
Pandanus yra puikus dekoratyvinis augalas, lengvai prižiūrimas, bet ne visada tinkamas auginti namuose
Pandanus (kiti gana paplitę pavadinimai yra spiralinė palmė, pandanus) yra puiki palmė, skirta auginti ir prižiūrėti namuose. Tačiau reikia nepamiršti, kad pandanas auga gana greitai, todėl geriau jį laikyti erdviame, dideliame kambaryje su aukštomis lubomis – todėl jis labai dažnai naudojamas biurų ar visuomeninių pastatų dekoravimui. Tačiau jaunas augalas gražiai atrodys ir miesto bute. Namuose jis beveik niekada nežydi ir neduoda vaisių..
Turinys
- Pandanus: žala, nauda, mitai
- Šaknies sistemos ypatybės
- Pandanus: augimas, priežiūra ir dauginimasis
Pandanus yra atogrąžų augalas, natūraliai aptinkamas Madagaskaro, Vietnamo atogrąžų miškuose, rečiau kitose Rytų pusrutulio atogrąžų zonos dalyse. Lapai yra siauri, ilgi, gali būti vienspalviai žali arba su baltomis juostelėmis, auga keliomis eilėmis spirale, kuriai pandanas buvo vadinamas spiraline delne, o dideliam augimui (gamtoje – iki 15 m) – spirale pušis.

Sode apaugusi spiralinė palmė
Jei ketinate auginti pandanus, reikia nepamiršti, kad tai gali būti pavojinga ir pakenkti kitiems, ypač jei namuose yra mažų vaikų ar gyvūnų. Priežastis ta, kad jos lapai apatinėje dalyje ir išilgai kraštų turi gana aštrius erškėčius (erškėčius).

Augalo lapai kraštuose ir apačioje turi gana aštrius erškėčius.
Gamtoje žinoma apie 700 rampų rūšių, tačiau namuose auginamos tik trys:
- naudingi pandanai – kietais, iki 10 cm pločio, tamsiai žaliais lapais

Pandaus naudinga
- pandaus Sandera – augalas su siaurais (iki 5 cm) lapais su baltomis išilginėmis juostelėmis

Pandus Sandera
- Veitcho pandas – skiriasi gana kompaktišku (iki 1,5 m aukščio) dydžiu, lapai kraštuose turi geltonas juosteles.

Pandaus Veitch
Pandanus: žala, nauda, mitai
Natūralioje aplinkoje pandanus žydi ir duoda vaisių, jo vaisiai tiek išvaizda, tiek skoniu labai primena ananasus – jų nauda yra ta, kad juose gausu maistinių medžiagų ir mikroelementų.

Patrauklus augalas, kurį mėgsta auginti daugelis augintojų
Bioenergetikai teigia, kad pandano gėlė turi labai sudėtingą energetinį charakterį, kuris ypač ryškiai pasireiškia mažuose kambariuose (butuose) – ant aštrių erškėčių atsiranda aštri, agresyvi energija, kuri gali pakenkti kitiems. Tačiau Feng Šui ekspertai pandano padarytą žalą vadina mitu, manydami, kad tai įmanoma ir netgi būtina turėti namuose žmonėms, kurie neturi pakankamai valios ir ryžto atsispirti kitų žmonių spaudimui. Pažymima, kad augalas sugeba išvalyti biolauką kambaryje nuo neigiamos aštrių ir žeidžiančių žodžių bei agresyvių teiginių energijos. Be to, manoma, kad augalas prisideda prie susikaupusio ir tvirto proto formavimo..

Augalas dažniausiai pasirenkamas dideliems, erdviems kambariams su aukštomis lubomis.
Patarimas! Nepaisant dviprasmiško ir prieštaringo augalo savybių aiškinimo, vis tiek nerekomenduojama pandano dėti į darželį ir miegamąjį – taip yra dėl dygliuotų lapų ir dviprasmiškos šio augalo energijos.

