Gyvatvorė gėlių lovoje labirinto pavidalu, taip pat tuja, kuri veikia kaip aukšta tvora

Gyvatvorė gėlių lovoje labirinto pavidalu, taip pat tuja, kuri veikia kaip aukšta tvora

Daugelis sodų mėgėjų mano, kad sparčiai auganti gyvatvorė yra nepasiekiama svajonė. Tačiau tai nėra visiškai tiesa, nes šiuolaikinės agrotechninės priemonės gali pasiekti norimą rezultatą per trumpą laiką. Daugelis jų yra labai prieinamos ir gali būti pritaikytos vietinėms klimato sąlygoms..

Rinkdamiesi sau apsidraudimą, būkite pasiruošę tam, kad tai atneš ne tik privalumų, bet ir daug laiko. Pagrindinis bus kruopštus krūmų genėjimo darbas. Kai kurias veisles reikės genėti kas 2 savaites ar net kas 10 dienų. To priežastis yra naujų ūglių atsiradimas ant šakų, kurios, kaip ir sėkmės atveju, augs netinkamiausiose ir labiausiai pastebimose vietose. Todėl pagrindinis dalykas, kurį sodininkas turės apsirūpinti, yra kantrybė.!

Pavadinimas Žydėjimo laikas, gėlės Pastabos
Rožė susiraukšlėjusi Balandžio-rugpjūčio mėn., Gėlės yra baltos, rausvos, raudonos ryški lapija rudenį, dekoratyvūs nenukritę vaisiai
Forsitija Balandis-gegužė, geltonos gėlės labai ryškiai žydi, kol lapai neatidaromi
Raugerškis Birželio-liepos mėn., Geltona ir rožinė skirtingų spalvų lapai įvairių veislių, labai dekoratyvūs rudenį
Gudobelė Birželio mėn., Balta, rožinė, raudona, yra kilpinių formų dekoratyviniai vaisiai ir lapai rudenį
Dekoratyvinė obelis gali, balta, rožinė dekoratyviniai ryškiai raudoni arba geltoni vaisiai
Alyvinė Gegužė-birželis, baltos, mėlynos, rožinės, violetinės, dvispalvės gėlės turi stiprų ir malonų aromatą
Viburnum Gegužės-birželio mėn., Balta yra dekoratyvinė forma – buldenezh (dideli sferiniai žiedynai)
Japonika gali, oranžinė, raudona dekoratyviniai vaisiai, žalumynai žali iki vėlyvo rudens
Irga gali, balta, rožinė vešliai žydi, ryški lapija rudenį, gražios ir skanios uogos

Vienmečių audimas ir jų ypatybės

Kaip galite įsivaizduoti, ne kiekviena gyvatvorė sparčiai auga. Didžiausią augimo tempą rodo audimo vienmečiai augalai. Kai kurie iš jų per sezoną gali išaugti iki trijų metrų aukščio, tačiau jie visi turi vieną reikšmingą trūkumą, būdingą jų apibrėžimui..

Visi jie audžia, o tai reiškia, kad jiems reikia paramos. Pliusas yra tas, kad pati parama šiuo atveju taps augimą ribojančia.

Pastaba! Pasiekę savo viršūnę, dauguma vienmečių nepakils aukščiau, bet ir toliau audės išilgai atramos kita kryptimi.

Geriausi vienmečiai augantys gyvatvorės:

 1. kvapusis pelėžirnis;
 2. dolichos;
 3. ryto šlovė (susukta panych);
 4. dekoratyvinės pupelės.

Teisingai parinkti augalai gyvai tvorai džiugins akį neprarasdami žalumos

Gyvatvorėms naudojami tiek vienmečiai, tiek daugiamečiai augalai.

Vienmetis saldus žirnis

Vienmetis saldus žirnis

Patarimas! Atkreipkite dėmesį, kad audžiantys vienmečiai turės būti sodinami kasmet. Ne visi jie turi sėklas, galinčias išgyventi žiemojant žemėje ir ankstyvą pavasarį duoti naują augimą..

