Vonios kambario dizainas mediniame name (daugiau nei 200 nuotraukų): pasidaryk pats (lubos, grindys, sienos)

Didelis drėgmės lygis vonios kambaryje yra viena iš pagrindinių medinių namų problemų. Kaip papuošti vonios kambarį, kuris yra gražus ir funkcionalus? Kokios apdailos medžiagos padės apsaugoti sieną nuo drėgmės? Kokį dizainą pasirinkti vonios kambariui mediniame name? Daugiau informacijos – vėliau straipsnyje.

Šio straipsnio turinys:

Vonios kambario ypatybės

Vonios kambarys turi savo mikroklimatą. Didelė drėgmė ir pastovūs temperatūros svyravimai šiame kambaryje yra normalūs. Pasirinkta apdailos medžiaga turėtų apsaugoti sienas ir kitus paviršius nuo šios aplinkos poveikio ir tuo pačiu sukurti jaukią atmosferą, nes savininkai praleidžia daug laiko būtent šioje patalpoje.. Kad ant sienų nesusidarytų pelėsiai, paviršiai turi būti hidroizoliuoti..

Drėgmė vonios kambaryje yra viena iš pagrindinių medinių namų problemų

Drėgmė vonios kambaryje yra viena iš pagrindinių medinių namų problemų

Drėgmė vonioje išprovokuoja pelėsio susidarymą, kuris gali persikelti į kitus kambarius išilgai gretimų sienų. Juos pašalinti yra problematiška, todėl hidroizoliacija vaidina svarbų vaidmenį..

Atsižvelgiant į pasirinktą apdailos medžiagų tipą, pasirenkamas hidroizoliacijos tipas.

Norėdami maksimaliai apsaugoti sienas nuo drėgmės, pasirinkite vieną iš šių variantų:
 • Dengimas. Tai įvairių tipų mastikos ir emulsijos, padengiančios sienų paviršių. Iš jų galima sukurti visiškai vandeniui atsparią dangą. Jie tepami specialiu voleliu keliais sluoksniais (2-3). Kiekvienas sluoksnis tepamas kas kelias dienas.
 • Klijuota. Parduodama techninės įrangos parduotuvėse ritiniais ar lakštais. Hidroizoliacinis lakštas dengiamas po vieną, o jungtis užsandarinama vandeniui atspariu glaistu arba sandarikliu.
 • Impregnavimas. Sienos apdorojamos specialiu skysčiu, jis tepamas keliais sluoksniais. Po pirmojo naudojimo turite palaukti, kol kompozicija susigers, po 1-2 dienų pakartokite visų paviršių apdorojimą.

Drėgmė vonioje išprovokuoja pelėsių susidarymą

Drėgmė vonioje išprovokuoja pelėsių susidarymą

Vandens tiekimo sistemos išdėstymas

Mediniai namai stipriai susitraukia, todėl prieš sutvarkydami vandens tiekimo sistemą turite pasirūpinti jos lankstumu.. Būtent dėl ​​šios savybės medinio namo vonios kambariui rekomenduojama naudoti metalinius plastikinius vamzdžius..

Jie klojami atsižvelgiant į galimą susitraukimą ir turi būti tvirtinami specialiomis guminėmis tvirtinimo detalėmis (jas galima pakeisti sankabų įrangos spaustukais). Be to, vamzdžiai (ir grindų pagrindas) yra izoliuoti naudojant šilumą izoliuojančias medžiagas..

Jaukus vonios kambarys mediniame name

Jaukus vonios kambarys mediniame name

Siekiant užkirsti kelią ankstyvam grindų plokščių puvimui, taip pat svarbu įrengti praktišką kanalizaciją, kad pašalintumėte drėgmės perteklių į kanalizaciją.. Tokiais tikslais dažnai naudojamas sauso sandarinimo drenažo takas. Kitas jo tikslas yra apsaugoti nuo nemalonaus kanalizacijos kvapo..

Planavimo etape turi būti numatytas kanalizacijos buvimas vonios kambaryje. Svarbu padaryti nedidelį nuolydį, kad vanduo greičiau tekėtų į kanalizaciją..

