Untitled

Kontrastingų spalvų naudojimas būdingas art deco

Kontrastingų spalvų naudojimas būdingas art deco

Art deco miegamasis. Rafinuotas ir prabangus art deco stilius Europoje atsirado beveik prieš šimtą metų kaip turtingo visuomenės elito gyvenimo atributas. Šiandien tai brangus išskirtinis, netoleruojantis pigaus dekoro, kur modernumas derinamas su klasika, o neįprastos dizaino idėjos įgyvendinamos..

Šiuo stiliumi įprasta derinti spalvas, raštus ir tekstūras.

Šiuo stiliumi įprasta derinti spalvas, raštus ir tekstūras.

Naudodami veidrodžius galite vizualiai padidinti kambarį.

Naudodami veidrodžius galite vizualiai padidinti kambarį.

Art deco stiliaus miegamojo ypatybės

Art deco stiliui interjere būdinga atvirai brangių medžiagų, tauriųjų metalų, akmenų ir kolekcionuojamų meno objektų gausa. Miegamajame, stilizuotame šia kryptimi, karaliauja prabangos atmosfera. Tačiau pati aplinka išlieka neįprastai patogi ir jauki..

Art deco miegamasis yra tobulybė ir elegancija visame kame: nuo sienų iki dekoro elementų. Šios krypties bruožas yra baldai, pagaminti tik iš natūralios medienos ar metalo, šviesos gausa, daugybė veidrodžių, brangi tekstilė, paveikslai, vertingi priedai.

Sienų apdaila

Apdailinant paviršius reikia nepamiršti, kad art deco stiliaus sienos taip pat yra dekoratyvinis elementas. Lygios tekstūros minimalizmo dvasia čia bus netinkamos. Apdailai geriausiai tinka kombinuoti gobelenai, koliažai, gobelenai, tapyba. Šio stiliaus miegamojo sienos yra kupinos asimetrinių ar tiesių linijų, dekoruotų piešiniais ir raštais..

Originalus lovos dizainas ir ryškūs paveikslai būdingi „Art Deco“

Originalus lovos dizainas ir ryškūs paveikslai būdingi „Art Deco“

Šiuo stiliumi bronzos ir aukso derinys laikomas klasika.

Šiuo stiliumi bronzos ir aukso derinys laikomas klasika.

Ornamentas yra būdingas „Art Deco“ stiliaus bruožas. Kuriant interjerą naudojamos minkštos ir suapvalintos formos (bangos, ovalai, apskritimai, arkos). Jei tai niša, ji turėtų būti elipsinė. Tas pats skaičius gali būti ant lubų, podiumo ar durų..

Šiuo atveju kontrastas pasiekiamas ne dėl spalvų schemos, o derinant skirtingas tekstūras – lygios ir šiurkščios. Tačiau dekoru negalima piktnaudžiauti. Sienos yra tik „Art Deco“ miegamojo įrėminimas ir apdaila, o ne pagrindinis jo interjero akcentas..

Apšvietimas

Pagrindinis apšvietimo reikalavimas yra tai, kad jis turi būti prisotintas. Tai pasiekiama naudojant natūralią šviesą ir esant daugybei lempų – daugiapakopių, trapecijos, sferinių, bokšto pavidalo ir kt..

Art deco stiliaus apšvietimas atlieka ne tiek pagrindinę funkciją, kiek pabrėžia bohemiškumą ir kambario grožį. Tai geriausiai užtikrina prabangi liustra – krištolas, su pusbrangiais akmenimis, kristalais, krištolo ar kalimo elementais, paauksuotas arba padengtas sidabru.

Be to, LED apšvietimas naudojamas atskiroms zonoms ar dekoratyviniams elementams apšviesti: nišoms, lentynoms, veidrodžiams, paveikslams ir tt Puikios formos stalinės lempos ir grindų lempos taip pat puikiai tinka.

Grindys ir lubos

Yra daug grindų dizaino variantų, tačiau pagrindinis kriterijus yra jo natūralumas. Art deco stiliaus miegamojo prabanga puikiai pabrėš tamsaus medžio parketą, poliruoto marmuro imitaciją arba savaime išsilyginančias grindis. Taip pat galite pasirinkti kilimą ar tankų linoleumą, bet visada su turtinga išskirtine danga.

Lubos yra stiliaus puošmena. Gerai apšviesta laiptuota konstrukcija, papuošta paauksuotais ar sidabruotais lapais, suteiks miegamajam karalių vertą spindesį. Bet kokios neįprastos formos lubos su tinku ir apšvietimu puikiai tinka art deco interjerui.

Tekstilė

Art deco stiliaus miegamojo interjerui reikalingas labai kompetentingas tekstilės elementų pasirinkimas. Tinka užuolaidos, kurios krenta į gilias raukšles, su kabliukais paauksuotų kutų, satino ar šilko lovatiesių ir pagalvių su užuolaidomis, siuvinėjimais, aplikacijomis..

