Flokso grožis pritraukia ne tik žmonių, bet ir egzotiškų drugelių dėmesį

Flokso grožis pritraukia ne tik žmonių, bet ir egzotiškų drugelių dėmesį

Sublokuotas floksas nėra kaprizingas augalas. Jis įsišaknija skirtinguose dirvožemiuose ir nereikalauja specialių augimo sąlygų, todėl sėkmingai prisitaiko prie skirtingų situacijų. Tačiau, nepaisant to, kad jo žavingas žydėjimas ilgai džiugintų, floksas turi sukurti optimalias sąlygas. Kuris iš jų – mes jums išsamiai pasakysime.

Spalvų maištas vienoje puokštėje

Spalvų maištas vienoje puokštėje

Floksas: rūšies ir savybių aprašymas

Šio tipo floksai sėkmingai naudojami kraštovaizdžio dizaine, nes šis augalas greitai auga derlingoje dirvoje, sukurdamas ryškią gėlių vietą. Floksai gali būti miniatiūriniai – tik 25 cm aukščio arba milžiniški iki 1,2 m. Spalvų paletės įvairovė taip pat gali nustebinti: violetinė, rožinė, raudona – visi atspalviai.

Pastaba! Atskiri kūriniai gali būti dviejų spalvų, todėl jų dekoratyvinis efektas tampa dar patrauklesnis.

Floksų laukų magija žavi ir verčia tikėti pasaka

Floksų laukų magija žavi ir verčia tikėti pasaka

Taip pat verta žinoti, kad aptariamas augalas yra pavasarinis žydėjimas. Sublokuoto flokso tėvynė yra Šiaurės Amerika. Ši rūšis sėkmingai naudojama auginti alpinariumuose. Jis puikiai atrodo šlaituose, o dėl galingos šaknų sistemos taip pat galite sustiprinti reikalingas sritis. Dėl greito dirvožemio dangos susidarymo floksai sėkmingai naudojami kaskadinėse kompozicijose.

Populiarios flokso veislės (nuotrauka)

Jų yra daug, tačiau yra populiariausių, tarp kurių:

Įvairovės bruožas
Saldainių juostelės Balta su rausva juosta centre
Mayshnee Akina su baltumu, dėl to jis buvo labiausiai paplitęs
Teliarija Žvaigždutės forma, alyvinė, pažymėta ilgu žydėjimu
Thumbelina Intensyvi rožinė spalva, greitai auga

keturiolika

Flokso subulatas: veisimosi galimybės

Prieš svarstydami išvykimą, turėtumėte susipažinti su flokso reprodukcijos galimybėmis. Pažvelkime atidžiau į būdus.

  1. Krūmo padalijimas. Šis metodas yra pats paprasčiausias ir populiariausias. Jei pastebėjote, kad krūmas labai išaugo, jį reikia iškasti ir padalyti į dalis. Svarbu, kad kiekvienoje dalyje būtų šaknies gabalas. Optimalus procedūros laikas yra pavasaris, prieš žydėjimą..
  2. Ūgliai. Jie turi būti pritvirtinti prie žemės ir padengti dirvožemiu. Svarbu, kad stiebo mazgai tvirtai priglustų prie žemės, tokiu atveju šaknys išaugs iš jų. Kai tik pasirodo jaunas augimas, naujus krūmus galima atskirti nuo motinos. Augalas persodinamas į patogią vietą.
  3. Auginiai. Toks dauginimas nėra dažnai naudojamas, tačiau tai gali būti priemonė, padedanti išgelbėti atsitiktinai nulūžusius stiebus. Iš šakos apačios turite pašalinti visus lapus, iškasti kotelį šešėlinėje vietoje ir palaukti, kol jis užaugs. Po to galite persodinti į nuolatinę vietą..
  4. Sėklos. Kitas metodas, kuris nenaudojamas labai dažnai. Daigai turi būti sėjami žiemos pabaigoje. Daigai pasirodys per 2-3 savaites. Kai užauga 2-4 tikri lapai, galite rinkti į atskirus konteinerius. Sėkmingam sodinukų augimui ir vystymuisi dirvožemis turi būti nuolat drėgnas..

15

Stiloidinių floksų sodinimo ir priežiūros taisyklės

Svarbu! Kad styloid floksas sėkmingai atliktų savo funkciją, turite teikti pirmenybę saulėtai ir sausai vietai. Verta patikrinti po juo esantį dirvožemį: nevaisingas, tačiau leidžiamas sausas ir purus. Rūgštingumas – šiek tiek šarminis arba neutralus.

Svarbu! Jei pasodinsite floksą ant šlapio Černozemo, gausite daug žalumos, tačiau jis praktiškai nežydės..

