Tapetų derinys interjere: 80 nuotraukų idėjų

Šiais laikais populiari gyvenamųjų patalpų dekoravimo technika yra įvairių tipų tapetų derinys, kuris gali skirtis spalva, raštu, tekstūra. Šis dizainas leidžia jums sukurti unikalų nepakartojamą interjerą, paslėpti esamus baldų trūkumus ir pakeisti kambarių geometrinius netikslumus. Šiandienos straipsnyje apžvelgsime, kaip teisingai derinti tapetus interjere ir į ką reikia atsižvelgti renkantis medžiagą..

Į ką reikia atsižvelgti?

Ketindami papuošti kambarį tapetų deriniu, turėtumėte pasirinkti tinkamą pagrindinį toną. Jei kambarys yra mažas, geriau teikti pirmenybę šviesioms spalvoms. Taip pat verta apsvarstyti kambario langų vietą kardinalių taškų atžvilgiu: jei kambarys nukreiptas į pietinę pusę, kur yra pakankamai saulės spindulių, geriau naudoti šaltas spalvas, o šiauriniams kambariams – šiltą.

Dideli raštai ir tamsios drobės yra didelių kambarių prerogatyva; mažame kambaryje jie gali būti tik kaip akcentai, išryškinantys tam tikrą sritį. Be to, su jų pagalba galite sureguliuoti erdvę. Pavyzdžiui, įklijuodami vieną iš sienų tamsiais tapetais ar drobėmis su dideliais atspaudais, galite vizualiai priartinti. Ši technika dažnai naudojama siaurose patalpose – viena iš trumpų pusių dekoruota kontrastinga spalva – tada kambarys įgauna taisyklingesnę kvadrato formą.

Renkantis derinius, atsižvelkite į modelių vietos įtaką vizualiam erdvės suvokimui – horizontalios linijos gali išplėsti sienas, tačiau tuo pačiu sumažinti jų aukštį, todėl tai nėra geriausias pasirinkimas patalpoms su žemomis lubomis . Vertikalios linijos, priešingai, gali „pakelti“ lubų paviršių.

Derinant svarbu teisingai pereiti nuo vienos drobės (ar medžiagos) prie kitos. Yra keletas variantų:

– Jokio perėjimo- drobės klijuojamos nuo galo iki galo, be jokių rėmelių. Tokiam dizainui reikia kruopščiai išlyginti sienas ir, jei įmanoma, pasirinkti tokio paties storio drobes;

– Papuošimas lipdiniais – šis metodas leidžia papuošti sienas originaliomis plokštėmis gražiame rėme. Ši technika dažnai sutinkama klasikiniu stiliumi, nors teisingai išdėstant medžiagas, visiškai įmanoma taip papuošti modernų interjerą;

– Krašto apdaila – būdas pažymėti horizontalų tapetų derinį, kuris suteikia interjerui savitą posūkį.

Šiandieninėje apdailos medžiagų rinkoje siūlomas didžiulis asortimentas, tarp kurių dažnai nėra lengva pasirinkti tinkamus tapetus deriniui. Jei jums netinka pasirinkimas, atkreipkite dėmesį į paruoštas kolekcijas, kuriose gamintojas siūlo jau surinktas drobes..

Tapetų derinys interjere - į ką reikia atsižvelgti Tapetų derinys interjere - į ką reikia atsižvelgti

Tapetų derinimo būdai

Šiuolaikiniai dizaineriai sukūrė daugybę būdų, kaip derinti tapetus interjere. Tai gali būti spalvų, tekstūros, raštų ar kitų apdailos medžiagų drobių deriniai. Įvairūs deriniai padeda zonuoti kambarį, išryškinti dominuojančią teritoriją, sureguliuoti erdvę, taip pat paslėpti aplinkos trūkumus: nukreipti dėmesį nuo pasenusių baldų ar sienų defektų.

Spalvų deriniai

Spalvų spektro pasirinkimas kambario apdailai yra didžiausias prioritetas. Galite derinti tapetus keliais būdais, kuriuos mes apsvarstysime naudodami nuotraukoje parodytą spalvų ratą. Paprasčiausias ir saugiausias variantas yra vienspalvis derinys, kai pasirenkama viena dominuojanti spalva, kurią papildo savi atspalviai, kurie skiriasi sodrumu. Paprastai jie nurodo vieną iš zonų kontrastingomis spalvomis arba teisingai, padalija erdvę.

