Tapetų klijavimas „pasidaryk pats“: žingsnis po žingsnio instrukcijos

Tapetavimas nėra ypač sudėtingas procesas, lyginant, pavyzdžiui, su apdaila keraminėmis plytelėmis ar dekoratyviniu tinku. Tačiau, kad kambarys atrodytų tobulai, taip pat reikia įdėti daug pastangų. Kai kurie žmonės nori samdyti specialistus tokiam darbui, tačiau parodysime, kad visiškai įmanoma klijuoti tapetus savo rankomis. Svarbiausia būti kantriam ir apgalvoti darbų seką iki mažiausios detalės. Kad palengvintume užduotį, paruošėme jums žingsnis po žingsnio instrukcijas, kuriose bus nurodyta, ką daryti, kaip ir kokia seka. Mes taip pat apsvarstysime ypatingus niuansus, kurie yra įklijuojant įvairių tipų tapetus..

Kaip klijuoti tapetą: žingsnis po žingsnio instrukcijas

Pateiktos žingsnis po žingsnio instrukcijos jums pasakys apie pagrindines tapetų drobių klijavimo taisykles ir etapus. Jo laikydamiesi suteiksite savo kambariui gražią, tvarkingą apdailą, kuri tarnaus ne vienerius metus. Taigi pradėkime!

Žingsnis 1. Kambario paruošimas

Vienas iš pagrindinių tapetavimo etapų yra aukštos kokybės sienų paruošimas, nes nuo to priklausys galutinis rezultatas. Visų pirma, jūs turite atsikratyti senos apdailos, kur didžiausias sunkumas yra išardyti senus tapetus. Jie savaime susiduria su problemomis, kad būtų lengviau atlikti darbą, geriau juos iš anksto sudrėkinti drėgnu skudurėliu ar purškimo buteliu. Palaukite 10-15 minučių, kad drobės būtų visiškai įmirkytos, galite pradėti jas nuimti. Jei senos tapetos turi apsauginę plėvelę (galima plauti), turėsite jas nuimti mentele.

Ruošiant sienas, būtina atsikratyti grindjuosčių, galimų vinių sienose, jungiklių pamušalų, o lizdai turi būti išjungti. Kai visiškai pašalinsite visą seną apdailą, turite nuimti nulupusį tinką mentele, uždengti visas skyles ir įtrūkimus. Po to statybų meistrai pataria visus sienų paviršius apdoroti gruntu. Toks apdorojimas užkirs kelią tolesniam gipso išsiskyrimui, paviršius taps lygesnis ir lygesnis. Dirvožemio mišinį galima paruošti savarankiškai, maišant dvi stiklines PVA klijų 10 litrų vandens.

Po to, kai kambarys yra gruntuotas, būtina kruopščiai išvalyti, pašalinti visas šiukšles ir nuplauti grindis. Kambariui reikia leisti „pailsėti“ ir kruopščiai išdžiūti, todėl kurį laiką paliekamas atidarius langus..

„Pasidaryk pats“ tapetų klijavimas, žingsnis po žingsnio instrukcijos - kambario paruošimas „Pasidaryk pats“ tapetų klijavimas, žingsnis po žingsnio instrukcijos - kambario paruošimas

Žingsnis 2. Įrankių ir medžiagų paruošimas

Nors kambario sienos yra pritaikytos naujai išvaizdai, yra daug laiko paruošti reikiamus reikmenis ir iškirpti tapetus. Darbui jums reikės ritinėlių, teptuko, teptuko, sriegio su svoriu (sriegio linija), pastato lygio, pieštuko, žirklių, kanceliarinio peilio, liniuotės ir indo klijams atskiesti. Sąrašas gali keistis priklausomai nuo to, su kuo patogiau dirbti.

Šiandienos tapetų rinka siūlo didžiulį asortimentą, tarp kurių galima rasti tiek įprasto popieriaus, daugeliui pažįstamo nuo sovietinių laikų, tiek neaustinių, audinių, stiklo pluošto, tiek gana populiarių fototapetų. Svarbu teisingai apskaičiuoti, kiek reikia ritinių, kurie, beje, gali būti skirtingo pločio. Norėdami tai padaryti, galite naudoti paprastą formulę: bendras visų kambario sienų perimetras turi būti padalintas iš ritinio pločio, o gautas rezultatas turi būti padalintas iš 4 (jei tapetai yra lygūs) arba iš 3 ( jei tapetai reikalauja koreguoti raštą).