Dolichos yra tankus audimo augalas su ryškiu žydėjimu

Dolichos yra tankus audimo augalas su ryškiu žydėjimu

 • Norėdami užtikrinti kuo greitesnį vienmečių augimą, sodinukus turėsite pasirūpinti iš anksto. Galite pradėti sodinti balandžio mėnesį, o vasaros pabaigoje tikrai turėsite spalvingą gyvatvorę.
 • Vienmečių privalumas yra tas, kad beveik visi jie suteikia ne tik tankios žalumos, bet ir gėlių. Kai kurie iš jų savo grožiu gali netgi varžytis su kai kuriomis įprastomis spalvomis..

Ryto šlovės kvamoklit yra kasmetinis vešlus augalas, kuris per du mėnesius išsiskleidžia per visą tvorą

„Morning glory kvamoklit“ yra kasmetinis vešlus augalas, kuris per du mėnesius išsiskleidžia per visą tvorą

Klematis derinamas su audimo rože, kad būtų sukurta graži, žydinti gyvatvorė

„Clematis“ derinama su audimo rože ir sukuria gražią žydinčią gyvatvorę

Paskutinis pliusas vienmečių vijoklinių augalų naudai yra tas, kad jiems nereikia genėti, skirtingai nei krūmams, kuriems reikia ne tik genėti, bet kartais ir surišti..

Krūmai ir krūmų augalai

Greitai augantys gyvatvorių krūmai yra puikus sprendimas tiems, kurie laiko spaudžia mažai. Taigi, norint sukurti tokią tvorą, prireiks mažiausiai poros metų, kad gautumėte bent žemą, bet apsidraudimą, kuriam nereikia kasmet sodinti naujų augalų..

Ant pastabos! Šiuo atveju gebenė gali būti kompromisas tarp krūmų ir vienmečių audimo. Jo lapija yra daug prabangesnė nei daugelio vienmečių, tačiau šis augalas yra labai prieštaringas. Jis negali pakęsti degančios saulės ir negali pakęsti šešėlio..

Praktiškas ir mažai priežiūros reikalaujančias gebenes galima sodinti iš abiejų tvoros pusių

Praktiškas ir mažai priežiūros reikalaujančias gebenes galima sodinti iš abiejų tvoros pusių

 Geriausi krūmai greitai augančioms gyvatvorėms:

 1. terenas;
 2. sedula;
 3. viburnum pūslelė;
 4. kai kurių raugerškių veislių.

Vaizdinga raugerškio gyvatvorė rudenį

Vaizdinga raugerškio gyvatvorė rudenį

Be sparčiai augančių ūglių, formuojančių nepraeinamus krūmus, dauguma jų, praėjus keleriems metams po aktyvaus auginimo, duoda ir maistingų vaisių..

Patarimas! Norint pirmaisiais metais užauginti lapuočių masę, šiuos augalus reikės dažnai genėti. Kuo dažniau tai darysite, tuo storesnės jų šakos, o tai reiškia, kad žalumynų kiekis proporcingai padidės..

Aukšta žalia šunų krūmo tvora

Aukšta žalia šunų krūmo tvora

Geriausi žydintys gyvatvorių krūmai:

 1. rožės;
 2. sausmedis;
 3. dekoratyviniai auksiniai serbentai;
 4. geltona akacija;
 5. Erškėtrožė;
 6. klematis.

15

Jie nežydi visą sezoną, todėl norint, kad krūmas atrodytų tvarkingai ir patraukliai, nuvytę žiedynai turės būti nedelsiant pašalinti. Sparčiai auganti visžalė gyvatvorė gali būti laikoma alternatyva..

Dekoratyvinė gyvatvorė nuo medžių

Dekoratyvinė gyvatvorė nuo medžių

Daugiamečiai gyvatvorės medžiai ir pasėliai:

Tiesą sakant, medžių sodinukai gali būti naudojami vietoj gyvatvorių krūmų. Jai suformuoti reikės nuolatinio genėjimo, kad augalas, nenori, taptų nykštuku. Idealūs pareiškėjai tam:

 1. gluosnis;
 2. drebulė;
 3. eukaliptas.