Kitas spalvų derinio metodas yra naudoti gretimus spalvų rato tonus. Tokiu atveju atspalviai sklandžiai tekės vienas į kitą, sukurdami harmoningą atmosferą..

Labiausiai prieštaringas variantas yra vadinamasis papildomas derinys, kai aljansai kuriami iš priešingų paletių, pavyzdžiui, raudona yra greta žalios, geltona-violetinė ir kt. Iš pirmo žvilgsnio toks dizainas gali atrodyti gana netikėtas, tačiau teisingai pasirinkę tam tikro interjero atspalvius, galite sukurti gana patrauklią aplinką. Miegamasis ar svetainė gali būti dekoruoti raminančiais atspalviais, o vaikų darželis – šviesesnis.

Norėdami šiek tiek supaprastinti jūsų užduotį, iš karto pastebime, kad yra keletas spalvų, kurios puikiai dera su bet kuriomis kitomis – tai balta, juoda, pilka (vadinkime jas universaliomis). Smėlio spalvos tonai elgiasi gerai, kai juos supa jų spektras, universalūs tonai, taip pat derinami su raudonomis, mėlynomis paletėmis. Žaliajai geriausia sąjungininkė bus geltona (oranžinė), šokoladinė, auksinė. Dėl mėlynos spalvos galite pasiimti raudonų, žalių, universalių tonų. Raudona paletė laikoma labiausiai kontrastinga, todėl deriniai su balta, geltona arba žalia padeda praskiesti ryškumą..

Tapetų derinys interjere - Spalvų deriniai Tapetų derinys interjere - Spalvų deriniai

Sujungia skirtingas tekstūras

Šiuolaikiniai tapetai skiriasi ne tik įvairiomis spalvomis, bet ir tekstūra. Priklausomai nuo gamybos medžiagos, jie gali būti popieriniai, neaustiniai, tekstiliniai, stiklo pluošto, metalizuoti, skysti. Brangesni yra odiniai, kamštiniai ir bambuko audiniai, kurie yra ekologiškiausi. Skirtingų tekstūrų deriniai sukuria įdomių architektūros bruožų interjere. Jie dažnai naudojami dekoruojant duris, langų arkas, kampų, nišų, kolonų, taip pat sienų dekoratyvinius fragmentus, įrėmintus lipdiniais.

Skysti tapetai nusipelno ypatingo dėmesio. Jei pažvelgsite į tai, šio tipo apdaila yra labai panaši į tinkavimą, kai medžiaga dengiama mentele, kuri leidžia jums sukurti ne tik monotoniškas drobes. Spalvų paletės įvairovė ir galimybė naudoti įvairius dekoratyvinius priedus pradiniame mišinyje leidžia sukurti unikalius raštus ir ištisus paveikslus, kurie gali tapti tikra interjero puošmena vienspalvės apdailos fone.

Nuotraukų tapetai pagrįstai gali būti vadinami įspūdingiausia apdailos medžiaga, galinčia ne tik papuošti, bet ir radikaliai pakeisti erdvės suvokimą. Visų pirma tai taikoma drobėms su 3D vaizdais, kurie sukuria erdvės begalybės įspūdį, jausmą, kad esate piešinio viduje. Tapetai dedami ant vienos iš sienų, apsupti paprasto fono. Tačiau verta manyti, kad tikrąjį efektą galima gauti tik erdviame kambaryje..

Tapetų derinys interjere - skirtingų tekstūrų derinys Tapetų derinys interjere - skirtingų tekstūrų derinys

Paprastų tapetų derinys

Monochrominės drobės yra gana populiarios šiuolaikiniame interjere – jos įgauna tam tikrą rimtumą ir tvarkingumą, todėl dažniau naudojamos tokiuose stiliuose kaip minimalizmas, aukštųjų technologijų, modernumas ir kt. Tuo pačiu metu padeda įvairių atspalvių deriniai padaryti akcentus ir koreguoti plotą.

Renkantis tapetą, turėtumėte kreiptis į vieną iš trijų spalvų derinimo variantų, kuriuos aptarėme aukščiau, ir nuspręsti dėl dominuojančio tono. Naudodami šviesius tapetus galite apšviesti tamsius kambario plotus, kur natūrali šviesa gaunama mažiausiai. Tamsios drobės priartina lėktuvus, todėl jų išdėstymas bus tinkamas ant trumpų siauro kambario sienų. Kad interjeras neatrodytų nuobodus, lygius paviršius galite derinti su reljefiniais.

