Modernus virtuvės tapetų dizainas

Šiuolaikiniai virtuvės tapetai yra praktiškas ir patvarus interjero dizainas. Ypatingos sąlygos virtuvėje padidino tapetų reikalavimus. Šiame kambaryje dažnai būna didelė drėgmė, o temperatūros pokyčiai nėra neįprasti. Todėl bet kokie tapetai neveiks. Daugiau informacijos – vėliau straipsnyje.

Kokie turėtų būti tapetai virtuvėje

Renkantis tapetą svarbu atsižvelgti į šiuos dalykus:

 • šlapio valymo galimybė;
 • atsparumas drėgmei;
 • atsparumas blukimui;
 • garų pralaidumas;
 • medžiagos tankis.

Tai svarbu renkantis vadovautis tam tikromis taisyklėmis.

Tai svarbu renkantis vadovautis tam tikromis taisyklėmis.

Šviesos atsparumas

Dažnai virtuvės zonoje yra dideli langai, praleidžia daug šviesos. Šiuo atveju drobės atsparumas išblukimui nebus nereikalingas. Ši medžiagos savybė leidžia prireikus pertvarkyti baldus, nebijant, kad ant sienų liks negraži išblukusios žymės..

Dideli langai - daug šviesos

Dideli langai – daug šviesos

Tankis

Medžiagos tankis lemia tapetų patvarumą. Kuo didesnis šis rodiklis, tuo geriau..

Garų pralaidumas

Ši galimybė leidžia žiniatinkliui išdžiūti per trumpą laiką. Didelis garų pralaidumas neleidžia atsirasti grybeliui ant sienų ir palaiko sveiką mikroklimatą.

Tapetai turi keletą privalumų, palyginti su kitomis apdailos medžiagomis.

Tapetai turi keletą privalumų, palyginti su kitomis apdailos medžiagomis.

Atsparumas drėgmei

Didelė drėgmė virtuvėje nėra neįprasta. Sienų konstrukcijos gebėjimas atlaikyti nepalankias sąlygas yra svarbi reikalavimo dalis. Iš tiesų, šiame kambaryje tapetai nešvarūs dažniau nei kituose, todėl juos reikia šlapiai valyti kempine naudojant buitines chemines medžiagas..

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Kokios virtuvės lubos yra geriausios? Daugiau nei 180 nuotraukų Madingiausi variantai

Tapetų tipai. TOP 4 tinkamiausi variantai

Daugelį tapetų sukurtų efektų lemia jų tekstūra. Apsvarstykite populiariausius tipus ir sužinokite, kaip jie yra priimtini virtuvei.

Popieriniai tapetai yra populiariausias pasirinkimas

Popieriniai tapetai yra populiariausias pasirinkimas

Iš karto atkreipiame dėmesį į galimybę naudoti paprastą popieriniai tapetai. Prastas jų veikimas neatlaikys atšiaurių virtuvės sąlygų. Todėl, nepaisant ekologiškumo ir mažos kainos, mes neperkame popierinių tapetų virtuvei..

Vinilas

Ši parinktis yra viena iš populiariausių virtuvėje. Tai sujungia atsparumą drėgmei, tankį ir prieinamą kainą. Ši apdailos medžiaga gali tarnauti daugelį metų, neprarandant savo išvaizdos..

Laikui bėgant vinilo tapetai nepraranda savo išvaizdos

Laikui bėgant vinilo tapetai nepraranda savo išvaizdos

Vinilo tapetai labai įvairūs, jie gali imituoti įdomias tekstūras – laukinį akmenį, tekstūruotą tinką, kilimėlį ir tt Tokių sienų priežiūra nebus sunki. Vinilas „toleruos“ net tapybą.

Neaustinė

Jų gamyba pagrįsta celiuliozės pluoštų presavimo metodu. Gauta medžiaga yra „kvėpuojanti“, patvari, ją lengva klijuoti ant sienos. Neaustiniai tapetai galima plauti arba ne, pirmasis variantas yra geresnis virtuvei. Koks jų trūkumas? Kainoje.

Neaustinius tapetus lengva klijuoti ant sienos

Neaustinius tapetus lengva klijuoti ant sienos

Šilkografija

Tai viena iš vinilinių tapetų veislių. Pagrindas yra tas pats, tačiau dekoravimas atliekamas šilko siūlais, kurie leidžia padaryti labai gražią drobę. Tuo pačiu metu paviršius yra visiškai lygus, tapetai atrodo labai gerai net ir be sudėtingos priežiūros..

Šilkografijos tapetai

Šilkografijos tapetai

Stiklo pluoštas

Padidėjęs stiklo pluošto stiprumas yra puiki virtuvės apdailos kokybė. Iš esmės tai yra audinio audinys su specialiu impregnavimu. Palyginti su vinilo grindimis, pirmenybė teikiama stiklo pluoštui.