Klasikinis stilius

Klasikinis stilius

Mediena bijo drėgmės, o viena iš rimčiausių medinio namo vonios kambario problemų yra kondensatas ant vamzdžių.

Kad nebūtų pažeistos sienos, reikia laikytis kelių taisyklių:
 • Pirmenybę teikite plastikui, o ne metaliniams vamzdžiams. Plastikas yra mažiau laidus šilumai medžiaga, todėl ant jo susidaro mažiau kondensato.
 • Būtina visiškai pašalinti kontaktą tarp sienų paviršiaus ir vamzdžių..
 • Vamzdžiams pritvirtinti reikia naudoti gumuotus spaustukus..

Pilkas kambarys

Pilkas kambarys

Taip pat verta apsvarstyti medinių namų kanalizacijos reikalavimus. Visos jungtys turi būti sandarios. Nuotėkis gali pakenkti kietmedžio grindims. Vamzdžių užšalimas taip pat gali sukelti problemų.. Siekiant išvengti vandens vamzdžių užšalimo esant minusiniam orui, rekomenduojama juos užkasti žemėje.. Gylis priklauso nuo dirvožemio užšalimo lygio kiekviename regione. Prieš laidojimą vamzdžiai apvyniojami šilumą izoliuojančia medžiaga, dažniausiai stiklo vata.

Vonios kambario apdaila

Daugeliui medinių savininkų namai patikima medžiaga vonios apdailai tampa rimta problema. Dėl kambario specifikos jis turi būti ne tik gražus, bet ir atsparus drėgmei bei agresyvioms cheminėms medžiagoms.. Abi savybes vienija plytelės – tai patikima medžiaga, išsiskirianti plačiu įvairių formų, dydžių ir tekstūrų plytelių pasirinkimu..

Patikimų medžiagų pasirinkimas

Patikimų medžiagų pasirinkimas

Dažna yra suskaidyta apdaila. Šis metodas leidžia gražiai papuošti kambarį ir tuo pačiu metu vonios kambarį. Pavyzdžiui, turi būti išdėstytos vietos, kuriose paviršius dažniausiai liečiasi su vandeniu plytelės, ir papuošti likusį kambarį medine medžiaga.

Grindys

Vonios kambariui būtina įrengti papildomą sustiprintą grindis. Medis, ypač drėgnoje aplinkoje, nemėgsta nuolatinių vienos zonos apkrovos pokyčių. O vonios kambario atveju (vanduo žymiai padidina paties vonios masę ir padidina grindų apkrovą) padidėja priešlaikinio grindų sunaikinimo rizika.

Gaivus sniego baltumo vonios kambario interjeras

Gaivus sniego baltumo vonios kambario interjeras

Todėl vonios grindims klojamos armuotos lentos.. Jie išsiskiria padidintu skerspjūviu. Be to, prieš montuodami vonios kambarį, grindų lygiui sumažinti, komunikacijoms ir hidroizoliacijai turėsite sumažinti bent 10 cm grindų lygį..

Tinkamos medžiagos medinio namo vonios grindims:

Sustiprintos lentos vonios grindims

Sustiprintos lentos vonios grindims

Remiantis statistika, šiems tikslams dažniausiai naudojami porceliano keramikos dirbiniai. Tai patvari ir graži medžiaga, nereikalaujanti daug pastangų priežiūros metu, ir puikiai toleruoja drėgmės bei buitinių chemikalų poveikį.

Norėdami sumontuoti porcelianinius keramikos dirbinius, turite padaryti cemento ir smėlio lygintuvą. Tokias medžiagas leidžiama kloti tik ant stabilių ir visiškai plokščių grindų, o medinės lentos neatitinka šių reikalavimų..

Prieš gaminant lygintuvą, būtina sustiprinti grindų plokštes. Priešingu atveju dėl papildomos cemento apkrovos grindys gali tiesiog nukristi. Šiame darbo etape taip pat būtina pradėti įrengti grindinį šildymą, jei jis numatytas pagal planą..

Kilimėliai kaip ryškus dekoro elementas

Kilimėliai kaip ryškus dekoro elementas

Taip pat būtina po lygintuvu įrengti dviejų sluoksnių izoliaciją, kad apsaugotumėte pagrindą nuo drėgmės.