Namuose lengva auginti pandanus
Šaknies sistemos ypatybės

Pandanus yra atogrąžų augalas, turintis sudėtingą šaknų sistemą
Spiralinė palmė turi labai savitą šaknų sistemą – laikui bėgant ant kamieno susidaro oro šaknys, kurios, palaipsniui ataugdamos, laikui bėgant įsišaknija. Nuotraukoje atrodo, kad ant augalo buvo uždėtos rekvizitai. Tiesą sakant, natūralioje aplinkoje taip yra – kadangi laikui bėgant apatinė palmės kamieno dalis miršta, gerai išvystytos galingos oro šaknys (dar vadinamos poliais) palaiko augalą ir atlieka dvigubą vaidmenį. Namuose galingos ir stambios sukaustytos (oro) šaknys nesusiformuoja, tačiau ant kamieno atsiradusių mažų kabančių šaknų nereikėtų šalinti – augalui jų reikia. Be to, karštu laikotarpiu, ant oro šaknų, kad nepažeistumėte jų, patartina pritvirtinti sfagno sluoksnį ir vėliau reguliariai jį drėkinti. Be to, pasiekus didelius dydžius, pandanui reikės specialių atramų, nes dygliuotos šaknys, kurios blogai vystosi patalpų sąlygomis, negalės laikyti palmių.

Ant kamieno susidaro oro šaknys, kurios palaipsniui auga ir įsišaknija
Patarimas! Jei oro šaknys, jūsų nuomone, neatrodo estetiškai ir nepatraukliai, tuomet jas galima užmaskuoti sfagnumo samanomis ar kokoso pluoštu..
Pandanus: augimas, priežiūra ir dauginimasis

Šis augalas vadinamas spiraline palme arba spiraline pušimi dėl lapų, augančių spirale keliose eilėse.
Spiralinė palmė yra nepaprastai nepretenzingas ir atsparus stresui augalas, kai kurie augintojai, jį apibūdindami, vartoja būdvardį „nepažeidžiamas“. Tinkamai prižiūrint, dėl intensyvaus augimo vos per 3–4 metus mažo sodinuko pandanija gali virsti daugiau nei metro aukščio palme. Svarbiausia yra išlaikyti priimtiną temperatūros režimą, optimaliai esant 20–22 ° C temperatūrai, apatinė riba yra 18 ° C, nors kai kurios rūšys (pavyzdžiui, Veicho pandanija) gali toleruoti trumpus, labiau pastebimus temperatūros kritimus iki 12 -14C.

Pandanus yra labai termofilinis augalas
Apšvietimas

Augalui pageidautina šviesi vieta be ryškios saulės.
Pandanus yra gana tolerantiškas pavėsiui, jis normaliai vystysis net esant daliniam pavėsiui, tačiau geriausia vieta yra gerai apšviesta, daug (iki 10 valandų) išsklaidytos saulės šviesos, tačiau geriau užtemdyti vidurdienio saulę . Nuo šviesos pertekliaus lapai pradeda blyškėti, pageltonuoti, atsiranda rudų dėmių. Šviesos režimas yra ypač svarbus įvairiaspalvėms rūšims – trūkstant apšvietimo, lapai praranda dekoratyvinį efektą, tampa monotoniškai žali, tampa mažesni, palaipsniui praranda jėgą ir pradeda lenktis per pusę.

Esant nepakankamam apšvietimui, įvairios formos praranda spalvą ir tampa tiesiog žalios
Patarimas! Norint vienodai vystytis lapams, augalą reikia periodiškai pasukti aplink savo ašį..
Laistymas

Pandanams kenksminga patekti į vandens lapų pažastis, jis pradeda pūti
Laistant, svarbiausia, kad vanduo nepatektų į lapų pažastis, tai labai kenkia augalui, kambario temperatūros (arba 2–3 laipsnius aukštesnės) temperatūros vanduo turi būti atsargiai pilamas po kamienu, ant šaknų.
Drėgmė

Nepurkškite ir neplaukite pandanos po dušu.
Kaip ir bet kuris kitas tropikų atstovas, pandanas labai mėgsta didelę drėgmę, todėl rekomenduojama jį purkšti kasdien. Tačiau tuo pačiu metu yra viena savybė – dulkės turi būti labai smulkiai išsklaidytos, tai neleis susidaryti dideliems vandens lašams ir jų nesikaups lapų pažastyse..