Danga leis jums gerai užmaskuoti sienų nelygumus, ji yra hipoalergiška ir blokuoja grybelių vystymąsi. Tarnavimo laikas – ilgas, mažiausiai 10 metų, pateisinantis labai didelę medžiagos kainą.

Padeda užmaskuoti nelygumus ant sienos

Padeda užmaskuoti nelygumus ant sienos

Stiklo pluošto tapetai gali būti perdažyti.

Jums bus įdomu: APŽVALGA: „Kitchen Backsplash“ plytelė (daugiau nei 180 dizaino nuotraukų): patarimai, kaip atgaivinti jūsų sienas

Virtuvės zonos: mes harmoningai padalijame erdvę

Virtuvės interjere įprasta išskirti kelias zonas:

1 pietūs; 2 skalbimo kambarys; 3 paruošimas.

Padalinkite į zonas

Padalinkite į zonas

Jei virtuvės dydis leidžia jums paryškinti šias sritis visu dydžiu, laikykite save laimingu. Kitas galimas variantas – valgomojo zoną už virtuvės ribų perkelti į valgomąjį arba svetainę. Mažoje virtuvėje turėsite derinti medžiagas ir parodyti vaizduotę, kad kuo efektyviau sutvarkytumėte erdvę..

Erdvės organizavimas mažoje virtuvėje

Erdvės organizavimas mažoje virtuvėje

Skalbimo ir virimo zona, ypač šalia viryklės, yra linkusi vandens purslams ir riebalams gaminti. Tokioje vietoje bet kokie tapetai truks labai ilgai. Išeitis bus organizuoti virtuvės prijuostę, pagamintą iš patvarių ir vandeniui atsparių medžiagų (grūdinto stiklo, plytelių ir kt.).

Valgomojo zonoje galite naudoti vandeniui atsparias medžiagas, tokias kaip drėgmei atsparūs tapetai. Jei erdvė leidžia, šią sritį leidžiama paryškinti nuotraukų tapetais..

Valgomojo zonoje naudojame fotomuralus

Valgomojo zonoje naudojame fotomuralus

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Virtuvės dizainas: 130 ir daugiau nuotraukų – nauji 2017 m. Daiktai kiekvienam skoniui

Spalvų pasirinkimas

Šiuo metu dizaino tendencijos yra tokios įvairios, kad galite lengvai pasirinkti tinkamiausią stilių ir spalvų schemą. Patartina teikti pirmenybę šviesiems raminamiems atspalviams, kurie sukuria jaukią atmosferą..

Spalvų pasirinkimas yra labai svarbus planavimo etape.

Spalvų pasirinkimas yra labai svarbus planavimo etape.

Šilti ar šalti atspalviai: kas geriau

Kai pasirenkate, kuriai šiltai ar šaltai spalvų schemai teikti pirmenybę, geriau pradėti nuo langų orientacijos į kardinalius taškus. Jei kambarys tamsus, nukreiptas į šiaurę, rekomenduojama pasirinkti šiltą šviesių atspalvių spalvų schemą. Saulėtose virtuvėse tapetai gali būti įklijuoti šaltų atspalvių, pavyzdžiui, šviesiai mėlynos spalvos.

Šviesiai mėlynos spalvos virtuvė

Šviesiai mėlynos spalvos virtuvė

Ryškūs akcentai: būti ar nebūti

Ryškios, sodrios spalvos pagyvina kambarį ir atgaivina interjerą. Aplinkos monotonija nėra įdomi, tačiau per didelis ryškumas taip pat erzina. Kaip ryškus akcentas, sukurtas naudojant tapetus, gali būti naudojamas kelių skirtingų spalvų tapetų derinys arba laisvos sienos apdaila fototapetais..

Laisvą sieną galima dekoruoti fototapetais

Laisvą sieną galima dekoruoti fototapetais

Kuris piešinys geresnis: didelis ar mažas?

Didelis piešinys vizualiai sumažina erdvę. Todėl jį reikia tepti atsargiai – ant sienų fragmentų arba tais atvejais, kai virtuvėje yra didelis kvadratas ir aukštos lubos. Mažas raštas, ypač šviesiame fone, priešingai, „prideda“ erdvės.

Didelis piešinys padidina erdvę

Didelis piešinys padidina erdvę

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Mažo dydžio virtuvės dizainas Chruščiovoje: 190 + tikrų ir praktiškų išdėstymų nuotraukos

Juostelės yra geras pasirinkimas

Horizontaliai išdėstytos juostelės vizualiai išplečia nedidelę virtuvės erdvę, tačiau tuo pačiu sukuria žemų lubų įspūdį. Vertikaliai – padarykite kambarį vizualiai aukštesnį. Bet jei įklijuosite visą virtuvę su tokiomis plokštėmis, susidarysite mažo kambario, primenančio šulinį, įspūdį.

