Lengvas ir erdvus minimalizmas

Šviesus erdvus minimalizmas

Nuosavas namas visada geras. Tačiau kartais gali prireikti didesnio ploto, kad būtų sukurtas didesnis komfortas. Tokiu atveju pastatą galite įrengti dar vienu aukštu. Tokiu atveju naudingasis plotas būste padidės ir tuo pačiu nebus naudojama tokia vertinga šalia namo esanti teritorija. Pasirinkus šią plėtimosi parinktį, verta pagalvoti, kaip judėti tarp lygių. Žinoma, vienintelis pasirinkimas yra laiptai į antrą aukštą. Nestatykite lifto šiam tikslui! Rasti reikiamų laiptų tipą nėra taip paprasta. Jie skiriasi forma, medžiaga ir daugeliu kitų savybių. Pagrindiniai veiksniai, turintys įtakos pasirinkimui, yra kambario matmenys, tolesnės kopėčių funkcijos ir lėšų, skirtų jai sukurti, dydis..

Modernus prieškambario interjeras su veidrodžiu

Modernus prieškambario interjeras su veidrodžiu

Stilingas kontrastingas interjeras

Stilingas kontrastingas interjeras

Faktas! Labiausiai paplitę yra U formos laiptai. Jis turi savų pliusų ir minusų. Gali skirtis konstrukcijos variantais ir, žinoma, gamybos metodu.

Apsvarstykime visus šiuos aspektus išsamiau..

Klasikinis interjeras su medžio gausa

Klasikinis interjeras su medžio gausa

Puikiai tinka stiklas ir medis

Puikiai tinka stiklas ir medis

pliusai

U formos laiptai išpopuliarėjo dėl daugelio teigiamų savybių, iš kurių galima pastebėti:

  1. didelis judėjimo saugumas;
  2. skaičiavimo ir surinkimo paprastumas;
  3. turėti patrauklią išvaizdą;
  4. gali būti bet kurioje patalpoje;
  5. turi aukštą stiprumo ir patikimumo lygį.

Pastaruoju metu šios struktūros funkcijų išplėtimas tapo labai populiarus. Teisingai apskaičiuojant ir surinkus, jis gali suteikti papildomos vietos saugojimui. Kaip tai padaryti, pamatysime vėliau..

15

Minusai

Atsižvelgiant į tokių konstrukcijų trūkumus, verta atkreipti dėmesį į tai, kad tokia konstrukcija užima daugiau vietos, palyginti su kitomis, tačiau jei ji yra teisingai išdėstyta, galite šią akimirką paversti pliusu. Taip pat svarbu, kad ši veislė užimtų šiek tiek daugiau medžiagos nei kiti modeliai. Bet tai užtikrina jo stiprumą ir eksploatavimo saugumą..

Erdvūs privataus namo apartamentai

Erdvūs privataus namo apartamentai

Art Nouveau interjeras

Art Nouveau interjeras

Ypatumai

Šis dizainas turi savo ypatybes, visų pirma susijusias su jo konstrukcija. Svarbu stebėti kampą, kuris turėtų būti 45 °. Tokiu atveju būtina nustatyti ir stebėti patogiausią žingsnį bei tarpsnių ilgį..

Pastaba! Jei name gyvena gyventojai, turintys raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų, tuomet šis modelis jiems labiausiai tinka. Tačiau kuriant projektą verta atsižvelgti į šį faktą ir apskaičiuoti polinkio lygį, kad jis būtų 50 °.

15

Medžiagos pasirinkimas

Ši veislė turi platų pritaikymo spektrą. Todėl jo gamybai naudojamos įvairios medžiagos. Norint įrengti išorinius keltuvus, dažniausiai sukuriami geležiniai laiptai, nes jie yra labiausiai atsparūs išoriniams veiksniams ir yra mažesnio dydžio nei, pavyzdžiui, akmeniniai, kurie, savo ruožtu, puikiai tinka įrengti įėjimus daugiabučiuose ir viešuosiuose namuose įstaigos, tad kaip jos gali atlaikyti kasdien joms tenkančią didelę apkrovą tokiose vietose.

Marmuras moderniame interjere

Marmuras moderniame interjere

Malonu grožėtis kraštovaizdžiu iš nuošalios vietos prie lango.

Malonu grožėtis kraštovaizdžiu iš nuošalios vietos prie lango.

Gyvenamosioms patalpoms reikalinga įmantresnė ir estetiškesnė medžiaga. Todėl šiuo atveju populiariausias yra medis. Jis yra ekologiškas, lengvai apdorojamas, leidžia jums pritaikyti konstrukciją bet kokiam interjerui, o svarbiausia, ji turi prieinamą kainą, palyginti su stiklu.

Ant pastabos! Stikliniai laiptai yra šių dienų naujovė. Jie pagaminti iš daugiasluoksnių, patvarių skaidrių plokščių. Jie puikiai atrodo bet kokiame interjere, tačiau jie išsiskiria didele kaina.

