Escholzia yra nuostabus augalas, nereikalaujantis daug priežiūros

Escholzia yra graži gėlė, kuriai nereikia ypatingos priežiūros

Eshsholzia yra lauko tipo augalas, nepretenzingas rūpintis. Jei norite sukurti nedidelį rojų namuose ir sode, galite saugiai susidoroti su šios gėlės daigais.

Šios gėlės žiedlapiai yra kaip drugeliai.

Šios gėlės žiedlapiai yra kaip drugeliai.

„Fruit Blast“ atgaivins jūsų namų gėlių lovą

Kreminių atspalvių subtilūs escholzia žiedlapiai

Kreminių atspalvių subtilūs escholzia žiedlapiai

Saulėta gėlė sukuria nuotaiką visai gėlių lovai

Saulėta gėlė sukuria visos gėlių lovos nuotaiką

Ši kultūra, turinti tokį keistą pavadinimą, yra nepretenzinga gėlė. Yra daug didelių laukų, kuriuos reikia užimti. Žydinčių gėlių išvaizda nusipelno malonumo, yra net visa legenda, pagal kurią žiedlapiai virsta auksu, o žemė užpildyta šio metalo sėklomis. Eschsholzia, kurios nuotraukos pateikiamos įvairiai, gali būti auginamos namuose, todėl būtina suteikti jai kompetentingą priežiūrą.

13

Bendra informacija

Escholzia augina sodininkai ir aistringi vasaros gyventojai visame pasaulyje. Šis vienmetis žolinis augalas su raižytais lapais savo išvaizda yra panašus į pelyną. Veislių žiedai gali būti geltoni. Taip pat sėkmingi botanikai išvedė smėlio ir persikų gėles su dvigubais žiedlapiais. Pačioje gamtoje Aescholzia auga Šiaurės Amerikos laukuose ir pievose, dažniausiai užimančiose nederlias žemes. Augalas dauginamas savaime sėjant.

Lauko metinė gėlė gali būti pritaikyta namų kraštovaizdžio dekorui

Lauko metinė gėlė gali būti naudojama namų kraštovaizdyje

Graži laukinių gėlių kompozicija namuose

Laukinių gėlių išdėstymas namuose

Gėlė yra daugiametė, jei vėsiu metų laiku temperatūros režimas yra teigiamas arba yra 0 ° C. Kultūra žydi pačioje vasaros pradžioje ir žydi iki rudens šalčio. Pagal struktūrą augalas yra artimas aguonų giminaitis, nes jo lapuose yra vaistinių medžiagų. Sėklos gali būti valgomos, o žiedadulkės skirtos naudoti kosmetologijoje. Indai, kurie yra pirminiai šių regionų gyventojai, nuo seniausių laikų tokią aguoną naudojo medicinoje..

Escholzia veislė

Escholzia veislė „obuolių žiedas“ su išskirtiniais raižytais žiedlapiais

Šviesą mėgstantis augalas, papuošiantis bet kokią gėlių lovą

Šviesą mėgstantis augalas papuoš bet kurią gėlių lovą

Augalo auginimas ir sodinimas

Eschsholzia, kurios priežiūra yra gana paprasta, yra įdomus augalas. Sėklos sodinamos gėlių lovoje balandžio mėnesį, kai išnyksta užšalimo temperatūros grėsmė. Šis augalas išsiskiria subtiliais daigais ir netinkamai susidoroja su persodinimu, todėl sėklos sėjamos sode. Svarbu atsižvelgti į tai, kad gėlės yra susijusios su šviesą mėgstančiais augalais, todėl svarbu pasirinkti pakankamai gerą apšvietimą..

Eschsholzia dauginasi savaime sėjant ir džiugina akis kasmet. Daugelis jį painioja su daugiamečiu augalu.

Eschsholzia dauginasi savaime sėjant ir džiugina akis kasmet. Daugelis jį painioja su daugiamečiu augalu.

Rekomenduojama rinktis neutralius dirvožemius. Normaliam augalų vystymuisi svarbu dar prieš sėjant sėklas į dirvą įberti kompleksinių mineralinių trąšų. Draudžiama augalą permaitinti azotu, nes echolcija gali atsisakyti žydėjimo, ir yra visos mirties rizikos. Prieš dedant sėklas į žemę, gėlių lysvę būtina išlyginti, ją iškasus, padaryti mažus griovelius 30 cm atstumu vienas nuo kito. Sėjant sėklas reikia sumaišyti su smėliu ir negiliai įterpti. Tada svetainė mulčiuojama durpėmis, lapais, pjuvenomis.

Šis augalas suformuoja purų krūmą su ryškiais žiedynais.