Galite labai atsargiai sudrėkinti aplinkos orą iš smulkaus purškimo buteliuko arba padėję puodą ant padėklo su sudrėkintu smėliu arba keramzitu.
Patarimas! Prasidėjus šildymo sezonui, patartina pandanus puodą įrengti padėkle su šlapiu smėliu arba keramzitu..
Perkėlimas

Transplantacija atliekama pavasarį
Jaunas augalas vystosi labai greitai, todėl jį gali prireikti persodinti kartą, kartais net du kartus per metus. Pagrindinis simptomas yra tai, kad pandano šaknys yra labai sandariai supintos puodo dirvos paviršiumi. Šaknys prie rampos yra labai trapios, todėl mes daugiau kalbame apie perkrovimą, o ne persodinimą, išimdami į žemę iš puodo, turite atidžiai stebėti, kad ji nebūtų pažeista.

Persodindami turite užtikrinti, kad oro šaknys nesulaužtų.
Naujas puodas paimamas šiek tiek giliau (2–3 cm) ir platesnis (1–2 cm)-per didelis vazonėlis persodinimui netinka, dėl didelio dirvožemio kiekio jis gali pradėti rūgti, o tai išprovokuos šaknų puvimą. Puodas pripildomas trečdaliu drenažo, likusi dalis užpildoma dirvožemio mišiniu (šiltnamio ir molio dirvožemis, durpės ir smėlis santykiu 2: 1: 1: 1, galite naudoti parduotuvėje įsigytą mišinį palmių, svarbiausia, kad dirvožemis būtų gerai pralaidus). Augalo nereikia giliai sodinti – šaknys daugiausia yra viršutinėje dalyje, todėl patartina išlaikyti tą patį sodinimo gylį.

Be to, oro šaknų negalima palaidoti žemėje.
Genėjimas
Augalui augant ir augant, jo kamienas tampa plikas ir neatrodo labai patrauklus, todėl neturėtumėte pašalinti (nebent ketinate daugintis) atsirandančių vaikų. Viena vertus, jie dengia nelabai vaizdingą pandano kamieną, daro jį didingesnį, kita vertus, pašalinus vaikus, augalas nukreipia jėgas į pagrindinį kamieną, kuris pradeda dar labiau augti. Todėl vaikus ant kamieno galima nuimti, jei palmė įgauna visiškai nepatrauklią „iškraipytą“ išvaizdą.

Išdžiūvusius galus reikia nupjauti
Patarimas! Jei lapų galai pagelsta, geriau juos nupjauti, bet ne prie sveiko žalio audinio, bet palikti mažą sausą juostelę – tai gali užkirsti kelią tolesniam išdžiūvimui..
Dauginimasis

Dauginimasis namuose priklauso nuo rūšies
Lengviausias ir efektyviausias būdas skleisti pandaną yra įsišakniję vaikai, kurie gana aktyviai formuojasi ant pagrindinio kamieno (1 nuotrauka). Norėdami tai padaryti, pasirinkite rozetes, kurios jau suformavo mažas (1-2 cm) šaknis. Jų išvaizdą galima paskatinti apvyniojant kūdikio rozetės pagrindą šlapiu sfagniu tiesiai ant motinos kamieno. Po atskyrimo kūdikio lizdas džiovinamas maždaug dieną, po to jis pasodinamas į lengvą dirvožemio mišinį.