Gluosnis tinka greitai augančioms gyvatvorėms kurti. Nepretenzingas dirvožemio kokybei

Gluosnis tinka greitai augančioms gyvatvorėms kurti. Nepretenzingas dirvožemio kokybei

Eukaliptas padarys greitai augančią daugiametę visžalę gyvatvorę. Tačiau šis augalas taip pat turi trūkumų – jis netoleruoja žemos temperatūros, todėl jis nenoriai augs platumose, kuriose yra subtropinis ir vidutinis klimatas, ir jam reikės pastogės žiemai. Problemų gali kilti ir su kitais amžinai žaliuojančiais augalais. Jie taip pat dažnai turi būti apipjaustyti, tačiau jie augs greičiau dėl to, kad jie neužmiega žiemai..

Pavyzdžiui, galite naudoti įvairių rūšių egles, įskaitant paprastąsias, dygliuotąsias ir kanadines, kinines ir stulpines liepas, Lawson kiparisą ir žirnius, taip pat vakarinę tują.

Amžinai žaliuojanti spygliuočių gyvatvorė, nėra kaprizinga priežiūra

Visžalė spygliuočių gyvatvorė nėra kaprizinga

Verta paminėti, kad iš tokių medžių nebus įmanoma gauti tvoros, kuri būtų lygi kaip siena, kurią sudaro krūmai. Bet, pavyzdžiui, krūmą galima gauti iš gluosnio. Tai atliekama paprasčiausiai sumažinus kamieną, po kurio šoninės šakos pradeda aktyviai augti.

Iš suaugusio gluosnio galima padaryti sodriai žalią krūmą kaip gyvatvorę.

Iš suaugusio gluosnio galima padaryti sodriai žalią krūmą kaip gyvatvorę.

Kitas medžių augalų bruožas yra tas, kad jie sudaro gana aukštą gyvatvorę, todėl juos geriausia naudoti išorinėms apsauginėms tvoroms. Jie taip pat tinka užmaskuoti svetainėje esančius negražius objektus, pavyzdžiui, pagalbinius pastatus, tokius kaip garažai ir pašiūrės..

Kūrybingas gyvatvorių dekoras su senoviniais veidrodžiais

Kūrybingas gyvatvorių dekoras su senoviniais veidrodžiais

Greitai augančios gyvatvorės: deriniai ir kraštovaizdžio kompozicijos

Visžalė greitai auganti gyvatvorė taip pat yra begalinis įkvėpimo šaltinis profesionaliems kraštovaizdžio sodininkams. Amatininkai iš jo sukuria pačias įvairiausias formas. Dėl to jie gali ne tik sukurti begalę teisingos geometrijos labirintų, bet ir įmantrių formų..

Pavyzdžiui, populiarūs yra sferiniai objektai, kurie kompoziciškai papildo gyvatvorę svetainėje, krūmai, supjaustyti įprastų piramidžių pavidalu ir net sudėtingos dirbtinės formos.

Garbanotas žalios gyvatvorės genėjimas

Garbanotas žalios gyvatvorės genėjimas

Kitas tos pačios augalinės medžiagos naudojimo variantas yra daugiapakopių gyvatvorių išdėstymas. Norėdami juos sukurti, sodinimas atliekamas ne vienoje eilėje, o dviejose ar daugiau. Tuo pačiu metu jie atrodo įspūdingiausiai, kai lygiagrečiai sodinamos eilės turi įvairių atspalvių spalvą..

Rekomenduojami sodinimo atstumai greitai augančioms gyvatvorėms

Rekomenduojami sodinimo atstumai greitai augančioms gyvatvorėms

Idėja! Arba pirmaisiais metais sodinama nemažai aukštų augalų su tamsia lapija ar spygliais, o kitą sezoną arba iš karto prieš jį – keletas žemų krūmų, pasodintų ryškesne ar šviesesne spalva..

Daugiapakopė gyvatvorė, pagaminta iš medžių, krūmų ir vienmečių gėlių

Daugiapakopė gyvatvorė, pagaminta iš medžių, krūmų ir vienmečių gėlių

Ant pastabos! Ne mažiau įspūdingai atrodo gyvatvorės, sukurtos remiantis tais pačiais augalais, tačiau turinčios skirtingas lapų spalvas, kurių pavyzdys yra raugerškis arba burbulas.

Abi šios kultūros turi hibridines veisles su skirtingais žalumynų atspalviais. Raugerškyje jie yra violetiniai ir žali. Norėdami tai pabrėžti, šiuos augalus reikia sodinti po vieną. Tuo pačiu metu burbulas yra dar įdomesnis, nes jo gėlės yra skirtingų spalvų..

