Viengulė lova (70 nuotraukų): tipai, kaip pasirinkti

Viengulės lovos yra vienas iš universalių ir kompaktiškų baldų variantų mažiems miegamiesiems ir vaikų kambariams. Jie yra labiausiai paklausūs tarp žmonių, vedančių bakalauro gyvenimo būdą, tarp pagyvenusių žmonių ir paauglių. Pagrindinis jų privalumas yra tas, kad tokie baldai neužima daug vietos ir, sumontavę transformuojančią konstrukciją, galite kiek įmanoma atlaisvinti vietos. Mūsų straipsnyje apžvelgsime, kas yra modernūs vienos lovos batai, taip pat pateiksime praktinių patarimų, kaip juos pasirinkti..

Viengulių lovų tipai ir modeliai

Šiandienos baldų gamintojas gali pasigirti didžiuliu asortimentu vienviečių miegojimo dėžių. Nepaisant to, kad jie yra mažiau paklausūs nei dvigulės lovos, nebus sunku pasirinkti tinkamiausią variantą. Lovos skiriasi gamybos medžiaga ir dizaino ypatybėmis..

Priklausomai nuo medžiagų

Jei nuspręsite įsigyti viengulę lovą, pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį į medžiagą. Šiuolaikinių baldų gamyboje naudojamos keturios pagrindinės žaliavų rūšys – natūrali mediena, medžio drožlių plokštės, MDF ir metalas. Apsvarstykime jų pagrindinius privalumus ir trūkumus..

1. Masyvas. Dešimtmečius ir net šimtmečius medinė lova išliko madingu ir aktualiu baldu, kuris gali sukurti jaukumo ir šilumos atmosferą bet kuriame miegamajame. Manoma, kad mediniai baldai turi ypatingą energiją, užpildo jėgą, gerina nuotaiką ir ramina. Reikėtų pažymėti, kad medienoje praktiškai nėra kenksmingų dalelių, todėl ji teisingai laikoma aplinkai nekenksminga medžiaga. Be to, medinės lovos visada buvo laikomos savininkų turto ir puikaus skonio ženklu. Kalbant apie medinių konstrukcijų stiprumą, į šį klausimą negalima vienareikšmiškai atsakyti. Tai viskas apie įvairias tam tikros medienos savybes. Pavyzdžiui, pušies guolis negali pasigirti aukštais atsparumo dilimui parametrais, nes pati pušis yra gana minkšta medžiaga. Skirtingai nuo jo, ąžuolas ar bukas turi daug didesnę jėgą, todėl jų pagrindu pagaminti baldai tarnaus ilgai..

2. Medžio drožlių plokštės. Pagrindinis medžio drožlių plokščių privalumas yra jų maža kaina, palyginti su kitomis medžiagomis. Gaminant lentas iš drožlių, į kompoziciją pridedami klijų komponentai ir rišamosios dervos, todėl medžio drožlių plokštė turi didelį stiprumą, ji nebus linkusi pažeisti ir pelėti. Tačiau ši medžiaga turi ir trūkumų – padidinus kaitinimą, medžio drožlių plokštės gali išskirti formaldehidą, kuris yra nesaugus sveikatai..

3. MDF. Ši medžiaga turi tam tikrų panašumų su medžio drožlių plokštėmis, tačiau joje nėra dervų. MDF lovos pasižymi didesniu patvarumu (atitinkamai jos tarnaus daug ilgiau), įvairių formų ir dydžių variacijų. Jie atrodo stilingai bet kokio stiliaus interjeruose. Konstrukcijų trūkumas yra jų degumas, todėl jų negalima dėti į patalpas su židiniu, virykle ar virykle..

4. Metalas. Metalinės lovos šiandien yra labai populiarios. Tai iš esmės pateisina didelės stiprumo charakteristikos, taip pat aplinkos sauga, kenksmingų komponentų nebuvimas kompozicijoje. Kuriant šiuolaikinius butus, vis dažniau pastebima tendencija kurti „jaukius“ stilius, tokius kaip Provanso, šalies, apleistas prašmatnus, todėl susidomėjimas suklastotais gaminiais yra didelis. Ir tai yra visiškai pagrįsta, nes kalimo elementai visada suteikia interjerui tam tikrą žavesį ir dizaino turtingumą..

Viengulių lovų tipai - priklausomai nuo medžiagos Viengulių lovų tipai - priklausomai nuo medžiagos Viengulių lovų tipai - priklausomai nuo medžiagos

Priklausomai nuo dizaino ypatybių

Renkantis lovą, svarbu atkreipti dėmesį į jo dizaino duomenis. Tai ypač pasakytina apie mažus butus ir vaikų kambarius, kur mažoje erdvėje, be lovos, būtina sutalpinti daug įvairių dalykų. Toliau mes apsvarstysime šiuolaikinius viengulių lovų tipus, kurie skiriasi savo papildomomis galimybėmis..

Viengulė lova su stalčiais. Šiuo atveju mes iš tikrųjų kalbame apie paprastą mažą lovą vienam asmeniui, kurioje yra galvūgalis ir kraštai. Tačiau jo ypatumas yra tai, kad po krantine yra stalčių. Dažniausiai tokie skalbinių ir kitų priedų laikymo skyriai turi ištraukiamą mechanizmą, tačiau yra ir sūpynių konstrukcijų..

Viengulių lovų tipai - viengulė lova su stalčiais Viengulių lovų tipai - viengulė lova su stalčiais

Lova su kėlimo mechanizmu. Mažiems kambariams ne mažiau aktualu yra viengulė lova su kylančia krantine, po kuria yra dėžė. Skirtingai nuo stalčių, kėlimo mechanizmas žymiai taupo vietą, nes jam nereikia laisvos vietos šalia.

Viengulės lovos - pakeliama lova Viengulės lovos - pakeliama lova

Sofa – lova. Pagrindinis skirtumas tarp sofos yra atlošas. Jis gali būti standus, tačiau dažniausiai gamintojas jį dengia medžiaga, pavyzdžiui, odos imitacija ar kitu audiniu. Be to, komplektas su sofa tiekiamas su minkštomis dekoratyvinėmis pagalvėmis, kurios miegamajai suteikia papildomo komforto. Ypač gražiai atrodo modelis su išsikišusia garbanota šonine sienele.

Viengulės lovos tipas - miegamoji sofa Viengulės lovos tipas - miegamoji sofa

Lova įmontuota į baldus. Kitas variantas, padedantis žymiai sutaupyti vietos kambaryje. Šiuo atveju atrodo, kad aplink lovą auga įvairios spintelės, spintelės ir lentynos, sukuriant su ja vieną ansamblį..

Viengulių lovų tipai - Balduose įmontuota lova Viengulių lovų tipai - Balduose įmontuota lova

Viengulė sulankstoma lova. Šiuolaikinės keičiamos lovos yra daugelyje interjerų, kurie negali pasigirti dideliu plotu. Ši patirtis iš tikrųjų turi didelį pranašumą prieš įprastus miegamojo baldus. Vieną transformuojančią lovą galima lengvai ir lengvai sulankstyti, paversti drabužių spinta ar laisvų rankų įrangos dalimi su atlenkiamomis lentynomis. Tokia lova dažnai įrengiama vaikų kambaryje, kur labai trūksta vietos mažiems dalykėliams žaisti. Tai taip pat geras pasirinkimas studijiniams apartamentams, kai svetainė taip pat yra miegamasis. Dieną lovą galima lengvai paslėpti, sulankstant ją horizontaliai arba vertikaliai.

Viengulių lovų tipai - Kabrioletinė viengulė lova Viengulių lovų tipai - Kabrioletinė viengulė lova

Palėpės lova. Geras pasirinkimas vaikų kambariui, nors jis taip pat yra mažuose bakalauro studijos apartamentuose. Esmė ta, kad lova yra viršutiniame konstrukcijos aukšte, po kuriuo dedama darbo zona, žaidimų kambarys ar įvairios spintelės. Šios lovos dažniausiai parduodamos be čiužinio – jis turi būti parinktas atskirai. Geriausia tokį baldą gaminti pagal užsakymą – tuomet gamintojas turi galimybę atsižvelgti į visus kliento pageidavimus, susijusius su konfigūracija ir matmenimis. Renkantis dizainą, būtina atsižvelgti į jo aukštį, taip pat į kambario matmenis, kad miegamoji vieta nebūtų po pačiomis lubomis.

Viengulių lovų tipai - palėpės lova Viengulių lovų tipai - palėpės lova

Viengulė lova su papildoma lova. Ne mažiau įdomus yra modelis su ištraukiama krantine, kuri papildo vienos lovos dizainą. Tokiu atveju antroji platforma laisvai rieda iš pagrindinės. Tokios lovos įsigijimas bus gera pagalba mažiems kambariams, kuriuose yra daug baldų ir reikia palikti laisvo judėjimo erdvę..

Viengulių lovų tipai - viengulė lova su papildoma lova Viengulių lovų tipai - viengulė lova su papildoma lova

Pripučiami modeliai. Pripučiama lova leis greitai suorganizuoti miegojimo vietą, jei svečiui prireiks nakvynės. Jis labai panašus į mums žinomus čiužinius, tačiau nuo jų skiriasi didesniu storiu, dėl kurio jis gali atlaikyti iki 120 kg svorį. Pripučiamos lovos paviršius dažnai yra padengtas banda, kuri neleidžia patalynei nuslysti. Taip pat pridedama pripučiama nugara, kad galėtumėte patogiai atsisėsti ir atsigulti.

