Valgomojo dizainas su prabangos ir retro technologijos elementais

Valgomojo dizainas su prabangos ir retro technologijos elementais

„Steampunk“ interjere yra lakoniškas gotikos klasikos įsikūnijimas, senosios Anglijos Viktorijos laikų prabanga (kalbame apie XX amžiaus antrąją pusę) ir utilitarinė apdaila, artima palėpės stiliui su pretenzingais art deco purslais. Iš pradžių devintajame dešimtmetyje pasirodęs kaip tik literatūrinis reiškinys, „steampunk“ įsiskverbė į kinematografiją, madą ir, žinoma, modernų interjero dizainą. Pabandykime išsiaiškinti, kokia yra ši išskirtinė ir originali dizaino tendencija..

Įdomus „Steampunk“ svetainės dizainas

Įdomus „Steampunk“ svetainės dizainas

Šiek tiek apie steampunk stiliaus kilmę interjere

Amerikiečių mokslinės fantastikos rašytojas Kevinas Wayne’as Jeteris laikomas „steampunk“ tėvu. Būtent jis 1987 metų pavasarį žodį „steampunk“ (išvertęs iš anglų kalbos „steam“ – „steam“; „punk“ – „punk“) panaudojo kaip talpesnę ir kiek ironiškesnę alternatyvą egzistuojančiam literatūriniam kibernetiniam judėjimui..

Pagrindinis skirtumas tarp „steampunk“ ir „cyberpunk“ buvo jo akcentavimas realiame gyvenime ar bent sąlygiškai priimtinos technologijos (garo jėgainės, dirižabliai ir povandeniniai laivai) ir potraukis Viktorijos laikų grožinės literatūros elementams. Ryškus to pavyzdys yra H.G.Wellso romanas „Laiko mašina“.

Todėl, jei buvote paauglys, skaitėte jo romanus, dievinote Juleso Verne’o „Kapitoną Nemo“, Williamo Gibsono ir Chyna Mieville pasaulių atmosferą, tai drąsus ir drąsus dizaineris steampunk tikrai nepaliks abejingų. Taigi nuo ko pradėti?

Sienų dekoras naudojant mechanizmus

Sienų dekoras naudojant mechanizmus

Gigantiška sąranka prie įėjimo į svetainę

Gigantiška sąranka prie įėjimo į svetainę

„Steampunk“ stilius interjere: varis, žalvaris ir ketaus

Pirmiausia reikia pakalbėti apie kertinius „steampunk“ akmenis – geležinius dekoravimo elementus: elegantišką varį, žalvarį, sunkųjį ketaus arba nusidėvėjusius metalinius kniedes su korozijos pėdsakais. Visa tai labai gerai pabrėš jūsų interjero garbanotą nuotaiką.. 

keturiolika

Jei jau seniai planavote pakeisti nuobodų akrilo vonios kambarį į masyvų ketaus vonios kambarį su raižytomis kojomis, tai yra jūsų geriausia valanda! Užbaikite dažymą blizgiu variniu rankšluosčių šildytuvu ir naudokite senus techninius vožtuvus kaip maišytuvo jungiklius. 

Ant pastabos! Veidrodžiui turėtumėte rinktis senovinio stiliaus masyvius kaltinius arba žalvarinius rėmus. Taip pat puikus priedas prie sienų bus įvairios pavaros, iki blizgesio ištrinti variniai katilai ir susipynę susipynę seni komunikacijos vamzdžiai, kurie, atrodo, nutrūksta pusiaukelėje.

Veidrodžio dekoravimas paveikslo rėmeliu

Veidrodžio dekoravimas paveikslo rėmeliu

„Steampunk“ stilius su „Art Deco“ elementais

„Steampunk“ stilius su „Art Deco“ elementais

Apšvietimas retro ir „steampunk“ dvasia (nuotraukų pavyzdžiai)

Puikus šio stiliaus šviestuvas yra retro Edisono lempos. Jei įgyvendinant dizaino projektą daugiau dėmesio turėtų būti skiriama Viktorijos laikų Anglijai, tai čia verta atidžiau pažvelgti į senovines suklastotas lempas su dideliais abažūriais..

keturiolika

Vietoj pagrindinio šviesos šaltinio patariame pakabinti masyvią lempą, stilizuotą kaip senas dirižablis. Kuo patikimesnis jūsų skraidančio laivo rėmas ir detalės, tuo autentiškesnis atrodys visas kambario interjeras..

Didžiulis dirižablis vietoj tradicinės liustra

Didžiulis dirižablis vietoj tradicinės liustra

Patarimas! Pagal analogiją su „Steampunk“ palėpės stiliumi, bet kokia atvira komunikacija ant sienų ir lubų atrodo labai organiškai. Todėl primygtinai rekomenduojame nenaudoti įtempiamų lubų ir gipso kartono konstrukcijų. Brutalizmas, paprastumas ir tam tikras apgalvotas grubumas dekoravime – jūsų privalomas dalykas.

Sieniniai šviestuvai, pagaminti iš vandens vamzdžių

Sieniniai šviestuvai, pagaminti iš vandens vamzdžių

„Edison“ lempos padės išryškinti „steampunk“ stilių

„Edison“ lempos padės išryškinti „steampunk“ stilių

Futuristinė liustra salės apšvietimui

Futuristinė liustra salės apšvietimui

„Steampunk“ interjere ir Viktorijos laikų baldai

Odos gausa baldų apmušaluose padės įveikti garų eros estetiką. „Chesterfield“ odinė sofa ir diskretiški klasikiniai foteliai yra puikūs „Steampunk“ kompanionai.

Tvirtos odos baldai

Tvirtos odos baldai

Prabangi „Chesterfield“ sofa senojo pasaulio žemėlapio fone

Prabangi „Chesterfield“ sofa seno pasaulio žemėlapio fone

Svetainėje ar miegamajame vietoj konsolinio stalo galima naudoti senus siuvimo stalus su griežtais gotikiniais kalimo elementais. Tai taip pat puikus sprendimas vietoj televizoriaus stovo, su sąlyga, kad jis yra pakabintas nuo sienos.. 

Idėja! Plazminį ekraną ar kompiuterio monitorių galima įrėminti aukso arba vario rėmeliu, o sieninį šildytuvą arba klimato valdymo skydelį galima pritaikyti blizgiam seno giliavandenio povandeninio laivo valdymo blokui..

keturiolika

Kaip kavos ar kavos staliuką galite naudoti masyvią retro skrynią ar lagaminą su daugybe metalinių spynų ir kniedžių. Maždaug tą patį filmų kūrėjai naudojo filmuodami J.K.Rowlingo filmų apie Hario Poterio pasaulį seriją..

Idėja! Neįprastos knygų lentynos vaidmenį gali atlikti keli ploni išlenkti vamzdžiai. Nesijaudinkite, jei jie yra seni ir nusidėvėję, būtent šios kopijos atrodys palankiausios kaip pagrindas apkūniems tomams su paauksuotais, susidėvėjusiais stuburais.. 

Juodas virtuvės komplektas su žalvario apvadu

Juodas virtuvės komplektas su žalvario apvadu

Kavos staliukas su mechanizmu, atliekančiu dekoratyvinį vaidmenį

Kavos staliukas su mechanizmu, atliekančiu dekoratyvinį vaidmenį

Senoviniai ir senoviniai „steampunk“ akcentai

Norint galutinai detalizuoti bet kurį paveikslėlį, reikalingi akcentai, o interjero kompozicijos šiuo atveju nėra išimtis. Net jei laikysitės visų mūsų patarimų ir idėjų, tačiau tuo pat metu pamiršite pridėti porą būdingų norimos eros elementų prie „steampunk“ dizaino, visos pastangos gali būti panaikintos. Todėl apsiginkluokite kantrybe ir atidžiau pažvelkite į aplinkinius dalykus. Galbūt jums nereikia eiti toli, o senovinis telefonas su elegantiška varine rankena renka dulkes jūsų garaže.?

Iš antikvarinių daiktų galima sukurti labai stilingą interjerą

Iš antikvarinių daiktų galima sukurti labai stilingą interjerą

Patarimas! Iš sendaikčių prekiautojų, antikvarinių daiktų pardavėjų ir net tramvajų sandėlių darbuotojų galite nusipirkti nuostabių originalių „steampunk“ priedų dainai (o kartais ir nemokamai). Po minimalaus restauravimo jie gali tapti tikru jūsų dizaino projekto perlu.! 

Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į senas (gali būti ilgai nedirbančias) po pamiškėmis ar kitas rašomąsias mašinėles. Jie puikiai papildo metalines lentynas arba, kaip pasirinkimas, tampa originaliu konsolės dekoru..

Sienų freskos miegamajame

Sienų freskos miegamajame

Pakabinami maži šviestuvai staliniam apšvietimui

Kabantys maži šviestuvai, skirti staliniam apšvietimui

Jei esate povandeninių laivų ir kapitono Nemo estetikos gerbėjas, ant sienos gali būti sumontuoti netikri langai su juodu arba tamsiai mėlynu stiklu. Jei pageidaujama, jie gali būti aprūpinti foniniu apšvietimu, taip išsprendžiant taškinio apšvietimo problemą kai kuriose kambario vietose. Kaimynystėje gali būti dedami masyvūs sieniniai barometrai variniame dėkle, elegantiška šeimos nuotraukų kompozicija su sepijos efektu žalvario, vario ar medžio rėmuose.

Gautą ansamblį papildys sienos ar stalviršiai patamsėję žemėlapiai su naudojimo pėdsakais, dėmėmis ir įbrėžimais, grafiniai dirižablių brėžiniai ar išsamūs futuristinių garo variklių brėžiniai. Jie gali būti gražiai išdėstyti lygiais ant spintelių ir lentynų, pakabinti ant sienų.

Dideli mechaniniai laikrodžiai bus puiki jūsų interjero puošmena

Dideli mechaniniai laikrodžiai bus puiki interjero puošmena

Senovinės archyvinės spintelės gyvenamojo kambario dizaine

Senovinės archyvinės spintelės gyvenamojo kambario dizaine

Patarimas! Nepamirškite klasikinių gaublių su paauksuotomis detalėmis. Be to, odinių reljefinių kortelių parinktys yra gana geros..

Paskutinis stiliaus įvairovės forpostas gali būti didžiulis laikrodis su romėniškais skaitmenimis ir atviras mechanizmas. Žinoma, pageidautina, kad jie, nepaisant senovės, veiktų – tada galėsite ilgus vakarus sėdėti mėgstamame odiniame fotelyje, rūkyti pypkę ar gerti anglišką arbatą, stebėti išmatuotą laikrodžio eigą ir, žinoma, planuoti jūsų būsimi nuotykiai.