Rudenį gyvatvorės gali būti ypač patrauklios.

Rudenį gyvatvorės gali būti ypač patrauklios.

Apibendrinti

Kaip matote, yra daug apsidraudimo variantų iš greitai augančių augalų. Be to, kiekvienas sodininkas – nuo profesionalo iki pradedančiojo – suras sau tinkamą savo asmeninei ar net priemiesčio zonai. Daugumai naudojamų augalų nereikia specialių priežiūros sąlygų, išskyrus dažną šienavimą ir periodinį laistymą, kuris ypač reikalingas lapuočiams augalams..

Tačiau yra ir pasėlių-sparčiai auganti daugiametė gyvatvorė, iš kurios išaugs net be genėjimo ir laistymo. Ryškus pavyzdys visomis prasmėmis yra mergaitiška vynuogė. Jame yra daug žalumynų, greitai augančių vynmedžių, kurie kartais netgi gali slegti aplinkinius augalus. Tačiau ilgą laiką, iki šalnų, jis išlaiko patrauklią išvaizdą, o rudenį lapų spalva pasikeičia nuo žalios iki ryškiai raudonos.

Tarp aukščiau pateiktų variantų yra ne tik gražūs, bet ir naudingi augalai, pavyzdžiui, laukinės rožės ir sedula, kurių vaisiai naudojami vaistažolių ir liaudies medicinoje..

Audimo metinis augalas bus puiki gynyba atviroje terasoje

Audimo metinis augalas bus puiki lauko terasos apsauga.

Tačiau renkantis greitai augančias augalų veisles, mažai žinomus hibridus reikia vertinti atsargiai, nes jie gali nekontroliuojamai daugintis, kaip būna su avietėmis. Nors ji sukuria aukštą spygliuotą tvorą su papildoma priemoka uogų pavidalu, ji taip pat suteikia daugybę ūglių, kuriuos reikia pašalinti dar dažniau nei genėti..

Greitai auganti gyvatvorė: sniego balta rožė bus puiki jūsų vietos apsauga

Sniego balta rožė taps gražia jūsų vietos apsauga

Galiausiai norime atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad jei sodinate veisles, kurios netinka auginti vietinėmis sąlygomis, pasirūpinkite kokybišku šėrimu, savalaikiu augalų priglaudimu ir apsauga nuo kenkėjų..

Saldžių žirnių pynimas bus nuostabus dekoras ir gyva tvora

Saldūs žirniai taps įspūdingu dekoru – gyvatvore

Spygliuočių gyvatvorė su dekoratyviniu rėmu

Spygliuočių gyvatvorė su dekoratyviniu rėmu

Žalia tvora mažai gėlių lovai

Žalia tvora mažai gėlių lovai

Trijų metrų gyva tvora iš lapuočių

Trijų metrų gyva tvora iš lapuočių

Apdraudimo privalumai ir trūkumai

Rinkdamiesi greitai augančią savo svetainės apsidraudimo priemonę, tikriausiai vadovaujatės jos pranašumais, įskaitant tokius veiksnius kaip:

 • didelis augalų veislių pasirinkimas;
 • vešlios karūnos buvimas;
 • gyvatvorės apsauginės savybės.

Visavertę daugiamečių augalų gyvatvorę galima suformuoti per 2 metus

Visavertę daugiamečių augalų gyvatvorę galima suformuoti per 2 metus

Paminėdami pirmąjį pliusą, suprantame, kad gyvatvorę galima pastatyti ne tik iš krūmų, bet ir vienmečių augalų, taip pat medžių, turinčių nemažai dekoratyvinių savybių – kai kurie iš jų gali pasigirti net visžalio vainiko buvimu..

Kalbant apie apsaugines savybes, jie vienu metu priklauso dviem kategorijoms. Aukštos augalų veislės (suaugusiems iki 3 metrų aukščio) galės sukurti labai reikalingą šešėlį svetainėje, kuri neleidžia degančiai saulei sunaikinti visų gyvų būtybių. Antrasis apsaugos veiksnys yra saugumo funkcija. Tačiau tai taip pat taikoma ne visiems augalams, o tik tiems, kurie turi dygliuotus erškėčius. Tokia tvora neleis įsibrovėliams laisvai patekti į jūsų svetainę..

15