
Dedešva žydi nuostabiomis dvigubomis gėlėmis ant ilgų stiebų, stebina formos ir ryškių spalvų skirtumais
Dedešva, kurios sodinimas ir priežiūra yra labai paprasta, kuriam laikui išėjus iš mūsų sodų, spaudžiant naujiems augalams, neseniai vėl atsidūrė dėmesio centre. To tiesiog nepastebėti svetainėje neįmanoma, jis yra aukštas (80–250 cm), ryškus, gausiai žydi (kai kurių veislių žiedynuose yra iki 150 žiedų), su didelėmis (iki 15 cm skersmens) gėlėmis , o paklausiausi sodininkai turi pusiau dvigubas ir kilpines veisles. Gėlės aprašymas yra labai įvairus-nuo įprastos baltos, rožinės ir raudonos spalvos ir jų atspalvių (tradicinės spalvos) iki labai populiarios violetinės juodos spalvos (Nigra veislė).

Nuostabi saulėta geltona malva

Ryškiai balta dedešva su rausvu centru

Prabangus Nigros dedešva
Atskirai galima pažymėti „Majorette Mixed“ veislių grupę-palyginti žemi, iki 75 cm aukščio augalai, pusiau dvigubi, su dantytais, gvazdikais panašiais žiedlapiais. Tačiau „Halo“ veislių grupė turi paprastas, varpelio formos gėles, tačiau jas traukia įvairiaspalvė spalva – centre yra kontrastinga dėmė, sukurianti spindesio efektą, paverčianti kita spalva arčiau kraštų..

Dedešvų veislės Majorette Mixed

Halo malva
Malva žydi labai efektyviai. Ant žiedkočio pumpurai atsiranda beveik vienu metu, tačiau žydėjimas prasideda nuo apačios ir kyla į žiedyną. Todėl žydi gegužę dedešva gali žydėti iki pirmųjų šalnų..

Malv gentyje yra apie 60 rūšių, kurių aukštis svyruoja nuo 30 cm iki 2,5 metro
Malva yra gera supjaustyta, ji puikiai atrodys puokštėje. Norėdami tai padaryti, nupjaukite augalą pumpurų stadijoje. Stovėdami vandenyje, jie gerai žydi ir, neprarasdami savo patrauklumo, gali ir toliau žydėti mėnesį..

Iš dedešvos galėsite kurti įvairias ryškias gėlių kompozicijas
Malva (kiti pavadinimai – stock -rose, mallow, kalachik) taip pat žinoma dėl savo gydomųjų savybių. Gėlių užpilas padeda palengvinti skrandžio uždegimą, jis taip pat vartojamas žarnyno sutrikimams. Dedešvų gėlių arbata naudojama kaip atsikosėjimą skatinanti ir priešuždegiminė priemonė nuo kosulio..

Malva yra ne tik graži, bet ir naudinga gėlė
Malva kraštovaizdžio dizaine
Dedešva naudojama papuošti keteras, gėlynus ir mišriąsias sienas, papuošti veją, kur ji dažniausiai naudojama kaip ryškus vertikalus akcentas. Ji yra privaloma kaimiško stiliaus gėlyno „dalyvė“, kur ją lydės auksiniai rutuliai ir delfinija. Dėl didelio „augimo“ jis visada sodinamas gėlyno fone. Be to, jis dažnai naudojamas apsidraudimui – ekranams, už kurių galima paslėpti ūkinius pastatus, komposto krūvą ar tiesiog nelabai patrauklią tvarto sieną. Klasikinis požiūris yra sodinti dedešvas išilgai tvorų, tvorų, palei sienas..

Malva yra ryški svetainės puošmena

Malva atrodo specialiai sukurta sodinti palei gyvatvores, tvoras, sienas

Įspūdinga gyva gražių gėlių svetainės „tvora“
Jei vaizdas į gėlyną (gėlyną) yra tik iš vienos pusės, tada dedešva sodinama fone, jei gėlynas yra aiškiai matomas iš skirtingų pusių, geriau jį pasodinti gėlės centre sodą, kad jie neuždengtų likusių gėlių.

Malva yra nepretenzinga ir labai dekoratyvi
Šiek tiek mažiau aukšta kosmeja ar lubinai yra pasodinti priešais dedešvas, vidurinį lygį galima užpildyti varpu, medetka, kasmetine lavatera ar aquilegia. Pirmame plane dažniausiai yra ramunėlės ar našlaitės. Maišymo lentose dedešva puikiai derės su didelėmis rugiagėlėmis, delphinium, floksais, rankogaliais, monardomis, Bizantijos kaltu ir kitais augalais, kurie naudojami kaimo stiliaus sklypui papuošti.