Padaryti kambarį aukštesnį

Juostelėti tapetai virtuvėje

Jei juostelės ant tapetų ar raštų yra įstrižai, tada virtuvės išvaizdai pridedama dinamika, kambarys atgyja.

Išplėskite virtuvės erdvę juostelėmis

Išplėskite virtuvės erdvę juostelėmis

Tapetų pasirinkimas pagal dizainą

Salonuose esantys tapetų stendai pilni įvairovės, nuolat išleidžiamos naujos kolekcijos, stebimos šiuolaikinės virtuvės dizaino tendencijos. Kuriam piešiniui teikti pirmenybę?

Šiuolaikinės interjero tendencijos

Šiuolaikinės interjero tendencijos

Modernus stilius

Ši kambario dizaino kryptis neturi griežtų tapetų išvaizdos reikalavimų. Čia gali būti tinkamas beveik bet koks spaudinys – nuo abstrakcijos iki gėlių. Jūs netgi galite naudoti tapetai, imituojantys mūrą, medžio pjūviai ar tinkas.

Mes pasirenkame tapetus pagal skonį

Gėlių atspaudas ant tapetų

Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį? Kokybė. Modernaus stiliaus virtuvei tapetų modelių pasirinkimas turėtų būti grindžiamas jo atitikimu baldų dizainui, tam tikros atmosferos kūrimu ir, žinoma, pasikliauti remontui skirtu biudžetu..

Mažo biudžeto virtuvės dizainas

Mažo biudžeto virtuvės dizainas

Virtuvėje, kurioje neturite daug laiko, galite pasirinkti paprastą dizaino variantą. Paryškinkite vieną iš sienų neįprastu spaudiniu. Ryškus akcentas sukurs ypatingą nuotaiką.

Ryškus nuotaikos akcentas

Ryškus nuotaikos akcentas

Ar jums patinka jūsų virtuvė ir dažnai joje esate? Jei ši patalpa skirta ne tik maistui gaminti, bet ir neskubant gerti arbatą bei skaityti knygas, rinkitės neutralų tapetų toną. Ramios spalvos su švelniu smulkiu šriftu ne tik papuoš kambarį, bet ir sukurs jaukumo ir ramybės atmosferą..

Rami ir jauki atmosfera

Rami ir jauki atmosfera

Jums bus įdomu: APŽVALGA: Virtuvės dizaino idėjos privačiame name: daugiau nei 130 nuotraukų ir išdėstymo parinkčių

Klasikinis interjeras

Klasikai nepatinka švarios ir nuobodžios sienos. Blizgantys ryškūs atspaudai taip pat nėra geriausias pasirinkimas. Visos sienų spalvos turėtų būti tik kilnių atspalvių, būdingų tradicinei dizaino krypčiai. Dažai turi būti nutildyti, šviesios arba tamsios spalvos.

Nuolatinė klasika interjere

Nekintanti klasika interjere

Klasikinio stiliaus virtuvei galite pasirinkti spalvas iš šių:

 • juostelė;
 • medalionų modelis;
 • heraldikos temos;
 • monogramos;
 • gėlių ornamentas su pynimais;
 • gipso imitacija.

Plytų sienos imitacija

Plytų sienos imitacija

Nuotraukų tapetai valgomojo zonoje taip pat bus priimtini. Jų siužetas turėtų atitikti stilių:

 • senų freskų įvaizdis;
 • dailės paveikslų reprodukcijos;
 • architektūros paminklų įvaizdį.

Klasikinis stilius yra universalus, jis neišeina iš stiliaus. Šia kryptimi dekoruota virtuvė daugelį metų nepraras savo aktualumo..

Nuotraukų tapetų naudojimas su paveikslų įvaizdžiu

Nuotraukų tapetų naudojimas su paveikslų įvaizdžiu

Provanso ir šalies

Romantikams, vertinantiems gyvenimo paprastumą ir artumą gamtai, Provansas ir Šalis – geriausias pasirinkimas namų dekoravimui. Virtuvė nėra išimtis. Kaip atspaudus ant tapetų galite apsvarstyti mažų gėlių atvaizdus, ​​šakelių, lapų ar vynmedžių susipynimą..

Šalies lengvumas ir paprastumas

Šalies lengvumas ir paprastumas

Viskas, kas susiję su gyvenimu gamtoje, bus tinkama tokiame virtuvės interjere. Tarp dekoravimui pasirinktų atspalvių pirmenybė turėtų būti teikiama malonumui akiai ir ramiems natūraliems tonams..