Tapetų derinys interjere - vienspalvių tapetų derinys Tapetų derinys interjere - vienspalvių tapetų derinys

Tapetų derinimas su raštu

Tapetai su atspaudais būdingi daugeliui stilių – jie plačiai naudojami klasikiniame, kaimiškame, retro interjere. Šiuo atveju yra keletas variantų:

1. Paprastų ir raštuotų tapetų derinys. Gana populiari derinimo technika, kai raštuotos drobės puošia akcentinę sieną, o paprastos drobės tarnauja kaip fonas. Šiuo atveju piešinys gali būti ryškus ir išraiškingas..

2. Skirtingų raštų tapetų derinys. Pasirinkdami drobes su skirtingais raštais kaip dekoraciją, turite pasirinkti medžiagą iš vienos spalvų paletės ir, pageidautina, su panašiu nekontrastiniu raštu. Kad interjeras neatrodytų „gremėzdiškas“, galite pasirinkti pagrindinį kelių sienų modelį, o vieną akcentą – papuošti drobėmis su kitokiu atspaudu.

3. Kratinio stiliumi. Tai turbūt sunkiausias, bet kartu ir įspūdingas derinys, kai siena pagaminta iš skirtingų raštų tapetų „atraižų“. Svarbu teisingai pasirinkti šaltinio medžiagą, kad būtų derinamos drobės spalvos ir storis. Tuo pačiu metu tekstūra ir tekstūra turėtų skirtis, o piešinys turi būti aukštos kokybės..

Tapetų derinys interjere - Tapetų derinys su raštu Tapetų derinys interjere - Tapetų derinys su raštu

Tapetų derinimas su kitomis medžiagomis

Tapetai puikiai dera su kitomis apdailos medžiagomis. Ši technika leidžia ne tik sukurti įspūdingą dizainą, bet ir būti praktiška paslauga. Pavyzdžiui, virtuvėje valgomojo zona papuošta tapetais, kurie yra mažiau jautrūs nešvarumams, drėgmei ir ekstremalioms temperatūroms, o darbo zona – keraminėmis plytelėmis. Koridoriuje labiausiai užterštos vietos gali būti apipjaustytos PVC plokštėmis, o atokesnės – su tapetais arba horizontaliu deriniu.

Gražus derinys gaunamas derinant tapetus su tapyba. Pavyzdžiui, miegamajame plokšti dažyti paviršiai puikiai papildys drobes puošniu atspaudu prie lovos galvos. Svetainėje galite derinti tapetus su dirbtiniu akmeniu, kuris naudojamas dekoruoti kampus, arkas, nišas ir akcentines sienas prie židinio ar namų kino teatro.

Šiuolaikiniame dizaine labai išpopuliarėjo plytų mūras, kurių patikima imitacija sukurta naudojant PVC plokštes. Provanse galite pasirinkti dizainą po balta plyta, kuri bus derinama su elegantišku tapetų atspaudu. Žiauriam palėpės interjerui dažnai pasirenkamos tamsesnės plytos ir paprasti tapetai..

Dekoratyvinis tinkas taip pat gana dažnas šiuolaikiniame interjere. Su jo pagalba galite gauti įvairių lygių ir reljefinių dangų. Medžiaga yra pagrindinis kambario fonas, o tapetai – akcento zona. Priklausomai nuo dizaino koncepcijos, galite naudoti paprastas drobes, tapetus su diskrečiu raštu arba nuotraukų tapetus..

Tapetų derinimas interjere - Tapetų derinimas su kitomis medžiagomis Tapetų derinimas interjere - Tapetų derinimas su kitomis medžiagomis Tapetų derinimas interjere - Tapetų derinimas su kitomis medžiagomis

Tapetų derinys interjere – nuotrauka

Tapetų derinys interjere atveria daug galimybių sukurti unikalų dizainą su reikiamais akcentais ir funkcinėmis zonomis. Mūsų nuotraukų galerija, kurioje yra daug sėkmingų pavyzdžių, padės tai patikrinti. Stebėkite ir įkvėpkite!

Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka Tapetų derinys interjere - nuotrauka