Malva auga vidutinio klimato sąlygomis, todėl jos veislių galima rasti bet kurioje pasaulio vietoje, esant tinkamoms klimato sąlygoms.
Tačiau dedešva taip pat gali būti naudojama kaip pavyzdinis augalas, šiuo atveju ji yra nutolusiose vejos dalyse, tada žydinčios gėlės su ryškiai spalvotomis dėmėmis, aiškiai matomomis iš tolo, pagyvins žalio kraštovaizdžio monotoniją. Kitas variantas yra sodinti dedešvas medžių fone, tada jie atrodys įspūdingai ir ryškiai aukštai po krūmais. Malva puikiai dera su akmeniu, jie palankiai atrodys pilkame (tamsiame) fone, minkštindami akmens kietumą ir sukurdami romantišką jaukią atmosferą.
Esamos mažai augančios dedešvos veislės puikiai tinka auginti vazonuose (konteineriuose, vazonuose), tinka verandoms, verandoms, terasoms ir balkonams dekoruoti.
Malva: auginimas ir priežiūra

Dedešva lengvai dauginasi sėklomis
Gamtoje dedešva yra daugiametis augalas, tačiau kultūroje jis dažniausiai auginamas kaip dvejų metų (kartais metinis) derlius. Priežastis ta, kad kuo senesnė dedešva, tuo mažiau ji žydi ir dažniau serga, ypač hibridinių veislių. Dar vienas punktas – dedešva vadinama „klajojančiais“ augalais, ji labai lengvai plinta savaime sėjant, tačiau tuo pačiu augalas laikui bėgant mutuoja, praranda veislės ypatybes, keičiasi ir žiedų dydis, ir spalva. Tačiau rožinė dedešva puikiai auginama kaip daugiametis augalas..
Sėdynės pasirinkimas

Įmantriausi skoniai gali patenkinti šį augalą dėl spalvų ir gėlių rūšių įvairovės.
Renkantis dedešvos sodinimo vietą, verta prisiminti, kad turėdama labai ilgą ir galingą šaknų sistemą, ji netoleruoja transplantacijos. Taigi vienoje vietoje dedešva gali augti ilgą laiką. Sodinti tinka gerai apšviesta vieta, kurioje yra maistingas ir purus dirvožemis, gerai nusausinta ir daug humuso. Ilgalaikiam auginimui negalima sodinti dedešvos žemumose – pavasarį tirpstant sniegui ten vanduo sustos, o tai sukels šaknų puvimą. Optimalus dedešvos dirvožemis yra lengvas priemolis. Reikėtų vengti vietų su skersvėjiu – esant stipriam vėjui, nepaisant stipraus stiebo, aukštas augalas gali tiesiog sulūžti.

Malva puikiai atrodo kaip gyvatvorių dizainas
Patarimas! Geras sprendimas būtų malūną pasodinti palei tvorą – jis gali veikti kaip atrama, prie jo bus galima pririšti stiebus.

Kryžminant įvairių rūšių dedešvas, buvo gauta daug gražių hibridų.
Daugiamečių dedešvų sodinimas atliekamas grupėmis ar eilėmis, o ne tankiai, intervalas tarp augalų yra apie pusė metro.
Priežiūra
Dedešvą galima priskirti „pasodintam ir pamirštam“ augalui, o priežiūra daugiausia apima šaknų dirvožemio purenimą, kad būtų užtikrintas papildomas vėdinimas. Jis turi būti atliekamas atsargiai ir ne per giliai, kad nepažeistumėte šaknų. Norėdami suteikti augalui patrauklesnę išvaizdą, pašalinkite išblukusias ir nuvytusias gėles.

Persodindami įsišaknijusį augalą, stenkitės kiek įmanoma išlaikyti šakelę žemės.
Patarimas! Siekiant išlaikyti gausų daugiametės dedešvos žydėjimą, žiedlapiai nupjaunami iškart po žydėjimo sustojimo, kad sėklos nesusitrauktų..
Laistymas

Malva turi gydomųjų savybių
Dedešva išsiskiria geru atsparumu sausrai, vasarą užtenka laistyti kartą per savaitę, sausu laikotarpiu galima dažnai laistyti, tačiau įsitikinkite, kad vanduo nestovi dirvožemyje.
Viršutinis padažas
Turtinguose dirvožemiuose dedešvos praktiškai nereikia šerti, prastą dirvą rekomenduojama šerti mulčiuojant ją kompostu. Prieš pumpurą į dirvą įterpiamos mineralinės trąšos, kuriose yra daug azoto. Likus savaitei iki žydėjimo pradžios, patartina šerti naudojant kompleksines mineralines trąšas. Be to, periodiškai, kartą per 2-3 savaites, rekomenduojama tręšti silpnos koncentracijos fosforo-kalio trąšomis.

Dedešvoms, kaip ir bet kuriam žydinčiam augalui, reikalinga kosmetinė priežiūra – žydėjimo laikotarpiu pašalinkite išblukusias gėles
Patarimas! Ilgai auginant, kasmet reikia šerti kompostu ir humusu, apskaičiuojant 3 kg mišinio 1 m2..
Žiemojimas

Malva yra nepretenzinga ir atspari žiemai
Daugiamečiui auginimui rudenį, pasibaigus žydėjimui, dedešva pjaunama žemės lygyje. Šiauriniuose regionuose po viršutinio padažo malva yra padengta šiaudais, nukritusiais lapais ar eglių šakomis.
Ligos ir kenkėjai
Malva nėra jautri ligoms, pagrindinės problemos gali kilti dėl per didelės drėgmės. Iš kitų ligų ji dažniausiai yra jautri rūdims, ypač suaugusiems krūmams. Liga pasireiškia kaip tamsių raudonų dėmių atsiradimas lapų gale, augalas pradeda prarasti jėgą ir šviežumą. Pažeisti lapai turi būti nuplėšti, o augalas turi būti apdorotas fungicidu..

Malva yra labai jautri rūdžių ligoms
Kartais šliužai pasirodo ant dedešvos. Siekiant kovoti su jais, skirtingose vietose dedami nedideli dubenėliai alaus ir rankiniu būdu renkami kenkėjai..
Dauginimasis
Dažniausias dedešvos veisimo būdas yra iš sėklų. Sėklos išlieka panašios iki 3,5 metų, tačiau geriausia medžiaga sėjai yra dveji metai.

„Stockrose“ augalai yra gana aukšti, todėl sodinant būtina atsižvelgti į atstumą tarp augalų
Jei sėklos sėjamos tiesiai į žemę (gegužės -birželio mėn., Pietiniuose regionuose – balandžio pabaigoje), tada vasarą augalas turės laiko suformuoti tik lapų rozetę, o žydėjimas prasidės tik kitą kartą metus. Norėdami pamatyti gėles sodinimo metais, dumbliai auginami daigams, sėjant sėklas sausio-vasario mėn.

Malva yra ne tik graži, bet ir labai naudinga
Kad pagreitėtų daigumo procesas, dedešvą reikia 12 valandų mirkyti šiltame (45 ° C) vandenyje – tai padės suminkštinti kietą lukštą, dengiantį sėklas..

Visos augalo dalys gali būti naudojamos kaip vaistas, tačiau stipriausia maistinių medžiagų koncentracija yra šaknyje.
Patarimas! Dedešva labai blogai toleruoja sodinimą, todėl dedešvą daigams geriau auginti iš karto atskiruose durpių vazonuose, kuriuos vėliau galima iškart pasodinti tiesiai į žemę..

Malva ir daugelis kitų zefyrų rūšių yra valgomi, lapai ir šaknys gali būti virti, troškinti, o jaunus vaisius ir ūglius galima valgyti net žalius, jie labai malonaus skonio
Esant 18-22 C temperatūrai, pirmieji ūgliai pasirodys per 2-2,5 savaites po sėjos. Sėjant į bendrą konteinerį, pasirodžius 3 lapams, daigai turi būti išretinti, kad tarp ūglių būtų 2-3 cm. Kai daigai šiek tiek užauga ir sustiprėja, jie sukietėja, išimdami vėsu grynu oru kiekvieną dieną kelias valandas.

