Dicentra augalas yra žinomas dėl savo originalių gėlių širdžių pavidalu.

Dicentra augalas yra žinomas dėl savo originalių gėlių širdžių pavidalu.

Turinys

 • Dicentrų tipai
 • Nusileidimo ypatybės
 • Dauginimasis
 • Sulaužytos širdies priežiūra

Dicentra yra žavinga ir subtili gėlė, susijusi su daugybe romantiškų legendų. Mūsų platumose jis geriau žinomas pavadinimu „Sulaužyta širdis“. Gėlės forma labai primena širdį, todėl beveik kiekvienoje šalyje pavadinimas kažkaip susijęs su šiuo meilės ir atsidavimo simboliu..

Dicentras - meilės ir atsidavimo simbolis

Dicentras – meilės ir atsidavimo simbolis

Europoje dicentro gėlė iš pradžių neaugo. Jo tėvynė yra Tolimieji Rytai, Kinija ir Šiaurės Amerika. Mūsų žemyne ​​tai miela augalas kilęs iš Japonijos, o pirmą kartą jį aprašė pats Linnaeus.

Tarp visų veislių yra įvairių atspalvių spalva - nuo baltos iki raudonos, taip pat geltonos

Tarp visų veislių yra įvairių atspalvių spalva – nuo baltos iki raudonos, taip pat geltonos

Centras nuostabus

Centras nuostabus

Augalo tėvynė yra Azija ir Šiaurės Amerika

Augalo tėvynė yra Azija ir Šiaurės Amerika

Dicentrų tipai

Sodininkystėje iš esančių dvidešimties naudojama apie dešimt kraujavimo centrų tipų. Iki šiol buvo sukurtos labai įvairios dicentrų veislės, leidžiančios patenkinti bet kokius estetinius ir klimato poreikius..

D. Spectabilis

Pirmoji Karlo Linnaeus aprašyta rūšis buvo nuostabi dicentra arba spectabilis. Būtent šis augalas savo gėlėmis neįtikėtinai primena širdį. Jo krūmai yra gana aukšti (iki metro), ypač lyginant su kitomis rūšimis. Lapai išpjauti ir labai gražūs, todėl net ir po žydėjimo D. nuostabus pritraukia dėmesį. Tokios veislės yra įdomios:

 • Alba (baltos gėlės, krūmas šiek tiek žemesnis – iki 70 cm);
 • Auksinė širdis (rausvos gėlės ir ryškiai aukso geltonos spalvos lapai);

Dicentra spectabilis, veislė Alba

Dicentra spectabilis, veislė Alba

Dicentra spectabilis, auksinės širdies veislė

Dicentra spectabilis, auksinės širdies veislė

Patarimas! Jei jums patinka ruduo, įsigykite „GoldHut“ veislės. Auksinė lapija savo spalva džiugins net vasarą.

 • Valentinas (turtingi vyšnių žiedai).

Dicentra spectabilis, veislė Valentine

Dicentra spectabilis, veislė Valentine

D. Formosa

Dicentras yra gražus tik iki 40 cm, tačiau turi grakščias baltas (Aurora), kremines (Dramblio kaulo spalvos), rožines (Adrian Bloom) ir raudonas (Bacchanal) gėles. Įdomi veislė su neįprastais sidabriniais lapais – pavasario magija.

D. gražiai žydi vasaros mėnesiais..

Dicentra formosa, veislė Aurora

Dicentra formosa, veislė Aurora

Dicentra formosa, veislė Adrian Bloom

Dicentra formosa, veislė Adrian Bloom

Dicentra formosa, veislė Bacchanal

Dicentra formosa, veislė Bacchanal

D. Egimija

Centras yra puikus arba išskirtinis, gerokai žemiau didingo. Augalas tęsiasi iki 25 cm, tačiau žydi nuo gegužės iki pačių šalnų. Lengvai toleruoja šilumą, todėl puikiai tinka sodininkams iš regionų, kuriuose yra didelis temperatūros diapazonas.

D. puikūs lapai panašūs į paparčius. Spalvos gėlės yra tik rožinės ir baltos spalvos.

Dicentra egzimija

Dicentra egzimija

D. skenuoja

Dicentrinis laipiojimas yra netipiškas, į liana panašus augalas. Jos šakų ilgis siekia du metrus, tačiau jos plinta palei žemės paviršių. Mūsų platumose tokio tipo dicentrai dažniausiai yra kasmetiniai..

Dicentra skenuoja

Dicentra skenuoja

Patarimas! Jei jūsų vietovėje žiemos atšiaurios, išbandykite šalčiui atsparią veislę „Auksinės ašaros“ ir dicentrų žiedai žydės jūsų sodas iki vėlyvo rudens.

