Neįtikėtinai gražus namų augalas yra prabangi orchidėja. Toliau straipsnyje sužinosite visas jai puodo pasirinkimo paslaptis

Orchidėja yra prabangus, neįtikėtinai gražus kambarinis augalas

Orchidėja yra augalas, kuris didžiąja dalimi priklauso epifitams, rečiau – litofitams, tačiau abu netoleruoja šaknų užgulimo vandenyje, todėl viena iš pagrindinių jų sveiko egzistavimo sąlygų yra teisingas orchidėjos puodas. Egzotiškas grožis yra labai populiari gėlė tiek tarp profesionalių floristų, tiek mėgėjų, kuriuos žavi jos grožis. Tačiau ne kiekvienas pradedantysis sugeba išauginti šį stebuklą. Patyrę augintojai noriai dalijasi naudingais patarimais su „jaunuoliais“.

Orchidėja vasaros aikštelėje prie privataus namo įėjimo. Priklausomai nuo puodo pasirinkimo, šis grožis galės papildyti bet kokį interjerą.

Orchidėja vasaros aikštelėje prie privataus namo įėjimo. Šis vazoninis grožis papildys bet kokį interjerą

Tinkamai pasirinkus vazoną orchidėjai, priklauso tolesnis šio augalo vystymasis ir, žinoma, žydėjimo gausa

Tolesnis žydėjimo vystymasis ir gausa priklauso nuo teisingo puodo pasirinkimo orchidėjai.

Neįtikėtinai gražios orchidėjos keraminiuose induose

Orchidėjos keraminiuose induose

Orchidėjų vazonai: tipai

Atrodytų, kad lengviausias būdas yra nusipirkti orchidėją puode, tačiau taip nėra. Net indo pasirinkimas šiai išrankiai „panelei“ yra visas epas, o net ir mokslo, kaip prižiūrėti orchidėją puode, įsisavinimas yra gėlių augintojo patirties vainikas. Orchidėja yra kaprizingiausias augalas iš viso namų „arboretumo“.

Patyrę gėlių augintojai gali sau leisti sutvarkyti orchidėją kompozicijoje mažame florariume, pasiimdami atitinkamo dydžio skaidrų stiklinį indelį

Patyrę gėlių augintojai gali sau leisti auginti orchidėją mažame florariume, pasirinkdami tinkamo dydžio skaidrų stiklinį indelį

Plastikiniai puodai

Jie skirstomi į du tipus – su gatavomis gamyklos skylėmis ir be jų. Tokios rūšys skiriasi savo charakteristikomis, substratas jose lėtai išdžiūsta, viduje kaupiasi mažai druskos, o šaltuoju metų laiku ir vasaros karštyje neleidžia šaknims užšalti ar perkaisti. Kita vertus, tai yra labai pavojingas indas, nes menkiausias vandens perpildymas gali sukelti šaknų puvimą ir augalo mirtį. Plastikiniai indai su paruoštomis skylėmis yra gana tinkami kaip „namai“ orchidėjai: jie sukuria gerą drenažo sistemą, tačiau negalima naudoti plastikinių puodų be skylių.

Labai mieli permatomi matiniai plastikiniai orchidėjų puodai

Matiniai plastikiniai orchidėjų puodai

Patarimas! Jei norite, kad orchidėja puode augtų stipri ir sveika, ir tuo pačiu metu jau turite suformuotą plastikinį indą, naudokite karštą vinį ir sudeginkite keletą skylių šonuose prie pagrindo. Arba gręžkite juos įprastu grąžtu..

13

Nepaisant to, kad plastikiniuose induose yra skylių, turėsite atidžiai stebėti šaknų sistemos drėgmę..

Argumentai “už”:

  • skaidrumas – matoma šaknų būklė;
  • pigumas – kaina jiems yra maža;
  • tai galite padaryti patys iš bet kurio majonezo indelio, gręždami skyles.

Minusai:

  • turi nuolat gyventi įtampoje, stebėti drėgmės lygį.

Baltos spalvos plastikiniai orchidėjų vazonai netaisyklingų daugiakampių pavidalu

Baltos spalvos plastikiniai orchidėjų vazonai netaisyklingų daugiakampių pavidalu

Stikliniai puodai

Daugelis sodų ant palangių ir izoliuotų balkonų savininkų mano, kad namų orchidėjos vazonuose yra praeitas šimtmetis ir neestetiškas vaizdas, todėl vietoj to naudokite gražius stiklinius indus. Įkvėpti naujokai įsigyja puošnių akinių ar išsineša mini akvariumų. Ir veltui: jie neatsižvelgia į tai, kad toks grožis gali pakenkti augalo sveikatai..