Tik atlikus parengiamuosius darbus, klojama apdailos medžiaga.

Mediena taip pat gali būti naudojama siekiant išlaikyti bendrą vonios kambario stilių. Kad grindys tarnautų ilgiau, svarbu pasirinkti tinkamas medienos rūšis..

Tikmedis – puikiai tinka padengti aikštelę. Jis yra nebrangus, o medienos eteriniai aliejai padidina jo atsparumą drėgmei. Įrengę tokias grindis, būtinai užpildykite visus įtrūkimus specialiu sandarikliu..

Plytelių sienų apdaila

Plytelių sienų apdaila

Maumedis taip pat tinka kaip vonios grindys dėl savo atsparumo drėgmei. Trečias variantas: terminė mediena, kuri yra apdorojama karštu garu vakuuminėmis sąlygomis (ji netinka pelėsiui).

Nebūtina padaryti lygintuvo medinėms grindims. Pakanka uždėti drėgmei atsparią dangą.

Kitas variantas yra laminatas. Jis yra patvarus, gerai veikia įprastomis vonios sąlygomis ir ilgą laiką išlaiko savo savybes. Lentų dizaino įvairovė leidžia pasirinkti tinkamą laminato spalvą.

Linoleumas yra atspari vandeniui, nebrangi ir patvari medžiaga.

Norėdami jį sumontuoti, pirmiausia turite uždėti hidroizoliaciją. Sujungimai sandarinami karštu suvirinimu.

Minimalistinis stilius

Minimalistinis stilius

Klijų kištukas. Medžiagos ypatumas yra tai, kad ji yra visiškai nekenksminga aplinkai. Prieš montuodami vonioje, jis turi būti padengtas keliais lako sluoksniais. Medžiaga yra šiurkšti, nebijo drėgmės ir staigių temperatūros pokyčių. Šio klijų kištuko trūkumas yra didelė kaina.

Sienos

Prieš pradedant sienų apdailą, būtina atlikti hidroizoliaciją. Norėdami tai padaryti, galite naudoti ritininę hidroizoliaciją arba specialų mišinį.. Jei sienos yra apdorotos, jas galima palikti pradine forma. Tai bus jaukus ir natūralaus dizaino variantas..

Kitas variantas yra apdaila plastiku plokštės. Ši medžiaga yra labai atspari drėgmei ir agresyvioms cheminėms medžiagoms. Papildomas pranašumas yra paprastas aptarnavimas.

Gražus vonios kambarys su akmeninėmis kriauklėmis ir tualetu

Gražus vonios kambarys su akmeninėmis kriauklėmis ir tualetu

Plytelė – klasikinė versija. Vonios plytelių įvairovė (keramika, porcelianas, mozaika ir kt.). Aukščiau jau buvo minėta apie kambario zonavimą naudojant plyteles. Kelių apdailos medžiagų derinys yra praktiškas ir estetiškas.

Lubos

Medinio namo vonios kambaryje būtina įrengti pakabą lubas. Tai savotiška apsauga: tarp lubų lentų ir apdailos medžiagos bus oro pagalvė, kuri neleidžia drėgmei patekti ant medinių paviršių.

Harmoningas medžiagų derinys

Harmoningas medžiagų derinys

Iš fizikos pamokų žinoma, kad garai kyla aukštyn ir kondensuojasi ant pirmo horizontalaus paviršiaus. Papildomas tokios sistemos privalumas yra tai, kad pakabinamos lubos slėps visus laidus ir vėdinimo sistemą..

Vonios kambariui leidžiamos visų tipų lubos. Profilis perkamas naudoti lauke. Jis gali atlaikyti didelę drėgmę ir nerūdija.

Kaip medžiagas pakabinamoms luboms vonios kambaryje galite naudoti gipso kartono, bet svarbu nusipirkti gipso kartono, kuris gali atlaikyti drėgmę.

Šviesus, gražus vonios kambarys

Šviesus, gražus vonios kambarys

Bus įdomu:

Akrilo arba ketaus vonios kambarys: privalumai ir trūkumai (daugiau nei 160 nuotraukų). Kurį geriau pasirinkti?