D. peregrina

Valkatinis dicentras yra tikra ilga kepenėlė. Šios rūšies atstovai prieš tūkstantį metų augo Rytuose. Dėl savo mažo dydžio (15 cm) šis augalas turi dideles skintas gėles baltos arba violetinė-spalva rožinė.

Ypač verta paminėti veislę „Burning Hearts“, išvestą D. D. ir D. valkatos pagrindu. Jo žiedai ryškūs, beveik raudoni, o lapai sidabriški.

Dicentra peregrina

Dicentra peregrina

Patarimas! Papuoškite savo sodą skirtingų tipų dicentrai, galite pasiekti nuolatinį žydėjimą nuo gegužės iki rudens pabaigos. Puikūs dicentai puikiai tiks peizažai su vandens telkiniai, ir D. gražus bus puikus dizainas borteliai. Roko sodai taps dar gražesnė dėka D. šliaužiančio ir D. valkatos, iš pradžių augančio kalnuose.

Dicentro sodinimas ir priežiūra (ypač pritaikytų veislių) yra paprasti procesai.

Centras puikus

Centras puikus

Nusileidimo ypatybės

Kadangi Dicentra yra krūmas, kaip taisyklė, daugiametis, pasirenkant vietą geliu lova reikia būti atsargiam.

Kur sodinti?

Tinkamai pasodintas augalas nesukels sunkumų, o dicentros auginimas virs malonumu. Rinkdamiesi svetainę, atsižvelkite į šiuos kriterijus:

 • Saulės šviesa. Idealus variantas būtų dalinis atspalvis. Ryški saulė greitai sustabdys žydėjimą ir gali neigiamai paveikti lapus. Visame pavėsyje gėlės nežydės labai ilgai;
 • Derlinga žemė. Geriausia iš anksto pašerti dirvą humusu (3 kg vienam metrui) ir standartinėmis sodo augalams skirtomis mineralinėmis trąšomis (15 g vienam kibirui vandens);
 • Drenažas. Per daug molio ir drėgno dirvožemio geriausia maišyti su durpėmis ar smėliu, kad šaknų sistema nepūva nuo stovinčio vandens.

Centras gražus

Centras gražus

Kaip sodinti?

Duobė už krūmas turėtų būti iškasti 40 cm gylyje ir turėti maždaug tokį patį skersmenį. Nepamirškite palikti atstumo tarp krūmų (užteks pusės metro).

Skylės apačioje klojamas drenažas – skalda arba skaldyta plyta. Likusioje vietoje užpildomas purus dirvožemis, sumaišytas su kompostu. Jei reikia apšviesti žemę, įpilama smėlio. Į dirvą įmaišytos kalkakmenio drožlės teigiamai veikia dicentrą.

Patarimas! Visos procedūros, susijusios su dicentro sodinimu ir persodinimu, turėtų būti atliekamos su pirštinėmis. Šios gėlės šaknys yra nuodingos. Taip pat įsitikinkite, kad gyvūnai neėda nuo žemės išmuštų šaknų kraštų..

Dicentra - nepaprasta sodo puošmena

Dicentra – nepaprasta sodo puošmena

Dauginimasis

Teoriškai yra trys dicentro reprodukcijos variantai – sėklomis, dalijant šakniastiebį ir naudojant oro daigus..

Praktiškai mūsų platumose kraujavimo centro sėklos auginimui nenaudojamos. Pirma, todėl, kad gėlės jų praktiškai negamina. Antra, labai sunku išauginti pilnavertį krūmą net iš nupirktų sėklų..

Rusijoje dicentras žinomas kaip

Rusijoje dicentras yra žinomas kaip „sudaužyta širdis“.

Šaknų padalijimas

Skirstymas atliekamas ne dažniau kaip kartą per trejus metus, bet taip pat ne vėliau kaip per penkerius metus po pasodinimo. Padarykite tai prieš pabudimą (ankstyvą pavasarį) arba po žydėjimo (laikas priklauso nuo veislės).

Dicentras kruopščiai iškasamas. Šaknys valomos ir atskiriamos. Turite naudoti aštrų peilį, kad dar kartą nepažeistumėte augalo. Padalinkite šaknį į dalis su keliais pumpurais. Sekcijos apibarstomos pelenais. Delenki sodinami tamsesnėje vietoje ir laistomi saulėje pašildytu vandeniu. Po įsišaknijimo jie perkeliami į paruoštą gėlių lovą. Algoritmas yra toks:

 • Skylių paruošimas gėlių lovoje su tam tikru atstumu, pagrįstu padalijimų dydžiu;
 • Padalijimas į skyles. Geriau įdėti 3-4 daiktus į vieną skylę, kad krūmas pasirodytų vešlus ir žydėtų pirmaisiais metais;
 • Užmigti ir sutankinti žemę;
 • Laistymas. Vanduo turi būti pašildytas saulėje.