13

Jei vis tiek galime gręžti ar sudeginti per kelias skylutes plastikiniame inde, kad išvengtume drėgmės pertekliaus, tai to negalima padaryti stiklinėje. Be to, sodinant į tokį indą, taip pat reikės specialiai paruošti drenažo sluoksnį ir dirvą, kitaip sutrikus oro cirkuliacijai, susidarys dumbliai, gleivės, o pati gėlė žus. Tai reiškia, kad tokią prabangą gali sau leisti tik profesionalai..

Neįtikėtinai subtilus rožinių orchidėjų išdėstymas stikliniuose induose

Neįtikėtinai subtilus rožinių orchidėjų išdėstymas stikliniuose induose

Argumentai “už”:

  • skaidrumas – matoma šaknų sistema;
  • grožis – neįprastas stiklas džiugina akį.

Minusai:

  • nėra skylių ir nėra galimybės jų padaryti;
  • turėsite organizuoti drenažą;
  • nuolatinis drėkinimo stebėjimas.

Molio / keramikos puodai 

Kiekvienos šeimininkės svajonė-lentyna nuo sienos iki sienos su įvairiomis orchidėjomis. Atkreipkite dėmesį į keraminių puodų dizaino įvairovę

Kiekvienos šeimininkės svajonė-lentyna nuo sienos iki sienos su nuostabiomis orchidėjomis. Atkreipkite dėmesį į keraminių puodų dizaino įvairovę

Šie puodai pagaminti su skylutėmis, jie išsiskiria puikiu vandens pralaidumu ir oro pralaidumu, vanduo nesikaupia vienoje vietoje, bet tolygiai pasiskirsto aplink perimetrą. Šaknys neužšąla ir neperkaista, be to, jų nereikia dažnai laistyti.

15

Argumentai “už”:

  • geras vandens ir oro pralaidumas;
  • paruoštos skylės vandens nutekėjimui;
  • sunkumas, neleidžiantis laivui apvirsti pagal savo svorio svorį.

Minusai:

  • vidinio paviršiaus šiurkštumas. Prie jo gali „prilipti“ šaknys, o tai pavojinga su augalų sužalojimais;
  • greitai kaupiasi druskos nuosėdos;
  • akytumas laikui bėgant mažėja ir žlunga veikiamas druskų.

Subtilūs keraminiai puodai neutralios spalvos orchidėjoms, tinka bet kokio atspalvio gėlėms

Subtilūs neutralios spalvos keraminiai puodai tinka bet kokio atspalvio orchidėjoms

Svarbu! Molio puodus verta pirkti šviesiomis spalvomis, kad būtų išvengta perkaitimo..

Į didelį keraminį puodą galite pasodinti kelias orchidėjas. Galite pasirinkti tiek paprastas, tiek įvairiaspalves gėles, gaudami originalias kompozicijas, papildančias namų interjerą

Į erdvų keraminį puodą galite pasodinti kelias orchidėjas. Pasirinkite tiek paprastas, tiek įvairiaspalves gėles, gaudami originalias kompozicijas, papildančias namų interjerą

Prieš sodindami orchidėją į keraminį dubenį, ji dezinfekavimo tikslu įkaitinama orkaitėje, po to mirkoma švariame vandenyje. Jei puodas jau buvo naudojamas, pašalinkite druską, mirkydami ją parūgštintame vandenyje.

Labai subtilus nėrinių keramikos orchidėjų puodas mėlynų tonų

Subtilus nėrinių keramikos orchidėjų puodas mėlynų tonų

Mediniai, bambuko arba metaliniai krepšeliai

Jei naudojamas medinis indas, kad šaknys nepriaugtų prie sienų, tokio paties dydžio tinklinis indas dedamas į medinį dubenį ir dedamas į pirmąjį monolitinį indą. Bambuko krepšeliai yra lygūs, todėl tokių manipuliacijų nereikia..

Taip pat galite sodinti kelis augalus į erdvų neįprastos formos medinį puodą.

Į erdvų neįprastos formos medinį puodą galima pasodinti kelis augalus.

Mediniai krepšeliai gaminami iš puodo dydžio medinių ar bambuko lentjuosčių, tada iš abiejų pusių gręžiamos skylės, medžiaga dedama stačiu kampu, kad skylės sutaptų. Juostelės sujungiamos varine viela, iš apačios susukamos mazgu, o aukštyn surišamos žiedų pavidalu, kad būtų galima pakabinti kaip vazoną.

Pintas krepšelis su orchidėjomis interjere atrodo labai harmoningai.

Pintas krepšelis su orchidėjomis harmoningai atrodo bet kuriame interjere

Patarimas! Kad dirvožemis neišsilietų iš krepšio, visos spragos turėtų būti išklotos sfagnio samanomis (durpėmis).

Subtilus puodas orchidėjoms, pagamintas iš natūralios šviesios medienos, neutralus atspalvis, tinkantis bet kokios spalvos gėlėms

Natūralaus šviesaus medžio orchidėjų puodas, tinkantis bet kokio atspalvio gėlėms

Argumentai “už”:

  • ekologiškumas;
  • graži išvaizda;
  • gerai organizuotas drenažas.

Minusai:

  • natūralių žaliavų trapumas.

keturiolika

Ar dydis yra svarbus?

Žinoma, jis turi, kaip ir bet kuris kitas buitinis palangės gyventojas. Puodo dydis nustatomas paprastai: skersmuo turi atitikti orchidėjos aukštį. Per dideli konteineriai yra pavojingi dėl netolygaus dirvos džiūvimo ir šaknų puvimo. Maži vazonai linkę apsiversti nuo pačios augančios gėlės svorio. Idealus puodas yra tas, kuriame orchidėja bus šiek tiek ankšta, bet tik šiek tiek, kad paskatintų augimą..

Orchidėja puode: priežiūra namuose

Orchidėjų priežiūra vazonuose turi daugybę savybių.

Apšvietimo parinkimo taisyklės

  1. Tai užima daug šviesos, tačiau ją reikia išsklaidyti. Tiesioginiai UV spinduliai sudegins subtilius žiedlapius.
  2. Vasarą augalas patamsėja. Tai galima padaryti naudojant nepermatomą plėvelę arba plastiko gabalėlį..
  3. Rudenį tamsinti nereikia, nes ultravioletinės spinduliuotės intensyvumas natūraliai mažėja.
  4. Stebėkite šviesos trukmę. Orchidėjos norma yra 12 valandų. Jei yra daugiau laiko, augalas pavargsta, jam nepakanka poilsio, o jei jis yra mažesnis, jis negali pakankamai subręsti, todėl reikia apgalvoti dirbtinį apšvietimą.

13

Patarimas! Dirbtiniam orchidėjų apšvietimui geriau naudoti liuminescencines lempas, jos yra švelnesnės.

Subtilios orchidėjos plastikiniuose vazonuose su dekoratyviniais nėriniais dirbtinio apšvietimo sąlygomis

Subtilios orchidėjos plastikiniuose vazonuose su dekoratyviniais nėriniais dirbtinio apšvietimo sąlygomis

Temperatūra puode ir aplink

Orchidėjos yra šilumą mėgstančios gražuolės, jos atkeliauja iš skirtingų džiunglių vietų, vadinasi, joms reikia palaimos, o temperatūra turi būti reguliuojama priklausomai nuo rūšies. Kas sakė, kad bus lengva? Karalienė – karališka globa ir pagyrimai.

Yra trys orchidėjų tipai:

  1. Šilumą mėgstantis gyventojas yra lygumos ir pakrančių džiunglės, todėl temperatūra turi būti bent 18 ° C. Taip pat nepageidautina, kad termometro skalė viršytų 32 ° С, o naktį ji neturėtų nukristi žemiau 15 ° С.
  2. Atlaikydami tik vidutinę temperatūrą, jie auga kalnuotuose atogrąžų regionuose, jiems priimtinas režimas nuo 18 iki 22 ° C. Naktį ir žiemą jų maksimali temperatūra yra 12 arba 15 ° С.
  3. Šauniai mylinčios „merginos“ iš subtropikų. Optimaliausia jų temperatūra vasarą yra apie 22 ° C, o naktį ir žiemą-12–13 ° C..

Tinkamai prižiūrėdami šį reiklų augalą, būsite apdovanoti neįtikėtinai gražiais žiedais.

Tinkamai prižiūrėdami šį reiklų augalą, būsite apdovanoti neįtikėtinai gražiais žiedais.

Apibendrinant arba kai nesate tikri, kokio tipo gėles įsigijote, galima pastebėti, kad temperatūra nuo 19 iki 25 ° С dieną ir 15-20 ° С naktį yra patogi bet kurioms orchidėjoms..

Rūpinantis orchidėjomis puode namuose taip pat reikia laikytis griežtų laistymo taisyklių..