Viengulių lovų tipai - Pripučiami modeliai Viengulių lovų tipai - Pripučiami modeliai

Kaip išsirinkti viengulę lovą

Lova sukurta taip, kad sudarytų pačias patogiausias sąlygas geram poilsiui, todėl į jos pasirinkimą reikia žiūrėti labai skrupulingai. Visų pirma, jūs turite nuspręsti dėl krantinės dydžio. Viengulės lovos gali būti skirtingo dydžio.

Perkant moksleiviui lovą, būtina atsižvelgti į tai, kad ją perkate ne vienerius metus, todėl geriau pirkti didesnį modelį – augimui. Pagrindiniai esami vieno sujungimo dydžiai svyruoja nuo 2 m ilgio (plius arba minus 15 cm) ir 1 m pločio (taip pat plius arba minus 15 cm). Be to, kad lova turėtų tilpti į aplinką, ji taip pat turėtų būti patogi miegoti. Yra viena gudrybė, kaip išsirinkti viengulę lovą – reikia gulėti ant jos, uždaryti delnus į pilvą, o alkūnes išskleisti į šonus. Dabar mes žiūrime į atstumą, kuris lieka nuo alkūnių iki šonų – jis turėtų būti bent 10 cm. Tas pats tarpas turi būti išlaikytas virš ir žemiau kūno.

Renkantis baldus, daugelis klausia savęs apie jų ekologiškumą. Kalbant apie lovas, geriausias pasirinkimas šiuo atžvilgiu būtų metalinė lova, tačiau ji turėtų „tilpti“ į interjero stilių. Metalinė lova yra tinkama senovinio dizaino, Provanso stiliaus, palėpės. Prabangios kaltinės geležies atlošai papildo klasikinį dizainą. Mediniai baldai (medžio drožlių plokštės, medienos plaušų plokštės) gali būti bet kuriame interjere – čia jo dizaino ypatybės jau atliks svarbų vaidmenį.

Viengulė lova - kaip išsirinkti Viengulė lova - kaip išsirinkti

Čiužinio pasirinkimas

Pagrindiniai patogumo parametrai labiau priklauso nuo čiužinio, jo standumo laipsnio ir ventiliacijos. Gamintojai dažnai siūlo viengulių lovų modelius su čiužiniu, tačiau yra modelių, kuriuos reikia įsigyti atskirai. Bet kokiu atveju pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra užpildymas.

Yra keli „užpildų“ tipai, užtikrinantys skirtingą komforto lygį, būtent:

1. Čiužiniai ant spyruoklių su tarpusavyje sujungtomis arba atsietomis sistemomis. Pirmoje versijoje spyruoklės yra susipynusios, o antroje – atskiruose austi lizduose. Čiužinys su atskirai sėdinčiomis spyruoklėmis yra patogesnis – jis geriau prisitaiko prie anatominių žmogaus savybių;

2. Be spyruoklių, kai užpildas yra natūralių arba sintetinių pluoštų medžiaga.

Taip pat yra vienpusių ir dvipusių modelių su skirtingomis dangomis. Demi sezono čiužiniai yra populiarūs. Vienoje pusėje yra izoliuotas sluoksnis, o kitoje yra higroskopinis audinys, užtikrinantis geresnį oro mainus karščio metu..

Labiausiai priimtinas variantas gali būti vadinamas ortopediniais čiužiniais, kurie gali geriau atremti stuburą, atnešdami didelę naudą kūno raumenų ir kaulų sistemai. Tokį čiužinį ypač rekomenduojama įsigyti žmonėms, sergantiems sąnarių ir stuburo ligomis..

Renkantis čiužinį taip pat reikia atsižvelgti į svorį ir amžių. Asmenims su antsvoriu geriau likti ant kietų modelių, o ploniems – prie minkštesnių. Senyviems žmonėms gydytojai nerekomenduoja kietų paviršių, kurie gali išprovokuoti kraujotakos sutrikimus. Moksleiviams, priešingai, geriau pasirinkti aukšto tvirtumo čiužinį, kad būtų išvengta stuburo problemų. Maži vaikai gali ieškoti didesnio stiprumo modelio, nes jie tikrai žais ir šokinės ant čiužinio.

Viengulė lova - čiužinio pasirinkimas Viengulė lova - čiužinio pasirinkimas

Viengulės lovos – nuotr

Tolesnėje galerijoje turite galimybę susipažinti su įvairiais viengulių lovų modeliais, įvertinti vieno ar kito varianto privalumus. Tikimės, kad mūsų patarimai ir nuotraukos padės jums padaryti teisingą pasirinkimą. Laimingas žiūrėjimas!

Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr Viengulės lovos - nuotr