkti bet kokį išskirtinį dizainą. Visiškai įmanoma rasti ar įsigyti stiklo durų konstrukcijų kiekvienai stiliaus krypčiai, o tai gali žymiai pabrėžti koncepciją, pavyzdžiui:

– Palėpės interjerą papildys didelės stumdomos konstrukcijos su matiniu stiklu arba gofruotu stiklu, įrėmintu šiurkščiu mediniu kraštu;

– Aukštųjų technologijų stiliui, kaip niekam kitam, būdingas maksimalus laisvos vietos ir stiklo paviršių buvimas. Čia laukiamos ir didelės permatomos drobės, suteikiančios erdvei lengvumo, ir kuklios švytuoklinės durys su originaliais geometriniais raštais. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas funkcinėms detalėms – durų uždarymui, rankenoms, vyriams;

– Griežtą minimalizmą pabrėš matinės modernios stumdomos durys, be jokių raštų ir blizgaus blizgesio;

– Retro stiliumi galite improvizuoti piešiniais ant stiklinių varstomų durų su rėmu, ant kurio bus rodomi gėlių atspaudai, savotiški geometriniai raštai ir kt. Rankenos iš vario arba žalvario padės sustiprinti senovės efektą.

Prancūziškos durys

Šis tipas yra populiariausias – tokius dizainus galima rasti tiek interjeruose, tiek gatvėse. Drobės, įrėmintos rėmeliu, atrodo gana elegantiškai ir įmantriai. Mediena dažniausiai naudojama kaip karkaso medžiaga. Apšiurusio prašmatnumo ir Provanso stiliui puikiai tinka stiklinės prancūziškos durys baltame mediniame rėme, o tamsūs tonai būdingi šiuolaikinėms tendencijoms..

Stiklo vidaus durų dizainas - prancūziškos durys Stiklo vidaus durų dizainas - prancūziškos durys

Vitražo durys. Louis Tiffany stilius

Stiklo konstrukcijos su vitražais skirtingomis technikomis gali tapti tikru meno kūriniu. Viena populiariausių yra „Tiffany“ technologija, kurios naudojimas užtikrina patikimą įvairių elementų tvirtinimą, aukštą estetinį našumą, galimybę kurti įvairiausius piešinius ir abstrakcijas..

Amerikiečių menininkas-dizaineris sukūrė puikią sistemą vitražui surinkti iš atskirų detalių, naudojant pjovimo lazeriu ir stiklo lydymo technologiją. Vitražai ypač patraukliai atrodo Art Nouveau, Art Deco ir Rytų stiliuose. Čia galite pamatyti daugybę ryškių spalvų natūralių, geometrinių, dekoratyvinių ir abstrakčių dalykų..

Vidaus stiklo durų dizainas - vitražinės durys Vidaus stiklo durų dizainas - vitražinės durys

Stiklo durys dekoruotos folija

Ekonomiškiausias dekoravimo variantas – stiklo duris papuošti spalvotomis, matinėmis ar veidrodinėmis plėvelėmis. Technologija yra tokia paprasta, kad darbą galima atlikti savarankiškai, be specialistų pagalbos. Tačiau tuo pačiu metu tokio tipo dizainas nesiskiria ilgu tarnavimo laiku..

Stiklo vidaus durų dizainas - Stiklinės durys, dekoruotos folija Stiklo vidaus durų dizainas - Stiklinės durys, dekoruotos folija

Smėlio pūsto stiklo durys

Daug patvaresnis yra smėlio pūtimas, kuris atliekamas tik gamykloje. Šiuo atveju stiklas ir piešinys susilieja į vieną visumą, o vykdymo sudėtingumas priklauso nuo savininkų norų – tai gali būti paprasta kompozicija minimalistiniam interjerui arba pompastiškesnė..

Stiklo vidaus durų dizainas - Smėlio pūsto stiklo durys

Konstrukcijos naudojant tripleksinį stiklą

Patvariausia permatomų durų medžiaga yra tripleksinis stiklas. Jo ypatumas slypi gamybos technologijoje, kai keli stiklai yra klijuojami kartu su bet kokios spalvos dekoratyvine plėvele, padėta tarp jų. Įdomus faktas yra tas, kad pažeisti ar sulaužyti (o tai nutinka itin retai) fragmentai neišskrenda, o lieka pritvirtinti prie plėvelės. Šis faktas rodo padidėjusį tokio dizaino naudojimo saugumą..

Stiklo vidaus durų dizainas - Triplex stiklo konstrukcijos Stiklo vidaus durų dizainas - Triplex stiklo konstrukcijos

Kaip pasirinkti stiklo vidines duris

Kadangi mūsų svarstomo interjero elemento pasirinkimas yra gana didelis, prieš perkant svarbu viską apgalvoti iki mažiausios detalės, pasverti visus to ar kito dizaino privalumus ir trūkumus. Verta paminėti, kad stiklinių vidaus durų kaina yra gana didelė, ypač jei jos gaminamos pagal užsakymą pagal stilių. Čia svarbios visos subtilybės, pradedant atidarymo metodais, stiklo apšvietimo laipsniu, jo dekoru ir baigiant furnitūros kokybe..

Būtina atkreipti dėmesį į stiklo kokybę, jo kainą – kuo didesnė kaina, tuo ji patikimesnė. Patvariausios sistemos yra „Triplex“, tačiau jų kaina atitinkamai yra didelė. Taip pat kainai gali turėti įtakos durų dydis ir jų svoris, todėl eidami pirkti turite nedelsdami apsispręsti dėl biudžeto..

Perkant, nepakenks reikalauti, kad pardavėjas pateiktų įsigytų stiklinių durų atitikties sertifikatą, kad apsaugotumėte savo šeimą ir draugus nuo bėdų.

Kaip pasirinkti stiklo vidines duris Kaip pasirinkti stiklo vidines duris

Stiklo vidaus durys – nuotr

Žemiau esančioje galerijoje galima pasisemti daug idėjų, kaip sumontuoti ir suprojektuoti stiklo vidines duris. Čia yra surinktos geriausios jų įvairių tipų nuotraukos, dekoruotos šiuolaikinio stiliaus sprendimais. Laimingas žiūrėjimas!

Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr Stiklo vidaus durys - nuotr