Patogus virtuvės baldų išdėstymas U formos

Patogus virtuvės baldų išdėstymas U formos

Virtuvės dizainas 12 kv.m. gali virsti įdomia, jaudinančia veikla, jei teisingai priartėsite prie proceso ir atsižvelgsite į visus kambario niuansus. Pavyzdžiui, jei interjere atsižvelgsite į darbinio trikampio taisyklę ir įdėsite ergonomiškus baldus, tada esant tokiam išdėstymui vietos užteks tiek namų ūkio nariams šeimos vakarienės metu, tiek šeimininkei, patiekiančiai maistą prie stalo. . Laimei, šiuolaikiniai virtuvės prietaisai džiugina įvairiomis formomis, funkcionalumu ir dydžiu..

Maža, bet labai patogi virtuvė, dekoruota modernizmo stiliumi

Maža, bet labai patogi virtuvė, dekoruota modernizmo stiliumi

Sėkmingas juodos ir baltos spalvos derinys interjero dekoravimui

Sėkmingas juodos ir baltos spalvos derinys interjero dekoravimui

Gražus virtuvės interjeras su išėjimu į balkoną

Gražus virtuvės interjeras su išėjimu į balkoną

Taigi, mes atliekame remontą 12 kvadratinių metrų plote. Išdėstymas gali būti siauras ir ilgas arba kvadratinis. Beje, bet koks dizainas, kuris bus aprašytas žemiau, yra gana tinkamas 10 ar, žinoma, 14 kvadratų kambariams. Reikės tik ką nors pakeisti dizaine, pašalinti arba, priešingai, pridėti. Taigi mes skaitome, sukame ūsus, semiamės įkvėpimo iš nuotraukos ir pradedame remontą.

Išmintingai sutvarkome virtuvės baldus

Neteisingai išdėstyti baldai 14 metrų virtuvę gali paversti maža spinta, jau nekalbant apie 12 metrų. Todėl verta apsvarstyti baldų dizainą ir išdėstymą ergonomiškai..

Teoriškai tokiame kambaryje bus visi baldai, išskyrus ypač didelius. Bet ar tau tiek reikia? Jei virtuvės reikmenų, puodų ir prietaisų nėra daug, tada papildomos sieninės spintelės ir grindų stovai yra nenaudingi. Geriau palikti erdvę valgomojo zonos su sofa ir kėdėmis organizavimui.

Stumdomas stalas taupo vietą

Stumdomas stalas taupo vietą

Baldai, kriauklės, dideli buitiniai prietaisai turėtų būti išdėstyti taip ir tiek, kad į juos būtų dedami visi gaminiai, virtuvės reikmenys ir prietaisai, o projektuojant reikia laikytis darbinio trikampio taisyklės.

Darbinis trikampis yra virtuvės išdėstymo pagrindas: darbinis paviršius maistui ruošti su kriaukle, virykle ir šaldytuvu. Dažniausiai šios zonos yra didžiausios, o šeimininkei tenka sukti dešimtis kilometrų iš vienos zonos į kitą. Jei teisingai išdėstysite šiuos pagrindinius elementus, sumažės rida ir nuovargis, bus pridėta energijos ir geros nuotaikos..

Skandinaviško stiliaus virtuvės-valgomojo dizainas

Skandinaviško stiliaus virtuvės-valgomojo dizainas

Idealiu atveju atstumas tarp visų zonų turėtų būti nuo 60 cm iki metro. Šaldytuvas stovi prie vienos sienos, o kaitlentė ir stalviršis – kitoje pusėje. Mažesnis atstumas yra nepatogus, nes reikia pasilenkti prie viryklės ar orkaitės, atidaryti spinteles, esančias po stalviršiu, ir atidaryti šaldytuvą. O atokumas nebetaupo energijos ir nėra ergonomikos standartas. Taip, ir tai nesaugu – viryklė gali įkaitinti šaldytuvą, o ant virimo indų šeimininkę apšlakstyti karštų riebalų ar garų purslais. Purškiamas vanduo ant karštos keptuvės taip pat yra nemalonus pojūtis..