Provanso stiliaus vonios kambario dizainas – švelni romantika kūnui ir sielai (daugiau nei 205 nuotraukos)

Vonios kambario dekoravimas dirbtiniu akmeniu: praustuvas, stalviršis, lentynos. Medžiagos naudojimo ypatybės

Vonios kambario dizainas su kriaukle ir be jos: baldų pasirinkimas (daugiau nei 165 nuotraukos). Kam teikti pirmenybę?

Vonios kambario apdailos plytelėmis variantai (daugiau nei 175 nuotraukos). Mes kuriame dizainą, kuris bus prisimintas

Vonios kambario apšvietimas

Geriausias vonios apšvietimo variantas – halogeniniai prožektoriai. Jie tinka apšviesti visą paviršių, padeda zonuoti erdvę. Neužima vietos. Soffitai harmoningai atrodo kambaryje, nes visi laidai yra paslėpti už pakabinamų lubų (tai garantuoja laidų apsaugą nuo drėgmės).

Skydeliai – dar vienas apšvietimo variantas. Nerekomenduojama jų montuoti kaip pagrindinio apšvietimo. Galite derinti šviestuvus su prožektoriais, kad apšvietimas būtų ryškus ir įdomus. Plytelę galite sumontuoti, pavyzdžiui, šalia praustuvo ar tualeto..

Idealiai tinka kaimo namui

Idealiai tinka kaimo namui

Santechnikos ir baldų pasirinkimas

Pasirinkimas baldai ir santechnika veda prie vonios dizaino užbaigimo. Šiame etape turėtumėte vadovautis tik savo norais. Vienintelis dalykas, kurį reikia padaryti, yra sutvirtinti medines grindų lentas, kad jos atlaikytų visos vonios stresą..

Standartinis santechnikos komplektas patogiam šio kambario naudojimui:

 • tualetas (kombinuotam vonios kambariui);
 • kriaukle;
 • vonios kambarys arba dušo kabina.

Kokios rūšies įrangą pasirinkti ir kaip ją patalpinti kambaryje, priklauso nuo vonios kambario dydžio.

Baldų ir santechnikos pasirinkimas lemia vonios kambario dizaino užbaigimą

Baldų ir santechnikos pasirinkimas lemia vonios kambario dizaino užbaigimą

Dideliam plotui galite pasirinkti kampinį vonios kambarį arba pastatyti kambario viduryje.

Jei grindų lentos nėra sustiprintos, kad sumažėtų grindų apkrova, vandentiekis dedamas išilgai sienos..

Mažam kambariui svarbiau pasirinkti dušo kabiną, kuri sutaupys laisvos vietos. O jei pasirinksite pakabinamą tualetą, galėsite sutaupyti dar porą centimetrų naudingos vietos..

Kriauklė vonios kambarys turėtų būti gilus, jei leidžia kambario plotas, galite įdiegti dvigubą kriauklę. Papildomi baldai ir aksesuarai taip pat yra svarbūs vonios kambaryje. Papildomi elementai turi atitikti kambario interjerą, tačiau taip pat svarbu, kad jie būtų naudingi.

Atpalaiduojanti atmosfera

Atpalaiduojanti atmosfera

Jei kambarys yra erdvus, jį galima pastatyti spinta patalynė ir rankšluosčiai, lentynos ar komoda higienos reikmenims. Veidrodis – privalomas vonios kambario elementas. Jei namuose yra vaikų, nepamirškite apie ypatingą laiptai, kurie padės jiems netrukdomai patekti į praustuvą.

Visų detalių pagrįstumas yra bet kurio kambario orumas. Vonios kambaryje būtina įrengti šildomą rankšluosčių laikiklį arba kabliukus rankšluosčiams ir chalatams. Viso ilgio veidrodis bus įspūdingas interjero elementas..

Nepamirškite apie skalbinių krepšelį. Erdviame kambaryje tai gali būti atskira interjero detalė. Mažoje patalpoje skalbinių krepšelis dažniausiai būna paslėptas spintoje..

Kai erdvus, bet jaukus

Kai erdvus, bet jaukus

Svarbu prisiminti, kad daugelis iš mūsų vonios kambaryje taip pat turime buitinės technikos: skalbimo mašiną ir Džiovintuvas. Jis taip pat turi būti patogiai išdėstytas, kad prie jo būtų atvira prieiga. Skalbinių krepšelis turi būti vienas šalia kito.

