Vartai ir vartai iš gofruoto kartono: 70 nuotraukų ir idėjų

Važiuodami per privačių pastatų teritorijas, dažnai galite pamatyti tvorų, vartų ir vartų, pagamintų iš gofruoto kartono, pagamintų skirtingų spalvų. Jie atrodo gana patraukliai, ypač derinant su kitomis medžiagomis. Tačiau ne tik išorinė estetika yra jų pranašumas. Tokie dizainai turi daugybę teigiamų techninių savybių. Kurie? Mes apie tai kalbėsime savo straipsnyje, taip pat apsvarstysime geriausias idėjas gražių tvorų, pagamintų iš gofruotos lentos, dekoravimui.

Kodėl verta rinktis gofruotą lentą?

Norėdami suprasti, kodėl vartai ir vartai iš gofruoto kartono įgijo didelį populiarumą, verta apsvarstyti šios medžiagos savybes, iš kurių išplaukia visi produktų pranašumai. Pirmiausia išsiaiškinkime, kokios yra žaliavos. Profiliuotas lakštas yra pagamintas iš plieno lakštų, kurie susukami per malūną ir įgauna reikiamą formą. Tačiau tokia forma plieno lakštas netinka dėti atvirose vietose, todėl yra papildomai padengtas įvairiais polimerais, kurie užtikrina jo stiprumą ir antikorozines savybes..

Apdorota medžiaga nebijo drėgnų kritulių, ultravioletinių spindulių – ji nerūdys ir neišbluks. Iš čia galime padaryti išvadas apie pagrindinius gofruotojo kartono vartų ir vartų privalumus, būtent:

– Ilgas tarnavimo laikas – kadangi medžiaga nėra veikiama išorinių gamtos poveikių, vartai ir vartai tarnaus gana ilgai (mažiausiai 50 metų);

– Atsparumas degimui;

– Lengvas montavimas;

– Žema kaina.

Atskirai verta atkreipti dėmesį į gofruotojo kartono estetines funkcijas. Medžiaga gali būti pateikiama įvairiomis spalvų interpretacijomis. Tai gerai dera su akmeniu, medžiu, plyta, todėl galima sukurti gražias įėjimo kompozicijas.

Vartai ir vartai iš gofruoto kartono - kodėl verta rinktis gofruotą lentą Vartai ir vartai iš gofruoto kartono - Kodėl verta rinktis gofruotą lentą

Kokie yra vartai: dizaino ypatybės

Būsimo pastato tipas, taip pat naudojimo paprastumas priklauso nuo dizaino ypatybių. Vartai gali būti šarnyriniai, stumdomi, stumdomi arba garažo tipo. Šiuolaikiniai dizainai dažnai yra aprūpinti automatinėmis pavaromis, kėlimo mechanizmais. Dažniausiai vartai gaminami 3-4 m pločio, kad būtų užtikrintas praėjimas tiek lengviesiems automobiliams, tiek sunkvežimiams. Kiekviena rūšis turi savo privalumų, o dizaino pasirinkimas priklauso nuo asmeninių savininkų pageidavimų ir laisvos vietos..

Sūpynės

Ši galimybė su durimis, kurios atsidaro kaip durys, buvo žinoma visiems jau seniai ir neprarado gerbėjų. Juos lengva montuoti ir vėliau eksploatuoti. Šiuolaikinės konstrukcijos yra aprūpintos automatika, kuri užtikrina nepriklausomą vartų atidarymą ir uždarymą. Tokių konstrukcijų trūkumas yra pakankamai didelio laisvo ploto poreikis, kuris leis sklendėms laisvai atsidaryti. Dažniausiai tokie vartai gaminami iš dviejų varčių, nes ant vieno skydo nukris didelė apkrova ir juos atidaryti nepatogu..

Gofruotojo kartono vartų ir vartų dizaino ypatybės - Sūpynės Gofruotojo kartono vartų ir vartų dizaino ypatybės - Sūpynės

Atsigręžti

Šis tipas primena stumdomas kambario duris. Vartai yra vienas skydas su ritininiu pagrindu, kuris juda išilgai tvoros. Šio tipo anga yra naudinga tuo, kad nereikalauja papildomos vietos. Kadangi varčia juda nepaliesdama žemės, žiemą sniego valyti nereikia. Vartuose sumontuota automatinė sistema, galinti atlaikyti 30 laipsnių šalčius.