Malva paprastai žydi nuo birželio iki rugsėjo.
Hibridinių dedešvų dauginimui naudojami auginiai, nes naudojant sėklų metodą jie praranda veislės savybes. Norėdami tai padaryti, pavasario pradžioje šaknų auginiai atskiriami, o vasarą auginiai nupjaunami iš stiebo, kurie įsišaknija į dėžutes.
Malva: aukšto grožio sodinimas ir priežiūra
Dedešva žydi nuostabiomis dvigubomis gėlėmis ant ilgų stiebų, stebina formos ir ryškių spalvų skirtumais
Dedešva, kurios sodinimas ir priežiūra yra labai paprasta, kuriam laikui išėjus iš mūsų sodų, spaudžiant naujiems augalams, neseniai vėl atsidūrė dėmesio centre. To tiesiog nepastebėti svetainėje neįmanoma, jis yra aukštas (80–250 cm), ryškus, gausiai žydi (kai kurių veislių žiedynuose yra iki 150 žiedų), su didelėmis (iki 15 cm skersmens) gėlėmis , o paklausiausi sodininkai turi pusiau dvigubas ir kilpines veisles. Gėlės aprašymas yra labai įvairus-nuo įprastos baltos, rožinės ir raudonos spalvos ir jų atspalvių (tradicinės spalvos) iki labai populiarios violetinės juodos spalvos (Nigra veislė).
Nuostabi saulėta geltona malva
Ryškiai balta dedešva su rausvu centru
Prabangus Nigros dedešva
Atskirai galima pažymėti „Majorette Mixed“ veislių grupę-palyginti žemi, iki 75 cm aukščio augalai, pusiau dvigubi, su dantytais, gvazdikais panašiais žiedlapiais. Tačiau „Halo“ veislių grupė turi paprastas, varpelio formos gėles, tačiau jas traukia įvairiaspalvė spalva – centre yra kontrastinga dėmė, sukurianti spindesio efektą, paverčianti kita spalva arčiau kraštų..
Dedešvų veislės Majorette Mixed
Halo malva
Malva žydi labai efektyviai. Ant žiedkočio pumpurai atsiranda beveik vienu metu, tačiau žydėjimas prasideda nuo apačios ir kyla į žiedyną. Todėl žydi gegužę dedešva gali žydėti iki pirmųjų šalnų..
Malv gentyje yra apie 60 rūšių, kurių aukštis svyruoja nuo 30 cm iki 2,5 metro
Malva yra gera supjaustyta, ji puikiai atrodys puokštėje. Norėdami tai padaryti, nupjaukite augalą pumpurų stadijoje. Stovėdami vandenyje, jie gerai žydi ir, neprarasdami savo patrauklumo, gali ir toliau žydėti mėnesį..
Iš dedešvos galėsite kurti įvairias ryškias gėlių kompozicijas
Malva (kiti pavadinimai – stock -rose, mallow, kalachik) taip pat žinoma dėl savo gydomųjų savybių. Gėlių užpilas padeda palengvinti skrandžio uždegimą, jis taip pat vartojamas žarnyno sutrikimams. Dedešvų gėlių arbata naudojama kaip atsikosėjimą skatinanti ir priešuždegiminė priemonė nuo kosulio..
Malva yra ne tik graži, bet ir naudinga gėlė
Malva kraštovaizdžio dizaine
Dedešva naudojama papuošti keteras, gėlynus ir mišriąsias sienas, papuošti veją, kur ji dažniausiai naudojama kaip ryškus vertikalus akcentas. Ji yra privaloma kaimiško stiliaus gėlyno „dalyvė“, kur ją lydės auksiniai rutuliai ir delfinija. Dėl didelio „augimo“ jis visada sodinamas gėlyno fone. Be to, jis dažnai naudojamas apsidraudimui – ekranams, už kurių galima paslėpti ūkinius pastatus, komposto krūvą ar tiesiog nelabai patrauklią tvarto sieną. Klasikinis požiūris yra sodinti dedešvas išilgai tvorų, tvorų, palei sienas..
Malva yra ryški svetainės puošmena
Malva atrodo specialiai sukurta sodinti palei gyvatvores, tvoras, sienas
Įspūdinga gyva gražių gėlių svetainės „tvora“
Jei vaizdas į gėlyną (gėlyną) yra tik iš vienos pusės, tada dedešva sodinama fone, jei gėlynas yra aiškiai matomas iš skirtingų pusių, geriau jį pasodinti gėlės centre sodą, kad jie neuždengtų likusių gėlių.
Malva yra nepretenzinga ir labai dekoratyvi