Augalą reikia sodinti ne daugiau kaip 15 cm gylyje, šaknų sistema nėra labai gili. Tarp gretimų krūmų reikia palikti 20-30 cm atstumą.Rinkdamiesi vietą, turėtumėte atkreipti dėmesį į pirmtaką. Geriausia yra bet kokia daugiametė žolė.

Harmoningas floksų buvimas priemiesčio teritorijos kraštovaizdžio dizaine

Floksai vasarnamio kraštovaizdžio dizaine

Patarimas! Po braškių neturėtumėte sodinti krūmų. Šie augalai turi įprastų kenkėjų – nematodų. Jei jie buvo su braškėmis, tada jie tikriausiai taip pat įsikurs ant floksų.

Priežiūros procedūra:

  1. Po kiekvienu krūmu reguliariai atlaisvinkite dirvą.
  2. Sunaikinkite piktžoles, kai jos atsiranda.
  3. Saikingas laistymas šiltu vandeniu. Jei naudosite šaltą, stiebai gali suskilti.
  4. Žiedynai sezono metu nuvysta, juos reikia pašalinti.

Patarimas! Siekiant užtikrinti sodrų ir ilgalaikį žydėjimą, sublokuoti floksai turi būti persodinami kas 5 metus..

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas pasiruošimui žiemoti. Nors gėlės laikomos šalčiui atspariomis, tai suvokiama tik tada, kai jos yra padengtos dideliu sniego sluoksniu ir nėra atšildymo. Kad sniegas taptų patikima apsauga, turėtumėte rudenį nupjauti viršūnes ir pabarstyti šaknis žeme ir durpėmis. Papildomą dangą galima padaryti iš šiaudų, eglių šakų, nukritusių lapų.

Šiltos žiemos su reguliariais atšildymais atneš nepatogumų, nes atšilimo laikotarpiu augalą reikia atidaryti, o kai atšąla – vėl uždengti. Jei to nepaisysite, floksai gali tiesiog išnykti.

15

Trąšos floksams

Vienmečiams augalams tręšti reikia keturis kartus per sezoną, daugiamečiams – penkis kartus. Taikymo schema yra tokia:

Mėnesio trąšų tipas
Gegužė skystas mėšlas, praskiestas vandeniu
birželio pradžioje taip pat mėšlas su pridėtu superfosfatu
liepos pradžioje skystas mėšlas
liepos pabaiga kalio ir fosforo. Be to, tokį viršutinį padažą geriau pasidaryti vakare.

Patarimas! Tręšimas pelenais rodo gerus rezultatus. Norėdami tai padaryti, jis turėtų būti paruoštas taip: 350 g pelenų užpilkite 2 litrais vandens ir virkite 10 minučių. Po to leiskite užvirinti, kol visiškai atvės. Tai koncentratas, kurį reikia praskiesti 10 litrų vandens. Floksą pelenais galite patręšti tiek po šaknimi, tiek ant lapų..

Vykdau augalų priežiūros patarimus, galite ilgai mėgautis svetainės grožiu

Vykdydami augalų priežiūros patarimus, galite ilgai mėgautis svetainės grožiu.

Pastaba! Norint paspartinti šaknų sistemos augimą po žiemos, naudinga laistyti krūmus humusu..

Stiloidinių floksų ligos, kenkėjai ir gydymas

Floksai yra labiausiai jautrūs miltligės ligai. Jį dažnai puola vikšrai, kurie pažeidžia stiebą, o tai gali lemti augalo mirtį. Pirmuosius kenkėjų pėdsakus galite pastebėti pagal rusvą žydėjimą ant lapų, jie taip pat susisuks.

Galite išvengti žaibiško flokso ligų plitimo, periodiškai tikrindami augalo stiebą ir lapus.

Reguliariai tikrindami augalo stiebą ir lapus, galite išvengti greito floksų ligos plitimo.

Svarbu! Jei vikšrai sunaikino krūmą, jį reikia iškasti ir sudeginti. Floksų negalima persodinti į seną vietą 2–3 metus..

keturiolika

Augalai taip pat kenčia nuo vandens trūkumo ir sustorėjimo. Todėl sodindami turėtumėte išlaikyti teisingą atstumą tarp krūmų. Apskritai, styloid floksas yra puikus žemės danga, sukelianti galingą, intensyvų, gražų žydėjimą. Viskas, ko jam reikia, yra šiek tiek prižiūrėti ir tinkama vieta.

Mielas gėlių lovos dizainas - kiekvienas krūmas turi daug vietos ir šviesos

Mielas gėlių lovos dizainas: kiekvienas krūmas turi daug vietos ir šviesos