Atsipalaidavęs Provansas virtuvėje

Atsipalaidavęs Provansas virtuvėje

Jei jums nepatinka gėlių motyvai, galite naudoti tapetus su vaisių ar daržovių įvaizdžiu, vynuogynais, papuošti paviršius languotomis spalvomis šviesiomis spalvomis. Kaimišką temą gali paryškinti tapetai, imituojantys kilimėlį, mūrą ar medieną.

“Plytų” siena interjere

Paprasti stiliai turi savo dizaino niuansų. Norint sukurti harmoningą interjerą su tapetais, reikėtų atsižvelgti į šias savybes. Pavyzdžiui, Provanse neturėtų būti blizgių paviršių ir blizgesio. Šis apribojimas taikomas ne tik baldams ir aksesuarams, bet ir tapetų pasirinkimui, kuris būtinai turi turėti matinį paviršių..

Jei norite interjerui pridėti nuotraukų tapetų, galite pasiimti gamtos vaizdus, ​​pavyzdžiui, levandų laukus, kuriais garsėja pietų prancūzai.

Jums bus įdomu: APŽVALGA: 220 ir daugiau naujo virtuvės dizaino nuotraukų 9 m2: funkcionalus ir lakoniškas dizainas

Kokie tapetai neturėtų būti naudojami virtuvėje

Priimtinas vaisių tapetų naudojimas

Priimtinas vaisių tapetų naudojimas

Kad nesuklystumėte pasirinkdami ir nesirinktumėte įdomaus kai kurių tipų tapetų dizaino, geriau susipažinti su tomis galimybėmis, kurios virtuvėje kategoriškai draudžiamos:

PopieriusApie juos jau buvo pasakyta. Jie yra trumpalaikiai ir sugeria kvapus bei drėgmę.

Bet koks natūralus (nendrės, kanapės, tekstilė ir kt.)Kompozicijos ekologiškumas yra labai geras, bet ne sunkiomis virtuvės sąlygomis. Jiems drėgmės poveikis yra per sunkus išbandymas..

AkrilasJie panašūs į vinilą, tačiau prastesnės kokybės. Tokios reljefinės plokštės netoleruoja gerai valymo..

Gėlių atspaudas gražiai atrodo net virtuvėje

Gėlių atspaudas gražiai atrodo net virtuvėje

Išvardytų tipų tapetų praktiškumas ir ilgaamžiškumas nėra žinomi, ypač esant sunkioms eksploatavimo sąlygoms. Egzotiškas kompozicijos pobūdis, dėl kurio kyla didelė medžiagos kaina, taip pat negarantuoja ilgaamžiškumo..

TOP-8 patarimai, kaip pasirinkti

Naudojant tapetus gali būti nesunku sukurti harmoningą virtuvės interjerą, jei laikysitės profesionalų patarimų:

Mes deriname tapetus prie baldų

Mes deriname tapetus prie baldų

1 Virtuvės erdvė neturėtų būti perkrauta ryškiomis spalvomis. Geriau sutelkti dėmesį į baldus ar sienų apdailą. 2Baldų fasadų dizainas turėtų būti derinamas su sienų dizainu. Esant ryškiam ar sudėtingam dizainui su raižiniais, blizgančių detalių gausa, geriau padaryti sienas neutralias ryškiais atspalviais. 3Jei norite į dizainą įtraukti ryškių tapetų, tačiau sveikas protas nurodo, kad interjeras bus šlykštus, galite derinti dviejų tipų tapetus: paprastus ir margus. Pavyzdžiui, ryškiau paryškinkite skydinę sienos dalį, o viršutinę dalį išlaikykite ramiomis spalvomis. Arba atvirkščiai. 4 Renkantis tapetus, baldus ir užuolaidas svarbu įsitikinti, kad jie priklauso tam pačiam diapazonui – šiltai arba šaltai. 5 Renkantis tapetą reikia atsižvelgti į natūralią virtuvės šviesą. 6Jei kuriant dizainą reikia derinti dviejų tipų tapetus, galite atkreipti dėmesį į kolekcijas, kuriose yra tos pačios spalvos ritinėlių ir ritinėlių su tos pačios spalvų schemos atspaudais. 7 Kokią spalvą geriau pasirinkti užuolaidas, jei dizainui naudojami dviejų tipų tapetai? Užuolaidas galima pasirinkti tiek vienu, tiek kitu tonu. Pagrindinė sąlyga yra bendra harmonija. 8 Stenkitės to paties interjero nederinti įvairiaspalvių užuolaidų ir margų sienų dangų..

Virtuvę atitinkančios užuolaidos

Virtuvę atitinkančios užuolaidos

VIDEO: Naujų tapetų klijavimas virtuvėje