Šiek tiek mažiau aukšta kosmeja ar lubinai yra pasodinti priešais dedešvas, vidurinį lygį galima užpildyti varpu, medetka, kasmetine lavatera ar aquilegia. Pirmame plane dažniausiai yra ramunėlės ar našlaitės. Maišymo lentose dedešva puikiai derės su didelėmis rugiagėlėmis, delphinium, floksais, rankogaliais, monardomis, Bizantijos kaltu ir kitais augalais, kurie naudojami kaimo stiliaus sklypui papuošti.
Malva auga vidutinio klimato sąlygomis, todėl jos veislių galima rasti bet kurioje pasaulio vietoje, esant tinkamoms klimato sąlygoms.
Tačiau dedešva taip pat gali būti naudojama kaip pavyzdinis augalas, šiuo atveju ji yra nutolusiose vejos dalyse, tada žydinčios gėlės su ryškiai spalvotomis dėmėmis, aiškiai matomomis iš tolo, pagyvins žalio kraštovaizdžio monotoniją. Kitas variantas yra sodinti dedešvas medžių fone, tada jie atrodys įspūdingai ir ryškiai aukštai po krūmais. Malva puikiai dera su akmeniu, jie palankiai atrodys pilkame (tamsiame) fone, minkštindami akmens kietumą ir sukurdami romantišką jaukią atmosferą.
Esamos mažai augančios dedešvos veislės puikiai tinka auginti vazonuose (konteineriuose, vazonuose), tinka verandoms, verandoms, terasoms ir balkonams dekoruoti.
Malva: auginimas ir priežiūra
Dedešva lengvai dauginasi sėklomis
Gamtoje dedešva yra daugiametis augalas, tačiau kultūroje jis dažniausiai auginamas kaip dvejų metų (kartais metinis) derlius. Priežastis ta, kad kuo senesnė dedešva, tuo mažiau ji žydi ir dažniau serga, ypač hibridinių veislių. Dar vienas punktas – dedešva vadinama „klajojančiais“ augalais, ji labai lengvai plinta savaime sėjant, tačiau tuo pačiu augalas laikui bėgant mutuoja, praranda veislės ypatybes, keičiasi ir žiedų dydis, ir spalva. Tačiau rožinė dedešva puikiai auginama kaip daugiametis augalas..
Sėdynės pasirinkimas
Įmantriausi skoniai gali patenkinti šį augalą dėl spalvų ir gėlių rūšių įvairovės.
Renkantis dedešvos sodinimo vietą, verta prisiminti, kad turėdama labai ilgą ir galingą šaknų sistemą, ji netoleruoja transplantacijos. Taigi vienoje vietoje dedešva gali augti ilgą laiką. Sodinti tinka gerai apšviesta vieta, kurioje yra maistingas ir purus dirvožemis, gerai nusausinta ir daug humuso. Ilgalaikiam auginimui negalima sodinti dedešvos žemumose – pavasarį tirpstant sniegui ten vanduo sustos, o tai sukels šaknų puvimą. Optimalus dedešvos dirvožemis yra lengvas priemolis. Reikėtų vengti vietų su skersvėjiu – esant stipriam vėjui, nepaisant stipraus stiebo, aukštas augalas gali tiesiog sulūžti.
Malva puikiai atrodo kaip gyvatvorių dizainas
Patarimas! Geras sprendimas būtų malūną pasodinti palei tvorą – jis gali veikti kaip atrama, prie jo bus galima pririšti stiebus.
Kryžminant įvairių rūšių dedešvas, buvo gauta daug gražių hibridų.
Daugiamečių dedešvų sodinimas atliekamas grupėmis ar eilėmis, o ne tankiai, intervalas tarp augalų yra apie pusė metro.
Priežiūra
Dedešvą galima priskirti „pasodintam ir pamirštam“ augalui, o priežiūra daugiausia apima šaknų dirvožemio purenimą, kad būtų užtikrintas papildomas vėdinimas. Jis turi būti atliekamas atsargiai ir ne per giliai, kad nepažeistumėte šaknų. Norėdami suteikti augalui patrauklesnę išvaizdą, pašalinkite išblukusias ir nuvytusias gėles.
Persodindami įsišaknijusį augalą, stenkitės kiek įmanoma išlaikyti šakelę žemės.
Patarimas! Siekiant išlaikyti gausų daugiametės dedešvos žydėjimą, žiedlapiai nupjaunami iškart po žydėjimo sustojimo, kad sėklos nesusitrauktų..
Laistymas
Malva turi gydomųjų savybių