Juoda lova gali būti akcentas art deco miegamajame

Juoda lova gali būti akcentas art deco miegamajame

Art deco stiliaus miegamojo tekstilės dizaine naudojamos tamsios, gilios spalvos.

Art deco stiliaus miegamojo tekstilės dizaine naudojamos tamsios, gilios spalvos.

Puikiai tinka gyvūnų odos, purūs persiški kilimai, prabangūs baldų užvalkalai. Prie lovos turėtų būti kilimas su stora ilga krūva. Pagrindinis tekstilės reikalavimas yra minkštumas, linijų grakštumas, tekančios formos, ornamento buvimas, atitinkantis bendrą miegamojo dizainą. Užuolaidos iš gražaus audinio yra svarbi kambario puošmena. Toks dekoravimas daro kambarį jaukią, šiltą, romantišką..

Aksesuarai ir dekoro elementai

„Art deco“ ypatybė yra brangūs išskirtiniai priedai. Kuriant miegamojo dizainą, didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas įspūdingiems dekoro elementams, kurie atitiks stiliaus reikalavimus ir derės tarpusavyje, sukurdami harmoningą ir vientisą erdvę.

Miegamajam tinka brangūs rankomis tapyti paveikslai, natūralaus akmens dėžės, įvairūs suvenyrai, dekoruoti roplių oda ir dramblio kaulu. Didelės stalo ir grindų vazos, dažytos geometriniais raštais ir senoviniais ornamentais, puikiai derės prie interjero..

Baldai ir veidrodžiai

Neabejotinas „Art Deco“ interjero mėgstamiausias yra meniški baldai su inkrustuotais ir raižytais elementais. Pagrindinis miegamojo elementas yra lova su ovaliu arba garbanotu galvūgaliu, padengtu oda, šilku, aksomu ar veliūru. Kojos būtinai masyvios – „Art Deco“ stiliaus lova turėtų tapti šimtmečius praėjusio monumentalumo įsikūnijimu. Šiam stiliui taip pat tinka suklastotas rėmas su papuošalais iš aukso, sidabro ar bronzos. Naktinių stalų ir tualetinio stalo buvimas yra būtinas.

Svarbu! „Art Deco“ leidžiama derinti skirtingų ausinių ir skirtingų stilių baldus, tačiau jų spalva ir tekstūra turėtų būti derinami.

Veidrodžiai yra neatskiriama „Art Deco“ stiliaus dalis. Jie įneša daug šviesos ir vizualiai padidina erdvę. Tačiau pagrindinė veidrodžių funkcija miegamajame su tokiu interjeru yra sukurti ornamentų ir elementų daugybės efektą, kurių skaičius padidėja atspindint, o tai daro kambarį dar turtingesnį..

Ypač įspūdingai atrodys veidrodis, įrėmintas saulės spindulių pavidalu. „Sunburst“ apdaila puikiai tinka „Art Deco“ interjerui. Tai gali būti ornamento, aksesuarų, dekoratyvinių elementų forma. Linijos ir juostelės (ne tik skirtingos, bet ir lygiagrečios, asimetriškos ir pan.) Gali būti pavaizduotos ant tapetų, galvūgalio, aukštos sofos ar kėdžių atlošo. Jie puikiai derės su dideliu į saulę panašiu veidrodžiu.

Art deco miegamojo spalvų schemos pasirinkimas

„Art Deco“ spalvų sprendimams nėra jokių specialių reikalavimų. Miegamasis gali būti dekoruotas bet kokiu variantu, tačiau spalvos turėtų būti kontrastingos. Visi interjero elementai turi būti paryškinti, kad nieko neprarastumėte.

Net ir turint daug baldų, art deco stiliaus miegamieji neatrodo priblokšti.

Net ir turint daug baldų, art deco stiliaus miegamieji neatrodo priblokšti.

Art deco baldų pagrindas - brangios, aukštos kokybės medžiagos su atspindinčiu paviršiumi

Art deco baldų pagrindas – brangios, aukštos kokybės medžiagos su atspindinčiu paviršiumi

Geriau padaryti pagrindinį toną neutralų, o tada atgaivinti jį ryškiomis spalvomis, atitinkančiomis foną, tačiau įnešti į kambarį savo skonio. Puikiai atrodo juodos ir baltos, pilkai mėlynos, šokolado-smėlio, baltos-bordo deriniai. Ekspertai rekomenduoja naudoti tris atspalvius, kuriuose du bus fonas, o vienas taps prašmatniu elementu (auksas, sidabras, bronza).

Art deco miegamasis yra elegantiškos prabangos namai, grakščiai susipynę klasikiniu dizainu ir šiuolaikinėmis tendencijomis. Toks interjeras ir pats jo kūrimo procesas tiks subtiliems kūrybingiems žmonėms, kurie traukia į meną ir stengiasi patys papuošti savo namus. Tačiau norint, kad viskas atrodytų išties išskirtinai ir prabangiai, patartina pasinaudoti dizainerio paslaugomis ar konsultacija. Iš tiesų, šiame stiliuje yra daug privalomų elementų, kurių perpildymas gali lengvai sugadinti net brangiausią dizainą..