Pūkuotas spalvingas ryškių Escholzia žiedų kilimas

Kartais galima sėti rudenį, tokiu atveju augalų pasėlių žydėjimas prasideda anksčiau. Pietinių žemių teritorijoje augalas auga nuo balandžio pabaigos iki pirmojo vasaros mėnesio pradžios. Po to augalas genimas ir atsiranda naujų žiedų, kurie nepasiduoda užšalimui iki lapkričio šalnų. Po to, kai daigai sudygsta, svarbu išretinti ir palikti maždaug 20 cm atstumą tarp ūglių. Po to augalas daugės savaime sėjant, kitais metais jo vėl sodinti nebūtina.

Sėjai reikalinga sekli skylė

Sėjai reikalinga sekli skylė

Augalo sodinimo ypatybės

Eschsholzia, kurios sodinimas ir priežiūra turi būti atliekama pagal instrukcijas, sodinama atvirame lauke. Jei spalį paguldysite po žeme, vėsiu metu kultūra bus natūraliai susisluoksniavusi, o pavasarį galite gauti stiprių ūglių, ir viskas, ką jums reikia padaryti, yra išretėti. Gėlė pasirodys daug anksčiau nei sėjant pavasarį. Jei yra priežastis atidėti sėją pavasariui, sėklą galite palikti iki balandžio šaldytuvo apatiniame stalčiuje. Šis metodas užtikrins ir išsaugojimą, ir stratifikaciją.

13

Pasodinkite sodinukus

Prieš sodinant escholzia gėles, pirmiausia reikia nuspręsti dėl sodinimo ir priežiūros. Dažniausiai sodinukai turėtų sėti sėklas tiesiai į dirvožemio plotą, tačiau įdomu tai, kad patyrę gėlių augintojai linkę auginti augalą per sodinukus. Kultūra aprūpinta ilga lazdele primenančia šaknų sistema, todėl transplantacijos metu yra rizika ir žalos tikimybė. Tai rodo, kad reikia dėti sėklas į durpių tabletes. Sodinimas ir vėlesnės priežiūros procedūros atliekamos tam tikra tvarka:

Escholzia sėklų sodinimas į durpių tabletes

Escholzia sėklų sodinimas į durpių tabletes

 • tabletės dedamos į plastikinį indą, į kurį siunčiamas vanduo, kad įsigertų;
 • po to likęs skystis nusausinamas. Kiekvienoje tabletėje turi būti sėkla, uždėta šlapiu dantų krapštuku;
 • sėklos apibarstomos dirvožemiu, tada purškiamos vandeniu purškimo buteliuku;
 • norint išlaikyti temperatūros režimą, indas turi būti padengtas stiklu arba folija.

Vienodas durpių tablečių laistymas iš purškimo buteliuko

Vienodas durpių tablečių laistymas iš purškimo buteliuko

Taikydami šį metodą, galite tikėtis, kad pirmieji ūgliai bus gauti per savaitę ar dvi iš šių laikotarpių. Būtina nuimti stiklą ir perkelti konteinerį į vietą, kurioje yra šviesos šaltinis, o temperatūros režimas yra privalomas – jis turėtų būti apie 20 ° C. Šiame etape svarbu rūpintis dirvožemiu pagal poreikį, ypač atsiradus daigams. Likus trims savaitėms iki visiško sodinimo atvirame lauke, galite pradėti sodinti sodinukus. Dienos metu jie atliekami vėsiai.

Daigai persodinami į atvirą žemę

Daigai persodinami į atvirą žemę

Augalų priežiūros ypatybės

Escholzia gėlės, kurių nuotraukos yra gana įvairios, yra lengvai prižiūrimos, todėl net tingūs sodininkai galės atlikti šią užduotį..

 • Laistymas. Augalas nori įsikurti sausoje dirvoje, todėl jam nereikia dažnai laistyti. Paprastai pasėliuose yra pakankamai drėgmės, kurią suteikia lietus, tačiau jei vasara sausa ir nėra natūralios drėgmės, gėlę reikia šiek tiek palaistyti, kai dirva tampa sausa. Tokius renginius rekomenduojama rengti vakare, uždarius visas gėles..

Tinkamas sėdėjimas ir laistymas escholzia padės užauginti gražias ryškias gėles

Tinkamas sėdėjimas ir laistymas escholzia padės užauginti gražias ryškias gėles

 • Dirvožemio trąšos. Šiuo atveju organiniai junginiai nėra reikalingi šėrimui, tačiau verta iš anksto gauti augalo mineralinio tipo šėrimą prieš žydėjimą. Būtina savarankiškai pradėti ruošti tirpalą, kurį sudaro 1 valgomasis šaukštas. šaukštai 10 litrų vandens, kiekvienam krūmui reikia apie 2 litrus šios medžiagos. Taip pat būtina reguliariai atlaisvinti dirvožemio sudėtį, kurioje auga šis augalas..

Prieš sodinimą tręškite dirvą

Prieš sodinimą tręškite dirvą

 • Po žydėjimo galite iš karto pašalinti gėlę, kuri suteiks augalų kultūrai galimybę žydėti iš naujo. Taip pat nerekomenduojama krūmuose palikti dėžių, kuriose yra sėklų, senų ūglių..

Escholzia yra puikus augalas, galintis papuošti bet kurią vietinę vietovę..

Įvairūs atspalviai leidžia naudoti escholzia sodo dekoro kompozicijoms kurti

Įvairūs atspalviai leidžia naudoti escholzia sodo dekoro kompozicijoms kurti

Augalų sėklų kolekcija

Augalas nėra persodinamas kitiems metams. Gėlė gali lengvai daugintis ir išgyventi žiemą. Todėl nenuostabu, kad po metų gėlynas taps sodresnis. Bet jei dėl kokių nors priežasčių jums reikia rinkti sėklas, turite atlikti keletą veiksmų:

 • pasibaigus žydėjimui, ant augalo uždedamas laisvas marlės maišelis, po kurio prasideda sėklų nokinimo procesas;
 • po to kultūra formuoja vaisius, panašius į dėžutes su sėklomis, jų nokinimas atliekamas praėjus 1 mėnesiui po žydėjimo pabaigos;
 • prinokusi dėžutė įgaus tamsią spalvą ir taps pernelyg sausa;

Kalifornijos escholzia yra viena iš labiausiai paplitusių šio augalo rūšių.

Kalifornijos escholzia yra viena iš labiausiai paplitusių šio augalo rūšių.

Saulėtas oras padės mėgautis sultingais escholzia atspalviais

Saulėtas oras padės mėgautis sodriais escholzia atspalviais

 • būtina jį nupjauti ir numesti sėklas ant popieriaus lapo, paliekant išdžiūti patalpose;
 • po džiovinimo sėklos sulankstomos į popierinį maišelį ir siunčiamos į šaldytuvą, joms reikia skirti daržovių dėžutę;
 • iki pavasario sėklos bus visiškai paruoštos sodinimo procesui. Panašias savybes jie išlaikys trejus metus..

Prabangus purus escholzia krūmas namų gėlių lovoje

Prabangus purus escholzia krūmas namų gėlių lovoje

Taigi, escholzia auginimas yra gana paprastas ir nereikalauja specialių sąlygų..

Escholzia: žinomų veislių nuotraukos

Gamtoje yra 12 augalų, priklausančių aguonų šeimai, tačiau tik dvi kultūros rūšys yra plačiai paplitusios vidaus atvirose erdvėse:

 • Dumblėtas rūšis atstovauja vienmečiai kompaktiško tipo augalai, užaugantys iki 15 cm aukščio. Skiriasi ažūriniais lapais, surinktais išleidimo angoje, ant kurių vėliau pastebimos ryškiai geltonos spalvos gėlės.

Drėgnas Escholzia vaizdas žydi iki pirmųjų šalnų

Drėgnas Escholzia vaizdas žydi iki pirmųjų šalnų

Velėninės escholzia aukštis siekia ne daugiau kaip 15 cm

Velėninės escholzia aukštis siekia ne daugiau kaip 15 cm

 • Kalifornijos augalas yra geriausiai žinoma veislė. Tai aukštas žolinis daugiametis augalas su raižytais lapais ir tiesiais, plonais stiebais, todėl galima suformuoti šliaužiantį krūmą. Šios kultūros gėlės pasiekia 9 cm skersmenį..

Escholzia: nuotrauka - Kalifornijos išvaizda atrodo kaip aguonų gėlė

Kalifornijos išvaizda atrodo kaip aguonų gėlė.

Gausus šios rūšies žydėjimas nuo birželio iki spalio

Gausus Kalifornijos rūšių žydėjimas nuo birželio iki spalio

Remdamiesi antra klase, veisėjai sukūrė papildomas veisles, skirtas papuošti svetainę – skirtingą formą, spalvos savybes, atsparumo išorės poveikiui veiksnius:

 • “Obuolių žiedas” – skiriasi dvigubomis gėlėmis, ypač trapios;
 • „Braškių laukas“ taip pat yra pusiau dvigubas derlius su įdomia spalva;
 • Persikų ledai yra dar viena populiari ir plačiai naudojama veislė;
 • „Vaisių sprogimas“ – turi skirtingų tipų spalvas.

keturiolika

Taip pat pažymėtos kitos žinomos veislės – „Mikado“, „Ballerina“ ir kitos, o jų pasirinkimas priklauso nuo sąlygų, kuriomis galite suteikti gėlę auginimui. Escholzia ir jos auginimas iš sėklų yra nepretenzinga gėlė, galinti puikiai papuošti jūsų svetainę.