Idealus krūmas gyvatvorėms ir kraštams, taip pat sodo takams ir gėlių lovoms kurti

Idealus krūmas gyvatvorėms ir borteliams, sodo takams ir gėlynams

Privet yra visžalis lapuočių krūmas, priklausantis alyvuogių šeimai. Apima 50 rūšių, plačiai paplitusių Europoje, Azijoje, Australijoje, Šiaurės Afrikoje.

Augalas puikiai prisitaiko prie mūsų klimato sąlygų

Augalas puikiai prisitaiko prie mūsų klimato sąlygų

15

apibūdinimas

Tai arti alyvinės giminaitės, kuri į ją primena net lapais, žieve. Žinoma, žydėjimas nėra toks intensyvus, o jo dydis taip pat yra daug mažesnis. Krūmo aukštis apie 1-2 metrus, vainikas plinta.

Svarbu! Įprasta privetė reikalauja tam tikros priežiūros. Jei krūmas nebus genimas ir formuojamas, jis atrodys kaip kartkartėmis pražystanti piktžolė..

Krūmas puikiai toleruoja kirpimą, kuris padeda tapti geresniu, pilnesniu ir storesniu.

Krūmas puikiai toleruoja kirpimą, kuris padeda tapti geresniu, pilnesniu ir storesniu.

Lapai pailgai kiaušiniški, odiški, tamsiai žali. Gėlės yra mažo dydžio, labai maloniai kvepia. Žydi tris mėnesius nuo birželio arba liepos. Po žydėjimo susidaro vaisiai – mažos suapvalintos tamsiai mėlynos arba beveik juodos spalvos uogos. Sėklų viduje – 1-4 vnt..

Aš įsimylėjau krūmą dėl greito augimo greičio, aptariama rūšis laikoma labiausiai atsparia šalčiui. Jis gali būti sėkmingai auginamas vidurinėje juostoje..

Ant pastabos! Dažniausiai naudojamas kraštovaizdžio kūrime kaip gyvatvorė, nors tinkamai genint, tai gali būti solo prima mažose grupėse.

13

Pastaba! Įdomus bonsai gaunamas iš paprasto priveto, kurį mėgsta daugelis sodininkų mėgėjų..

Visžalis medis, kuris klesti patalpose

„Bonsai“ – mini kopija, skirta auginti patalpose

Nusileidimo ypatybės

Įprastomis sąlygomis ji gyvena pomiškyje, todėl išsiskiria atspalvių tolerancija ir atsparumu sausrai. Nereikia pernelyg kruopščiai parinkti dirvožemio kokybės, jam sunku augti tik sausame smėlio ir rūgščiame dirvožemyje. Žinoma, kaip ir bet kuris augalas, jo dekoratyvinio poveikio smailė gali būti atskleista tik palankiomis sąlygomis..

Patarimas! Norėdami juos sukurti, turėtumėte atsitraukti nuo tvoros konstrukcijos bent 1 m, kad nebūtų nuolatinio šešėlio. Be to, krūmas bus dėkingas už vidutiniškai drėgną dirvą. Papildoma mityba, drenažas nebus nereikalingas.

Augalas yra nepretenzingas dirvožemio sudėčiai, vienintelis

Augalas yra nepretenzingas dirvožemio sudėčiai, vienintelis „bet“ yra rūgštūs durpių substratai

Optimali dirvožemio sudėtis yra:

  1. Sodos – 3 dalys.
  2. Humusas – 2 dalys.
  3. Smėlis – 1 dalis.

Krūmas geriausiai augs gerai nusausintoje ir daug maistinių medžiagų turinčioje dirvoje.

Krūmas geriausiai augs gerai nusausintoje ir daug maistinių medžiagų turinčioje dirvoje.

Transplantacija atliekama daugiausia pavasarį, kol inkstai atsibunda. Tačiau daugelis sodininkų mano, kad tai galima padaryti bet kuriuo auginimo sezono metu..

Krūmų veisimo taisyklės ir metodai

Yra daug variantų, verta rinktis tą, kuris jums patogus. Tarp turimų yra reprodukcija sėklomis, sluoksniavimas, ūgliai, auginiai, šaknų atžalos. Apsvarstykite populiariausius.

Sėklos

Dauginti krūmą sėkloms nėra taip paprasta, be to, procesas yra labai sunkus. Problema ta, kad net šviežių sėklų daigumas beveik nesiekia 65%. Vaisiai, tai yra, medžiaga sėjai atsiranda tik nuo šeštų metų.

Augalą lengva auginti ir dauginti savarankiškai

Augalą lengva auginti ir dauginti savarankiškai

Svarbu! Ši parinktis reikalinga pramoniniam augalų auginimui, tai yra auginimui pardavimui.

Jaunus ūglius iki 2 metų reikia reguliariai laistyti

Jaunus ūglius iki 2 metų reikia reguliariai laistyti

Sėklos renkamos iš prinokusių vaisių, o jums reikia paimti didžiausius. Pašalinus juos, reikia įdėti į vandenį ir palaukti, kol kai kurie iš jų išplauks. Pirmąjį išmetame, antrasis tinka sėjai.

Patarimas! Sėjama prieš žiemą atvirame grunte, kad būtų atliktas stratifikacijos procesas (natūralus sukietėjimas). Daigai pasirodys po 1 metų, todėl turite būti kantrūs.