Nuotrauka 1. Kūdikių išleidimo angos susidarymas pagrindinėje bagažinėje
Kitas variantas – išleidimo anga po atskyrimo įdėti į vandenį, kad išsiristų šaknys. Nebūtina labai giliai panardinti išleidimo angos į vandenį – pakanka įdėti tik stiebą, vanduo turi būti keičiamas kas antrą dieną. Kai atsiranda šaknys, rozetė pasodinama į žemę ir padedama po stikliniu indeliu (plastikiniu maišeliu).
Patarimas! Jei dar prieš atsirandant šaknims rozetė pradeda pūti, supuvusi vieta nukerpama ir į vandenį įpilama aktyvintos anglies.
Pandanus: reprodukcija ir transplantacija išsamiai vaizdo įraše
Pandanus: priežiūros ir reprodukcijos ypatybės
Pandanus yra puikus dekoratyvinis augalas, lengvai prižiūrimas, bet ne visada tinkamas auginti namuose
Pandanus (kiti gana paplitę pavadinimai yra spiralinė palmė, pandanus) yra puiki palmė, skirta auginti ir prižiūrėti namuose. Tačiau reikia nepamiršti, kad pandanas auga gana greitai, todėl geriau jį laikyti erdviame, dideliame kambaryje su aukštomis lubomis – todėl jis labai dažnai naudojamas biurų ar visuomeninių pastatų dekoravimui. Tačiau jaunas augalas gražiai atrodys ir miesto bute. Namuose jis beveik niekada nežydi ir neduoda vaisių..
Turinys
Pandanus yra atogrąžų augalas, natūraliai aptinkamas Madagaskaro, Vietnamo atogrąžų miškuose, rečiau kitose Rytų pusrutulio atogrąžų zonos dalyse. Lapai yra siauri, ilgi, gali būti vienspalviai žali arba su baltomis juostelėmis, auga keliomis eilėmis spirale, kuriai pandanas buvo vadinamas spiraline delne, o dideliam augimui (gamtoje – iki 15 m) – spirale pušis.
Sode apaugusi spiralinė palmė
Jei ketinate auginti pandanus, reikia nepamiršti, kad tai gali būti pavojinga ir pakenkti kitiems, ypač jei namuose yra mažų vaikų ar gyvūnų. Priežastis ta, kad jos lapai apatinėje dalyje ir išilgai kraštų turi gana aštrius erškėčius (erškėčius).
Augalo lapai kraštuose ir apačioje turi gana aštrius erškėčius.
Gamtoje žinoma apie 700 rampų rūšių, tačiau namuose auginamos tik trys:
Pandaus naudinga
Pandus Sandera
Pandaus Veitch
Pandanus: žala, nauda, mitai
Natūralioje aplinkoje pandanus žydi ir duoda vaisių, jo vaisiai tiek išvaizda, tiek skoniu labai primena ananasus – jų nauda yra ta, kad juose gausu maistinių medžiagų ir mikroelementų.
Patrauklus augalas, kurį mėgsta auginti daugelis augintojų
Bioenergetikai teigia, kad pandano gėlė turi labai sudėtingą energetinį charakterį, kuris ypač ryškiai pasireiškia mažuose kambariuose (butuose) – ant aštrių erškėčių atsiranda aštri, agresyvi energija, kuri gali pakenkti kitiems. Tačiau Feng Šui ekspertai pandano padarytą žalą vadina mitu, manydami, kad tai įmanoma ir netgi būtina turėti namuose žmonėms, kurie neturi pakankamai valios ir ryžto atsispirti kitų žmonių spaudimui. Pažymima, kad augalas sugeba išvalyti biolauką kambaryje nuo neigiamos aštrių ir žeidžiančių žodžių bei agresyvių teiginių energijos. Be to, manoma, kad augalas prisideda prie susikaupusio ir tvirto proto formavimo..
Augalas dažniausiai pasirenkamas dideliems, erdviems kambariams su aukštomis lubomis.
Patarimas! Nepaisant dviprasmiško ir prieštaringo augalo savybių aiškinimo, vis tiek nerekomenduojama pandano dėti į darželį ir miegamąjį – taip yra dėl dygliuotų lapų ir dviprasmiškos šio augalo energijos.
