U formos baldų komplekto išdėstymas

U formos baldų komplekto išdėstymas

Virtuvės dizainas 10 kv. m priklauso nuo daugelio veiksnių: kambario formos, langų skaičiaus, pasirinktos stiliaus krypties ir tt Dešimt kvadratinių metrų yra gana didelis plotas, leidžiantis įkūnyti įvairias virtuvės interjero dekoravimo idėjas. Straipsnyje pateikiamos praktinės rekomendacijos ir dizaino variantai, kurie padės sukurti jaukią ir funkcionalią atmosferą virtuvėje..

Gražios lininės užuolaidos ant panoraminių langų

Gražios lininės užuolaidos ant panoraminių langų

Veidrodinis paviršius vizualiai išplės erdvę

Veidrodinis paviršius vizualiai išplečia erdvę

Virtuvė su įlankos langu

Virtuvės su erkeriu savininkams labai pasisekė, nes ji puošia kambarį ir sukuria papildomą erdvę, kurią svarbu išmintingai naudoti. Kadangi įlankos langas beveik visada turi langus, jis suteikia gerą natūralią šviesą, o tai svarbu mažai virtuvei..

Iš esmės randamos šios erkerio formos:

 1. suapvalinta;
 2. daugialypis;
 3. stačiakampis;
 4. trikampis;
 5. trapecijos formos.

keturiolika

 • Kuriant virtuvės dizaino projektą valgomojo zona paprastai dedama į įlankos lango įdubą. Mažas apvalus stalas ir kelios kėdės bus kompoziciškai sujungtos su įlankos langu. Geriau pasirinkti stumdomo stalo modelį.

Patarimas! Rekomenduojama pasirinkti stalo ar sofos formą, kuri bent apytiksliai pakartotų įlankos lango formą.

Valgomasis puslankiu įlankos lange

Valgomasis puslankiu įlankos lange

Stačiakampis įlankos langas su minkšta sofa atsipalaidavimui

Stačiakampis įlankos langas su minkšta sofa atsipalaidavimui

 • Antras populiarus sprendimas – įlankos lange sukurti svetainės zoną. Minkštos sofos ar patogios sėdynės yra palei langus. Galite surengti jaukią vietą rankdarbiams ar skaitymui.

Kartais įlankos zonoje įrengiama darbo zona, vietoj palangių sumontuotas stalviršis su kriaukle ir spintelėmis. Bet šiuo atveju būtina perduoti ryšius, o tai nepageidautina saugumo požiūriu..

 • Įlankos langas-šiltnamis, papuoštas daugybe skirtingų augalų ir susijęs su žiemos sodu, atrodys originalus. Erkeris suteikia daug erdvės vaizduotei ir kūrybinių idėjų, kurios gali padaryti virtuvės interjerą nepakartojamą, įkūnijimui..

Į įlankos langą įmontuota darbo zona

Į įlankos langą įmontuota darbo zona

Sujungia virtuvę su balkonu

Jei šalia virtuvės yra balkonas, tada, jei įmanoma, geriau sujungti šiuos du kambarius, kad išplėstumėte erdvę ir pagerintumėte jos apšvietimą..

Svarbu! Prieš atlikdami remonto ir griovimo pertvaras, turite suderinti pertvarkymo projektą su atitinkamomis valstybės institucijomis.

Įdomus variantas derinant virtuvę su balkonu

Įdomus variantas derinant virtuvę su balkonu

Turėtumėte žinoti, kad jei balkonas prijungiamas prie virtuvės zonos, jis turi būti gerai izoliuotas (sienos, grindys ir lubos).

Yra du būdai, kaip sujungti virtuvę su lodžija:
 • Dalinis. Išardykite langus ir duris, bet palikite palangės plytų pertvarą. Jis gali būti naudojamas kaip stalviršis arba baro skaitiklis.
 • Pilnas. Visa pertvara yra nugriauta (jei siena nėra laikanti!).