Klasikai tinka metalas su suklastotais elementais ir patina

Klasikai tinka metalas su suklastotais elementais ir patina

Stiklo gausa būdinga šiuolaikiniam stiliui

Stiklo gausa būdinga šiuolaikiniam stiliui

Konstrukcijų tipai

Pagal savo struktūrą U formos laiptai yra suskirstyti į du tipus:

  1. įrengta platforma, esanti posūkio taške tarp atramų;
  2. įrengti laipteliai, o ne platforma, leidžianti atlikti griežtesnį posūkį.

Mažas plotas tarp tarpsnių padidina ir taip didelį statybų plotą

Mažas plotas tarp tarpsnių padidina jau nemažą statybos plotą

Svarbu! Taip pat yra sukimosi kryptys. Jei jis pateikiamas kairėje pusėje, tai yra kairiarankis dizainas ir atvirkščiai. Prie dešiniarankių kopėčių posūkis numatytas į dešinę.

Jie taip pat skiriasi pagal žingsnių tipą. Atviri turi atstumą tarp laiptelių, o uždarame modelyje šioje erdvėje dedama speciali juosta. Kaip praktiška naudoti uždarų laiptų funkciją, mes svarstysime toliau.

Dizaino elementai

Turėklai vaidina svarbų vaidmenį kuriant estetinį tipą. Jie yra privalomas techninis elementas. Žinoma, galima įdiegti modelius ir be jų, tačiau tokios galimybės turės žemą saugumo lygį. Be to, jie yra pagrindinis estetinis elementas. Visa objekto išvaizda priklauso nuo jų formos ir projektavimo metodo..

Ant pastabos! Ypač įspūdingai atrodo ir laiptai su kvietimu. Tai podiumas, esantis prieš pirmąjį pirmojo skrydžio žingsnį..

15

Erdvė po laiptais

Vienas iš trūkumų, kuriuos dizaineriai nustatė tokio tipo kopėčioms, buvo didelė erdvė, kuri jokiu būdu nebuvo naudojama. Šiuolaikiniai specialistai sugebėjo tai išspręsti. Jie pataria funkcionaliai naudoti šią zoną. Kaip minėta aukščiau, šiandien vis labiau populiarėja jo naudojimas kaip saugojimo vieta. Žemiau esanti teritorija gali būti naudojama pelningai. Yra keletas būdų tai padaryti..

Kaimo stiliaus knygų lentyna ir fotelis

Kaimo stiliaus knygų lentyna ir fotelis

Patarimas! Dėžes galima sudėti tam tikrais žingsniais. Jų priekinė dalis veiks kaip lenta prie uždarų laiptelių. Taip pat galite pastatyti spinteles, lentynas po laiptais ir netgi įrengti visą sandėliuką..

Tai gali būti ištraukiami segmentai su lentynomis arba tvirtomis lentynomis. Jis gali būti uždarytas arba atidarytas. Tokiose vietose galite laikyti knygas, asmeninius daiktus ir net buitinius prietaisus, prietaisus ir daug daugiau. Be to, erdvę galima panaudoti kaip poilsio vietą, pastatant ten kėdę, nedidelę sofą ar net hamaką. Ten, jei reikia, taip pat galite pastatyti mažas sūpynes mažam vaikui..

Minimalizmas reiškia erdvę

Minimalizmas reiškia erdvę

Patarimas! Jūs galite suteikti šiai sričiai natūralią šviesą per paprastą langą ir ten įrengti žalią kampą, įdėdami savo mėgstamus augalus. Tai nėra visas šios zonos naudojimo galimybių sąrašas. Viskas priklauso nuo jūsų galimybių ir pageidavimų.

Kuriant savo projektą

Žinoma, norėdami patys pasidaryti kopėčias, turite turėti praktinės patirties su žaliavomis, tokiomis kaip mediena, ir turėti įrankius, kuriais jos yra apdorojamos. Jei turite tokią patirtį, tada toks objektas jums visiškai netrukdys. Ir jei ne, tuomet galite savarankiškai sukurti projektą, apskaičiuoti visus būtinus matmenis ir sukurti dizainą.

U formos konstrukcijos apskaičiavimas antrame aukšte

U formos konstrukcijos apskaičiavimas antrame aukšte

Svarbiausia yra teisingai atlikti skaičiavimus. Jie turi prasidėti nustatant konstrukcijos ilgį. Jis apibrėžiamas kaip skirtumas tarp lubų ir grindų aukščio. Tada gauta suma padalijama iš tarpų skaičiaus. Po to, remiantis vidutiniu žingsniu, nustatomas žingsnių dydis ir jų skaičius.

Svarbu išlaikyti teisingą kampą. Jis neturėtų būti mažesnis nei 45 °. Statesni laiptai bus nepatogūs naudoti..

Patartina nustatyti turėklų buvimą. Jų aukštis turėtų būti ne mažesnis kaip 0,9 m. Jei neturite patirties tokių projektų statyboje, prieš atlikdami darbą pasitarkite su specialistu..