Vėdinimas

Vonioje būtina vėdinti. Tai pašalins drėgmės perteklių ir šiek tiek stabilizuos oro drėgmę..

Mediniame name rekomenduojama įrengti galingas išmetimo sistemas, išimtys yra tinkamos tik patalpose, kuriose yra nedidelis plotas.

Galimybė dideliam namui

Galimybė dideliam namui

Dažniausiai vonios kambariui naudojama tiekimo ir ištraukimo ventiliacijos sistema, kurią galite lengvai sumontuoti patys.

Tokia ventiliacija gali būti įrengta dviem etapais:
 • Mes montuojame du vamzdžius išilgai lubų perimetro. Pirmasis skirtas oro įsiurbimui, antrasis – jo išėjimui.
 • Kiekviename vamzdyje padarome dvi skyles. Šios skylės turi būti priešinguose kambario kampuose. Tada viena iš skylių bus uždaryta grotelėmis, o kita – išmetimo ventiliatoriumi.

Mažas modernaus dizaino kambarys

Mažas modernaus dizaino kambarys

Kaip pabrėžti vonios kambario dizainą?

Medžio apdaila puikiai dera su moderniais baldais. Harmoningas medinio dailylentės kaimiško paprastumo ir stilingų modernių baldų derinys atrodo labai gražiai ir įdomiai. Stiklas lentynos ir stalai, spintelė su porceliano keramikos dirbiniais stalviršis, dekoro metaliniai elementai, visa tai puikiai tinka medžio apdailai.

Palėpės variantas

Palėpės variantas

Baldai iš to paties medžio atrodys gerai. Tai sukurs jaukesnę ir jaukesnę aplinką. Šiandieninėje rinkoje pristatoma daug įdomių medinių baldų, kurie taps kambario akcentu: pinti skalbinių krepšeliai, lentynos ir kt..

Bet kokius medinius baldus reikia iš anksto apdoroti apsauginėmis priemonėmis. Galite rasti jau baigtą dekorą arba tiesiog padengti baldus laku, emaliu ar gruntu.

Šis stilius visada madingas.

Šis stilius visada madingas.

Taip pat yra atsparūs mediniai baldai. Ąžuolas geriausiai atsparus drėgmei. Ąžuolo baldai be išankstinio apdorojimo gali tarnauti ilgą laiką drėgnoje aplinkoje.

Profesionalai pateikia rekomendacijas, be kurių tiesiog neįmanoma sukurti patogios aplinkos vonios kambaryje:
 • Renkantis spalvų paletę kambario dekoravimui, turėtumėte laikytis aukso vidurio. Per daug tamsių atspalvių arba, atvirkščiai, prašmatnių spalvų perteklius tik erzins.
 • Sienos ir lubos vonios kambaryje (tik vonios kambaryje) gali būti pagamintos tos pačios spalvos. Arba sklandžiai pereikite nuo vienos spalvos prie kitos, neatskirdami lubų linijos.
 • Hidroizoliacija yra privalomas vonios kambario apdailos etapas mediniame name.
 • Apdailai rekomenduojama naudoti kelias medžiagas. Pavyzdžiui, apatinė sienos dalis yra dekoruota plastikinėmis plokštėmis ar plytelėmis, o viršutinė plokštė.

Hidroizoliacija yra privalomas medinio namo vonios kambario apdailos etapas.

Hidroizoliacija yra privalomas vonios kambario apdailos etapas mediniame name.

Tinkami vonios kambario stiliai:
 • Klasika. Šis stilius visada yra madingas. Jis išsiskiria dekoratyvinių elementų gausa, sklandžiai tekančia į vieną liniją ir pretenzingais baldais. Šiam stiliui didelis pilno ilgio veidrodis storame mediniame rėme, mediniai baldai.
 • Minimalizmas. Priešingai ankstesniam variantui. Naudojamas minimalus baldų kiekis ir tik būtiniausi. Aiškios formos, griežtos linijos. Ramios vientisos spalvos.
 • Šalis. Naudojamos šiltos spalvos ir mediniai baldai. Šalis puikiai tinka vonios kambariui dėl savo paprastumo ir elegancijos.
 • Senovinis. Mediniame name šis dizainas atrodys kuo harmoningiau. Yra atrinkti užuolaidos gėlių ir sunkių audinių, nusidėvėjusių medinių baldų ir pastelinių atspalvių.
 • Modernus. Rafinuotas kambario dizainas, derinant aiškias ir lengvas linijas. Pasikartojantys elementai, modernių medžiagų naudojimas, harmoningas grožio ir komforto derinys.
 • Aukštosios technologijos. Numatomas stiklo, medžio ir plieno naudojimas. Stiliui būdingos neįprastos formos ir dydžiai..

Tokiame kambaryje norite praleisti daug laiko.

Tokiame kambaryje norite praleisti daug laiko.

Išdėstymo idėjos

Privačiame name yra daug įdomių variantų, kur išdėstyti vonios kambarį. Dviejų aukštų namuose įprasta įrengti vonios kambarį antrame aukšte, šalia miegamųjų..

Vonios kambario išdėstymas palėpėje yra įdomus variantas. Dėl miegamieji ar biure, šis kambarys nėra labai patogus, tačiau puikiai tinka vonios kambariui.

Dažnai randamas kombinuotas vonios kambarys, tačiau daugelis mano, kad ši galimybė yra nepatogi. Jei du žmonės vienu metu naudojasi bendru vonios kambariu, galite jį įrengti pertvara arba pakabinti užuolaidą.

Paprastas dizainas naudojant šviesias spalvas

Paprastas dizainas naudojant šviesias spalvas

Daugelis rekomenduoja vonios kambariui skirti atskirą kambarį, kad jame nebūtų nereikalingų baldų (spintos skalbiniams, buitinei technikai ir pan.). Vonioje palikite kuo daugiau laisvos vietos.

Patartina pasirinkti kambarį be langų. Šiame kambaryje jie bus nereikalingi. Jei vis dar yra langas, turite pasiimti storą uždangą, ant langų sumontuoti žaliuzes arba pasirinkti kitą persidengimo parinktį, kad plaukdami paslėptumėte savo šeimą nuo smalsių akių.

Aukštųjų technologijų stilius

Aukštųjų technologijų stilius

Eksperto patarimas

Profesionalūs patarimai padės jums padaryti vonios kambarį praktišką ir universalų. Mes jums pasakysime, ką turite žinoti, kad nepadarytumėte įprastų klaidų:

 • Rekomenduojama iš anksto atlikti kambario planavimą ir zonavimą. Pageidautina net namo planavimo etape.
 • Prieš montuojant santechniką, reikia pritvirtinti medines grindis..
 • Mediena yra labai degi medžiaga, todėl vonios kambaryje visada yra didelė drėgmė. Šios patalpos laidai turi būti patikimai apsaugoti nuo drėgmės įsiskverbimo..
 • Norint, kad namuose nebūtų potvynio, būtina 1–3 cm nuleisti grindų lygį vonios kambaryje ir įrengti išleidimo angą..

Vonios kambario dizainas mediniame name (daugiau nei 200 nuotraukų): pasidaryk pats (lubos, grindys, sienos) Vonios kambario dizainas mediniame name (daugiau nei 200 nuotraukų): pasidaryk pats (lubos, grindys, sienos) Vonios kambario dizainas mediniame name (daugiau nei 200 nuotraukų): pasidaryk pats (lubos, grindys, sienos)

Vonios kambario dizainas mediniame name (daugiau nei 200 nuotraukų): pasidaryk pats (lubos, grindys, sienos) Vonios kambario dizainas mediniame name (daugiau nei 200 nuotraukų): pasidaryk pats (lubos, grindys, sienos)

VIDEO: Idėjos tiems, kurie įrengia namus

išvadas

Aksesuarai yra lemiamas elementas kuriant neįprastą interjerą. Vonios kambariui mediniame name tinka įvairūs priedų variantai. Pirmiausia patartina rinktis stilių, modernią ar kaimišką klasiką, o pagal tai rinktis baldus ir aksesuarus.