Namuose lengva auginti pandanus
Šaknies sistemos ypatybės
Pandanus yra atogrąžų augalas, turintis sudėtingą šaknų sistemą
Spiralinė palmė turi labai savitą šaknų sistemą – laikui bėgant ant kamieno susidaro oro šaknys, kurios, palaipsniui ataugdamos, laikui bėgant įsišaknija. Nuotraukoje atrodo, kad ant augalo buvo uždėtos rekvizitai. Tiesą sakant, natūralioje aplinkoje taip yra – kadangi laikui bėgant apatinė palmės kamieno dalis miršta, gerai išvystytos galingos oro šaknys (dar vadinamos poliais) palaiko augalą ir atlieka dvigubą vaidmenį. Namuose galingos ir stambios sukaustytos (oro) šaknys nesusiformuoja, tačiau ant kamieno atsiradusių mažų kabančių šaknų nereikėtų šalinti – augalui jų reikia. Be to, karštu laikotarpiu, ant oro šaknų, kad nepažeistumėte jų, patartina pritvirtinti sfagno sluoksnį ir vėliau reguliariai jį drėkinti. Be to, pasiekus didelius dydžius, pandanui reikės specialių atramų, nes dygliuotos šaknys, kurios blogai vystosi patalpų sąlygomis, negalės laikyti palmių.
Ant kamieno susidaro oro šaknys, kurios palaipsniui auga ir įsišaknija
Patarimas! Jei oro šaknys, jūsų nuomone, neatrodo estetiškai ir nepatraukliai, tuomet jas galima užmaskuoti sfagnumo samanomis ar kokoso pluoštu..
Pandanus: augimas, priežiūra ir dauginimasis
Šis augalas vadinamas spiraline palme arba spiraline pušimi dėl lapų, augančių spirale keliose eilėse.
Spiralinė palmė yra nepaprastai nepretenzingas ir atsparus stresui augalas, kai kurie augintojai, jį apibūdindami, vartoja būdvardį „nepažeidžiamas“. Tinkamai prižiūrint, dėl intensyvaus augimo vos per 3–4 metus mažo sodinuko pandanija gali virsti daugiau nei metro aukščio palme. Svarbiausia yra išlaikyti priimtiną temperatūros režimą, optimaliai esant 20–22 ° C temperatūrai, apatinė riba yra 18 ° C, nors kai kurios rūšys (pavyzdžiui, Veicho pandanija) gali toleruoti trumpus, labiau pastebimus temperatūros kritimus iki 12 -14C.
Pandanus yra labai termofilinis augalas
Apšvietimas
Augalui pageidautina šviesi vieta be ryškios saulės.
Pandanus yra gana tolerantiškas pavėsiui, jis normaliai vystysis net esant daliniam pavėsiui, tačiau geriausia vieta yra gerai apšviesta, daug (iki 10 valandų) išsklaidytos saulės šviesos, tačiau geriau užtemdyti vidurdienio saulę . Nuo šviesos pertekliaus lapai pradeda blyškėti, pageltonuoti, atsiranda rudų dėmių. Šviesos režimas yra ypač svarbus įvairiaspalvėms rūšims – trūkstant apšvietimo, lapai praranda dekoratyvinį efektą, tampa monotoniškai žali, tampa mažesni, palaipsniui praranda jėgą ir pradeda lenktis per pusę.
Esant nepakankamam apšvietimui, įvairios formos praranda spalvą ir tampa tiesiog žalios
Patarimas! Norint vienodai vystytis lapams, augalą reikia periodiškai pasukti aplink savo ašį..
Laistymas
Pandanams kenksminga patekti į vandens lapų pažastis, jis pradeda pūti
Laistant, svarbiausia, kad vanduo nepatektų į lapų pažastis, tai labai kenkia augalui, kambario temperatūros (arba 2–3 laipsnius aukštesnės) temperatūros vanduo turi būti atsargiai pilamas po kamienu, ant šaknų.
Drėgmė
Nepurkškite ir neplaukite pandanos po dušu.
Kaip ir bet kuris kitas tropikų atstovas, pandanas labai mėgsta didelę drėgmę, todėl rekomenduojama jį purkšti kasdien. Tačiau tuo pačiu metu yra viena savybė – dulkės turi būti labai smulkiai išsklaidytos, tai neleis susidaryti dideliems vandens lašams ir jų nesikaups lapų pažastyse..
