Siauras miegamojo dizainas: 50 gražių idėjų

Kvadratinis išdėstymas laikomas optimaliu gyvenimui ir dizainui. Tačiau iš tikrųjų jūs turite susidoroti su labai skirtinga geometrija, įskaitant stačiakampius kambarius, kuriuose turite galvoti apie kiekvieno objekto vietą. Ši užduotis tampa sunkesnė, kai kalbama apie asmeninę erdvę, o tai suponuoja patogių poilsio sąlygų suformavimą. Tačiau kompetentingas siauro miegamojo dizainas turi savo gudrybių ir daug daugiau galimybių, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.!

Pagrindiniai bruožai

Būsto standartai nurodo, kad daugiaaukščiuose pastatuose miegamojo plotis turi būti ne mažesnis kaip 2,5 m, tačiau tai yra didžiausias minimumas, itin nepatogu gyventi. Daugeliui posovietinėje erdvėje pasisekė tapti legendinių „Chruščiovų“ savininkais, kuriuose kambariai vis dar siauresni, o jų ribinė „norma“ turėtų būti bent 2,25 m..

Siauras gali būti ne tik kambarys su tokia nepatogia kvadratūra. Pavyzdžiui, pailgas išdėstymas, kai kai kurių sienų ilgis yra kelis kartus ilgesnis nei kitų, taip pat gali atrodyti „suplotas“ ir nepatogus. Kuriant dizaino projektą ar tolesnį gyvenimą yra sudėtinga sukurti stačiakampius miegamuosius su daugybe objektų, kurie palieka mažai vietos judėjimui.

Viena vertus, siaurą miegamojo geometriją lengviau priimti nei, pavyzdžiui, koridorių ar virtuvę. Iš tiesų, norint jį naudoti pagal paskirtį, pakanka pastatyti lovą – ir vieta poilsiui yra paruošta. Tačiau dauguma žmonių čia praleidžia ne tik naktį, bet ir susitvarko, mokosi, dirba, užsiima kasdiene veikla. Tokiais tikslais turėsite pasirūpinti erdvės dizainu, atsižvelgdami į visas detales: vaizdinį, esminį ir funkcinį turinį. Panagrinėkime kiekvieną akimirką išsamiau.

Siauras miegamojo dizainas - savybės

Stiliaus patarimai

Siauras miegamasis yra ypatinga proga, reikalaujanti ypatingų sprendimų. Jei erdviuose kambariuose, kuriuose yra tolygus išdėstymas, praktiškai nėra jokių apribojimų kryptims, tada mūsų teritorija kelia tam tikrus reikalavimus išoriniam vaizdui. Žinoma, svarbu laikytis stilistinės vienybės, tačiau kai miegamasis yra panašių matmenų, likusi namo dalis greičiausiai yra toje pačioje situacijoje, todėl pasirinkimo principas nesiskirs..

Geriausias variantas būtų skandinaviškas stilius. Jis rūpinasi gyventojais ir remiasi funkcionalumu, o tai ypač svarbu siaurame būste. Išgelbės būdinga spalvų schema, įskaitant baltą, pridėjus kitų diskrečių dėmių..

Šiaurės šalių interjeras paprastai užpildytas natūraliomis medžiagomis, kurių buvimas sukuria palankias sąlygas net ir nepatogiausioje patalpoje. Objektai yra paprastos formos ir gali būti lengvai pritaikomi prie vietovės specifikos. Ryškūs akcentai paviršių su įdomia tekstūra, paveikslai ar lempos pavidalu padės atskiesti monochromatinę kompoziciją..

Kitos šiuolaikinės tendencijos, tokios kaip minimalizmas ar aukštųjų technologijų, taip pat puikiai tiks siaurame miegamajame. Jie apima riboto dekoratyvinių elementų rinkinio, kuris laikomas netinkamu patalpose su bet kokiomis planavimo funkcijomis, naudojimą..

Tačiau klasikinės kryptys retai randamos tokiame interjere. Ir tai ne tik stiliaus turtingumas prabangiomis detalėmis. Jis pats siekia erdvumo, teisingos geometrijos ir kompozicijos griežtumo, kai visi objektai yra išdėstyti aplink nusistovėjusį centrą, o tai sunku padaryti siaurame miegamajame..

Galite papuošti miegamąjį klasikiniu stiliumi, kreipdamiesi į jo šiuolaikinę interpretaciją. Jis yra ištikimesnis kambario sąlygoms, mažiau dekoratyvus, taip pat turi ramią spalvų schemą..

Siauras miegamojo dizainas - stiliaus patarimai Siauras miegamojo dizainas - stiliaus patarimai Siauras miegamojo dizainas - stiliaus patarimai Siauras miegamojo dizainas - stiliaus patarimai

Spalvų sprendimai siauram miegamajam

Po stilistikos galite nedelsdami pasirinkti tinkamą spalvą, nes tai yra pagrindinis įrankis vizualiai koreguoti erdvę. Dizaineriai rekomenduoja remtis šviesia palete, nes tamsios spalvos nubrėžia miegamojo geometriją ir taip ją išryškina.

Balta spalva padės ištrinti matomas kraštines, taip pat kitus variantus: pienišką, riešutų ar pilką. Nepamirškite apie poilsio ir atsipalaidavimo zonos paskirtį. Todėl jo diapazonas turėtų būti kuo ramesnis, malonus suvokimui..

Pastelinės spalvos atrodo harmoningai: mėlyna sukuria ramybės jausmą, šviesiai žalia – vienybę su gamta, rožinė – švelnumą ir moteriškumą, o persikas prisidės prie energingo pabudimo.

Natūralią atmosferą galima sukurti natūraliomis spalvomis – pušies, rudos, smėlio ir pan. Jie sukelia asociacijas su gamta, kuri tinka namams miesto centre..

Kelių spalvų derinys padės ištaisyti miegamojo geometriją. Dizaineriai dažnai naudojasi tokia technika: siaura siena dažoma labiau prisotintu atspalviu, o greta jos – šviesia. Arba galite derinti paviršius su šiltais ir šaltais tonais, nes pirmieji atrodo optiškai arčiau, o antrieji atrodo nutolę nuo auditorijos..

Siauras miegamojo dizainas - spalvos Siauras miegamojo dizainas - spalvos Siauras miegamojo dizainas - spalvos

Miegamojo apdaila

Be to, kad siauro miegamojo apdailos medžiagos turi būti parinktos aplinkai nekenksmingos ir „kvėpuojančios“, jos turi būti tinkamos tekstūros. Jie nekelia specialių stabilumo reikalavimų, nes paprastai šiame kambaryje karaliauja patogus mikroklimatas, tačiau ilgaamžiškumas vaidina svarbų vaidmenį.

Grindys

Grindims tradiciškai naudojamas parketas ir laminatas. Patogu juos prižiūrėti, neskaitant sąnarių, į kurias gali patekti išsiliejęs skystis. Galima ištaisyti siaurą išdėstymą, jei plokščių kryptis lygiagreti mažesnei pertvarai.

Idealus yra minkštas, liečiamas kilimas arba kvadratinis vienspalvis kilimas kambario centre. Reikia prisiminti, kad grindų tonas turėtų būti keliais atspalviais tamsesnis nei sienos..

Siauras miegamojo dizainas - grindų apdaila Siauras miegamojo dizainas - grindų apdaila

Sienos

Šviesiais atspalviais dažytos sienos puikiai atrodys minimalistiniame interjere. Tačiau išlieka labiausiai paplitęs tapetų tipas – paprastas, su raštais, geometriniais raštais ar fotorealistiniais vaizdais..

Tuo pačiu metu verta siaurą pusę kambario centre papuošti ryškia danga, ypač jei prie jos pritvirtinta lova. Horizontali dryžuota tekstūra padės išplėsti plotą..

Siauras miegamojo dizainas - sienų apdaila Siauras miegamojo dizainas - sienų apdaila

Lubos

Ribotas kvadratinis metras neleis siaurame miegamajame naudoti šiandien populiarių gipso kartono gaminių. Geriau teikti pirmenybę lygiems, lygiems paviršiams be pastebimų dizaino detalių..

Apdailos pasirinkimas priklauso nuo pradinės lubų būklės. Pertvaros be trūkumų gali būti padengtos dažais arba tapetais. Įtempiamos konstrukcijos padės paslėpti visus pažeidimus, ryšius ir taip pat taps įmontuotų lempų montavimo pagrindu.

Siauras miegamojo dizainas - lubų apdaila

Baldai ir maketai

Po visų vizualinių ir apdailos akimirkų verta pereiti prie svarbiausio etapo – baldų išdėstymo. Siauri miegamieji nesiūlo daug galimybių, tačiau šių gairių laikymasis padės patogiai papuošti kambarį:

– Nesudėkite visų turimų baldų išilgai vienos sienos, kaip kartais daroma kvadratiniuose būstuose, kitaip kambarys atrodys kaip koridorius;

– U formos išdėstymas atrodys gerai, jei tai leidžia plotas. Priešingu atveju galite apsiriboti L formos;

– Stačiakampės erdvės puikiai tinka zonavimui. Pavyzdžiui, lova gale, kur ji netrukdys judėti, ir darbo zona pradžioje.

Tuo pačiu metu daug kas priklauso nuo miegamojo dydžio, gyventojų skaičiaus ir funkcinių zonų. Į šiuos dalykus taip pat reikia atsižvelgti kuriant dizaino projektą..

Lova

Be abejo, lova yra pagrindinis kambario kompozicijos centras, todėl teisingai ją išdėstyti yra pusė sėkmės. Jis gali būti dedamas skersai arba išilgai sienos. Pirmasis variantas yra tinkamesnis platesnėms patalpoms, nes tada gali nebūti vietos judėjimui. Tačiau panašus išdėstymas sutaupys kitų elementų plotą..

Antrasis variantas yra praktiškai vienintelis sprendimas mažiems miegamiesiems. Tačiau reikia prisiminti, kad tarp lovos ir pertvaros iš abiejų pusių turi likti mažiausiai 70 cm. Padėtį supaprastins vieno gyventojo buvimas, nes tada jūs galite palikti praėjimą tik iš vienos pusės ir įdėti lovą arti sienos.

Dizaineriai pataria atkreipti dėmesį į modelius su suklastotomis kojomis – jie vizualiai prideda erdvės. Tuo pačiu metu erdvė po lova gali būti naudojama papildomam saugojimui..

Ištraukiamos sofos-tikras išsigelbėjimas siauroms erdvėms. Surinkę jie neužima brangių kvadratinių metrų, tarnauja kaip poilsio zona, o naktį, kai judėjimas po kambarį yra minimalus, jie virsta patogia lova.

Siauras miegamojo dizainas - lova Siauras miegamojo dizainas - lova Siauras miegamojo dizainas - lova

Kiti baldai

Retai miegamasis gali apsieiti be drabužių spintos. Jis turėtų būti dedamas išilgai siauros sienos, kitaip aukštas objektas tik susiaurins interjerą. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į šarnyrines lentynas.

Problemų gali kilti dėl darbo ar tualetinių stalų. Galite juos išdėstyti prie lango, naudodami palangę. Kitais atvejais naudokite zonavimo principą, pastatydami stalą išilgai arba per vieną iš sienų..

Baldai turi būti kompaktiški, ergonomiški ir minimalistinio dizaino. Tikslinga įsigyti modernius transformatorių modelius, kurie padės organizuoti kiekvieną kambario metrą..

Siauras miegamojo dizainas - kiti baldai Siauras miegamojo dizainas - kiti baldai Siauras miegamojo dizainas - kiti baldai

Dekoras ir apšvietimas

Pradžiai apsvarstykite galimybę įsigyti didelį ilgą sieninį veidrodį, kuris padarys jūsų miegamąjį šiek tiek platesnį. Jei įdėsite jį išilgai siauros dalies, tai tik pailgins erdvę..

Kalbant apie kitas detales, geriau apsiriboti tik keliais dekoratyviniais akcentais, nes teritoriją dalija daugybė objektų. Masyvios užuolaidos pravers mažai sienai, todėl rekomenduojama likti ant žaliuzių ar skaidrių užuolaidų.

Geras patarimas-rašyti kvadrato formos objektais, kurie ištaisys geometriją. Pavyzdžiui, keli paveikslai, skydas, kilimas ant grindų padės pasiekti norimą efektą..

Kad ir kaip norėtumėte sukurti įdomų apšvietimą, venkite tvirtinimo detalių aplink perimetrą. Geriau sutelkti dėmesį į centrinę dalį – didelę liustra, sustiprinančią vietinę šviesą kelių asimetriškai išdėstytų lempų pagalba.

Siauras miegamojo dizainas - dekoras ir apšvietimas Siauras miegamojo dizainas - dekoras ir apšvietimas Siauras miegamojo dizainas - dekoras ir apšvietimas

Siauras miegamojo dizainas – nuotrauka

Mūsų nuotraukų pasirinkimas, kuriame yra gražus siauros geometrijos miegamųjų dizainas, padės įtvirtinti teorinę dalį. Kai kurie kambariai yra nedideli, o kiti turi daug funkcinių elementų. Tačiau kiekvienas iš jų įrodo, kad siauras miegamasis yra ne sakinys, o įdomi savybė. Mėgaukitės žiūrėjimu ir įkvėpimu!

Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka Siauro miegamojo interjero dizainas - nuotrauka

Vaizdo įrašas: Siauras miegamasis – interjero idėjos