Darbo zonos organizavimas

Darbo zonoje yra patys baldai su orkaite, virykle, kriaukle, šaldytuvu, įmontuota technika (jei yra). Renkantis laisvų rankų įrangos dizainą, atsižvelgiama į virtuvės ypatybes.

 • Kvadratinėje virtuvėje baldai gali būti išdėstyti raidės P forma ir netgi įdėti atskirą salą. Kas tai bus – kriauklė, darbo stalas ar baras – jūs nuspręsite. Tačiau sala netilps į mažesnį kambarį, pavyzdžiui, 10 kvadratų. Ir 14 metrų erdvėje tai atrodys naudingiau. Tik pagalvok, plius minus minus 2 metrai, ir tokie dramatiški pokyčiai.

Patarimas! Baigdami remontuoti tokios formos virtuvę, neturėtumėte dėti baldų palei visas sienas švęsti, nors forma tai leidžia. Tai visiškai įmanoma išdėstyti išilgai vieno ar dviejų iš jų. Pavyzdžiui, padėkite kampinę virtuvę pagal kambario aukštį. Neužimkite lango sėdynės, kad patektumėte į natūralią šviesą. O likusią erdvę išnaudokite valgomojo zonai..

Integruota mikrobangų krosnelė labai taupo virtuvės darbo zonos erdvę.

Integruota mikrobangų krosnelė labai taupo virtuvės darbo zonos erdvę.

 • Siauros ir pailgos virtuvės išdėstymas reikalauja kruopštesnio požiūrio. Baldai turi būti išdėstyti išilgai vienos sienos. Daugiausia – su raide G išilgai dviejų gretimų.

Patarimas! Jei įėjimas yra tik ant siauros sienos, renovacijos metu vietoj palangės sumontuokite kriauklę ar darbo stalą. Nerekomenduojama krosnies statyti prie lango, antraip stiklo švarą teks stebėti labai dažnai, ir tai vargina. Taip, taip pat neįmanoma privažiuoti prie lango, kai orkaitė nuo jo atitverta 60 cm..

Valgomojo zonos organizavimas

10, 12, 14 metrų ir daugiau virtuvių savininkams pasisekė – dizainas gali apimti sofą, stalą ir kėdes.

Patarimas! Nebūtina pastatyti valgomojo stalo prie lango. Šeima, jei jie susirenka pavalgyti kartu, tai vakarienės. Natūralios šviesos daug reikia darbo vietoje.

 • Ilgos virtuvės dizainas numato linijinius baldus, todėl valgomojo zona greičiausiai bus prie lango, kad būtų atlaisvinta erdvė centre.
 • Dviejų eilių virtuvėje vieną sieną galima atidėti virtuvės spintelėms ir maisto ruošimo zonai. Ir išilgai priešingos sienos bus ne tradicinis valgomojo stalas, o baro skaitiklis su aukštomis kėdėmis. Bet tai tik tuo atveju, jei virtuvė yra pailga..
 • Platus kambarys tiks tiek stalui kampe, tiek baldams ant priešingų sienų. Ar centre bus sala, priklauso nuo virtuvės pločio.

Stalo, sėdimų vietų, tokių kaip sofa, kėdės, kėdės ar sulankstomos kėdės, pasirinkimas priklauso nuo virtuvės kambario dydžio ir nuo to, kaip dažnai čia renkasi namų ūkiai ir svečiai..

Valgomojo zona gali būti paryškinta kita spalva, nei bendra apdaila, apšvietimas. Įdomu tai, kad ši technika vizualiai išplečia erdvę interjere..

Virtuvės spalvų schema

12 kvadratinių metrų virtuvėje, taip pat šiek tiek mažiau (10 kvadratinių metrų) ar daugiau (14 kvadratinių metrų) kambariuose interjeras gali būti pagamintas bet kokia spalvų schema. Tačiau būtina tai susieti su orientacija į pagrindinius taškus..