Gofruotojo kartono vartų ir vartų dizaino ypatybės - Stumdomas Gofruotojo kartono vartų ir vartų dizaino ypatybės - Stumdomas

Pakeliamas

Tai yra vienas iš modernių variantų, kai vartai turi vieną varčią, kuri nejuda į šonus, bet pakyla aukštyn. Atidarymo mechanizmas gali būti rankinis arba automatinis. Atviroje padėtyje konstrukcija neužima papildomos vietos, nors 20 centimetrų „pavogs“ angos aukštį.

Gofruotojo kartono vartų ir vartų dizaino ypatybės - Kėlimas Gofruotojo kartono vartų ir vartų dizaino ypatybės - Kėlimas

Sulankstomi akordeono vartai

Šis tipas yra daug retesnis. Dažniausiai tokias konstrukcijas namų meistrai gamina mažoms teritorijoms, kuriose yra didelis erdvės apribojimas. Vartai susideda iš kelių gofruotojo kartono plokščių, sujungtų vyriais. Tarp atvartų klojamas gumos sluoksnis, kuris užtikrins sandarumą, apsaugą nuo vėjo.

Gofruotojo kartono vartų ir vartų dizaino ypatybės - Sulankstomi akordeono vartai Gofruotojo kartono vartų ir vartų dizaino ypatybės - Sulankstomi akordeono vartai

Kokie yra varteliai

Jei vartai daugiausia skirti automobiliui pravažiuoti, tada praėjimui organizuoti reikia vartų. Kartais jie to atsisako, tačiau, kaip rodo praktika, toks sprendimas yra neracionalus. Norint ką nors įleisti į teritoriją ar iš jos, būtina nuolat atidaryti ir uždaryti didelius vartus, o tai yra labai nepatogu.

Vartai gali būti dviejų tipų – įmontuoti į vartus ir laisvai stovintys (išdėstyti išilgai tvoros). Pastarasis variantas yra labai populiarus, nors ir ekonomiškai brangesnis, be to, jis leidžia sutaupyti tvoros audinio, jei plotas yra mažas.

Įsikūrę atskirai, jie turi savo privalumų – jį galima montuoti bet kokio aukščio ir pločio, nepakenkiant vartų praktiškumui. Tokios konstrukcijos yra su užrakto spynomis, kurios garantuoja lengvą naudojimą ir didesnį saugumo lygį. Vartai įrengti mažo dydžio, su varpu ar vaizdo telefonu, pašto dėžute, nors pastaroji šiais laikais atlieka gana dekoratyvinę funkciją..

Vartai ir vartai iš gofruoto kartono - kokie yra vartai Vartai ir vartai iš gofruoto kartono - kokie yra vartai

Dekoratyviniai vartai ir vartai

Žinoma, kiekvienas savininkas nori turėti vartus ir vartus, kurie būtų ne tik patogūs ir patvarūs, bet ir gražūs. Kai teatras prasideda nuo kailio, bendras vaizdas į įėjimo vartus sukuria pirmąjį įspūdį apie visą pastatą ir namo savininkus, jų materialinę gerovę ir skonio nuostatas. Todėl, renkantis tinkamiausią dizainą, turėtumėte apsvarstyti jo dizainą, atkreipdami dėmesį į spalvą, medžiagų derinius ir kitas dekoratyvines detales..

Spalva

Renkantis vartų ir vartų spalvą, verta pradėti nuo bendro namo dizaino – jo spalvų schemos ir stiliaus. Šiuo atveju ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas stogo ir fasado apdailai, kuri turėtų sudaryti vienos spalvos ansamblį su tvora. Gražiai atrodo tamsaus stogo ir vartų su šviesiu namo fasadu derinys.

Svarbų vaidmenį vaidina stilius, pavyzdžiui, jei namas dekoruotas kaimiška kryptimi, geriau derėtų prie jo tvora su vartais ir varteliais rudomis, pastelinėmis spalvomis. Namai, panašūs į architektūrą kaip pilis, gali pasirinkti šiltus raudonos spalvos tonus ir tt Tvoros su kaimyninių teritorijų vartais taip pat vaidina svarbų vaidmenį..

Kiekviena paletė turi individualių savybių, kurios vienaip ar kitaip gali paveikti regėjimą. Pavyzdžiui, atkreipkite dėmesį į baltus vartus iš gofruoto kartono, kurie gali lengvai vizualiai išplėsti erdvę, sukurdami švaros ir tvarkos jausmą. Ši spalva idealiai derinama su bet kokia kita: ryški vietinė žaluma, plytų mūras ir suklastoti elementai suteikia ypatingo oro..

Rudi vartai yra universalūs. Jie idealiai derinami su bet kokiais fasadais, žaliomis erdvėmis ir gretimais pastatais.

Žalia spalva yra labai populiari – ji džiugina akį ir suteikia aplinkai tam tikro jaukumo. Tokia paletė visiškai susilieja su aplinkinėmis žaliomis erdvėmis, nebent susitelkiate ties pasirinkimu, kai vartai veikia kaip akcentas, pavyzdžiui, pavyzdžiui, nuostabiai žalia stumdoma konstrukcija, pagaminta iš gofruotos lentos su ryškiai geltonais stulpeliais. Šis dizainas savaip atrodo netikėtas ir originalus..

Rečiau galite rasti geltonus vartus. Nors paletė yra susijusi su šiltais saulės spinduliais, ji yra gana kontrastinga ir ilgainiui gali erzinti. Vis dėlto spalva turi savo gerbėjų, ir jei naudosite derinį su juodais kaltais elementais, galite gauti gana elegantišką dizainą..

Mėlyna puikiai sukuria žalią vietinės paletės paletę. Tokie vartai dažnai būna apsirengę baltu, pilku ar juodu kaltiniu apvalkalu su puošniais elementais, kurie atrodo labai gražiai ir stilingai..

Ryški ir turtinga raudona paletė yra įvairių atspalvių, kurių kiekvienas puikiai dera su plytų ar akmens namų fasadais. Šią parinktį galima pavadinti viena prabangiausių.

Dekoratyviniai vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - Spalva Dekoratyviniai vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - Spalva Dekoratyviniai vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - Spalva

Medžiagų deriniai

Straipsnio pradžioje mes jau sakėme, kad gofruotas kartonas puikiai derinamas su kitomis medžiagomis, todėl galite sukurti stilingiausias kompozicijas. Kaltiniai elementai, kurie senovėje buvo naudojami papuošti įėjimus į namus, suteikia vartams ypatingą malonę ir nepakartojamą estetiką. Tai gali būti atskiri intarpai ar visos kompozicinės perdangos, kurios neša dalelę mūsų laikų meistrų sielos. Be to, kalimo derinimas su profiliuotu plieno lakštu yra gana praktiškas, nes šios medžiagos nebijo klimato kaprizų ir yra patvarios konstrukcijos..

Kaltiniai vartai tradiciškai skirstomi į klasikinius, santūraus dizaino ir dekoratyvinius, kuriuos papildo daugybė grakščių posūkių, raštų su sodriais gėlių ornamentais. Dažnai suklastotos konstrukcijos gaminamos pagal atskirus eskizus, kad būtų galima pasirinkti modelius, labiausiai tinkančius statybos stiliui ir kraštovaizdžio dizainui.

Galbūt ne toks elegantiškas, bet ne mažiau patrauklus yra gofruoto lakšto ir plytų mūro derinys, iš kurio formuojami atraminiai stulpai. Plyta užtikrina konstrukcijos patikimumą, o jos spalvų įvairovė leidžia eksperimentuoti su bendru įėjimo dizainu.

Ypatingo dėmesio nusipelno atraminės vartų konstrukcijos iš akmens. Čia yra daug variantų, nes pati medžiaga yra pilna įvairovės, o stiliaus metodai gali būti patys neįprasčiausi. Čia plačiai naudojamos tokios medžiagos kaip dolomitas, panašus į marmurą, kalkakmenį, akmenėlį, kriauklėtą uolieną ir kt. Tuo pačiu metu netaisyklingos formos akmenų mūras, nors ir sunkesnis, atrodo daug patrauklesnis ir originalesnis. Kalbant apie patvarumą, akmuo neturi analogų.

Dar viena įdomi dizaino idėja – gofruotojo kartono su akmeniu ar medžiu imituojančiu paviršiumi vartams ir vartams pasirinkimas. Toks dizainas atrodys turtingas, patrauklus ir kainuos daug pigiau, nei atrodo.

Dekoratyviniai vartai ir vartai iš gofruoto kartono - Medžiagų deriniai Dekoratyviniai vartai ir vartai iš gofruoto kartono - Medžiagų deriniai

Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono – nuotr

Siūlome toliau tirti įvairius vartų ir vartų dekoravimo iš gofruoto kartono būdus mūsų galerijoje, kur bandėme surinkti geriausius nuotraukų pavyzdžius. Laimingas žiūrėjimas!

Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr Vartai ir varteliai iš gofruoto kartono - nuotr