Žydintis dicentras

Žydintis dicentras

Patarimas! Prieš dalindami šakniastiebius, leiskite jiems išdžiūti. Atsikratę drėgmės pertekliaus, ji taps elastingesnė ir lankstesnė.

Auginiai

Dauginimasis oro ūgliais atliekamas pavasarį. Pasirinkite ūglį, augantį krūmo apačioje, ir nupjaukite jį aštriu peiliu. Pjovimas dedamas į augimo stimuliatorių (maždaug dienai), po to jis pasodinamas į dirvą, palaistytą šiltu vandeniu ir padengtas plėvele. Šaknys susiformuoja per mėnesį, tačiau geriau ūglį perkelti į gėlių lovą po metų..

Dicentra puiki sodri rožinė-alyvinė spalva

„Dicentra“ puikiai sodrios rožinės-alyvinės spalvos

Sulaužytos širdies priežiūra

Kaip auginti dicentrą? Išvykdami neturėsite jokių ypatingų sunkumų. Laistydami ir maitindami augalą laiku, pasieksite puikių rezultatų.

Temperatūra

„Dicentra“ puikiai susidoroja su temperatūros pokyčiais, tačiau bijo pavasario šalnų. Užšalimas ypač pavojingas jauniems krūmams. Norėdami to išvengti, pavasarį augalo ūgliai padengiami plėvele ar kita neaustine medžiaga..

Paprastai prieglauda žiemai nėra paruošta. Jei šalnos labai stiprios, žemę aplink šaknis galima padengti durpių (iki 8 cm) arba eglių šakų sluoksniu. Kurdami tokią izoliaciją, turite įsitikinti, kad neprasideda perkaitimas.

Žemi dicentai gerai atrodo mišriuose sodinimuose - gėlių lovose, apvaduose, skaidrėse

Žemi dicentai gerai atrodo mišriuose sodinimuose – gėlių lovose, apvaduose, skaidrėse

Apšvietimas

Jau minėta, kad dicentras ramiai atlaiko ir šviesą, ir pavėsį. Tačiau vis dėlto geriau nesileisti į kraštutinumus. Dalinis atspalvis bus optimalus būdas ilgalaikiam ir savalaikiam krūmo žydėjimui.

Mūsų juostoje labiausiai paplitęs Dicentra yra puikus

Mūsų juostoje labiausiai paplitęs Dicentra yra puikus

Drėgmė ir laistymas

Neleidžiama nei išdžiūti, nei sudrėkti dicentro. Sustingęs vanduo dirvožemyje neigiamai veikia šaknis ir gali sukelti augalo mirtį. Todėl drenažas vaidina svarbų vaidmenį krūmo, pasodinto drėgnoje dirvoje, gyvenime..

Laistymo dažnis priklauso nuo nustatytos temperatūros ir dirvožemio džiūvimo greičio. Po laistymo nepamirškite atlaisvinti dirvožemio..

Žavios dicentro širdys

Žavios dicentro širdys

Viršutinis padažas

Kad pavasarį gautųsi ryškūs pumpurai, dicentras šeriamas superfosfatu. Dar 3-4 tokie šėrimai atliekami žydėjimo laikotarpiu. Augalui išblukus, nepakenks pamaitinti jį trąšomis, kuriose yra azoto..

Taip pat naudingos organinės trąšos. Žiemos pabaigoje kompostas ir karbamidas yra išsibarstę po krūmu, o rudenį naudojamas devyniračiai..

Pavasarį taip pat svarbu įpilti dirvožemio, kitaip šaknys išeis, o tai nėra labai gerai dėl jų toksiškumo..

Gražus ir gražus dicentras nepaliks abejingų

Gražus ir gražus dicentras nepaliks abejingų

Genėjimas

Kad žydėjimas neišblėstų iš metų į metus, nuvytusios gėlės turi būti pašalintos. Sezono pabaigoje ūgliai visiškai nukerpami, paliekant apie 5 cm.

Dicentras puokštėje

Dicentras puokštėje

Ligos ir kenkėjai, kovos su jais būdai

Dicentras yra augalas, atsparus ligoms ir kenkėjams. Kad išvengtumėte problemų, turite profilaktiškai purkšti krūmą amarais ir sraigėmis (pavyzdžiui, „Iskra Bio“ arba „Zolon“).

Kad ant lapų neatsirastų žiedinių dėmių, o mikroplazmos liga neaplenktų gėlių, ravėti reikia reguliariai. Likus mėnesiui iki krūmo sodinimo, žemė turi būti apdorota formalino tirpalu (5%).

Dicentra – vaizdo įrašas

Dicentra – nuotr