Dedešva išsiskiria geru atsparumu sausrai, vasarą užtenka laistyti kartą per savaitę, sausu laikotarpiu galima dažnai laistyti, tačiau įsitikinkite, kad vanduo nestovi dirvožemyje.
Viršutinis padažas
Turtinguose dirvožemiuose dedešvos praktiškai nereikia šerti, prastą dirvą rekomenduojama šerti mulčiuojant ją kompostu. Prieš pumpurą į dirvą įterpiamos mineralinės trąšos, kuriose yra daug azoto. Likus savaitei iki žydėjimo pradžios, patartina šerti naudojant kompleksines mineralines trąšas. Be to, periodiškai, kartą per 2-3 savaites, rekomenduojama tręšti silpnos koncentracijos fosforo-kalio trąšomis.
Dedešvoms, kaip ir bet kuriam žydinčiam augalui, reikalinga kosmetinė priežiūra – žydėjimo laikotarpiu pašalinkite išblukusias gėles
Patarimas! Ilgai auginant, kasmet reikia šerti kompostu ir humusu, apskaičiuojant 3 kg mišinio 1 m2..
Žiemojimas
Malva yra nepretenzinga ir atspari žiemai
Daugiamečiui auginimui rudenį, pasibaigus žydėjimui, dedešva pjaunama žemės lygyje. Šiauriniuose regionuose po viršutinio padažo malva yra padengta šiaudais, nukritusiais lapais ar eglių šakomis.
Ligos ir kenkėjai
Malva nėra jautri ligoms, pagrindinės problemos gali kilti dėl per didelės drėgmės. Iš kitų ligų ji dažniausiai yra jautri rūdims, ypač suaugusiems krūmams. Liga pasireiškia kaip tamsių raudonų dėmių atsiradimas lapų gale, augalas pradeda prarasti jėgą ir šviežumą. Pažeisti lapai turi būti nuplėšti, o augalas turi būti apdorotas fungicidu..
Malva yra labai jautri rūdžių ligoms
Kartais šliužai pasirodo ant dedešvos. Siekiant kovoti su jais, skirtingose vietose dedami nedideli dubenėliai alaus ir rankiniu būdu renkami kenkėjai..
Dauginimasis
Dažniausias dedešvos veisimo būdas yra iš sėklų. Sėklos išlieka panašios iki 3,5 metų, tačiau geriausia medžiaga sėjai yra dveji metai.
„Stockrose“ augalai yra gana aukšti, todėl sodinant būtina atsižvelgti į atstumą tarp augalų
Jei sėklos sėjamos tiesiai į žemę (gegužės -birželio mėn., Pietiniuose regionuose – balandžio pabaigoje), tada vasarą augalas turės laiko suformuoti tik lapų rozetę, o žydėjimas prasidės tik kitą kartą metus. Norėdami pamatyti gėles sodinimo metais, dumbliai auginami daigams, sėjant sėklas sausio-vasario mėn.
Malva yra ne tik graži, bet ir labai naudinga
Kad pagreitėtų daigumo procesas, dedešvą reikia 12 valandų mirkyti šiltame (45 ° C) vandenyje – tai padės suminkštinti kietą lukštą, dengiantį sėklas..
Visos augalo dalys gali būti naudojamos kaip vaistas, tačiau stipriausia maistinių medžiagų koncentracija yra šaknyje.
Patarimas! Dedešva labai blogai toleruoja sodinimą, todėl dedešvą daigams geriau auginti iš karto atskiruose durpių vazonuose, kuriuos vėliau galima iškart pasodinti tiesiai į žemę..
Malva ir daugelis kitų zefyrų rūšių yra valgomi, lapai ir šaknys gali būti virti, troškinti, o jaunus vaisius ir ūglius galima valgyti net žalius, jie labai malonaus skonio
Esant 18-22 C temperatūrai, pirmieji ūgliai pasirodys per 2-2,5 savaites po sėjos. Sėjant į bendrą konteinerį, pasirodžius 3 lapams, daigai turi būti išretinti, kad tarp ūglių būtų 2-3 cm. Kai daigai šiek tiek užauga ir sustiprėja, jie sukietėja, išimdami vėsu grynu oru kiekvieną dieną kelias valandas.
Malva paprastai žydi nuo birželio iki rugsėjo.
Hibridinių dedešvų dauginimui naudojami auginiai, nes naudojant sėklų metodą jie praranda veislės savybes. Norėdami tai padaryti, pavasario pradžioje šaknų auginiai atskiriami, o vasarą auginiai nupjaunami iš stiebo, kurie įsišaknija į dėžutes.
Related posts: