Untitled

„Art Deco“ miegamasis: 80 gražių idėjų

„Art Deco“ interjeras visada yra vienas iš neįprastiausių ir originaliausių. Juose dera modernumo ir neoklasicizmo tendencijos ir bruožai. Jiems įtakos turėjo ir tokios kryptys kaip futurizmas, kubizmas ir konstruktyvizmas. Įnoringas prabangos ir elegancijos derinys su etniniais motyvais puikiai dera prie miegamojo dekoro. Po visiško potraukio paprastumui, aukštųjų technologijų ir minimalizmo, tai yra visiškai egzotiška. Nors kambarį teks atidžiai išdirbti, jis taps tikru namo ar buto perlu..

Art deco stiliaus bruožai

„Art Deco“ kaip stilius yra puošnumo ir prašmatnumo įsikūnijimas. Ji pradėjo formuotis XX amžiaus pradžioje Prancūzijoje, o savo klestėjimą pasiekė 30 -aisiais. Kaip apibrėžimą jie pavadino to paties pavadinimo tarptautinės dekoratyvinio meno ir amatų parodos, vykusios 1925 m. Prancūzijoje, pavadinimą. Šis terminas galutinai įsigalėjo tik 1966 m., Kai buvo atgaivinta garsioji Paryžiaus paroda.

Pagrindinių tendencijų formavimuisi, viena vertus, turėjo įtakos Art Nouveau ir Bauhaus, o kita vertus – senovės Rytų, Afrikos, Egipto ir net Amerikos tradicijos. Elegancija derinama su flirtu, o sudėtingos formos – su racionalizavimu. „Art Deco“ yra elegantiškas ir monumentalus tuo pačiu metu.

Art deco stiliaus miegamojo interjere galima išskirti šias pagrindines savybes:

1) Griežta geometrija ir simetrija. Aktyviai naudojamos aiškios linijos ir zigzagai, laiptuotos formos, išlenktos kreivės. Nėra elegantiškų romantiškų ir natūralių ornamentų, tačiau yra daug objektų trapecijos, šešiakampių ir aštuonkampių pavidalu.

2) Blizgūs paviršiai. Natūralios medžiagos šlifuojamos iki didelio blizgesio. Medis – lakuotas, akmuo – kruopščiai poliruotas. Aktyviai naudojamas metalas, stiklas, veidrodžiai ir kiti atspindintys paviršiai. Tai sukuria įnoringą erdvės ir šviesos žaidimą..

3) Prabangios medžiagos. Art deco miegamasis yra natūralus ir brangus. Medis, akmuo, oda yra aktyviai naudojami ir beveik niekada jų imitacijos. Naudojama keramika ir stiklas. Taip pat nenaudojama paprasta šiurkšti tekstilė, tokia kaip chintz ar linas. Tačiau laukiami tokie prabangūs audiniai kaip aksomas, šilkas, net natūralus kailis. Spalvos – gilios ir brangios, spalvos – originalios ir išskirtinės.

4) Etniniai motyvai. „Art Deco“ pasižymi egzotiškomis medžiagomis ir faktūromis: roplių oda, perlamutras, rytietiški papuošalai. Ypač vertinant Egipto motyvus.

Šis stilius mėgsta kontūravimą ir įrėminimą, o tai tik pabrėžia keistą kreivumą. Tai ir geometrinių figūrų iškraipymas, ir aiškumas. Juostelės, besikeičiančios spalvos fortepijono klavišų dvasia, sulaužyti saulės spinduliai, atspindintys veidrodinius paviršius – visa tai yra art deco.

„Art Deco“ miegamojo dizainas - ypatybės „Art Deco“ miegamojo dizainas - ypatybės

Spalvų sprendimai

Pagrindinė art deco stiliaus spalvų schema yra juoda ir balta. Tai geriausias miegamojo variantas: ne per šviesus, ne per daug prašmatnus, ne per daug įkyrus. Apylinkėse galite atsipalaiduoti ir atsipalaiduoti. Akcentams naudojami brangūs sodrūs atspalviai: aukso, smaragdo, vyno, malachito, safyro, šokolado ir grietinėlės tonai. Rečiau naudojami sidabriniai ir metaliniai. Apskritai nėra griežtų spalvų apribojimų. Svarbiausia, kad jie yra sudėtingi ir gilūs, atrodo brangiai..

Baltas art deco miegamasis

Gryna balta spalva ir jos atspalviai yra geras aktyvaus dekoro pagrindas. Tai neutralus fonas, dažniausiai naudojamas sienoms ir luboms. Tai leidžia žaisti su dekoracijų gausa, sudėtingais baldais, išlenktomis linijomis. Tuo pačiu metu balta spalva vizualiai išplečia erdvę ir užpildo ją šviesa. Tai ypač svarbu detaliam art deco stiliaus miegamojo interjerui. Populiariausi atspalviai yra elegantiškas kreminis, pudrinis, keptas pienas, vanilinis kremas ir dramblio kaulas.

Baltas Art Deco miegamasis - interjero dizainas Baltas Art Deco miegamasis - interjero dizainas

„Art Deco“ rudos spalvos miegamasis

Neįmanoma nepastebėti įvairiausių art deco stiliaus rudos spalvos variantų gausos. Jie svyruoja nuo šviesaus beržo iki griežto kaštono ar egzotiško raudonmedžio. Tai tiesiogiai susiję su tuo, kad art deco traukia natūralias medžiagas. Parketo grindys, mediniai baldai, rėmai ir dekoracijos sklandžiai dera prie miegamojo.

„Art Deco Brown“ miegamasis - interjero dizainas „Art Deco Brown“ miegamasis - interjero dizainas

Art Deco auksinis miegamasis

Kilnus auksas yra dar viena pagrindinė „Art Deco“ spalva. Vietoj to kartais naudojamas žalvaris, varis, sidabras ir bronza, tačiau auksas vis tiek užima garbingą pirmąjį vaidmenį. Jis nenaudojamas kaip pagrindinė spalva, tačiau jis randamas beveik visur dekoruose..

„Art Deco Gold“ miegamasis - interjero dizainas

Art deco dviejų spalvų miegamasis

Kontrastingi duetai yra saugus statymas kuriant miegamojo dizainą. Tokie deriniai kaip juoda ir balta, kreminis vynas, šokoladinis pienas, melsvai pilka atrodo prabangiai. Kartais detalėms naudojama trečioji akcento spalva. Pavyzdžiui, auksas. Nerekomenduojama naudoti daugiau nei trijų atspalvių, kad interjeras art deco stiliumi nebūtų pernelyg gremėzdiškas..

Dviejų tonų miegamasis „Art Deco“ - interjero dizainas Dviejų tonų miegamasis „Art Deco“ - interjero dizainas

Ryškus art deco miegamasis

Ryškios, paprastos spalvos nenaudojamos art deco. Jie per daug pigina. Bet tai nereiškia, kad jūs visiškai negalite eksperimentuoti su spalva. Jie tiesiog turi būti sudėtingi ir daugiakomponenčiai atspalviai. Ne ugnies raudona, o vynas ar marsala, ne žolė žalia ar žydra mėlyna, bet smaragdas ir safyras. Iš grynų spalvų „Art Deco“ naudojama balta ir juoda.

Priešingu atveju erdvė eksperimentams yra neribota. Dažniausiai tai yra tamsūs atspalviai: baklažanai ar vynuogės, naktinio dangaus spalva, tamsiai turkio spalvos, gilios alyvuogės ar garstyčios ir kt..

Ryškus Art Deco miegamasis - interjero dizainas

Apdaila ir medžiagos

Iš pradžių art deco stiliumi buvo naudojamos brangios, retos medžiagos: dramblio kaulas, bronza, tikri mineralai ir kristalai, egzotiški medžiai, gyvatės oda. Pagrindinės formos yra sudėtingi daugiakampiai geometriniai piešiniai, apskritimai ir ovalai. Aktyviai buvo naudojami augalų motyvai, klasicizmo skoliniai ir etniniai papuošalai. Palaipsniui atsirado kelios kryptys: išraiškinga egzotika, santūri klasika ir modernizmas.

Grindys

„Art Deco“ kambarių grindys išklotos natūraliomis medžiagomis. Jaukiam miegamajam geriau tinka šiltas medinis parketas, išklotas zigzagais ar kitais geometriniais raštais. Prie lovos galite pastatyti prabangų kilimą su stora krūva, oda ar kailiu. Arba galite žaisti kontrastais ir padaryti savaime išsilyginančias grindis kaip neutralų, nepriekaištingai lygų baldų foną..

„Art Deco“ miegamojo dizainas - grindų apdaila „Art Deco“ miegamojo dizainas - grindų apdaila

Sienos

„Art Deco“ sienos yra tikras meno kūrinys. Tai gali būti tapetai su išgalvotais ornamentais arba dažyti rankomis. Tačiau dažniausiai jie yra kirčiuoti, todėl nėra naudojami vientisame masyve. Bet tai yra geras baldų rėmas. Taip pat populiarios visų rūšių daugiakampės ovalios nišos. Į jas galite įdėti vazas, vazonus ar kitus dekoratyvinius daiktus. Kartais naudojamos nuotraukos, tačiau čia svarbu nepersistengti su dekoracijomis..

„Art Deco“ miegamojo dizainas - sienų dekoracijos „Art Deco“ miegamojo dizainas - sienų dekoracijos

Lubos

„Art Deco“ lubos yra tokios pat sudėtingos, kaip ir pats stilius. Jei leidžia aukštis, gerai atrodo daugiapakopės konstrukcijos su sudėtingu apšvietimu ir tinku..

„Art Deco“ miegamojo dizainas - lubų apdaila „Art Deco“ miegamojo dizainas - lubų apdaila

Art Deco miegamojo baldai

Pagrindinis miegamojo atributas yra lova. Tai plati, didžiulė lova su aukšta, minkšta nugara, stačiakampio ar ovalo formos. Galvos apdangalas aptrauktas aksomu arba oda. Lova stovi ant aukštų kojų. Dažnai naudojami kaltiniai rėmai su paauksuotais arba bronziniais elementais..

Aukštos masyvios spintelės naudojamos rečiau. Paprastai tai yra stilingos komodos ir naktiniai staleliai. Paviršiai – lygūs ir blizgūs, lakuoti. Kaip dekoracija – tapyba ir elegantiška furnitūra. Baldai nebūtinai turi būti pilnas komplektas. Galite sujungti skirtingus elementus su ta pačia tekstūra. Art deco klasika – elegantiškas tualetinis staliukas su didžiuliu veidrodžiu ir neįprastos formos foteliu. Svarbus niuansas: jei sienos tamsios, baldai šviesūs, ir atvirkščiai.

Art Deco miegamojo dizainas - baldai Art Deco miegamojo dizainas - baldai Art Deco miegamojo dizainas - baldai

Apšvietimas

„Art Deco“ apšvietimas vaidina ypatingą vaidmenį. Idealiu atveju tai yra didžiuliai viso aukščio langai. Tačiau šiuolaikiniuose butuose jie yra reti, todėl jūs turite ieškoti alternatyvos.

Tokiame miegamajame bus daug išgalvotų įvairių formų lempų. Tai yra suapvalinti rutuliai, griežtos trapecijos ir sudėtingos pakopinės konstrukcijos. Aktyviai naudojami stogeliai ir grindų lempos. Leidžiama net klasikinė didžiulė krištolinė liustra su suklastotais ar inkrustuotais elementais. Naudojamas plienas, varis ir stiklas. Nišos, veidrodžiai, paveikslai ir poilsio zona paryškinami atskirai. Taigi sukuriama zoninė ir daugiapakopė apšvietimo sistema..

„Art Deco“ miegamojo dizainas - apšvietimas

Dekoras ir tekstilė

Art deco stilius nėra minimalistinis. Tai kristalai, metalai, daugybė priedų. Aktyviai naudojamos didžiulės sienų dekoracijos: prabangūs ventiliatoriai, auksiniai papuošalai, amforos, puošnūs senoviniai abažūriai su pakraščiais. Tačiau tokių detalių gausa tinka tik erdviems miegamiesiems..

Pagrindinė miegamojo tekstilė yra šilkas, aksomas, satinas. Sunkios lovatiesės ir užuolaidos, dekoratyvinės pagalvės, daugiasluoksnės užuolaidos, prabangus šilko linas pabrėžia pretenzingą rafinuotumą. Masyvias užuolaidas puikiai papildo paauksuotas karnizas ir auksiniai kutai. Sunkūs užvalkalai naudojami foteliams, pufams ir kėdėms.

Svarbi „Art Deco“ dekoro dalis yra veidrodžiai. Jie kartu padidina erdvę ir sukuria daugybės efektą. Juose atsispindi ir dar prabangiau atrodo ornamentai, detalės ir dizaino malonumų subtilybės. Miegamajame būtinai atkreipkite dėmesį į aukštus veidrodžius nuo grindų iki lubų masyviuose rėmuose, veidrodines spintelių duris ir tualetinius stalus..

„Art Deco“ miegamojo dizainas - dekoras ir tekstilė

Mažas Art Deco miegamasis

„Art Deco“ yra dekoratyvinis stilius. Tokios kryptys visada reikalauja vietos. Tačiau turėdami aukštą įgūdžių lygį, jūs netgi galite jį pritaikyti mažame miegamajame..

Kad mažo kambario interjeras neatrodytų perkrautas, pagrindinis statymas turėtų būti atliekamas dėl šviesių ir atspindinčių paviršių. Kompetentingas apšvietimo, stiklo, veidrodžių ir blizgesio organizavimas yra pagrindinės priemonės, leidžiančios vizualiai padidinti erdvę, užpildyti ją šviesa ir oru.

Mažam miegamajam geriausia vengti tamsių spalvų gausos. Prie pagrindo – balta, smėlio ir kreminė. Juoda spalva naudojama tik mažiems kontrastingiems elementams, o ryškiems prisotintiems atspalviams – akcento dėmės ir dekoras. Eksperimentai su geometrija leidžia įveikti kiekvieną erdvės centimetrą. Masyvių didelių gabaritų papuošalų geriausia vengti. Tekstūros taip pat turėtų būti pasirinktos paprastos, bet brangios. Pavyzdžiui, ne aksomas, o šilkas. Ne masyvus sunkus granitas, bet šviesi mediena. Tada mažas art deco miegamasis sužibs naujomis spalvomis..

Art Deco mažas miegamasis - interjero dizainas Art Deco mažas miegamasis - interjero dizainas

Art deco miegamojo dizainas – nuotrauka

Pateikiame jums įvairių Art Deco miegamųjų nuotraukų, kad gautumėte naujų idėjų ir įkvėpimo. Naršykite, palyginkite ir pasirinkite jums patinkantį variantą. Laimingas žiūrėjimas!

Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Art deco miegamojo interjero dizainas - nuotrauka

Vaizdo įrašas: „Art Deco“ miegamasis – interjero idėjos