Tapetams pjaustyti geriau naudoti ilgą stalą, jei yra, arba dirbti ant grindų. Paprastos drobės gali būti nedelsiant supjaustytos, kad tilptų visas kambarys (apie drobių su piešiniais klijavimo ypatybes kalbėsime vėliau). Pirmiausia apskaičiuojame, kiek reikia drobių: sienos ilgį padalijame iš tapetų pločio. Drobės ilgis turėtų būti lygus sienos aukščiui plius 5 cm apipjaustymui.

Toliau ruošiame klijus pagal instrukcijas ant pakuotės. Norėdami tai padaryti, supilkite reikiamą vandens kiekį į didelį indą ir, maišydami ilga lazdele, supilkite sausą klijų mišinį. Atkreipkite dėmesį į tai, kad į vandenį pilami klijai, o ne atvirkščiai, taip pat atkreipkite dėmesį, kad šiuo atveju turite naudoti vėsų vandenį, nes karštas vanduo sukels kompoziciją. Peržiūrėkite gamintojo rekomendacijas, pateiktas kiekviename ritinyje, apie tam tikrų tipų tapetų klijavimo būdą.

Tapetai „pasidaryk pats“, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Įrankių ir medžiagų paruošimas Tapetai „pasidaryk pats“, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Įrankių ir medžiagų paruošimas

Žingsnis 3. Tapetų klijavimas

Prieš klijuojant tapetą, būtina uždaryti langus ir duris, nes net maža grimzlė gali lemti drobių nukritimą. Norėdami priklijuoti pirmąją juostelę, būtina atlikti vertikalius ženklus, naudojant plumb liniją ir lygį, kad tolesnės drobės būtų tolygiai išdėstytos. Tapetai turi būti pradėti klijuoti nuo lango šono ir palaipsniui judėti išilgai kambario perimetro..

Paruoštais klijais mes sutepame sienos dalį voleliu arba teptuku, kuris daug geriau susidoros su lubomis ir kaimyninėmis sienomis. Tada ant drobės tepame klijus, tolygiai paskirstydami ant paviršiaus voleliu. Mes uždedame juostelę ant viršutinės sienos dalies ir, išlygindami kraštą su vertikaliais ženklais, klijuojame drobę, išlygindami ją voleliu ar teptuku, kad “išstumtų” oro burbuliukus. Kadangi lubos ne visada yra visiškai lygios, juostelę reikia šiek tiek priklijuoti, suimant iš viršaus ir apačios. Papildomus centimetrus po klijavimo galima nupjauti žirklėmis arba raštvedybos peiliu. Taigi, mes klijuojame kiekvieną sekantį tapetų lapą, o jungtis papildomai praleidžiame guminiu voleliu.

Didžiausias sunkumas dažnai yra kampinės sritys. Norėdami tvarkingai išdėstyti kampą, turite priklijuoti vieną juostelę, kad pora centimetrų sutaptų ant gretimos sienos, tada kita juostelė yra klijuojama ir papildomi centimetrai nukerpami.

Tapetų klijavimas savo rankomis, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Tapetų klijavimas Tapetų klijavimas savo rankomis, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Tapetų klijavimas Tapetų klijavimas savo rankomis, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Tapetų klijavimas Tapetų klijavimas savo rankomis, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Tapetų klijavimas Tapetų klijavimas savo rankomis, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Tapetų klijavimas Tapetų klijavimas savo rankomis, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Tapetų klijavimas Tapetų klijavimas savo rankomis, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Tapetų klijavimas

Įvairių tipų tapetų klijavimo ypatybės

Šiandien tapetai gaminami iš įvairių medžiagų, yra daug tekstūrų ir spalvų variantų. Vieno ar kito tipo drobės klijavimo procesas gali turėti savo ypatybes, kurias mes apsvarstysime toliau. Populiariausi namų tapetai yra šie:

1. Tapetai su raštu. Tokios drobės turi įvairius raštus, kurie gali žymiai atgaivinti interjerą, pabrėžti dizaino stilių, tačiau jiems reikės specialaus požiūrio į klijavimą – juk drobes reikia iškirpti ir uždėti ant sienos taip, kad raštas atitiktų tiksliai. Daugeliu atvejų naudojamas vienas iš dviejų metodų. Pirmuoju atveju pirmoji juostelė priklijuojama prie sienos, tada uždedamas ritinys, sureguliuojamas raštas ir tik tada nupjaunama kita juostelė. Šis metodas paprastai yra geras, tačiau bus daug atliekų. Paprastesnis ir ekonomiškesnis būdas yra išvynioti du ritinius vienu metu, tada, perkeliant vieną iš jų, pasirinkite raštą ir supjaustykite drobes..

2. Popieriniai tapetai. Labiausiai „senovinis“ tapetų tipas, bet ir pigiausias, todėl vis dar yra labai paklausus. Kadangi drobės yra gana plonos, užtepus klijus, jas reikia nedelsiant uždėti ant sienos, kad nesušlaptų.

3. Vinilo tapetai. Šis tipas išsiskiria atsparumu drėgmei ir reljefiniu paviršiumi, kurio dėka tapetai puikiai užmaskuoja sienų trūkumus. Klijuojant reikia klijuoti sieną klijais ir palikti išdžiūti 15 minučių. Taip pat reikia ištepti tapetų juostelę ir palikti 10 minučių, po to galite klijuoti.

4. Neaustiniai tapetai. Šiuolaikinė drėgmei atsparių tapetų versija, kurioje yra mineralinių pluoštų. Siuvama drobės pusė yra padengta rišikliu, todėl klijai tepami tik ant sienos. Be to, kaip ir vinilo drobių atveju, reikia leisti klijų sluoksniui šiek tiek išdžiūti ir tik tada uždėti drobę..

5. Stiklo pluoštas. Drobės išsiskiria dideliu stiprumu, sutvirtinimo galimybėmis ir ekologiškumu. Parduodamos įvairių spalvų drobės, skirtos tapybai. Pagrindinis jų privalumas yra tas, kad juos galima plauti bet kokiu plovikliu, dezinfekuoti, todėl šie tapetai tinka bet kokioms patalpoms, įskaitant vaikų ir gydymo įstaigas. Svarbu atkreipti dėmesį į klijus – universalios kompozicijos čia neveiks, nes drobės yra sunkios. Pasirinkite klijus, nurodančius „stiklo pluošto tapetams“. Stiklo pluošto tapetai turi dvi puses – priekinę ir galinę. Paprastai priekinė dalis yra ritinio viduje. Klijai tepami tik ant sienos paviršiaus.

6. Nuotraukų tapetai. Šiandien labai populiarus apdailos tipas, galintis sukurti unikalų interjerą, išryškinti akcentus ir vizualiai išplėsti erdvę. Prieš klijuojant patartina ant sienos padaryti žymes, o ant grindų išdėlioti piešinio fragmentus, padaryti tinkamą paveikslėlį. Patogumo dėlei galite sunumeruoti drobes pagal eiliškumą ir atitinkamai kvadratus ant sienos. Geriau pradėti klijuoti nuo kompozicijos centro, palaipsniui judėti į šonus, kad vaizdas būtų lygus.

7. Audinio tapetai. Labai ypatingi audiniai, kuriuose yra tekstilės pluošto (medvilnė, linas ir kt.). Tapetai atrodo puošniai, tačiau taip pat atitinkamai stovi. Audinys, suteptas klijais, paliekamas 5 minutėms, kad įsigertų, tada prispaudžiamas prie sienos ir išlyginamas iš viršaus į apačią minkštu šepečiu arba voleliu su žaizdos audiniu. Perkeliant žiniatinklį svarbu, kad nebūtų raukšlių. Klijai turi būti skirti tik tekstilės tapetams..

8. Skysti tapetai yra dar viena moderniausia apdailos medžiagos rūšis, tačiau tai tik įprastas jų pavadinimas. Tiesą sakant, jų dekoravimo būdas labiau panašus į dekoratyvinio tinko užtepimą mentele..

Tapyba „pasidaryk pats“, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Įvairių tipų tapetų klijavimo ypatybės Tapyba „pasidaryk pats“, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Įvairių tipų tapetų klijavimo ypatybės Tapyba „pasidaryk pats“, žingsnis po žingsnio instrukcijos - Įvairių tipų tapetų klijavimo ypatybės