Pramoninis krūmų dauginimas

Pramoninis krūmų dauginimas

Auginiai

Patogus ir greitas būdas. Jam auginius reikia rinkti vasarą, beveik visi jie įsišaknija. Jų ilgis yra 10-12 cm.Sodinimas atliekamas velėnos substrate su smėliu. Veisimo medžiaga įmetama 45 ° kampu ir 5 cm depresija.

Svarbu! Optimali temperatūra greitam įsišaknijimui yra + 20-25 ° C. Norėdami tai pasiekti, turite uždėti plastikinį butelį kiekvienam koteliui..

Šaknys atsiranda po 14 dienų, po 3 mėnesių šaknų sistema bus tokia galinga, kad krūmą galima persodinti į nuolatinę vietą.

Subrendusius 10-12 cm ilgio ūglius dedame į substratą - velėnos dirvožemio mišinį su smėliu 1: 1 įsišaknijimui

Subrendusius 10-12 cm ilgio ūglius dedame į substratą – velėnos dirvožemio mišinį su smėliu 1: 1 įsišaknijimui

Prieš sodinant atvirame grunte, norint pasiekti gerą šaknų sistemą, rekomenduojama auginius iš anksto apdoroti šaknų stimuliatoriais.

Prieš sodinant atvirame grunte, norint pasiekti gerą šaknų sistemą, rekomenduojama auginius iš anksto apdoroti šaknų stimuliatoriais.

Sluoksniai

Čia viskas dar paprasčiau: pavasarį reikia pririšti artimiausias šakas prie žemės ir pabarstyti dirvožemiu. Nedidelis pjūvis turėtų būti padarytas ten, kur žandikaulis paliečia žemę. Kai tik antgalis, kuris liko nepaliestas, pradeda duoti naujų lapų, laikas atskirti sluoksnius nuo motininio augalo..

Patarimas! Nuolatiniam gyvenimui nauja vieta gali būti persodinta kitais metais, geriausia pavasarį.

Dauginimo schema sluoksniuojant

Dauginimo schema sluoksniuojant

Alternatyvus sluoksnių formavimo variantas:

  1. Adata padarykite porą įbrėžimų ant šakos.
  2. Užpildykite plastikinį maišelį dirvožemiu ir pritvirtinkite prie subraižytos šakos. Svarbu pasiekti sandarumą, lipni juosta tai padės..
  3. Palaipsniui pakuotė bus užpildyta šaknimis. Kai tik jiems nepakanka vietos, turite nupjauti šaką ir persodinti augalą į nuolatinę vietą. Pirmiausia turite išimti pakuotę.

Kitais metais augalą galima atskirti nuo motinos ir pasodinti į nuolatinę vietą.

Kitais metais augalą galima atskirti nuo motinos ir pasodinti į nuolatinę vietą.

Svarbu! Taigi galite gauti tiek sluoksnių, kiek jums patinka, kurie ateityje sparčiai augs..

Priežiūra

Rūpintis „privet“ yra paprasta, reikia prisiminti keletą pagrindinių metodų:

  1. periodiškas laistymas be vandens;
  2. dirvožemio purenimas jo tankinimo metu;
  3. ravėjimas;
  4. genėti krūmą.

Krūmas atsparus sausrai, laistyti reikia retai, bet gausiai

Krūmas atsparus sausrai, laistyti reikia retai, bet gausiai

Pirmuosius tris taškus galima labai palengvinti mulčiuojant erdvę šalia kamieno apskritimo. Tai reikia padaryti, kai žemė jau pakankamai įšilusi. Laistyti reikia tik sausu laikotarpiu. Jei vasara yra saikinga, tada bus pakankamai natūralios drėgmės. Pats laistymas yra gausus, bet retas.

Patarimas! Viršutinis padažas taip pat yra svarbus ir geriau juos atlikti pavasarį, naudojant organines medžiagas. Jei gyvatvorė jau buvo suformuota, tada šėrimas atliekamas barstant organines medžiagas po šaknimi.

Krūmas gali augti be šėrimo, tačiau rudenį rekomenduojama pridėti medienos pelenų

Krūmas gali augti be šėrimo, tačiau rudenį rekomenduojama pridėti medienos pelenų

Genėjimas

Tai yra vienas iš svarbiausių žemės ūkio metodų dekoratyviniam efektui pasiekti. „Privet“ yra puiki medžiaga garbanotiems kirpimo pratimams. Dėl greito ūglių augimo jis paslėps visus tokio mokymo trūkumus..

Kirpimas prasideda gana anksti – kai tik jaunasis daigas įsikuria naujoje vietoje. Pastebėję pirmuosius augimo požymius, turėtumėte nedelsdami nupjauti ūglių viršūnes – tai skatina krūmijimąsi. Po 10-15 cm ataugimo reikia genėti iš naujo.

Svarbu! Tai turi būti daroma dvejus metus. Kai tik karūnos tūris yra pakankamas, galite pradėti jį formuoti..

Jei nekarpysite krūmo, jis atrodys gana apleistas ir gauruotas.

Jei neapkarpysite krūmo, jis atrodys gana aplaistytas, pernelyg gauruotas.

Svarbu! Gyvatvorė gali būti iki dviejų metrų, tačiau tai įmanoma šiltame klimate. Mes rizikuojame, kad viršūnės užšals.

Geriau nupjauti augalą gegužę ir rugpjūtį.

Geriau nupjauti augalą gegužę ir rugpjūtį.

Išvestis

„Privet“ yra puiki galimybė apsidraudimui formuoti. Be to, jis tinka tiems, kurie neturi patirties auginant krūmus, taip pat patyrusiems sodininkams.!