Kaip laistyti

Nepaisant to, kad yra orchidėjų veislių, kurios visą laiką mėgsta drėgną dirvą, dauguma jų renkasi saiką ir negali pakęsti stovinčio vandens. Ir jei pasirinksite mažesnę iš dviejų blogybių, jos geriau ištvers trumpalaikę „sausrą“ nei „pelkę“. Jiems reikia daugiau drėgmės tik žydėjimo laikotarpiu, ypač išmetant žiedkočius ir aktyviai augant. Sužinoti, kad jums reikia daugiau vandens, paprasta: lapai pradeda raukšlėtis. O orchidėjos perpildymas signalizuoja apie jų pageltimą.

Jei reikia, augalui augant, orchidėja turėtų būti periodiškai persodinama į puodą, šiek tiek didesnį nei ankstesnis. Tai reikia padaryti labai atsargiai, kad nepažeistumėte šaknų.

Jei reikia, augalui augant, orchidėja turėtų būti periodiškai persodinama į puodą, šiek tiek didesnį nei ankstesnis. Tai reikia padaryti labai atsargiai, kad nepažeistumėte šaknų.

Jį reikia laistyti minkštu vandeniu, pavyzdžiui, atšildytu ar susikaupusiu lietumi. Ekstremaliais atvejais paprasta, bet virta. Vidutiniškai tai turėtų būti daroma tris kartus per savaitę, bet ne taip, kaip įprastos kambarinės gėlės. Orchidėją reikia kelioms minutėms įdėti į vandens indą, neišimant jos iš puodo: būtent tada ypač svarbu teisingai pasirinkti, kai skylės atlieka pagrindinį vaidmenį! Po to, kai orchidėja yra prisotinta drėgmės, indas dedamas ant grotelių, kad atsikratytų sąstingio, tada grąžinamas į savo vietą..

Svarbu! Žiemą, kai temperatūra žemesnė, o namuose vėsiau nei įprastai, laistymo kiekis sumažinamas nuo dviejų iki kartą per septynias dienas..

Laistymo tvarkaraštis turi būti labai atidžiai stebimas, kad nebūtų pakenkta augalui.

Laistymo grafikas turi būti labai atidžiai stebimas, kad nebūtų pakenkta augalui.

„Pasidaryk pats“ orchidėjų puodas su savaime laistomu

Jei jums staiga buvo padovanota orchidėja ir po ranka neturite puodo, arba planuojate išvykti trumpų atostogų, bet bijote palikti „damą“ vieną namuose, galite jai sukurti nuostabų namą. savo rankomis.

Mums reikės 2 dažniausiai naudojamų skirtingo tūrio plastikinių butelių – dviejų ir vieno litro.

Tolesni veiksmai:

  1. Nupjaukite dviejų litrų butelį, kurio matmenys 20 cm nuo dugno, paimkite tik apatinę dalį.
  2. Ant gauto puodelio padarome 8 4 cm gylio pjūvius – tai būtina norint suformuoti analoginius stelažus.
  3. Mes sulenkiame supjaustytus “žiedlapius”, pakaitomis per vieną. Sulenkimas eina į vidų.
  4. Iškirptoje dalyje su kaklu nupjaukite kaklą.
  5. Apatinėje paruošto puodelio dalyje padarome skylę snapeliui pritvirtinti..
  6. Mes įklijuojame kaklą į skylę vandeniui atspariais klijais. „Girtuoklis“ yra paruoštas.
  7. Puodo gaminimas: supjaustykite litro butelį, kurio matmenys 15 cm nuo dugno.
  8. Nuo viršutinės dalies krašto sukurkite 1 cm apskritimo lenkimą į išorę, kad į jį įdėtumėte „geriančiųjų“ stelažus, kurie laikys patį puodą.
  9. Apačioje gręžiame skyles, per jas sriegiame tvirto audinio virves, per kurias bus tiekiama drėgmė. Ta pati sistema tarnaus kaip savotiškas drenažas, leisdamas šiek tiek oro. Laidas turi siekti dugną.
  10. Dabar mes užpildome dirvą ir pasodiname orchidėją.
  11. Jei reikia, vanduo dabar pateks į pagrindą.

Patarimas! Jei oro nepakanka, galite padaryti papildomas mažas šonines skyles..

Šiltnamio išlepintos gražuolės, nuo kurių neįmanoma atitraukti akių, švelnios princesės – štai kas yra orchidėjos puode. Neužtenka nusipirkti šį stebuklą, reikia išmokti priežiūros subtilybių ir būti labai drausmingu žmogumi. Jei pasirinksite jai tinkamą „namą“, atidžiai išstudijuosite informaciją ir griežtai laikysitės patyrusių gėlių augintojų rekomendacijų, ši kilni „ponia“ daugelį metų nenuilstamai džiugins jus savo grožiu.

Subtili rožinė orchidėja baltame puode

Subtili rožinė orchidėja baltame puode