Baro skaitiklis puikiai pabrėžia šiuolaikinį kambario dizainą

Baro skaitiklis puikiai pabrėžia šiuolaikišką kambario dizainą

 • Kambariuose, kurių langai nukreipti į pietų ar rytų pusę, rinkitės pastelinius šaltų atspalvių ar tamsių spalvų atspalvius. Tačiau atminkite, kad tamsios spalvos sugeria šviesą, todėl jos ne visada tinka..
 • Jei langai nukreipti į vakarų arba šiaurės puses, rekomenduojama naudoti pastelines šviesaus ir šilto spektro spalvas. Dėl to kambarys atrodys gyvesnis ir patogesnis..

Spalva naudojama interjere formai koreguoti.

 • Jei virtuvė yra pailga, ilgos sienos nudažytos šviesia spalva, o siauros – vienu ar dviem tonais.
 • Kvadratiniame kambaryje viena iš sienų gali būti padaryta priešingai. Paprastai tai yra siena valgomojo zonoje..

Patarimas! Renkantis interjero spalvą, galioja taisyklė, kad ji turi derėti su baldų fasadais. Pasirinkite vieną pagrindinę spalvą ir du ar tris atitinkamus pagrindinius atspalvius.

Ryškios interjero spalvos sušildys namų ūkį net šalčiausiu metų laiku.

Ryškios interjero spalvos sušildys namų ūkį net šalčiausiu metų laiku.

Bet kokiame išdėstyme geriau naudoti ryškius atspalvius saikingai ir taškai..

 • Viršutinių spintelių fasadai ir pasikartojanti spalva priešingoje sienoje – nuotraukų rėmeliai ar fototapetų elementai.
 • Dalis fasadų ir siena valgomojo zonoje.
 • Virtuvės prijuostė (nuotraukų spausdinimas arba plėvelė su ryškia nuotrauka) ir tos pačios spalvos elementai poilsio zonoje. Jei spalva nėra per daug nuodinga ir ryški, galite pagaminti stalviršį ar kėdės užvalkalus..

 • Kontrastingos, bet ne ryškios spalvos yra gana tinkamos visų fasadų ar stalviršio apdailai ir pietų stalui..
 • Juoda taip pat gali būti naudojama buitiniuose prietaisuose, fasaduose, ornamentuose ir net tekstilėje..

Apšvietimo pasirinkimas

Centrinių šviestuvų mada praėjo. Daugiapakopiai šviesos šaltiniai dabar yra aktualūs. Tai taikoma ne tik mažiems kambariams, bet ir erdvioms 12, 14 ir daugiau kvadratinių metrų virtuvėms. Tokiu būdu galite padalinti virtuvę į funkcines zonas ir ją sureguliuoti..

 • Kvadratinėje virtuvėje būtų protinga pakabinti lempą lubų centre, žvakidę poilsio zonoje ir apšvietimą darbo zonoje. Galite apsieiti be reguliuojamo aukščio lempos virš valgomojo stalo, apšvietimo virš stalviršio ir taškinio apšvietimo aplink lubų perimetrą.
 • Stačiakampėje virtuvėje turite pateikti kelis apšvietimo šaltinius, kad šviesa būtų nukreipta net į tolimus kampus..

Patarimas! Jaukiai virtuvei rinkitės minkštą, šiltą šviesą.

Stilingi šviestuvai virš valgomojo zonos

Stilingi šviestuvai virš valgomojo zonos

Pakabinamos lempos virš valgomojo zonos yra populiarios

Pakabinamos lempos virš valgomojo zonos yra populiarios

Kita informacija: tekstilė, dekoro elementai parenkami pagal stilių, kuriuo bus sukurtas šios komforto salos interjeras.

Prieš pirkdami medžiagas, sudarykite turimų indų ir prietaisų sąrašą. Tai lems ir spintelių skaičių, ir laisvų rankų įrangos formą. Dabar galima peržiūrėti nuotraukų katalogus. Jūs netgi galite eskizuoti virtuvės baldų išdėstymą..

Plotas yra 12 kvadratinių metrų, taip pat 14 kvadratinių metrų. metrų, pakanka iki smulkmenų apgalvoti interjerą, įvesti viską, ko reikia šeimininkei, ir padaryti virtuvę patogią, ergonomišką ir stilingą.