Maksimalus naudingas mažos erdvės naudojimas

Maksimalus naudingas mažos erdvės naudojimas

Populiariausi lodžijos išdėstymo variantai:

 1. Valgomojo zonos kūrimas.
 2. Baro skaitiklių organizacija.
 3. Svetainės zona su sofa arba minkštais foteliais ir nedideliu kavos staliuku.
 4. Dekoratyvinis dekoravimas gyvais augalais.

Valgomojo zona įrengta balkone

Valgomojo zona įrengta balkone

Virtuvė sujungta su svetaine

Jei nėra įlankos lango ar balkono, tada, norint išplėsti virtuvės erdvę 10 kv. m ir padaryti ją laisvesnę bei erdvesnę, galite derinti virtuvę su svetaine. Toks išdėstymo projektas pastaruoju metu populiarėja ir yra laikomas viena madingiausių šiuolaikinio interjero dizaino tendencijų..

Šiuo atveju bendras kambarys yra suskirstytas į tris dalis: valgomasis, darbo kambarys ir poilsio zona..

15

Zonavimo metodai:
 1. Spalvos pagalba. Interjero dizainui naudojamos skirtingos spalvos (net kontrastingos).
 2. Su apšvietimu. Prožektoriai dedami virš darbo zonos, graži centrinė liustra įrengta poilsio zonoje, pavyzdžiui, virš kavos staliuko. O valgomojo zonoje galite naudoti ir pakabinamą lempą, ir sienines sieneles..
 3. Įvairių medžiagų naudojimas grindų, sienų ir lubų apdailai.
 4. Juostos uždėjimas ant zonų ribos.
 5. Stiklo pertvaros arba šviesos ekrano montavimas.

Apšvietimas ir baro skaitiklis padės zonuoti studijos tipo buto projektą

Apšvietimas ir baro skaitiklis padės zonuoti studijos tipo buto projektą

Virtuvės spintelių išdėstymas

Pasirinkus maketo projektą, galite nuspręsti dėl baldų išdėstymo būdo. Skirta 10 kv. m. tinka šios standartinės schemos:

 1. Tiesiai.
 2. U formos.
 3. Kampas.

13

 1. At tiesioginis Dėdami virtuvės baldus, visos spintelės yra sumontuotos išilgai vienos sienos. Kita kambario dalis skirta valgomojo zonai.
 2. L formos schema atrodo naudingesnė. Tai idealiai tinka kvadratinėms erdvėms.
 3. Kampas virtuvė laikoma erdviausia, palyginti su pirmosiomis dviem galimybėmis. Jei įmanoma, kriauklė pastatoma kampe, o šaldytuvas ir viryklė yra priešingose ​​jo pusėse..

U formos baldų išdėstymas arba salos įrengimas 10 kv. m yra netinkami, nes tai užteršia erdvę. Bet jei virtuvė sujungta su svetaine, į kurią išimama valgomojo zona, toks sprendimas yra įmanomas..

Virtuvę nuo svetainės skiria sala, kuri tarnauja kaip valgomasis stalas

Virtuvę nuo svetainės skiria sala, kuri tarnauja kaip valgomojo stalas

Spalvų schemos pasirinkimas

Kadangi virtuvė yra vieta, kurioje šeima praleidžia daug laiko, spalvos pasirinkimas turėtų būti priimtas atsakingai, nes tai daro įtaką emocinei žmogaus būklei, gali pakelti ar sugadinti nuotaiką.

Kaip žinote, visos spalvos yra suskirstytos į 2 tipus – šiltas ir šaltas:

 • Šiltos spalvos apima oranžinius, raudonus ir geltonus atspalvius.
 • Iki šalčio – mėlynos, mėlynos, pilkos ir violetinės spalvos atspalviai, taip pat juoda ir balta. Šiltas asortimentas žmogui suteikia žvalumo, o šaltas – priešingai – ramina.

15

Turėtumėte žinoti, kad spalva taip pat turi įtakos apetitui. Todėl tiems, kurie nori numesti svorio, geriau nesirinkti atspalvių, susijusių su brandumu ir šviežumu (pavyzdžiui, ryškiai žalia, oranžinė).

Spalvos pagalba galite vizualiai pakeisti kambario dydį. Virtuvė, kurios plotas 10 kv. m lengva vizualiai išplėsti, jei interjere naudojate šviesius atspalvius (balta, smėlio, mėlyna ir tt). Be spalvos, norint padidinti erdvę, naudojamos lygios blizgios tekstūros: blizgūs virtuvės baldų ar veidrodžių fasadai. Nepaisant to, kad ryškios spalvos yra mados, geriau jas pasirinkti ne pagrindiniam fone, o kaip akcentus.

13

Virtuvės ergonomika

Pagrindinis dalykas projektuojant virtuvę yra sukurti funkcionaliausią erdvę maisto gaminimui. Pagrindinė virtuvės ergonomikos taisyklė yra vadinamoji darbinio trikampio taisyklė. Tinkamas kriauklės, viryklės, šaldytuvo ir indaplovės išdėstymas sutaupys maisto ruošimui skirto laiko.

Patarimas! Kriauklę rekomenduojama pastatyti tarp šaldytuvo ir viryklės, kad atstumas iki jų būtų ne didesnis kaip 2 metrai..

Sala gelbsti nedidelę virtuvės erdvę, o tai padidina ergonomines savybes.

Sala gelbsti nedidelę virtuvės erdvę, o tai padidina ergonomines savybes.

Kalbant apie virtuvės baldų matmenis, optimalus vienos spintelės plotis yra 60 cm. Patogiausias bazinių spintelių aukštis yra 85 cm.

Pakabinamų baldų aukštis gali būti bet koks ir priklauso tik nuo savininkų pageidavimų, svarbiausia laikytis minimalaus atstumo tarp jų ir darbo zonos, kuri yra 45 cm.

Niša yra geriausias pasirinkimas mažai virtuvės erdvei

Niša yra puikus pasirinkimas mažai virtuvei

Kaip papuošti savo virtuvę?

Kad virtuvė būtų ne tik funkcionali ir ergonomiška, bet ir jauki, svarbu ją teisingai papuošti. Nepriklausomai nuo pasirinkto projekto ir stiliaus krypties, yra paprastų paslapčių, kurios tinka bet kokiai virtuvei papuošti..

 • Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra pašalinti visus nereikalingus daiktus. Tvarka ir erdvė yra pagrindinės patogios aplinkos taisyklės.
 • Norėdami pridėti spalvų ir šviežumo kambaryje, galite sutvarkyti žalių augalų gėles ir vazonus. Jie pagyvins interjerą ir padarys jį įdomesnį. Be to, augmenija gerina apylinkių mikroklimatą..

Kūrybinga šiuolaikinės virtuvės puošmena

Kūrybinga šiuolaikinės virtuvės puošmena

Veidrodinis paviršius sukuria viršutinių spintelių nebuvimo efektą

Veidrodinis paviršius sukuria viršutinių spintelių nebuvimo efektą

Langų dekoravimui praktiškos užuolaidos parenkamos iš medžiagų, kurias lengva prižiūrėti..

Idėja! Puikus variantas virtuvei – lininės užuolaidos, ritininės užuolaidos ar romanetės.

Svarbiausia, renkantis užuolaidas, atkreipti dėmesį į jų atitiktį bendram interjero dizainui..

Romėniškos žaliuzės idealiai tinka mažiems langams

Romėniškos žaliuzės idealiai tinka mažiems langams

Kalbant apie apšvietimą, čia galite saugiai eksperimentuoti. Naudojant lempas, plotas 10 kv. m galima lengvai padalyti į funkcines zonas, jei virš valgomojo stalo sumontuosite pakabinamą liustra ir integruosite prožektorius į lubas ar virtuvės spinteles, kad apšviestų darbo zoną. Apšvietimo decentralizacija dabar madinga.

Patarimas! Jei sienos tuščios, jas galima papuošti dekoratyvinių plokščių ar paveikslų kompozicija..

keturiolika