Galite labai atsargiai sudrėkinti aplinkos orą iš smulkaus purškimo buteliuko arba padėję puodą ant padėklo su sudrėkintu smėliu arba keramzitu.
Patarimas! Prasidėjus šildymo sezonui, patartina pandanus puodą įrengti padėkle su šlapiu smėliu arba keramzitu..
Perkėlimas
Transplantacija atliekama pavasarį
Jaunas augalas vystosi labai greitai, todėl jį gali prireikti persodinti kartą, kartais net du kartus per metus. Pagrindinis simptomas yra tai, kad pandano šaknys yra labai sandariai supintos puodo dirvos paviršiumi. Šaknys prie rampos yra labai trapios, todėl mes daugiau kalbame apie perkrovimą, o ne persodinimą, išimdami į žemę iš puodo, turite atidžiai stebėti, kad ji nebūtų pažeista.
Persodindami turite užtikrinti, kad oro šaknys nesulaužtų.
Naujas puodas paimamas šiek tiek giliau (2–3 cm) ir platesnis (1–2 cm)-per didelis vazonėlis persodinimui netinka, dėl didelio dirvožemio kiekio jis gali pradėti rūgti, o tai išprovokuos šaknų puvimą. Puodas pripildomas trečdaliu drenažo, likusi dalis užpildoma dirvožemio mišiniu (šiltnamio ir molio dirvožemis, durpės ir smėlis santykiu 2: 1: 1: 1, galite naudoti parduotuvėje įsigytą mišinį palmių, svarbiausia, kad dirvožemis būtų gerai pralaidus). Augalo nereikia giliai sodinti – šaknys daugiausia yra viršutinėje dalyje, todėl patartina išlaikyti tą patį sodinimo gylį.
Be to, oro šaknų negalima palaidoti žemėje.
Genėjimas
Augalui augant ir augant, jo kamienas tampa plikas ir neatrodo labai patrauklus, todėl neturėtumėte pašalinti (nebent ketinate daugintis) atsirandančių vaikų. Viena vertus, jie dengia nelabai vaizdingą pandano kamieną, daro jį didingesnį, kita vertus, pašalinus vaikus, augalas nukreipia jėgas į pagrindinį kamieną, kuris pradeda dar labiau augti. Todėl vaikus ant kamieno galima nuimti, jei palmė įgauna visiškai nepatrauklią „iškraipytą“ išvaizdą.
Išdžiūvusius galus reikia nupjauti
Patarimas! Jei lapų galai pagelsta, geriau juos nupjauti, bet ne prie sveiko žalio audinio, bet palikti mažą sausą juostelę – tai gali užkirsti kelią tolesniam išdžiūvimui..
Dauginimasis
Dauginimasis namuose priklauso nuo rūšies
Lengviausias ir efektyviausias būdas skleisti pandaną yra įsišakniję vaikai, kurie gana aktyviai formuojasi ant pagrindinio kamieno (1 nuotrauka). Norėdami tai padaryti, pasirinkite rozetes, kurios jau suformavo mažas (1-2 cm) šaknis. Jų išvaizdą galima paskatinti apvyniojant kūdikio rozetės pagrindą šlapiu sfagniu tiesiai ant motinos kamieno. Po atskyrimo kūdikio lizdas džiovinamas maždaug dieną, po to jis pasodinamas į lengvą dirvožemio mišinį.
Nuotrauka 1. Kūdikių išleidimo angos susidarymas pagrindinėje bagažinėje
Kitas variantas – išleidimo anga po atskyrimo įdėti į vandenį, kad išsiristų šaknys. Nebūtina labai giliai panardinti išleidimo angos į vandenį – pakanka įdėti tik stiebą, vanduo turi būti keičiamas kas antrą dieną. Kai atsiranda šaknys, rozetė pasodinama į žemę ir padedama po stikliniu indeliu (plastikiniu maišeliu).
Patarimas! Jei dar prieš atsirandant šaknims rozetė pradeda pūti, supuvusi vieta nukerpama ir į vandenį įpilama aktyvintos anglies.
Pandanus: reprodukcija ir transplantacija išsamiai vaizdo įraše
Related posts: