Stilinga moderni sauna su terasa ir kepsnine

Stilinga moderni sauna su terasa ir kepsnine

Vonių su terasa ir kepsnine projektai yra puikus būdas kompensuoti laisvos vietos trūkumą vasarnamyje. Šis derinys leidžia jums gauti daugiafunkcinę poilsio zoną, kuri papildomai gali būti naudojama kaip vasaros virtuvė..

Be to, toks sprendimas ir kiti privalumai:

  • gero poilsio organizavimas – po garų ir atsipalaidavimo po vonios, tiesiai verandoje, niekur neišeinant, galite kepti kepsninę ar užkandžius ant ugnies
  • jungtinė konstrukcija padeda tiksliai išlaikyti bendrą architektūrinį stilių visiems svetainės pastatams
  • jei šalies pirtį planuojama naudoti tik sezono metu, erdvi terasa su kepsnine gali visiškai pakeisti poilsio kambarį, o tai padės žymiai sutaupyti pirties statybai
  • nereikia sujungti atskirų objektų keliais, o tai leidžia papildomai sutaupyti naudingos vietos ir sumažinti išlaidas
  • kelių objektų sugrupavimas po vienu stogu padės žymiai sumažinti išlaidas, nes tokiu atveju, pavyzdžiui, pirties siena taip pat veiks kaip terasos siena

Medžiagos pasirinkimas

Komplekse yra baseinai, sauna ir erdvi poilsio zona

Komplekse yra baseinai, sauna ir erdvi poilsio zona

Populiariausia ir ekonomiškai perspektyviausia medžiaga voniai su terasa statyti yra medinė sija. Viena vertus, jis gerai išlaiko šilumą, todėl voniai nereikia papildomos izoliacijos. Be to, tai mediena, kuri yra tradicinė rusiškos pirties medžiaga, ji leidžia sukurti unikalią „vonios“ atmosferą. Papildomas pliusas – mediena, kaip „kvėpuojanti“ medžiaga, savarankiškai reguliuoja drėgmę, tačiau tuo pat metu reikės papildomos apsaugos nuo pelėsių ir ugnies.

Mūrinės pirtys yra patikimesnės priešgaisrinės saugos požiūriu, tačiau jų įšilimas užtrunka ilgiau, todėl reikia daugiau degalų. Be to, plytų vonioms reikės privalomai įrengti vėdinimo sistemą, kitaip vonios viduje pradės kauptis kondensatas, išprovokuojantis pelėsių ir bakterijų vystymąsi..

Dažniausios galimybės yra medinės vonios

Dažniausiai naudojamos medinės vonios

Tradicinė rusiška pirtis iš baro

Tradicinė rusiška pirtis iš baro

Pamatų klojimas

Nepaisant dažnai sutinkamo stogo, po terasa ir pirtimi klojami skirtingi pamatai. Pirtis, žinoma, yra sunkesnė už terasą, todėl didelio ploto ir daugiaaukščiams pastatams reikės juostinio monolitinio pamato, o mažoms vonioms-polių. Jei voniai statyti naudojamas putų betonas arba plyta, tada būtinai pilamas juostinis pamatas – kitas tiesiog neatlaikys pastato svorio.

Mediniam deniui pakaks polinio pamato. Tais atvejais, kai terasa bus ant sunkaus dirvožemio, linkusio užšalti ar subyrėti, šlaituose, norint padidinti patikimumą, geriau kloti varžtus. Tuo pačiu metu labai svarbu, kad mediniai pastatai tinkamai organizuotų hidroizoliaciją tarp medžio ir pamato, kad būtų išvengta medienos skilimo.

Patarimas! Kadangi gruntas po sunkesne vonia nusėda greičiau nei po lengvesne terasa, terasos ir vonios pamatai turi būti atskirti izoliacijos sluoksniu.

Svarbus vonios statybos etapas yra pamatų klojimas

Svarbus vonios statybos etapas yra pamatų klojimas

Terasa ir kepsninė: planavimas teisingas

Planuojant terasą, visų pirma, būtina atsižvelgti į tai, kuri vėjo kryptis yra pagrindinė, kad vonios užduotis padengtų terasą. Be to, tai leis kepsninę pastatyti teisingai, kad vėjas neštų dūmus ir šilumą nuo kitų. Jei karštą vasaros dieną terasa bus prieglauda nuo saulės, tuomet neturėtumėte jos pastatyti iš pietų. Arba atvirkščiai – terasa su šezlongu gali būti puiki vieta degintis – viskas priklauso nuo savininko norų ir skonio. Be to, aplinkinis kraštovaizdis taip pat turi įtakos terasos vietos pasirinkimui – tvoros apmąstymas vargu ar pridės nuotaikos atostogų metu, daug maloniau grožėtis mišku, ežeru ar kraštovaizdžio kraštovaizdžiu..

Terasa gali būti išdėstyta priekyje (ty išilgai pirties fasado, 1 pav.), Iš šono (šalia vienos iš sienų), ji gali būti kampinė (išilgai dviejų gretimų sienų) arba apsupta (išilgai trijų stovyklų, kartais visiškai aplink pirtį, jei tai leidžia teritorija).

banya_project_016_page_07

Ryžiai. 1. Vonios su priekine terasa projektas

Priekinis terasos išdėstymas

Priekinis terasos išdėstymas

Stilingos ir lakoniškos pirties su terasa ir kepsnine projektas

Stilingos ir lakoniškos pirties su terasa ir kepsnine projektas

Jei neplanuojate pakviesti daug žmonių, tada, atsižvelgiant į kepsninės (kepsninės) įrengimą, mažiausias rekomenduojamas terasos plotas yra 7-8 m2. Bet geriau pradėti nuo 9-10 m2, tada be stalų ir kėdžių terasoje bus galima pastatyti gultuką, porą kėdžių, o prie kepsninės stovintis asmuo turės pakankamai laisvos vietos dirbti, o poilsiautojams netrukdys karštis iš viryklės ir dūmai.

Nors terasa klasikine prasme yra atvira zona, siekiant didesnio komforto, ji turi stogą, apsaugančią nuo kritulių ir saulės. Tai gali būti vonios stogo tęsinys ir būti pagamintas iš panašios stogo dangos medžiagos, arba galite uždengti terasą permatomu polikarbonatu. Be to, nepermatomas baldakimas sukurs prieblandą pačioje vonioje, todėl šviesą turėsite įjungti anksčiau.

Patarimas! Polikarbonato danga ypač pateisinama didelėms terasoms – nereikia statyti masyvaus pagrindo, lengva metalinė konstrukcija neužgoš erdvės ir liks beveik nematoma.

Grindims terasoje geriausiai tinka medinė lenta arba paklotas. Žinoma, galite dėti grindinio ar keramines plyteles, tačiau medis atrodys patogiau. Natūralus akmuo naudojamas kaip danga didelėje terasoje

Natūralus akmuo taps įspūdinga terasos apdaila

Natūralus akmuo taps įspūdinga terasos apdaila

Norėdami sumontuoti kepsninę, pamatus reikia kloti atskirai, o statybai jie naudoja specialią ugniai atsparią plytą, o pagrindas yra apie 70 cm aukščio nuo grindų lygio.

Patarimas! Siekiant pagerinti priešgaisrinę saugumą, vietoj medinės dangos geriau ant kepsninės uždėti akmens (plytelių) plyteles – net jei ant jos nukris kibirkštis, ji nesukels gaisro.

Priekinėje sienoje padaryta stačiakampė niša, kurioje bus galima laikyti nedidelį kiekį malkų. Norėdami pašalinti dūmus kepsninei, pagamintas atskiras kaminas, kurio aukštis turėtų užtikrinti veiksmingą dūmų pašalinimą iš vonios.

Terasoje reikia skirti vietą malkoms

Terasoje reikia skirti vietą malkoms

Erdvus poilsio kompleksas, kuriame yra poilsio kambariai, pirtis, terasa su kepsnine

Erdvus poilsio kompleksas, kuriame yra poilsio kambariai, pirtis, terasa su kepsnine

Suprojektuoti sauną su terasa ir kepsnine

Vonios projekte, nepriklausomai nuo tipo (rusų, turkų, suomių), turi būti numatytos bent trys patalpos:

  • persirengimo kambarys – persirengimo kambarys, kurio dydis ne mažesnis kaip 1,2 × 3 m, tačiau reikia nepamiršti, kad pagal standartus 1,3 m2 turėtų būti vienam asmeniui
  • dušo kambarys – minimalus dydis 2x2m
  • garinė pirtis – jos dydis yra kompromisas tarp patogumo patalpinti ir būtinybės palaikyti reikiamą temperatūrą su mažu kuro (elektros) suvartojimu. Mažiausias garų kambario dydis 2-3 žmonėms yra 1,3 x 1,8 m.

Jei yra erdvi terasa sezoninei voniai, galite atsisakyti poilsio kambario. Likusių patalpų planavimas, žinoma, priklauso nuo būsimo savininko norų ir galimybių..

Pirties išilginis projektas su terasa, sujungta polikarbonato stogu

Pirties išilginis projektas su terasa, sujungta polikarbonato stogu

Šiame projekte viskas, ko reikia atsipalaiduoti vonioje, telpa po vienu stogu

Šiame projekte viskas, ko reikia atsipalaiduoti vonioje, telpa po vienu stogu

Apsvarstykime kai kuriuos projektus išsamiau.

Kampinė vonia su terasa ir kepsnine (2 pav.) Leidžia efektyviai išnaudoti svetainės plotą, jei ją pastatysite viename iš kampų.

Bani_s_terrasoj_i_barbeku_22

Ryžiai. 2. Kampinė pirtis su terasa ir kepsnine

Erdvė naudojama labai funkcionaliai – erdvioje dušo patalpoje įrengta kubilas su šaltu vandeniu. Gana erdvi garinė pirtis – joje bus gana patogu šildyti viryklę, kol ji bus perkelta arčiau kampo, toliau nuo priekinių durų – tai yra saugiau, nes po ryškaus dušo kambario apšvietimo jūsų akims reikia kad priprastų prie silpnos garų kambario šviesos. Jei pirtis pasirinkta kaip vonios medžiaga, viryklę galima įterpti į sienas. Jei garų kambarį padarysite šiek tiek mažesnį, tada, išdėstę šią viryklę, jį galima šildyti iš dušo. Yra du įėjimai į bendrą prieangį – vienas tiesiai iš gatvės, kitas – iš terasos.

Pirties -svečių namų projektas (3 pav.) Su veranda ir kepsnine, gana didelis plotas – 98 m2. Todėl, jei jis turėtų būti naudojamas ištisus metus, reikės įrengti šildymo sistemą. Viduje yra erdvi svetainė ir atskira virtuvė. Terasa yra šone, kalbant apie plotą – tai iš tikrųjų yra pusė pastato. Įėjimas iš abiejų pusių – iš gatvės per prieangį (žiemos įėjimas) ir iš terasos.

Bani_s_terrasoj_i_barbeku_23

Ryžiai. 3 Pirtis – svečių namai su kepsnine ir terasa

4 ir 5 paveiksluose pavaizduoti dar du vonios su terasa ir kepsnine projektai, kuriuos galima naudoti kaip svečių namus.

Bani_s_terrasoj_i_barbeku_24

Ryžiai. 4. Pirties-svečių namų su terasa ir kepsnine projektas

Bani_s_terrasoj_i_barbeku_25

Ryžiai. 5. Vonia su terasa ir kepsnine

Fig. 6 vonios su terasa ir kepsninės brėžinys, kuriame turėtumėte atkreipti dėmesį į poilsio kambario priekines duris – jos yra maksimaliu atstumu nuo kepsninės, kad būtų visiškai pašalinta galimybė į kambarį patekti dūmams.

Bani_s_terrasoj_i_barbeku_26

Ryžiai. 6. Vonios su terasa ir kepsninės brėžinys

Pirtis iš baro su veranda ir kepsnine tradiciniu rusų stiliumi – žiūrėkite vaizdo pristatymą: